*** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Fabulous
    Pokkerihai
    • Jan 2010
    • 2674

    #271
    Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

    Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
    Ei tegelt tahtsin seda välja tuua, et mees kes tapab ära 77 inimest saab parema elu peale kui veerand eestlastest. Lubatakse playstationit mängida ja muude meelt lahutavate asjadega tegeleda.
    Kinnipidamisasutuste üks põhieesmärkidest on residentide rehabiliteerimine. Kui Norras lähenetakse asjale kuidagi teise nurga alt kui mujal maailmas, ei tähenda, et see ilmtingimata vale oleks.

    Comment

    • Codecci
      Luuramas Naisteturniire
      • Nov 2008
      • 7574

      #272
      Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

      Cmon, kuskilt maalt läheb piir. Ilmselgelt see on vale antud juhtumi puhul, aga see nii haruldane juhtum, et selleks pole eritingimusi loodud. Breivikut küll rehabiliteerida pole vaja ja pole vast kellelgi see plaanis ka, lihtsalt pole Norras olemas mingeid perses Super-MAX vanglaid.

      Comment

      • Kahololani
        Julm Donk
        • Mar 2013
        • 32

        #273
        Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

        Ma ei tea ühtegi endist vangi, kes oleks normaalsema välja tulnud. Mõtlen just selliseid, kes on ca 6k-2,5a vangis olnud. Ega ma muidugi palju vange ei teagi, pole just minu seltskond, aga kaudselt või lapsepõlvest ikka mõni leidub. Kõik nad on täpselt samasugused edasi olnud. Vbl lihtsalt ongi sellise mindsetiga inimesed. Kunagine klassivend sattus linnas ükskord vastu ja rääkis pikalt oma vägitegudest ja kui savi tal oleks uuesti kinni minna, sest karistused lühikesed ja vanglaelu lebo. Ma ei usu, et sellist rehabiliteerida annab. Saan aru, et üksiknäide jne, aga selliseid ju küllaga, kes mitmeid kordi vangis olnud ja neil ikka kõigest poogen.

        Comment

        • Maxi
          Pokkerihai
          • Nov 2010
          • 1849

          #274
          Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

          Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
          põhja-koreas on praegu umbes nii - jumala äge
          vähemalt minu maksuraha ei lähe mingite tontide kes ei suuda ühiskonnas kehtesatud norme jälgida ülalpidamiseks. Kasvõi Vanda on tegelikult suht suvapätt ju. Jah saan aru et väga mõjuvaid põhjuseid miks kanep illegaalne on, ei ole, aga sellest hoolimata kui ei suuda ühiskonnas paika pandud reeglitest kinni hoida, siis tuleb selle eest karistust kanda.
          Kui näiteks uuest aastast tuleks kuivseadus, siis ega ma selle üle õnnelik ei oleks, tõenäoliselt avaldaks toompea ees arvamust vms, aga see ei tähenda et ma kodus salaviina hakkaksin tegema.

          Lõuna-Ameerika vanglasüsteemid on ka tegelikult toredad, selline isemajandav üksus kus rehabiliteerimisprobleemid tihti ise lahenevad.

          Comment

          • Codecci
            Luuramas Naisteturniire
            • Nov 2008
            • 7574

            #275
            Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

            Kui kõik inimesed sinu mõtlemisega oleks, Maxi, siis hunnik NSVL-isid ja Põhja-Koreasid olekski ainult. Debiilsete seaduste peale tuleb sülitada, mitte neid järgida.

            Ugandas homod saavad eluaegse, varem said surmanuhtluse. Respektid seda, sest seadus?

            Comment

            • Maxi
              Pokkerihai
              • Nov 2010
              • 1849

              #276
              Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

              Üksikisik ei ole pädev otsustama kas seadus on debiilne või mitte.

              Kahju kui Uganda on veel keskajas, aga kui neil läheb veel ühiskonna arenemisega aega, siis peab seda austama.

              Comment

              • rasmer
                Vana Tegija
                • Oct 2009
                • 1306

                #277
                Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                Maxi fašistlik maailmavaade õnneks sellel sajandil väga ei päde enam.

                Comment

                • masterpuppet
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 2094

                  #278
                  Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                  Esimest korda suur +1 vandalari viimastele postitele. Kui arvestada asjaoluga, et ühe vangi kinnipidamine ühes kuus maksab ca 19k eurot (see on otsene kulu), siis selle rahaga saab palju rohkem kasulikku teha, kui lihtsalt inimesi kinni hoida.

