Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • alaska
    forever
    • Oct 2008
    • 6599

    #1966
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Algselt postitas erplander Vaata postitust
    Sain aru, kuna lihaskasvuks on vaja 1,5g valku iga kehakilogrammi kohta, seega ma vajan 150g valku päevas ja selle vajaduse rahuldab 2 kilo arbuusi, seega ma ei tea miks ma kanaliha söön. Hea küll, pole naljakas, aga kas keskmine taimetoitlane saab ikka aru, et see nii ei ole? Kui neid tableleid väljastatakse ja promotakse, siis kas te ei karda, et inimestele jääbki selline mulje?

    Comment

    • masterpuppet
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 2094

      #1967
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Keegi tubli matemaatik võiks nüüd välja arvutada, et mitu kg kurki peaks ära sööma, et saada sama suure koguse valku kui klaasist piimast. Arvestades Asjaoluga, et kurgis on 96% Vett

      PS: Jõin just klaasi keefiri ja tunnen ennast rambona.

      Edit: Panin keefiri energialaksu ise ka väikse feili maha. :D
      Last edited by masterpuppet; 16.05.11, 12:55.

      Comment

      • erplander
        ekrelander
        • Oct 2008
        • 1029

        #1968
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Algselt postitas ceni Vaata postitust

        All fine and dandy, aga sellel pildil olev viide viib ikka sama asutuse lehele, mida ma enne enda arvutustes kasutasin. Ei loe sealt kuskilt selliseid numbreid välja, nagu sinu postitatud tabelis olemas on. Kas sa üldse tutvud ka vastaspoole argumentidega ja nende poolt viidatud materjalidega või tulistad kogu aeg puusalt?
        Problem? What’s your problem. Ikka veel mures, et taimedes pole piisavalt valku? Või et erinevad allikad annavad valgu sisalduse erineval moel? Kui annavadki, miks sellest siis nii suurt probleemi teha?

        Comment

        • masterpuppet
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 2094

          #1969
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          Algselt postitas erplander Vaata postitust
          Problem? What’s your problem. Ikka veel mures, et taimedes pole piisavalt valku? Või et erinevad allikad annavad valgu sisalduse erineval moel? Kui annavadki, miks sellest siis nii suurt probleemi teha?
          =>

          Algselt postitas alaska Vaata postitust
          Sain aru, kuna lihaskasvuks on vaja 1,5g valku iga kehakilogrammi kohta, seega ma vajan 150g valku päevas ja selle vajaduse rahuldab 2 kilo arbuusi, seega ma ei tea miks ma kanaliha söön. Hea küll, pole naljakas, aga kas keskmine taimetoitlane saab ikka aru, et see nii ei ole? Kui neid tableleid väljastatakse ja promotakse, siis kas te ei karda, et inimestele jääbki selline mulje?
          Ehk taaskord on leidnud tõestamist, et statistika on uskumatu relv, millega saab kõike kõige parimas valguses näidata. Protsendid on toredad, kuid neid peab õigesti kasutama.

          Comment

          • erplander
            ekrelander
            • Oct 2008
            • 1029

            #1970
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            Algselt postitas alaska Vaata postitust
            Sain aru, kuna lihaskasvuks on vaja 1,5g valku iga kehakilogrammi kohta, seega ma vajan 150g valku päevas ja selle vajaduse rahuldab 2 kilo arbuusi, seega ma ei tea miks ma kanaliha söön. Hea küll, pole naljakas, aga kas keskmine taimetoitlane saab ikka aru, et see nii ei ole? Kui neid tableleid väljastatakse ja promotakse, siis kas te ei karda, et inimestele jääbki selline mulje?
            Haha, et sa võtsid nõuks hakata plaksti fruitaarianiks? Ei, pole midagi öelda, päris tubli ju, soovin vaid edu. Ma ka ei tea, miks sa seda kanaliha pidid sööma. Tead ka üldse millistes tingimustes tänapäeval kanu kasvatatakse!? Arbuusid FTW!

