Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Mrt1989
    Grinder
    • Mar 2010
    • 999

    #3511
    Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

    Vaataks ultrabookide poole ~13" ekraanidega, mida oleks kerge kaasas tassida. Asus Zenbook linest midagi nt.

    Comment

    • KristjanRawk
      Klubi Liige
      • Feb 2009
      • 1133

      #3512
      Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

      Tere,

      Nimelt on vaja kontorisse kahte uut arvutit, põhiliselt andmete töötlemiseks mis kasutavad palju rami ning protsessori jõudlust. Kasutatakse ka GIS süsteemide ja andmebaaside analüüside jooksutamiseks
      SSD oleks kõvakettaks kindlasti vaja, 250gb ilmselt ok, ehk Samsung EVO, kuna best bang for buck. Ilmselt i7 on must be nendel arvutitel.
      Videokaart pole ilmselt väga oluline, kuid ei tohiks ka päris juust olla, peaasi et 2 monitori ilusti jooksutaks.
      Vaja oleks et asjad ikka 3 aasta pärast ka okeid oleks. Mõlemale komplektile vaja ka 2 monitori each, 24" ilmselt ok, kuna monitore hakatakse kõrvuti kasutama, siis ehk kitsama välisraamiga paremad.
      Hinnaklassid võiks siis ehk 1k$, 1.5k$ ja 2k$ kandis.

      Nipp on see, et komplektid oleks vaja kokku panna Melbournes, Austraalias. Arvutit komplekteerin ise.
      Ilmselt tuleks kasutada kohalike arvutipoode nagu http://pccasegear.com/ , http://www.cplonline.com.au/ , http://www.scorptec.com.au/

      Tänud ette!

      Comment

      • kjmrc
        Pokkerihai
        • Aug 2009
        • 4541

        #3513
        Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

        HV-st ei saanud siis abi?

        Comment

        • KristjanRawk
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 1133

          #3514
          Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

          Päris lõpliku komplekti jah valmis ei saanud

          Comment

          • trasadonkad
            Grinder
            • May 2014
            • 672

            #3515
            Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

            keegi teab mis viga võib olla kui mul on see DNS server vms muudetud ja ikka ei saa 888pokeri saidile sisse? eile nt sain kasutaja teha jms aga kui täna üritasin minna viskas selle maksuameti lehe ette...

            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

            Comment

            • Cypher0
              Pokkerihai
              • Jan 2010
              • 1512

              #3516
              Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

              Pane alternate DNS server 8.8.4.4 ka, ja proovi TCP/IPv4 asemel TCP/IPv6 settinguid. Kui ei aita, siis pakun IT-alast nõustamist €25/h.

              Comment

              • Kakahirmutis
                🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                • Oct 2010
                • 7079

                #3517
                Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

                Algselt postitas trasadonkad Vaata postitust
                keegi teab mis viga võib olla kui mul on see DNS server vms muudetud ja ikka ei saa 888pokeri saidile sisse? eile nt sain kasutaja teha jms aga kui täna üritasin minna viskas selle maksuameti lehe ette...

                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                sõimamist oled proovinud?

                Comment

                • Vandalar
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 3577

                  #3518
                  Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

                  Sellest rääkis hiljuti keegi veel, codecci äkki? IPv6 pane vastav DNS aadress, õiges formaadis https://groups.google.com/forum/#!to...ce/yCg-9A23L3g

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #3519
                    Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

                    Jep, kui sul nt Elioni uus Inteno ruuter, siis pead 4 asemel 6-e DNS settinguid muutma.
                    Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                    Juhuks kui kellelgi sama mure EMTA blokiga - vahetasin ruuteri välja Elioni uue Inteno DG301 vastu ja Google DNS enam ei toiminud. See ruuter vist by default kasutab Internet Version Protocol 6-te 4 asemel, ehk tuleb selle Propertiest näppida ja 8.8.8.8 ja 8.8.4.4 asemel lähevad kastidesse:
                    2001:4860:4860::8888
                    2001:4860:4860::8844

