Mis erakonna poolt hääletaksid?

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • blazkuh
    Õpihimuline Mängur
    • Feb 2009
    • 400

    #46
    Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

    Algselt postitas Aristotep
    Minu arust elab pigem Venemaa minevikus ja ei soovi seda unustada - a la Suur Isamaasõda ja NSVL aegne suurimpeerium. Siiamaani pole suudetud loobuda oma iganenud pärandist ja seda tuletatakse igal sobival võimalusel jälle meelde. Häid suhteid teistega hoitakse ainult siis kui jõud otseselt üle ei käi või partneriks on täielik tuhvlialune.
    Eesti riik pole kunagi okupatsiooniga leppinud ja praeguseni peaks endiselt kehtima Tartu rahuleping, mida venelased ei suvatse tunnistada. Stabiilne majanduspartnerlus on Venemaaga praktiliselt võimatu, sest see on seotud Venemaa välispoliitiliste ambitsioonidega. Ühel hetkel oled tubli ja ilus, järgmisel päeval jube rõve nats ja sõdurihaua rüvetaja.
    Teistele näpuga osutamise asemel võiks Venemaa pigem alustada oma ajaloolise minevikuga ja tunnistada kurba fakti, et suurem osa möödunud sajandist on elatud kuritegeliku režiimi haardes. Ilmselt ei juhtu seda siiski enne kui praegune KGB punt on võimult kadunud.
    Venemaa on ja jääb meie naabriks, sellega tuleb leppida ja arvestada. Ta on suur ja tugev ja võib endale mingil määral lubada suuremaid nõudmisi, kui meiesugune väikeriik. Ei saa võrrelda suur- ja väikeriike omavahel, see on paratamatus. Eesti sugune väikeriik unustatakse niikuinii suurema sõjalise tegevuse ajal ära, ükski NATO ega EU meid kaitsma ei tule, hakatakse enda perse peale mõtlema. Nina uppis käia ja mingit ülimat Eesti patriootlikkust taga ajada on minu arust lollus, jälle tuleb mängu meie väiksus ja mõttetus ülemailmsel areenil. Venemaa suhetes võib heaks näiteks tuua Soome, kellel on Venemaaga tihedad majanduslikud suhted ja ka poliitilisel areenil suudetakse viisakalt käituda. Seda, et Soome venelaste tallalakkuja oleks, ei ole ma küll kuskilt märganud. Võibolla Eesti inimene, kes vahest delfist selleteemalisi artikleid loeb, arvab nii. Kordan veelkord, oli mis oli, aga lõpuni nagu väike titt halada teemal, et miks suurem ei tunnista, on lihtsalt lapsik. Tuleb leppida, et tõenäoliselt Venemaa ei hakkagi seda tunnistama ja edasi elada. Kui me ise ei provotseeri ja näitaksime suuremat sõbralikkust nende vastu, ei tule nad ise ka niisama ärplema.

    Mainin igaks juhuks ära, et olen eestlane, mitte venelane. Muidu mõni arvab, et olen siin mingit keskerakonna propagandat tegemas :) Ja ei, ma ei ole keskerakonna pooldaja.

    Comment

    • anti
      Julm Donk
      • Nov 2008
      • 74

      #47
      Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

      Eneseväärikus on igatahes rohkem minujaoks väärt kui mingi raha. Pealegi ükskõik mida meie teeme ega sellest suhted Venemaaga ei muutu nigunii. Venemaal võimul KGB-lased, kes unistavad NL taastamisest.

      Comment

      • ment52
        Politseidokumendiga kusjuures!
        • Oct 2008
        • 1270

