Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Godspeed_EJ
    Klubi Liige
    • Nov 2009
    • 3049

    #1381
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Ah erplander on täiesti mõtetu troll. Korrutab ühte ja sama jama ja arvab, et on kõige pädevam inimene teemas.

    Comment

    • erplander
      ekrelander
      • Oct 2008
      • 1029

      #1382
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Neid trolle ja trollikesi paistab jah eriti tihedalt olevat ses teemas, kel nagu midagi sisuliselt kaasa rääkida pole, aga kes siiski arvavad heaks aeg-ajalt oma peanupu välja pista ja vahele kähvatada: "ise oled loll", "ise oled troll", "mina enam ei mängi". Paistavad eriti valus venniksed olema. Nutame koos.

      Comment

      • Godspeed_EJ
        Klubi Liige
        • Nov 2009
        • 3049

        #1383
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Nutta võid üksi

        Comment

        • Spewmonkey
          Seina Augustaja
          • Oct 2008
          • 2293

          #1384
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          Kirjutan siia niisama ajaviiteks veel mingeid asju, vastuseid tegelikult ei loodagi.
          "Nähtavasti hakkas lihasöömine levima siis, kui võitlus olemasolu eest raskemaks ja toiduvarumine tülikamaks muutus. Hiljem muutus lihasöömine hädavajalikkusest harjumuseks. "

          Fakte on selles lõigus päris palju, üldist hämamist mitte eriti. Pakun omalt poolt ka siis natuke "Like most good ideas in the West, vegetarianism was developed by the ancient Greeks." Whoops, taimetoitlus on algusest peale moekas liikumine olnud.
          Inimese eellased olid semi-veganid muideks, see "inimrass on algusest peale taimetoitlane" on taimetoitlaste enda poolt ümber lükatud või kahtluse alla seatud. Toimib ainult usuhullude pealesurujate ajus.
          "It may surprise many people to hear that our early ancestors lived on a semivegetarian diet for several million years. "
          THE ORGINS OF MODERN VEGETARIANISM
          from "The New Vegetarians" by Paul R. Amato, PH. D. and Sonia A. Partridge
          "Kõik need on vaid kunstlikult tekitatud harjumused, samuti nagu lihasöömine inimese puhul. "
          But the computer says no again: "The earliest records of (lacto) vegetarianism come from ancient India and ancient Greece in the 6th century BCE."
          Leiab ka fakte, et inimeste eellaste eellased vahepeal sõid ainult puuvilju, aga nende eellased sõid ikkagi liha. Samas söödi need puuviljasööjad suht kergelt välja, sest nad olid füüsiliselt kehvemad.
          Selle nimi on vist evolutsioon, mitte kunstlik harjumus.

          Millegi pärast läheb igasugu faktide otsimise peale keskmiselt 2 minutit aega, aga mõnel on 12 aastat läinud ja ikka ei saa päris täpselt aru.
          Last edited by Spewmonkey; 30.07.10, 13:50.

          Comment

          • leits
            Hundinui
            • Apr 2009
            • 9562

            #1385
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            ma poile 4 päeva söönud liha (va kala ja mereannid), aru kyll ei saa, et midgai muutnud oleks vms :D Kohati olen hommikuti veel rohkem väsinud .. Kavatsen sellise plaaniga augusti lopuni lasta (mereande tarbin) .. Ehk oskan ka nats kaasa siis rääkida

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #1386
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              Minul ei ole midagi taimetoitlaste vastu vastu, kuid tõsise vastureaktsiooni tekitab minus erplanderi viisil taimetoitluse propageerimine. Kusjuures ma arvan, et ega siin foorumis ei leidugi eriti palju ´´paadunud lihasööjaid´´, kuid erplander oma jutuga viib potentsiaalsed taimetoitlased (või vähemalt taimetoidu osakaalu kogumenüüst kasvatada mõtlevad isikud) pigem taimetoidust kaugemale, mitte lähemale.

              Näiteks Tigrano jutt on palju huvitavan, kuigi tekitab samuti mõningaid küsimusi. Näiteks häiris mind eile lõik:

              Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
              Veda filosoofia kohaselt on veel öeldud, et inimesed kuuluvad erinevatesse klassidesse ja kui sul on mingi amet näiteks oled jahimehe perre sündinud, siis ei ole midagi valet, et sa tapad metsloomi või teed seda tööd. Sarnane võrdlus, kui tapad inimese kuskil mingil omal põhjusel on see patt aga kui oled sõjamees ja kuuled kindrali käsku siis on okei, sest sa teed oma tööd.

              Reeglina on ikka nii, et kõige ´´kõrgemate klasside´´ esivanemad olid ise kõige suuremad vargad, röövlid ja mõrtsukad, mitte mingid spirituaalsed eeskujud ja paipoisid. Seda eelkõige küll kristliku maailma kontekstis
              Last edited by Potsataja; 30.07.10, 13:14.

