Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.
Järjekordne Atkins, ei midagi uut, seda me teame, millesse Atkins suri.
Süsivesikud on oluline toitainete grupp, mida ei peaks sugugi vältima, vaid vastupidi, süsivesikute piiramisega tehakse endale märksa enam kahju kui valkude või rasvade piiramisega. Peamine asi, mida siin peaks tähele panema, et tarbitaks kvaliteetseid ja tervislikke süsivesikuid. (Vt seesama Tigrano postitatud video vahemikus 1:20-1:40 http://www.youtube.com/watch?v=YvEH7W_w1NA .) Ja nendeks on eranditult taimset päritolu süsivesikud, võimalikult vähetöödeldud/väherafineeritud kujul. Valge nisujahu ja ülipleegitatud riis pole eriti hea valik. Veelgi halvem valik on aga liha, ükskõik missugusest loomsest allikast. Liha on taimse toiduga võrreldes äärmiselt vitamiinivaene, kiudainetevaene jne. Samas sisaldab lademes kõikvõimalikke toksiine, kusihapet, lojustele sissesöödetud kasvuhormoone, antibiootikume jm keemiat.
Edit: Ja ennetamaks nüüd mõnda tegelast väitmast, et aga ka taimi pritsitakse igasuguse keemiaga, siis nii see on, ent mürkainete kogused pole mingil moel võrreldavad ja sisuliselt väljutatakse ikkagi taimse toidu abil organismist lihaga sissesöödud toksiinid.
Algselt postitas kilu6
Vaata postitust
Süsivesikud on oluline toitainete grupp, mida ei peaks sugugi vältima, vaid vastupidi, süsivesikute piiramisega tehakse endale märksa enam kahju kui valkude või rasvade piiramisega. Peamine asi, mida siin peaks tähele panema, et tarbitaks kvaliteetseid ja tervislikke süsivesikuid. (Vt seesama Tigrano postitatud video vahemikus 1:20-1:40 http://www.youtube.com/watch?v=YvEH7W_w1NA .) Ja nendeks on eranditult taimset päritolu süsivesikud, võimalikult vähetöödeldud/väherafineeritud kujul. Valge nisujahu ja ülipleegitatud riis pole eriti hea valik. Veelgi halvem valik on aga liha, ükskõik missugusest loomsest allikast. Liha on taimse toiduga võrreldes äärmiselt vitamiinivaene, kiudainetevaene jne. Samas sisaldab lademes kõikvõimalikke toksiine, kusihapet, lojustele sissesöödetud kasvuhormoone, antibiootikume jm keemiat.
Edit: Ja ennetamaks nüüd mõnda tegelast väitmast, et aga ka taimi pritsitakse igasuguse keemiaga, siis nii see on, ent mürkainete kogused pole mingil moel võrreldavad ja sisuliselt väljutatakse ikkagi taimse toidu abil organismist lihaga sissesöödud toksiinid.
Comment