Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #1096
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Viin (taimejook) on tugeva tervise ja pikaealisuse alus: http://www.delfi.ee/news/paevauudise...hp?id=32053729

    Comment

    • Godspeed_EJ
      Klubi Liige
      • Nov 2009
      • 3049

      #1097
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
      Kas Erplander on öeldnud sulle, et söö taimetoitu ei ole ta on lihtsalt selgitanud oma teadmisi ja ootaks natuke viisakust, sest teda ei huvita mida sina sööd ja meid ei huvita mida sina sööd, sest meid kedagi ei koti sinu söömised ja tervis.

      Hakkame mõõtma, kes on parema tervise juures on ka väga lahe lähenemine
      Ära peksa segast nüüd.

      Mina olen omi põhimõtteid seletanud ja kuna sellest tekkis väitlus, siis tahtsin teada, kuidas siis tervist mõõta. Selle peale jooksis erplanderil juhe kokku ja asi kaldus viisakusest eemale.

      Mind ka ei huvita kui sa oma piibleid ja muid ilukirjandulikke raamatuid loed, lihtsalt viisakusest ei maininud seda

      Comment

      • Tigrano
        Administraator
        • Oct 2008
        • 7614

        #1098
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
        Ära peksa segast nüüd.

        Mina olen omi põhimõtteid seletanud ja kuna sellest tekkis väitlus, siis tahtsin teada, kuidas siis tervist mõõta. Selle peale jooksis erplanderil juhe kokku ja asi kaldus viisakusest eemale.

        Mind ka ei huvita kui sa oma piibleid ja muid ilukirjandulikke raamatuid loed, lihtsalt viisakusest ei maininud seda
        Rofel kui tiltis vend kuldne pokkeri mindset on sul kindlasti

        Comment

        • Godspeed_EJ
          Klubi Liige
          • Nov 2009
          • 3049

          #1099
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          Algselt postitas Tigrano Vaata postitust
          Rofel kui tiltis vend kuldne pokkeri mindset on sul kindlasti
          lol@tilt

          Comment

          • kilu6
            Vana Tegija
            • Oct 2008
            • 1305

            #1100
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
            Last edited by kilu6; 09.07.10, 09:13.

            Comment

            • leits
              Hundinui
              • Apr 2009
              • 9562

              #1101
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              Bah mottetuks kisub see jahumine juba :D mõni sööb peekonit, teine ingveri juurikat .. peas et molemad h2pyd on:)

              Comment

              • Uniquest
                Grinder
                • Oct 2008
                • 615

                #1102
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Algselt postitas leits Vaata postitust
                Ma ei saa yhest aru .. k taimetoitlased loobusid lihast .. kanad, kalkunid, veised, sead jne .. aga mis **** moodi te suudate loobuda mereandidest .. vähid, kalmaarid, krevetid .. forllid, lõhed .... need kyll mingit "pahad" ei ole ju ..
                +1 siia.

                Pole räägitud sellest, kuidas söövad jaapanlased ja vahemerelisest dieedist. Sea-, looma- ja linnuliha minimaalselt, palju värsket taimetoitu, vähe jahutooteid. Aga kala ja muid mereande kindlasti.
                Mis kala halvad küljed siis on taimetoitlaste arvates?
                Ärge rääkige elavhõbedaühenditest, need oleme meie ise keskkonda pannud ja seda riski peaks saama vältida toiduahelas madalamal olevaid liike tarbides.

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #1103
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Uniquesti postitusega seoses.

                  Jaapanis on minu mäletamist mööda kõige kõrgem keskmine eluiga maailmas. Mis juhtuks aga siis, kui tuua jaapanlased Skandinaaviasse (nende söögiharjumusi 100% säilitades) , kus on teadupärast samuti kõrge keskmine eluiga ?


                  Näiteks Tigrano lingi kaudu jõudsin lehele http://www.teaduselust.ee/taimetoitlusest.html ,kus oli 4 punkti all lõik, mis pani peast kinni haarama ja hüüdma ´´Tule taevas appi !!!``

                  Keskmine eluiga nendel inimestel, kes tarvitavad toiduks suuremalt jaolt ainult liha, nagu näiteks eskimod, gröönimaalased, lapimaalased ja kirgiisid, on umbes 40 aastat

                  Saadaks õige kõik taimetoitlased elama eskimode/gröönimaalaste/lapimaalaste juurde ja vaataks, mis nende keskmine eluiga seal tuleb ?

                  Comment

                  • Uniquest
                    Grinder
                    • Oct 2008
                    • 615

                    #1104
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    Kas sa vihjad, et optimaalne toitumine on suures osas seotud keskkonna ja kliimaga? Tundub loogiline küll, et külmal maal elades on natuke kõrgem rasvaprotsent eelistatud, isegi kui südamehaiguste risk selle võrra tõuseb.
                    Tänapäeval on siiski võimalik ennast niivõrd-kuivõrd keskkonnast sõltumatuks muuta/eraldada. Aga minu meelest pole see hea vahetus elukvaliteedi mõttes.

                    Comment

                    • Tigrano
                      Administraator
                      • Oct 2008
                      • 7614

                      #1105
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      Kui nii võtta, siis loogiliselt seal külmas ju ei saagi taimset kasvatada ja keha vajab rohkem rasvakatet, pakun ehk sõltub toitumise harjumused või kuidas seda nimetada mingil määral ka asukohast ehk toidu kättesaadavusest jne. Põhjamaa rahvas natuke rohkem liha tarbib on selles mõttes normaalne nähtus, kui võrrelda Indiaga kus aasta otsa saad taimset kasvatada.

                      Comment

                      • mislinn
                        Pokkerihai
                        • Apr 2009
                        • 1734

                        #1106
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        Hetke seisuga mu lemmik teema. Aga, et liiga ot-ks ei läheks, siis ise pooldan tasakaalustatud toitumist.

                        Comment

                        • KraindOnMaind
                          FPP Pro
                          • Jun 2009
                          • 228

                          #1107
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          instatilt teema
                          lugege veidi biokeemia raamatuid enne kui targutama ja teisi maha tegema ning sitta sööma saadate.

                          Comment

                          • inward
                            Klubi Liige
                            • Sep 2009
                            • 6275

                            #1108
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Söök, mis enamusele kindlasti ei maitse, aga mul viib keele alla.

                            Keedetud kartulid, maksa ja maksakastmega :)

                            Comment

                            • K2snakas
                              Pokkerihai
                              • Feb 2009
                              • 2388

                              #1109
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas inward Vaata postitust
                              Söök, mis enamusele kindlasti ei maitse, aga mul viib keele alla.

                              Keedetud kartulid, maksa ja maksakastmega :)
                              sinna kõrvale veel praetud sibulat ja ülinuts asi!!!!!

                              Comment

                              • inward
                                Klubi Liige
                                • Sep 2009
                                • 6275

                                #1110
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                Ja piima :D :D

                                Comment

                                Working...