Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.
Vaat nüüd, olen teid siin toitumise alal tasuta harinud ja nüüd tuleb üks juudist arst-ärimees, kes pakub sarnaseid teadmisi mingite peenete paneelide või mis iganes abil ja mitte väikse raha eest 
Tegelikult polegi eriti paha valik :) Sest Levin on tõesti haruldane nähtus siinmail, kes pole vägisi kinni mingites stagnaaegsetes teadmistes ja ei põlga ära uuemaid teadustulemusi toitumise alal, ta on ka väheseid arste, kes on julgenud avalikult võtta sõna piimatoodete kahjulikkuse teemal:
(Teine on Oliver Frey: http://www.delfi.ee/news/paevauudise...hp?id=13203579 )
Samas see individuaalse lähenemise teema on tal selgelt üle paisutatud, et selle abil programm müüks, see on siiski suht marginaalse tähtsusega, enamik toiduaineid mõjuvad erinevatele inimestele üsna ühtmoodi ehk mis on kasulik ühele, on kasulik ka teisele ja vastupidi. Muidugi mängu tulevad mõningad isiklikud allergiad ja nende teadasaamiseks tasub isegi teaduslikult testida, saab tulemused korraga kätte. Samas neid allergiateste saab teha ka tavakliinikutes märksa odavamalt kui Levini juures (öelge oma perearstile, et soovite teha allergiatesti ja eks suunatakse). Ma olen kindel, et tegelikult need Role "individuaalsed" programmid on vähemalt 90% ulatuses sarnased kõigile inimestele. Põhimõtteliselt on loomsed valgud ja rasvad (nii piima kui liha kujul) ühtmoodi hävitava mõjuga igaühele, sõltumata sellest, kui suur on kellegi laktoosi- või kaseiinitalumatus. Samuti on valgest nisujahust tooted kahjulikud kõigile, sõltumata sellest, kas esineb gluteenitalumatus või mitte.
NB! Kindlasti on sel Role mudelil suur efekt kaalu langetamisel, samas ei pruugi see tagada suurt tervislikkust, kui liha endiselt igapäevaseks toiduks jääb. Aga see vist ongi selle mudeli põhiline müügiedu tagatis: inimesed ei pea loobuma neile armsast lihast, vaid seda tärkliserikastest toitudest eraldi süües ei kogune enam lisakilod, abiks seegi.
Minu toitumisteooria on superlihtne: kui loobute täielikult kõigist loomsetest toitudest, siis pole eriti üldse põhjust muretseda, mis kujul erinevaid toiduaineid koos süüa, probleemi pole isegi valgu- ja tärkliserikaste toitude segamisega, sest probleemid tekivad üksnes loomset päritolu valkude segamisel tärklisega, taimsete puhul mitte. Üksnes puuvilju ei tohi süüa vahetult pärast suuremaid eineid, kuna puuviljad seeduvad kiiremini ja tekitavad sel juhul käärimist.
Mina ei teinud mingit järsku muutust oma toitumises, vaid see toimus umbes aasta-pooleteise jooksul, kui järk-järgult loobusin kõigest loomsest. Tol ajal (12 a tagasi) polnud ka saadaval kõiki neid asendustooteid (kõikvõimalikud sojatooted, kaerapiimad jne) nagu praegu ja siis oli see ka seetõttu ehk raskem, samas kõik sõltub tahtmisest. Peab lihtsalt hakkama proovima erinevate köögiviljadega, mis kujul ja mis kombinatsioonides sobivad. Soovitan kartulite, riisi, tatra, läätsede, pasta/nuudlite juurde proovida erinevaid stir-fry’sid, wokkida või kergelt praadida köögivilju: sibul, porru, suvikõrvits, baklažaan, paprika, šampinjonid – need põhilised asjad, ei pea kõiki korraga, vaid võib proovida, mis toiduga mingid asjad meeldivad. Muidugi on saadaval igasuguseid külmutatud segusid, aga need pole pooltki nii head, kui värskest kraamist ise teha. Liha asendusena siis sojapallid, sojakotletid, sojaviinerid, tofu, tofukroketid, köögiviljaburgerid, falafelid jne.
Samuti katsetada erinevate maitseainetega, maitsetaimedega, leida endale sobivad (nt rukkola jm lehtsalatid, basiilik jne). Proovida igasuguseid tomatikastmeid, baklažaanipüreesid jne.
Hm, ma ei tea, mis saiti mõtled, aga eelpool vist mainisin, et olen teinud neid toidupilte peaasjalikult veg.ee foorumi "Mida viimati sõite?" teemasse (selle nägemiseks peab olema sealse foorumi liige) postitamiseks ja samas pannud ka siia.
