Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • erplander
    ekrelander
    • Oct 2008
    • 1029

    #1231
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
    Ülevaade heemse ja mitteheemse raua imendumisest:

    http://www.ajcn.org/cgi/reprint/31/1/134.pdf

    Nii lihast kui taimedest imenduva raua hulk sõltub keha rauavarudest. Viidatud lingis tuuakse välja uuringud, mis seda demonstreerivad. Väide, et heemse raua imendumist keha ei reguleeri, on vale.

    Taimsetes rauaallikates on tihti kaasas antitoitained, mis takistavad raua ja muude mineraalainete imendumist. Taimetoitlaste artikkel toob nendest välja fütaadid ja oksaalhappe. Artiklis esitatakse seda kui positiivset fakti, raud on seotud teiste toitainetega ja tuleb enne lahti murda. Fütiinhapet inimene lagundada ei suuda, seega jäävad fütiinhappe poolt seotud mineraalained imendumata.

    Mitteheemse raua imendumine oleneb antitoitainete ja imendumist soodustavate ainete olemasolust ning kogusest. Imendumist soodustavad liha ja vitamiin C. Mõlemad võivad mitteheemse raua imendumist mitmekordistada. Kõrgete rauavarudega inimene omastab heemsest rauast umbes 15% ja mitteheemsest rauast imendumist soodustavate faktorite puudumisel ligikaudu 2%. Madalate rauavarudega inimene omandab heemsest rauast ~35% ja mitteheemsest rauast piisava vitamiin C ja liha olemasolul 20%.

    Näiteks sealihas on 30-40% rauast heemne raud, ülejäänud mitteheemne.

    Lasin sellsie posti kuskilt rotti.
    Kuidas sa põhjendad seda, et tervislikult toituvatel taimetoitlastel esineb kordades vähem kõikvõimalikke rauaga (mitteheemse raua vähesusega ja heemse raua üleküllusega) seonduvaid terviseprobleeme (südamehaigus, suhkrutõbi, aneemia) kui lihasööjatel?

    Comment

    • kardaanirist
      Pokkerihai
      • Nov 2009
      • 3675

      #1232
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Algselt postitas erplander Vaata postitust
      Kuidas sa põhjendad seda, et tervislikult toituvatel taimetoitlastel esineb kordades vähem kõikvõimalikke rauaga (mitteheemse raua vähesusega ja heemse raua üleküllusega) seonduvaid terviseprobleeme (südamehaigus, suhkrutõbi, aneemia) kui lihasööjatel?
      võibolla sellega, et taimetoitlasi on palju palju palju vähem võrreldes inimestega, kelle toidusedelis on ka liha. ise isiklikult ei teagi vist ühtegi taimetoitlast.

      Comment

      • g00000se
        Vana Tegija
        • Apr 2010
        • 1047

        #1233
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Lihtsalt väike mõte seoses ülikoolide toitumisõpetustega. On ka endal kõrgharidus omandamisel ja läksin õppima seda, mida tahtsin ja selle eesmärgiga, et oma teadmisi arendada. Kuidas inimene funktsioneerib jne. Lootsin omandada uusi teadmisi toitumises...Aga mida ma avastasin kolmandal kuul seal koolis? Toitumisõpetus oli nõuka aegne, olin väga pettunud ja õppejõuga vaidlusesse astumisel sain kurjade pilkude osaliseks. Kooli ja eriala ei hakka avaldama.

        Kergelt OT, aga loodame, et pole hullu

        Comment

        • rrrr
          Grinder
          • Nov 2008
          • 904

          #1234
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          Taimetoitlastel peab lihtsalt by default hullult hea tervis olema, et seda söögisedelit üle elada :)

          Seda ütlevad ka nõukaaegsed arstid, et piim takistab raua imendumist ja seetõttu on seda kahjulik suurtes kogustes juua. Eriti väikelastel.

          Comment

          • vsiu100
            Moderaator
            • Oct 2008
            • 4253

            #1235
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            polnud pikka aega siia teemasse sattunud ja huvitavat lugemist kohe mitu lk-d.
            aga soovitaks ikka viisakuse piiridesse jääda ja proovida arendada mõistlikku arutelu.
            ei ole vaja solvavaid fraase pilduda.

            1 küsimus, kunagi jrgn hell küsis aga vastust ma ei leidnud.
            miks tunduvad tihtipeale taimetoitlased võrreldes nn kõigesööjaga(lihasööja-piimajooja tervislik toituja :D ) kahvatumad/jumetumad/haiglasemad?
            subjektiivne, kuid mulle on sama mulje jäänud nagu jrgn-le..........
            Last edited by vsiu100; 27.07.10, 08:39.

            Comment

            • nikitheone
              Mr. Puujalg
              • Aug 2009
              • 6446

              #1236
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              üks tuttav küsis:
              kuidas taimetoitlased saavad neid asendamatuid aminohappeid kätte, mis on ainult lihas olemas?
              &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

              Comment

              • Oliverk
                Moderaator
                • Nov 2008
                • 3016

                #1237
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                üks tuttav küsis:
                kuidas taimetoitlased saavad neid asendamatuid aminohappeid kätte, mis on ainult lihas olemas?
                Sellele on erp siin imo kuskil vastanud.

                Comment

                • nikitheone
                  Mr. Puujalg
                  • Aug 2009
                  • 6446

                  #1238
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  a sry, otsin üles.
                  e: leidsin, konsulteerin edasi :P
                  Last edited by nikitheone; 27.07.10, 07:52.
                  &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                  Comment

                  • MissLiz
                    Jube Noob
                    • Jul 2009
                    • 112

                    #1239
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    Ma küll pole kogu teemat läbi lugenud ja ehk on kuskil isegi kirjas, aga kui paljud siit foorumist siis on üldse taimetoitlased?

                    Comment

                    • kjmrc
                      Pokkerihai
                      • Aug 2009
                      • 4541

                      #1240
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      Pakun, et see number pole eriti suur.

                      Comment

                      • Tigrano
                        Administraator
                        • Oct 2008
                        • 7614

                        #1241
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        Algselt postitas MissLiz Vaata postitust
                        Ma küll pole kogu teemat läbi lugenud ja ehk on kuskil isegi kirjas, aga kui paljud siit foorumist siis on üldse taimetoitlased?
                        Mina ja pere alates sellest aastast aga söön ka piimatooteid

                        Comment

                        • kjmrc
                          Pokkerihai
                          • Aug 2009
                          • 4541

                          #1242
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          Millest siis selline meelemuutus @ Tigrano?

                          Comment

                          • Oliverk
                            Moderaator
                            • Nov 2008
                            • 3016

                            #1243
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Bad swing in pokah obv. :D

                            Comment

                            • g00000se
                              Vana Tegija
                              • Apr 2010
                              • 1047

                              #1244
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
                              Mina ja pere alates sellest aastast aga söön ka piimatooteid
                              Thats not so bad :P

                              Comment

                              • vilkar
                                Klubi Liige
                                • Jul 2009
                                • 1290

                                #1245
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                söön enam jaolt tervislikult , igast pastasid, keedu ja ahju kartuleid + salatid juurde siis kurgi, tomati, feta vms kuidas kunagi vahest mixin kokku ka + sibulat kindlasti

                                rämps toitu söön ka nii korra või kaks nädalas kuidas ette juhtub :D tegin isegi hessburgeri klinedi kaardi :D juustu burks 14 eeki + EV :P

                                samas kaalu juurde nagu pole tulnud ja trenni teen ka et väga ei muretse mida söön või palju söön peasi et hea on ja maitseb :)

                                Comment

                                Working...