        #48
        Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

        Algselt postitas blazkuh
        Venemaa on ja jääb meie naabriks, sellega tuleb leppida ja arvestada. Ta on suur ja tugev ja võib endale mingil määral lubada suuremaid nõudmisi, kui meiesugune väikeriik. Ei saa võrrelda suur- ja väikeriike omavahel, see on paratamatus. Eesti sugune väikeriik unustatakse niikuinii suurema sõjalise tegevuse ajal ära, ükski NATO ega EU meid kaitsma ei tule, hakatakse enda perse peale mõtlema. Nina uppis käia ja mingit ülimat Eesti patriootlikkust taga ajada on minu arust lollus, jälle tuleb mängu meie väiksus ja mõttetus ülemailmsel areenil. Venemaa suhetes võib heaks näiteks tuua Soome, kellel on Venemaaga tihedad majanduslikud suhted ja ka poliitilisel areenil suudetakse viisakalt käituda. Seda, et Soome venelaste tallalakkuja oleks, ei ole ma küll kuskilt märganud. Võibolla Eesti inimene, kes vahest delfist selleteemalisi artikleid loeb, arvab nii. Kordan veelkord, oli mis oli, aga lõpuni nagu väike titt halada teemal, et miks suurem ei tunnista, on lihtsalt lapsik. Tuleb leppida, et tõenäoliselt Venemaa ei hakkagi seda tunnistama ja edasi elada. Kui me ise ei provotseeri ja näitaksime suuremat sõbralikkust nende vastu, ei tule nad ise ka niisama ärplema.

        Mainin igaks juhuks ära, et olen eestlane, mitte venelane. Muidu mõni arvab, et olen siin mingit keskerakonna propagandat tegemas :) Ja ei, ma ei ole keskerakonna pooldaja.

        Comment

        • Aristotep
          Grinder
          • Oct 2008
          • 605

          #49
          Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

          Mina ei kujunda oma seisukohti Delfi artiklite põhjal. Samuti pole ma kusagil öelnud, et Soome oleks venelaste tallalakkuja. Pigem puudub venelastel igasugune strateegiline ja sõjaline huvi Soome suunal. Pealegi on Soomel piisavalt hea kaitsevõimekus, millest venelased end nii kergesti läbi ei pure. Pluss veel erinev ajalooline taust, Soome poliitikute suht leebe suhtumine aso.
          Sinu juttu lugedes jääb täpselt selline mulje, et kui koolis suur poiss väikseimaid kiusab, siis see on normaalne. Sest ta on suurem ja võib endale rohkem lubada. Kahjuks ei taha see kuidagi ühtida minu arusaamaga heanaaberlikest suhetest. Riigi suurus ei tähenda seda, et ta võib lihtsalt oma suva järgi teistest üle marssida. Loota sellele, et muudkui vaikselt Venemaale järgi andes jätab ta meid ükspäev rahule, on ka suht naiivne. Lähiajalugu on ju selgelt näidanud, et nõudmistele vastu tulles tahetakse üha rohkem, kuid retoorika jääb endiselt samaks. Näiteks võib siin tuua ju kasvõi baaside leppe.

          Kurb loomulikult, et sinu arust tuleks okupatsiooni ja küüditamiste puhul lihtsalt silm kinni pigistada ja küürutades isandat edasi teenida.





          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #50
            Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

            Infoks, kui keegi veel ei tea: Parlamendi praeguses koosseisus töötab 6 eesti liiget, kes jagunevad kolme parlamendi suurema fraktsiooni vahel: Isamaaliidu liige Tunne Kelam kuulub parlamendi Euroopa Rahvapartei (Kristlike Demokraatide) ja Euroopa Demokraatide fraktsiooni (EPP/ ED), Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikud Marianne Mikko, Katrin Saks ja Andres Tarand Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni (PSE) ning Keskerakonda esindav Siiri Oviir ja Reformierakonna liige Toomas Savi Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni (ALDE).

            Lisaks veel üks link ja tsitaat : http://www.delfi.ee/news/paevauudise...30019&l=fplead

            "Nii et kui mul oleks kõhklusi, siis ma vaataksin viimaste nädalate ajalehed läbi ja need parteid, kes pakuvad selliseid sihte, mis pole europarlamendiga seotud, peaks kohe välistama, sest sest nad katsuvad mind lolliks püüda. Sellisele erakonnale peaks kriipsu peale tõmbama, kes mind lollitab."


            Siinse polli tulemuste põhjal tuleb kahjuks tõdeda, et paljud lasevad ennast meeleldi ''lollitada''

            Comment

            • Purz
              Õpihimuline Mängur
              • Nov 2008
              • 328

              #51
              Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

              Andsin Tarandile hääle ära, vähemalt tean kellele minu hääl läks.