              Comment

              • camu
                Super Moderaator
                • Jan 2009
                • 3411

                #1387
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Minu arust pole vahet, kes neid kitsi või sigu siis tapab, kas teine kiskja või inimene, aga keegi peab seda tegema niikuinii. Sellisel juhul miks ei võiks see inimene olla ja ise ka sellest midagi kasu saada.

                Comment

                • Uniquest
                  Grinder
                  • Oct 2008
                  • 615

                  #1388
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  India filosoofia juures häiribki mind kastidesse jaotamine kõige rohkem. Muus mõttes on väga huvitav.
                  /offtopic

                  Aga jah, siin toitumisest rääkimine on sellise usu levitamise maiguga küll. Teadlased ei tunnista midagi õigeks enne, kui on autoriteetide ülekaalukas konsensus saavutatud. Antud teemas seda pole. Ometi mõned mehed teavad, mis "õige" on. :P

                  Comment

                  • Spewmonkey
                    Seina Augustaja
                    • Oct 2008
                    • 2293

                    #1389
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    Ps. mul pole taimetoitluse vastu midagi, enamus selle järgijad on mõistlikud. Paadunud usuhullud, kes pole endalegi asja veel korralikult selgeks teinud võiks enne selle jagamist veel 12a tudeerida.

                    Comment

                    • privador
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3951

                      #1390
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      erplander veidi offtopic....aga kas sul naine on?

                      Comment

                      • sojapiim
                        Räme Fish
                        • Jul 2010
                        • 18

                        #1391
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        Algselt postitas privador Vaata postitust
                        erplander veidi offtopic....aga kas sul naine on?
                        peale vegetaarlase peaks olema tegemist ka meil tubli hermafrodiidiga

                        Comment

                        • leits
                          Hundinui
                          • Apr 2009
                          • 9562

                          #1392
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          Täna tellisin rannas 10 suurt lobsterit omale ... 7-8 usd maksin. Tavaliused v2ikesed saab 3 usd eest 10 vms .. krt neist ma ei suuda never loobuda. Peaksid lihaga võrreldes ka v2ga tervislikud olema :D päris taimetoitlus on vb tõesti raske .. aga imo peale ca n2dalat ei saagi nagu aru et "päris" liha vaja oleks, ala kanad/veised/lambad/sead .. tho mingist krevetipastast ei suuda siiani loobuda ..

                          Aga see tundub kohati naljakas.. ala tofupallid, -kotledid, -pihvid jne jne ... Et just sama nimi antud neile, mis lihatoodetel ... miks nad ei võiks olla ntx mingi ma ei kujuta ette xyz? Et just see "kotleti" sarnane nimi ... mingi mental shit?

                          Juustust, munadest jms "loomsetest" asjadest loobumine oleks minule enesetapp

                          Comment

                          • Tigrano
                            Administraator
                            • Oct 2008
                            • 7614

                            #1393
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                            Reeglina on ikka nii, et kõige ´´kõrgemate klasside´´ esivanemad olid ise kõige suuremad vargad, röövlid ja mõrtsukad, mitte mingid spirituaalsed eeskujud ja paipoisid. Seda eelkõige küll kristliku maailma kontekstis
                            Jep nii ongi, inimesed on Veda filosoofia järgi jaotatud nelja klassi ja nii see paraku on ka tänapäeval. See ei tähenda seda, et sinu mõeldud kõrgemas klass oleksid mingid ideaalid jne, loomulikult on tihti sellised mõjukad inimesed kõige hullemad üldse.

                            Algselt postitas camu Vaata postitust
                            Minu arust pole vahet, kes neid kitsi või sigu siis tapab, kas teine kiskja või inimene, aga keegi peab seda tegema niikuinii. Sellisel juhul miks ei võiks see inimene olla ja ise ka sellest midagi kasu saada.
                            Sinu arust jah ei ole vahet aga Veda filosoofia kohaselt on vahe ehk kui lõvi murrab kitse on okei, sest see on ta toit ju.

                            Kui jahimees tapab, siis on see okei, sest see on ta elukutse.

                            Kui sa lihtsalt lähed jahile kaasa või lähed lihtsalt metsa oma püssiga ja tapad, siis see on põhimõtteliselt väär ja teed seda oma meelte rahuldamiseks. Isegi, kui sa sööd liha, siis see ei ole su elukutse metslooma tappa ja saad seda osta siis näiteks jahimehelt,

                            Aga ma andsin lihtsalt vastuse kellegi küsimusele, kes küsis minult kas metsloomi on tappa okei ja kuna ise seda seletada ei oskaks või on väga raske siis filosoofia andmebaasist saab kõigile vastuse

                            Comment

                            • leits
                              Hundinui
                              • Apr 2009
                              • 9562

                              #1394
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Mis veda kalapyygi kohta räägib .. ka ju tapmine nö :D?

                              Comment

                              • WeThePeople
                                Vana Tegija
                                • Mar 2010
                                • 1163

                                #1395
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                ffs täna uurisin peegli ees kas mul on manboobsid ja õnneks ei ole. nii et su pilt on eksitav erp.

                                Comment

                                Working...