            Comment

            • Godspeed_EJ
              Klubi Liige
              • Nov 2009
              • 3049

              #1971
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              Algselt postitas erplander Vaata postitust
              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
              Tõsiselt, mis pask see on? Absoluutselt ei soovi vana tolmu hakata üles keerutama, aga sellist tabelit saavad uskuda inimesed, kellel pole õrna aimugi toitumisest ja toiduainete toiteväärtusest. Absurd kuubis.

              Comment

              • erplander
                ekrelander
                • Oct 2008
                • 1029

                #1972
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                Tõsiselt, mis pask see on? Absoluutselt ei soovi vana tolmu hakata üles keerutama, aga sellist tabelit saavad uskuda inimesed, kellel pole õrna aimugi toitumisest ja toiduainete toiteväärtusest. Absurd kuubis.
                Ok, veel paar tabelit, kus on valgu allikad toodud nii protsendi kui kaalu järgi, tasub lugeda tähelepanelikult lisatud selgitusi.

                The below listings are based on a 100 gram serving of each (the equivalent of 3.53 ounces), listed in a descending order from the highest amount of protein to the lowest amount of protein. We ended the table at a protein level of 4.5 grams, then added "Milk, Human" (breast milk) for comparison and added other foods with the same level of protein. Keep in mind, human milk contains the protein intended for infants to grow and develop. The source of the data listed here is the USDA Nutrient Database: http://www.nal.usda.gov/fnic/cgi-bin/nut_search.pl . Please notify us of any errors. As foods containing cholesterol may pose a threat to human health, all foods in the following chart containing cholesterol have had the amount of cholesterol highlighted in red. In addition, as fiber is important to human health, all foods with no fiber have had the fiber section highlighted in red.

                The collumn, "Protein as % of calories", is based on the food's protein value as a percentage of its calories.



                Comment

                • Godspeed_EJ
                  Klubi Liige
                  • Nov 2009
                  • 3049

                  #1973
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Okei, see on palju mõistlikum - esialgne tabel, mis postitasid on ilma selgitusteta eksitav.

                  Comment

                  • emmimees
                    Klubi Liige
                    • Aug 2010
                    • 2719

                    #1974
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    Annan 100€ sellele, kelle lihased paneb kaalikas, peet, porgand või lillkapsas kasvama :)
                    Tglt võite siis kasvõi kogu mu bankrolli võtta...

                    Comment

                    • peete82
                      Vana Tegija
                      • Jan 2010
                      • 1310

                      #1975
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      Algselt postitas erplander Vaata postitust
                      Amazing that vegetables have more protein than nuts, seeds, or grains!

                      Victoria Boutenko describes in her award-winning book “Green For Life” how and why dark leafy greens have the most digestible and assimilable proteins available to humankind. They are also the best source of minerals and calcium. And Kale is the most nutrient dense food measured by Agreggate Nutrient Density, or the most nutrients per calorie.

                      http://jinjeetalifero.com/?p=158

                      Küsiks, et kui inimene pole veis, miks ta siis seda veiste poolt looduslikult üksnes nende järeltulijatele (elik vasikatele) kohandatud superkontsentreeritud eritist (lehmapiima) ja sellest valmistatud tooteid nii meeletutes kogustes tarbib!? Vasikad kahekordistavad oma kaalu 47 päevaga (imikud 180 päevaga), kasvatavad neli magu ja kaaluvad üle 500 kilo kahe aasta pärast. Lehmapiim on kolm korda valgurikkam kui inimese piim ja sisaldab ligi 50% enam rasva. Lehmapiim on inimesele ebaloomulikult kõrge toiteväärtusega ja samas ei sisalda piisavas koguses kõiki inimese arenguks vajalikke aineid, samas piimavalk kaseiin põhjustab seedeprobleeme ja lugematuid allergiaid.
                      Hmm, sa paned lingi, kus sisaldub seesama tabel, mis on kas täiesti vale või siis käib see valgusisaldus kuivaine kohta. Keegi ei hakka kurki valgu pärast sööma, ole täiesti rahulik.
                      Suhteliselt palju valku on hernes, ubades, täisteraleivas, pähklites jne, mis sisalduvad ka kulturistide dieedis - aga seda lisaks loomsele valgule.