              Comment

              • blazkuh
                Õpihimuline Mängur
                • Feb 2009
                • 400

                #52
                Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

                Algselt postitas Aristotep
                Mina ei kujunda oma seisukohti Delfi artiklite põhjal. Samuti pole ma kusagil öelnud, et Soome oleks venelaste tallalakkuja. Pigem puudub venelastel igasugune strateegiline ja sõjaline huvi Soome suunal. Pealegi on Soomel piisavalt hea kaitsevõimekus, millest venelased end nii kergesti läbi ei pure. Pluss veel erinev ajalooline taust, Soome poliitikute suht leebe suhtumine aso.
                Sinu juttu lugedes jääb täpselt selline mulje, et kui koolis suur poiss väikseimaid kiusab, siis see on normaalne. Sest ta on suurem ja võib endale rohkem lubada. Kahjuks ei taha see kuidagi ühtida minu arusaamaga heanaaberlikest suhetest. Riigi suurus ei tähenda seda, et ta võib lihtsalt oma suva järgi teistest üle marssida. Loota sellele, et muudkui vaikselt Venemaale järgi andes jätab ta meid ükspäev rahule, on ka suht naiivne. Lähiajalugu on ju selgelt näidanud, et nõudmistele vastu tulles tahetakse üha rohkem, kuid retoorika jääb endiselt samaks. Näiteks võib siin tuua ju kasvõi baaside leppe.

                Kurb loomulikult, et sinu arust tuleks okupatsiooni ja küüditamiste puhul lihtsalt silm kinni pigistada ja küürutades isandat edasi teenida.
                Mainisin Soomet seepärast, kuna nad on hea näide heanaaberlikest suhetest. Suure poisi näitest niipalju, et kui suur poiss kiusab kedagi nooruses, siis on nõme seda hiljem talle nina alla hõõruda, mis siis, et ta sinu kiusamist ei tunnista. Kui suurel poisil on hiljem sinule mingeid eeliseid, miks neid mitte kasutada? Maailmas elavad suured ja väiksemad, rikkad ja vaesemad, targad ja lollimad, võrdusmärki nende vahele tõmmata kahjuks ei saa ka kõige parema tahtmise juures, seda teha on suht naiivne :) Ma ei mõtle selle juures, et üks on parem kui teine, ühel on lihtsalt eeliseid rohkem, kui teisel. Venemaa mustamine valitsuse tasandil ei paranda neid suhteid mitte mingil moel ja kindlasti on vägaväga naiivne loota, et venelased selliste tegude tagajärjel lõpuks midagi tunnistama hakkavad, pigem teeb see asja hullemaks.

                Ei, ma ei arva, et okupatsiooni ja küüditamiste puhul tuleks silm kinni pigistada. Ei väida ka seda, et isandat tuleks edasi teenida, keda sa üldse silmas pead? Venemaa ei ole meie isand enam, juba 18 aastat, oled kursis ikka? Ei väida ka, et peaksime nende varbaid hakkama musitama ja iga asjaga nõus olema, mis sealt tuleb. Asju saab ajada viisakalt. Me oleme Venemaa jaoks strateegiliselt väga tähtsal kohal, miks mitte seda ära kasutada?

                PS! Ma räägin siin Venemaast kui riigist, mitte venelasest kui rahvusest. Sellised venelased, kes meie keelt ei oska ja käivad tänaval räuskamas, on tiblad ja tuleks siit minema saata.

                Kahjuks ei vii see vaidlus mitte kuskile :P Minul on selline arvamus välja kujunenud ja olen sellest küüditamise jms teemast üle, kuigi jah, küüditati ka suur osa sugulasi. Minevik on minevik ja selles ei saa elada, see on pidurdav jõud. Sinul on oma arvamus ja ma aksepteerin seda, vaevalt ka mina sinu arvamusi kuidagi muuta saan :D Igatahes tore, et keegi ka argumenteeritult vaielda oskab ja ei pane lihtsalt sibulapilti vms :D

                Comment

                • Purz
                  Õpihimuline Mängur
                  • Nov 2008
                  • 328

                  #53
                  Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

                  Venemaa on siiski tuntud noaga selga virutaja ja põhim peab kõik töötama nende kasuks. Kui ennast liiga palju Venemaaga siduda, siis mingi hetk võivad sellel väga rängad tagajärjed olla. Pronksiöö oli selge näide, kuidas Venemaa reageeris, kui Eesti tegi miskit venelaste vastu (Venemaa kui riik võttis seda kui aktsiooni nende kodanike vastu vms vist). Nafta transiit lõpetati ära, puitu enam eestile ei müüdud jne. Majandus sai suht ränga hoobi siiski. Venemaaga peaks küll neturaalsed suhted olema, kuid liialt ei tasuks sinna panustada.

