Narko!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • antnx
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 3102

    #1

    Narko!

    Täna oli postimehes suur artikkel kuidas keegi onu jurist ütles, et osa narkootikume võiks dekriminaliseerida/legaliseerida.

    Mis on teie seisukohad/kogemused/muljed jne seoses sellega.

    Tartu Ülikooli kriminaalõiguse professor Jaan Sootak ja liberaalse mõttekoja Vaba Ühiskonna Instituut juhataja Paul Vahur leiavad, et Eesti võiks hakata liikuma narkootikumide tarvitamise legaliseerimise suunas. See vähendaks Eestis ülekriminaliseeritust ja aitaks ühtlasi narkoprobleemiga tõhusamalt tegeleda.


    Ise olen legaliseerimise poolt. Ma arvan, et kangemad narkootikumid (heroiin jne) võiks olla apteegis müügil koos puhta süstlaga (väga odavalt) ning igaüks kes on juba nõela otsas saaks selle asja sealt kätte. Ma väga kahtlen, et mingi koolilaps läheb apteeki ja ütleb: "Palun mulle üks süstlatäis seda eroiini"
    Jagage arvamust
    0
    Jah
    0%
    0
    Ei
    0%
    0
    Bastard
    0%
    0
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #2
    Re: Narko!

    Elu on näidanud, et legaalne kaup on alati tunduvalt kallim, kui illegaalne kaup ja seetõttu eeldaks, et kui süstal heroiini maksab poes X krooni, siis mustal turul maksaks see 0.6X krooni.

    Süsistval narkomaanil on täiesti pohhui, mis ta omale veeni süstib -- peaasi, et võõrutusnähud kaoksid ja oleks võimalikult odav. Siis, mis sa ise arvad - kas narkar läheb sotik näpus apteeki või 60 krooniga Igor'i juurde? Arvan, et see teine variant.

    Apteegi variant töötaks siis inimeste juures, kes ei ole süstla otsas ja kellel huvi proovida aga heroiini proovimisest sütlaorjaks saamiseni on üliväike samm ning mina näeksin selles veel hullemat kahju riigile. Tekiks veel rohkem narkareid, kelle narkomaani karjäär hakkab just tänu legaalsele pasale.

    Küll aga kanep võiks olla kindlasti legaalne, sest seda on väga lihtne saada ja peaaegu igaüks oma elu jooksul proovib selle ära. Seega riik selle ohjeldamisega mustal turul hakkama ei saa, siis oleks mõtekam ta legaliseerida. Peale seda, savu ei lase miskid narkarid vaid tavainimesed, kes siis juba kindlasti kasutaks apteegi teenust, kui Igori säästuvarianti.

    EDIT: läpparis kirjutada foorumisse posti, mängida kahes lauas turniire ja samal ajal õlli lürpida -- võimatu.

    Comment

    • QKulgur
      Õpihimuline Mängur
      • Dec 2008
      • 484

      #3
      Re: Narko!

      Alles oli artikkel et Eestlased on Euroopa üks õnnetumaid rahvaid, pole vaja legaliseerida midagi. Hakkavad kõik veel ainetest lohutust otsima, juua ju ei osata nigunii. Kes tarbivad siis need tarbivad nigunii. Seadused võiks ainult leebemaks teha veidike.. hetkel võrdub kanepi müümine enamvähem mõrvaga, mis on liiga haige. Enamus poemüüjaid oleks siis mõrvarid kuna tubakas ei erine mitte mingil viisil kanepist, vaat et hullem oma sõltuvusega..

      Comment

      • marguzz22
        Vana Tegija
        • Oct 2008
        • 1458

        #4
        Re: Narko!

        Kanep võiks küll legaalne olla nagu Amsterdamis, kriminaalne kontingent kaotaks väga palju raha(täna eestis bob 300,-/g amsterdamis saab juba 3euroga) ning riigi kassasse tuleks meeletud summad, mille saaks omakorda suunata igale poole mujale. Nagunii tõmmatakse, lihtsalt raha ei saa mitte riik maksude näol vaid kurjategijad. Sootak muidu mu õppejõud ja väga tark inimene. Karistused on Eesti Vabariigis väga paigast ära - kanepi müümise eest saab samapalju kui mõrva eest. Tapad inimese, võtad elu(hindamatu väärtusega) saad 4a, on see normaalne?

        Comment

        • Skyline
          Grinder
          • Dec 2008
          • 510

          #5
          Re: Narko!

          Algselt postitas ranka
          Elu on näidanud, et legaalne kaup on alati tunduvalt kallim, kui illegaalne kaup ja seetõttu eeldaks, et kui süstal heroiini maksab poes X krooni, siis mustal turul maksaks see 0.6X krooni.

          Süsistval narkomaanil on täiesti pohhui, mis ta omale veeni süstib -- peaasi, et võõrutusnähud kaoksid ja oleks võimalikult odav. Siis, mis sa ise arvad - kas narkar läheb sotik näpus apteeki või 60 krooniga Igor'i juurde? Arvan, et see teine variant.
          Hollandi puhul on toodud näide, et diilereid ehk siis Igoreid jääb peale legaliseerimist nii vähe alles, seega ostetakse ikka apteegist.

          Comment

          • marguzz22
            Vana Tegija
            • Oct 2008
            • 1458

            #6
            Re: Narko!