Algselt postitas BuildUp
Vaata postitust

Tegelikult polegi eriti paha valik :) Sest Levin on tõesti haruldane nähtus siinmail, kes pole vägisi kinni mingites stagnaaegsetes teadmistes ja ei põlga ära uuemaid teadustulemusi toitumise alal, ta on ka väheseid arste, kes on julgenud avalikult võtta sõna piimatoodete kahjulikkuse teemal:
(Teine on Oliver Frey: http://www.delfi.ee/news/paevauudise...hp?id=13203579 )
Samas see individuaalse lähenemise teema on tal selgelt üle paisutatud, et selle abil programm müüks, see on siiski suht marginaalse tähtsusega, enamik toiduaineid mõjuvad erinevatele inimestele üsna ühtmoodi ehk mis on kasulik ühele, on kasulik ka teisele ja vastupidi. Muidugi mängu tulevad mõningad isiklikud allergiad ja nende teadasaamiseks tasub isegi teaduslikult testida, saab tulemused korraga kätte. Samas neid allergiateste saab teha ka tavakliinikutes märksa odavamalt kui Levini juures (öelge oma perearstile, et soovite teha allergiatesti ja eks suunatakse). Ma olen kindel, et tegelikult need Role "individuaalsed" programmid on vähemalt 90% ulatuses sarnased kõigile inimestele. Põhimõtteliselt on loomsed valgud ja rasvad (nii piima kui liha kujul) ühtmoodi hävitava mõjuga igaühele, sõltumata sellest, kui suur on kellegi laktoosi- või kaseiinitalumatus. Samuti on valgest nisujahust tooted kahjulikud kõigile, sõltumata sellest, kas esineb gluteenitalumatus või mitte.
NB! Kindlasti on sel Role mudelil suur efekt kaalu langetamisel, samas ei pruugi see tagada suurt tervislikkust, kui liha endiselt igapäevaseks toiduks jääb. Aga see vist ongi selle mudeli põhiline müügiedu tagatis: inimesed ei pea loobuma neile armsast lihast, vaid seda tärkliserikastest toitudest eraldi süües ei kogune enam lisakilod, abiks seegi.
Minu toitumisteooria on superlihtne: kui loobute täielikult kõigist loomsetest toitudest, siis pole eriti üldse põhjust muretseda, mis kujul erinevaid toiduaineid koos süüa, probleemi pole isegi valgu- ja tärkliserikaste toitude segamisega, sest probleemid tekivad üksnes loomset päritolu valkude segamisel tärklisega, taimsete puhul mitte. Üksnes puuvilju ei tohi süüa vahetult pärast suuremaid eineid, kuna puuviljad seeduvad kiiremini ja tekitavad sel juhul käärimist.
Mina ei teinud mingit järsku muutust oma toitumises, vaid see toimus umbes aasta-pooleteise jooksul, kui järk-järgult loobusin kõigest loomsest. Tol ajal (12 a tagasi) polnud ka saadaval kõiki neid asendustooteid (kõikvõimalikud sojatooted, kaerapiimad jne) nagu praegu ja siis oli see ka seetõttu ehk raskem, samas kõik sõltub tahtmisest. Peab lihtsalt hakkama proovima erinevate köögiviljadega, mis kujul ja mis kombinatsioonides sobivad. Soovitan kartulite, riisi, tatra, läätsede, pasta/nuudlite juurde proovida erinevaid stir-fry’sid, wokkida või kergelt praadida köögivilju: sibul, porru, suvikõrvits, baklažaan, paprika, šampinjonid – need põhilised asjad, ei pea kõiki korraga, vaid võib proovida, mis toiduga mingid asjad meeldivad. Muidugi on saadaval igasuguseid külmutatud segusid, aga need pole pooltki nii head, kui värskest kraamist ise teha. Liha asendusena siis sojapallid, sojakotletid, sojaviinerid, tofu, tofukroketid, köögiviljaburgerid, falafelid jne.
Samuti katsetada erinevate maitseainetega, maitsetaimedega, leida endale sobivad (nt rukkola jm lehtsalatid, basiilik jne). Proovida igasuguseid tomatikastmeid, baklažaanipüreesid jne.
Hm, ma ei tea, mis saiti mõtled, aga eelpool vist mainisin, et olen teinud neid toidupilte peaasjalikult veg.ee foorumi "Mida viimati sõite?" teemasse (selle nägemiseks peab olema sealse foorumi liige) postitamiseks ja samas pannud ka siia.

Comment