                  Comment

                  • Matzet
                    Julm Donk
                    • Oct 2008
                    • 74

                    #54
                    Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

                    Indrek Tarandi poolt : )

                    Comment

                    • blazkuh
                      Õpihimuline Mängur
                      • Feb 2009
                      • 400

                      #55
                      Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

                      Algselt postitas Purz
                      Venemaa on siiski tuntud noaga selga virutaja ja põhim peab kõik töötama nende kasuks. Kui ennast liiga palju Venemaaga siduda, siis mingi hetk võivad sellel väga rängad tagajärjed olla. Pronksiöö oli selge näide, kuidas Venemaa reageeris, kui Eesti tegi miskit venelaste vastu (Venemaa kui riik võttis seda kui aktsiooni nende kodanike vastu vms vist). Nafta transiit lõpetati ära, puitu enam eestile ei müüdud jne. Majandus sai suht ränga hoobi siiski. Venemaaga peaks küll neturaalsed suhted olema, kuid liialt ei tasuks sinna panustada.
                      Pronkssõduri maha võtmine sellel ajal oli viga. Seda oleks pidanud tegema vaikselt sügise lõpus ja mitte sellise käraga, mitte enne 9ndat (oli vist see kuupäev?) maid. 9.mai on teadupärast Venemaa võidupüha ja enne seda nende kallal nokkida oli väga suur viga. Eesti elanikkonnast on ligi 26% venelased ja see on paratamatus, nendega tuleb arvestada. Lisan siia ühe Ansipi avalduse: "Ma ei kujuta ette, et keegi võiks minna Tõnismäele ja ööpimeduse varjus kraana konksu otsa riputada pronkssõduri ja sellega kuhugi ära sõita. See pole õigusriigile kohane lahendus," sõnas Ansip 2006. aasta juunis. 2007 aprilli lõpus seda siiski tehti.

                      Tegutsema oleks pidanud selle asjaga teistmoodi. Ja selles suhtes on sul õigus, panustama Venemaasse liiga palju ei tasuks ega tohikski. Kõik peaks jääma mõistlikkuse piiridesse.

                      Comment

                      • Rage
                        Klubi Liige
                        • Nov 2008
                        • 6853

                        #56
                        Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

                        ei olnud viga.. pronksõdur oli ammu minetanud oma eesmärgi kui ausammas.. ta oli lihtsalt väga he akoht kus eestlaste silme all esineda ja nõukaaja ja vene lippe lehvitada..

                        Comment

                        • blazkuh
                          Õpihimuline Mängur
                          • Feb 2009
                          • 400

                          #57
                          Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

                          Algselt postitas Rage
                          ei olnud viga.. pronksõdur oli ammu minetanud oma eesmärgi kui ausammas.. ta oli lihtsalt väga he akoht kus eestlaste silme all esineda ja nõukaaja ja vene lippe lehvitada..
                          Ei olnudki mahavõtmine viga, vale aeg valiti lihtsalt.

                          Comment

                          • Oliverk
                            Moderaator
                            • Nov 2008
                            • 3016

                            #58
                            Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

                            Meie otsustame millal on õige aeg või pole õige aeg.

                            Comment

                            • pikk28
                              Klubi Liige
                              • Oct 2008
                              • 6695

                              #59
                              Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

                              Algselt postitas Oliverk
                              Meie otsustame millal on õige aeg või pole õige aeg.
                              pean kohe +1 panema
                              ja eriti pöördesse ajavad mind vennad, kes oranz-musta lipuga ringi või kellel sees armatuurlaual on vene lipp.
                              no tra lasku venemaale minema, keegi ju neid kinni ei hoia. siis saavad oma lippe lehvitada ja signaalitada.

                              Comment

                              • SamGold
                                Õpihimuline Mängur
                                • Mar 2009
                                • 302

                                #60
                                Re: Mis erakonna poolt hääletaksid?