                      See jutt lehmapiimast ei puutu asjasse. Piima juuakse, kuna see on kättesaadav ja toitev.

                      Minu väide oli, et taimsed valgud ei ole inimesele nii hästi omastatavad kui loomsed ja sportlased vajavad oma dieedis ka loomseid valke. Selge see, et on olemas ekstremiste.

                      Comment

                      • erplander
                        ekrelander
                        • Oct 2008
                        • 1029

                        #1976
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        Algselt postitas peete82 Vaata postitust
                        Ei ole kuulnud, et mõni raskejõustiklane oleks taimetoidu peal.
                        [YOUTUBE]nIcSuA2b_Wc[/YOUTUBE]


                        Discover the incredible life of Jim Morris, legendary bodybuilder who competed for over 50 years and became a vegan icon. His story, career highlights, and lasting legacy.


                        [YOUTUBE]ouotPFFSIKQ[/YOUTUBE]

                        Selle lehe allosas ka list vegan sportlastest ja video Kenneth Williamsi kohta:
                        http://michaelbluejay.com/veg/natural.html

                        Comment

                        • ceni
                          Jube Noob
                          • Feb 2010
                          • 110

                          #1977
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          Algselt postitas erplander Vaata postitust
                          Problem? What’s your problem. Ikka veel mures, et taimedes pole piisavalt valku? Või et erinevad allikad annavad valgu sisalduse erineval moel? Kui annavadki, miks sellest siis nii suurt probleemi teha?
                          Selles, et taimed valku sisaldavad, ei ole küsimus - ilma valkudeta nad ei saaks elada.

                          Probleem on selles, et sinu poolt postitatud andmed on sellisel kujul sügavalt eksitavad. Mõni ullike vaatabki, et vapsee, kurgis niipalju valku - söön 2 kurki päevas ja kogu valguvajadus kaetud! Kahjuks see nii ei ole.
                          Analoogiana - lepime kokku, et müüd mulle 200 dollari eest iPodi - sina ootad USA dollareid, mina ilmun kohale zimbawbe dollaritega.

                          Comment

                          • Spewmonkey
                            Seina Augustaja
                            • Oct 2008
                            • 2293

                            #1978
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Erplander kui mugav/sobiv sulle tunduks see kui sa peaksid oma praegust päevast toidukogust kahekordistama?

                            Comment

                            • erplander
                              ekrelander
                              • Oct 2008
                              • 1029

                              #1979
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas ceni Vaata postitust
                              Probleem on selles, et sinu poolt postitatud andmed on sellisel kujul sügavalt eksitavad. Mõni ullike vaatabki, et vapsee, kurgis niipalju valku - söön 2 kurki päevas ja kogu valguvajadus kaetud! Kahjuks see nii ei ole.
                              Analoogiana - lepime kokku, et müüd mulle 200 dollari eest iPodi - sina ootad USA dollareid, mina ilmun kohale zimbawbe dollaritega.




                              Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                              Erplander kui mugav/sobiv sulle tunduks see kui sa peaksid oma praegust päevast toidukogust kahekordistama?
                              Kahekordistamise vajadus on ilmselt liialdatud, nagu ka need arbuuside ja kurkide näited, te ei toitu ju üksnes neist. Ja kui tõesti peaks hakkama mingit intensiivset bodybuildingut tegema, siis loomulikult tarbiks mõnevõrra suuremaid toidukoguseid ja ei näeks selles mingit probleemi. Sama kehtib ju omnide puhul, kui mõni neist hakkab kulturismiga tegelema, kasvavad ka tema omni-toidukogused.

                              Comment

                              • ceni
                                Jube Noob
                                • Feb 2010
                                • 110

                                #1980
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                                Kas argumendid said otsa, et lolcatside ja gifide peale üle pidi minema?

                                Comment

                                Working...