                    Comment

                    • trasadonkad
                      Grinder
                      • May 2014
                      • 672

                      #3520
                      Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

                      hakkas tööle, ty
                      lol raix/kaka jõle lahedad vennad olete, idikad

                      Comment

                      • Hiiter
                        Räme Fish
                        • Jun 2015
                        • 24

                        #3521
                        Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

                        Algselt postitas Cypher0 Vaata postitust
                        .... Kui ei aita, siis pakun IT-alast nõustamist €25/h.
                        Kuld

                        Comment

                        • kollane
                          Pokkerihai
                          • Nov 2008
                          • 2031

                          #3522
                          Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema



                          Äkki keegi oskab õelda, milline neist laptopidest mul kõige mõistlikum osta oleks?
                          Arvutimänge mängima ei hakka, oleks ainult pokkeri ja interneti jaoks.

                          SSD ketas kindlasti, muude asjade kohta ei oska midaig õelda.

                          Comment

                          • Codecci
                            Luuramas Naisteturniire
                            • Nov 2008
                            • 7574

                            #3523
                            Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

                            Precision (ja Macbookid ka) parima koostekvaliteediga läpakas mida ma ever näppinud (Y)

                            Tegemist muidu üpris suure läpakaga ikka 'standard' Precisionite ehk M4800 ja M6800 näol, et igapäevaseks kaasas kandmiseks vb parimad pole. Nende M2800 ja M3800 endal kogemust pole, samas ei tahaks uskuda, et Dell oma flagship arvutiga otsest paska ka teinud on.

                            Pmst pead otsustama, kas 15" või 17" ja kas FullHD on piisav. Ise võtsin 17", FullHD ja olen rahul, samas läpakana kasutan teda harva kui kuskil reisimas või mõneks päevaks kodust eemal, enamasti seisab kodus ja on kasutuses pmst lauaarvutina ehk monitor, klaviatuur, hiir järgi.

                            Kui mänge ei mängi, siis kõige odavam protsessor ja graafikakaart peaks asja ära ajama, 8GB mälu ka vast piisav. 17" pilli sisse saab 2 kõvaketast panna, 15" puhul pole kindel, aga vast saab ka, ehk siis SSD + tavaketas mõistlik. SSD võib mingil hetkel otsad anda ja siis sealt midagi ei taasta erinevalt tavakettast ehk siis nädalas korra vms laseks tavakettale back-uppi teha. Suurused pead vaatama vastavalt vajadusele, tundub, et sa vähenõudlik mees, seega üle 128GB SSD vast vaja pole. Ja SSD puhul võid küsida mis SSD-d nad kasutavad, ma mõned kuud tagasi ostsin siis Hinnavaatluses soovitati Samsungi 850 PRO seeriat. Prolly saab kaubale nendega, et panevad sellise mida soovid kui spetsjomm küsid.

                            Üks asi mida ma ise ei pannud oli klaviatuuri taustavalgustus, aga see suht kasulik asi ikka, et seda soovitaks. Ja kui arvad, et kunagi läheb vaja siis webcam €25-ka eest ka ei tapa.

                            Ma ise ostsin sealt endale ja sõbrale, siis nad kohe ise pakkusid soodukat, nii et küsi julgelt alla ka

                            Comment

                            • Mrt1989
                              Grinder
                              • Mar 2010
                              • 999

                              #3524
                              Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

                              Kõikidel nendel Precisionidel by default workstation videokaardid sees ja kui ise konfigureerida masin läheb vähegi mõistlik konf sinna 1900€ kanti , selle raha eest võib juba jah macile mõelda ja dualbooti kasutada.

                              Comment

                              • overbet
                                Pokkerihai
                                • Sep 2010
                                • 1620

                                #3525
                                Re: Ametlik Arvutimurede lahendamise teema

                                Soovitage solid hiirt grindimiseks.

                                Comment

                                Working...