                                Juhtusin juhuslikult eile ETV-st mingit valimisdebatti vaatama, kus olid seekord kohal just üksikkandidaadid (ja mõned pisikesed erakonnad). Väga hariv saade oli, sain palju parema arusaama kandidaatidest ja nende eesmärkidest. On nii mõnigi üksikkandidaat veel peale Tarandi, kes tundub päris asjalik. Ja kuna kõik suuremad erakonnad on täiesti vee peale tõmmand omale oma idiootsete kampaaniate ning lubadustega, siis üksikkandidaatide poolt valimine on minuarust ainuke võimalus neid natuke maapeale tagasi tuua.

                                Jüri Heldur Estam (Libertas Eesti erakond) tundus väga asjalik ja haritud välispoliitika teemadel ja majandusteemadel. Ma arvan ta oleks minu valik nr.2 (vb isegi nr. 1 kui ma enne seda saadet poleks juba valimas ära käinud:D)
                                Martin Helme - mingi konservatiiv (kunagi kuskil telesaates oli hull homo(abielu)de vastane:D) Tal on küll suht karmid, radikaalsed ja konservatiivsed põhimõtted aga vähemalt tal on mingid kindlad põhimõtted ja ta tunneb vast kõige täpsemini seda euroopa liidu mehhanismi ja majandamist. Jäi igatahes mulje, et kui see tüüp valituks saab, siis ta hakkab seal ikka kõvasti tööle kah mitte niisama suurt palka ja muid hüvesid nautima.
                                Indrek Tarand - Tüüp võtab suht vabalt asja, väheke huumorit jne. Aga samas on ikkagi väga intelligentne ja suurte kogemustega ja ei lahmi tühja.
                                Siis oli esindatud veel Eesti Ühendatud Vasakpartei - Vladimir Iljaševitš, kelle jutt tundus ka väga muhe ja tark. Tema ega tema partei tegemistest tegelt ei tea ma midagi:) Nii et see oli puhtalt esmamulje.
                                Isegi Dimitri Klenski esindas suht asjaliku põhimõtet, et Eesti venelaste ja eestlaste omavaheline mitteläbisaamine, pidurdab Eesti arengut. Jällegi kuna ma eriti põhjalikult kursis pole tema täpsete plaanidega siis väga oma arvamust ei avalda. Ideoloogiliselt oli tal mõnes mõttes õigus aga vb on ikkagi liiga äärmuslik vana ja ainult teatud vähemuse õiguste eest seisja, mis on liiga vähe euroopasse minemiseks.

                                Ülejäänud tegelased olid minuarust mõttetud:
                                Märt Õigus, kes tundus ka peamiselt selline protestikandidaat suurte erakondade vastu aga erinevalt Inderk Tarandist, ei teadnud tema poliitikast halligi ja oli lihtsalt tavaline Eesti mees oma isikliku arvamusega asjadest. Poliitikat peaksid tegema ikka inimesed, kes poliitkast midagi teavad ka.
                                Oli veel mingi proua üksikkandidaat kes ka mingil juhul valituks ei tohiks osutuda ja Kritlikute ja põllumeeste esindajad, kellel ka sisuliselt midagi tarka seal Euroopa parlamendis teha ei oleks.
                                Seisukohad olid lambikad ja ebakindlad, kohati isegi endale vasturääkivad ja euroopa liidu toimimisest ning reeglitest ei teadnud ka kohati midagi. No piinlik oli lausa kuulata vahepeal:)

                                Nii, et kui on tahtmine kõigile suurtele parteidele nende jebiitamise eest tagasi teha siis tasuks valida Indrek Tarand.
                                Ja kui on tahtmine veel mingi eriti asjalik vana valida kes ikka tööd ka tegema hakkab, siis ma valiksin Libertas Eesti erakonna (Jüri Heldur Estam)
                                Aga need seisukohad põhinevad ainult minu isiklikul ja ülidiselt suht poliitikast mittemidagi teadval arvamusel, ühe eilse valimisdebati põhjal:D
                                Ise valisin juba Tarandi aga nüüd tekkis huvi natuke rohkem ennast poliitikaga kurssi viia, et järgmistel valimistel veel teadlikum otsus teha.

                                Comment

                                Working...