            Jah inimesed ei osta enam tänavalt, miks peaksid? Kui saavad tsiviliseeritud viisil kohvikust endale joindi osta söögi kõrvale.

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #7
              Re: Narko!

              Algselt postitas QKulgur
              Alles oli artikkel et Eestlased on Euroopa üks õnnetumaid rahvaid, pole vaja legaliseerida midagi. Hakkavad kõik veel ainetest lohutust otsima, juua ju ei osata nigunii. Kes tarbivad siis need tarbivad nigunii. Seadused võiks ainult leebemaks teha veidike.. hetkel võrdub kanepi müümine enamvähem mõrvaga, mis on liiga haige. Enamus poemüüjaid oleks siis mõrvarid kuna tubakas ei erine mitte mingil viisil kanepist, vaat et hullem oma sõltuvusega..
              Vastupidi karistusi peaks tegema karmimaks! Ma mõtlen, et mõrva eest antakse meie riigis liiga leebeid karistusi!

              Algselt postitas Skyline
              Hollandi puhul on toodud näide, et diilereid ehk siis Igoreid jääb peale legaliseerimist nii vähe alles, seega ostetakse ikka apteegist.
              Ma rääkisin heroiinist ja minu teada heroiin Hollandis ei ole legaalne narkootikum või on?

              Comment

              • marguzz22
                Vana Tegija
                • Oct 2008
                • 1458

                #8
                Re: Narko!

                Kindlasti mitte, ainult kanep, seeni saab ka osta veel praegu aga varsti need eemaldatakse. Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.

                Comment

                • farik666
                  Klubi Liige
                  • Oct 2008
                  • 834

                  #9
                  Re: Narko!

                  siin on puhas turu seisu küsimus.. mida vähem materjali liigub, seda kallim ta on ja ükskõik mis kvaliteediga... mida rohkem on materjali seda odavamaks ta läheb ja valitakse kvaliteedi vahel... niiet kui oleks asjad legaalsed oleks nad kvaliteetsed ja odavad..

                  Comment

                  • variatsioon
                    Pokkeritark
                    • Nov 2008
                    • 5849

                    #10
                    Re: Narko!

                    legalize marijuana!

                    Comment

                    • QKulgur
                      Õpihimuline Mängur
                      • Dec 2008
                      • 484

                      #11
                      Re: Narko!

                      Algselt postitas marguzz22
                      Kindlasti mitte, ainult kanep, seeni saab ka osta veel praegu aga varsti need eemaldatakse. Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.
                      Väga hea, et seened eemaldatakse müügilt kuna tegelikult on see väga karm narkootikum (nagu lsd) ja minuarust ei oleks seda ültse kunagi tohtinud vabalt poes müüa. Üledoosi väga kerge saada ja võib asjatundmatul mõistuse väga sassi tõmmata kui peaks bad tripi saama. Tean tuttavat kes vajas pärast psühholoogi ravi kuna tekkisid sundmõtted ja ärevushäired. Ei anna eriti võrrelda mingi kanepi kommi või antsuga

                      Comment

                      • Foux
                        Õpihimuline Mängur
                        • Oct 2008
                        • 486

                        #12
                        Re: Narko!

                        Algselt postitas marguzz22
                        Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.
                        KEelatud vili ikka magusam

                        Comment

                        • madisle
                          Jube Noob
                          • May 2009
                          • 115

                          #13
                          Re: Narko!

                          Ei poolda igasuguste narkootikumide legaliseerimist. Nagu vähe veel narkareid tänaval liiguks. Lubasin tüdruku ka maha jätta kui too midagi proovib. :o

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #14
                            Re: Narko!

                            Algselt postitas farik666
                            siin on puhas turu seisu küsimus.. mida vähem materjali liigub, seda kallim ta on ja ükskõik mis kvaliteediga... mida rohkem on materjali seda odavamaks ta läheb ja valitakse kvaliteedi vahel... niiet kui oleks asjad legaalsed oleks nad kvaliteetsed ja odavad..
                            Kui riik kanepi legaliseeriks, siis ta peaks seda müüma sellise hinnaga, et tavararbija suudaks seda osta, vastasel juhul hakatakse eelistama Igroi kaupa riigi kvaliteetsele kaubale. Sama on salaviiinaga - niikaua, kui riik müüb alkoholi viisaka hinnaga, niikaua ostab tavatarbija alkoholi riigilt. Muidugi alati leidub erandeid, kes lähevad Igori ukse taha odavamat maiust otsima aga need erandid ei ole meie ühiskonnas eriti midagi väärt kah. Seda muidugi tänasel päeval.

                            Muideks ma ei tea kanepi tootmise hinda aga ma eeldan, et 300 eeki grammi eest on ikka väga räme liigkasu võtt (võin ka eksida) ja riik saaks legaliseerides seda müüa üliodavalt võrreldes praeguse hinnaga.

                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #15
                              Re: Narko!

                              Algselt postitas marguzz22
                              Kindlasti mitte, ainult kanep, seeni saab ka osta veel praegu aga varsti need eemaldatakse. Amsterdamis kohalikud üldse eriti ei tõmbagi (% noori kes regulaarselt kanepit tõmbab on Euroopa üks madalamaid). Teadsin kunagi isegi ühte tüüpi hollandist, kes Eestis elas ja polnud isegi proovinud.
                              Muideks ma tean ainult ühte hollandlast ja temagi ei ole mitte kunagi kanepit proovinud :)

                              Comment

                              Working...