                  Lähedaste ja sõprade leina aitab tõesti kättemaks vähendada, kuid see ei ole kestev lahendus.

                  Comment

                  • alaska
                    forever
                    • Oct 2008
                    • 6599

                    #279
                    Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                    Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                    Üksikisik ei ole pädev otsustama kas seadus on debiilne või mitte.

                    Kahju kui Uganda on veel keskajas, aga kui neil läheb veel ühiskonna arenemisega aega, siis peab seda austama.
                    Ma loodan, et sul on see teema läbi mõtlemata veel...Päris hirmutavad vaated.

                    Comment

                    • EestiAA
                      Vana Tegija
                      • Nov 2010
                      • 1132

                      #280
                      Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                      Algselt postitas masterpuppet Vaata postitust
                      Kui arvestada asjaoluga, et ühe vangi kinnipidamine ühes kuus maksab ca 19k eurot
                      Tohoh, kust selle 19k numbri said ?
                      source ?

                      Comment

                      • EestiAA
                        Vana Tegija
                        • Nov 2010
                        • 1132

                        #281
                        Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                        Kui meie kohtusüsteem meenutaks rohkem Soome või Saksa oma oleks suht rahul.
                        Vägivaldsete kuritegude osas.

                        Nii palju tean, et Soomes ja Saksas ei saa lapse mõrtsukad 8 aastat.
                        Saksas saab sellise teo eest eluaegseid ja Soomeski 15 aastat +.(lehest ja dokidest on silma jäänud)

                        Comment

                        • VisaHing
                          mees nagu orkester
                          • Dec 2009
                          • 6718

                          #282
                          Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                          Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
                          Tohoh, kust selle 19k numbri said ?
                          source ?
                          Ei taha ise ka uskuda seda.

                          640 EUR päev ehk vanas rahas 10 000 eek. Ühekordsed kullast kahvlid, taldrikud või kalamarja suurtest kogustes?
                          Ei tundu usutav.

                          Comment

                          • Dnbftw
                            Pokkerihai
                            • Jul 2010
                            • 1808

                            #283
                            Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                            Debiilsete seaduste peale tuleb sülitada, mitte neid järgida.
                            True that.

                            Ise lähtun printsiibist, et teha võib aga vahele ei või jääda. Niikaua kuni minu tegevus ei kahjusta ühtegi teist indiviidi on kõik hästi. Kui aga peaks keegi teine kahju saama minu eksimuse tõttu on iseenesestmõistetav, et vastutan 100% mina. Debiilseid seadusi võivad järgida debiilikud või muidu tuhvlialused.

                            Comment

                            • Vandalar
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 3577

                              #284
                              Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                              Selle "seadus on seadus ja seda peab järgima 100%-lise kuulekusega" jutu peale... Tead, seadus on juhindumiseks, mitte selleks, et ükskõik millisele kirjutatud seadusele küsimusteta kuuletuda. Maxi justkui seda väitiski, et inimene peaks lihtsalt kuuletuma nagu mingi hüpiknukk ja tegema absoluutselt kõike, mis seadus ette DIKTEERIB. Meenutan, et meie siin elame vabas ühiskonnas, mitte diktaatorliku reziimi all ja meil on võimalus seadusi PAREMAKS teha ja neis vigu leida- kui aga poleks neid indiviide, kes seadusi kriitilise pilguga hindaks, analüüsiks, kritiseeriks vaid hoopis kuuletuksid kõigele, siis meil ei saaks mingit arengut ega paranemist seaduses aset leida, sest kõik lihtsalt lepivad ükskõik mis olukorraga. Selles suhtes on vastuoluline isegi, et ühest küljest tüübid tahavad karmimaid seadusi ja teisest küljest ütlevad, et seadusele peab 100%-liselt lihtsalt kuuletuma. Miks sa ei kuuletu siis praegusele seadusele ja nõuad karmimaid karistusi?
                              Last edited by Vandalar; 24.09.14, 09:23.

                              Comment

                              • Godspeed_EJ
                                Klubi Liige
                                • Nov 2009
                                • 3049

                                #285
                                Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                                Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                                Üksikisik ei ole pädev otsustama kas seadus on debiilne või mitte.

                                Kahju kui Uganda on veel keskajas, aga kui neil läheb veel ühiskonna arenemisega aega, siis peab seda austama.
                                See, et sul elementaarne mõtlemisoskus puudub ei tähenda, et see kõigi puhul kehtib.

                                Naisele annad ka kodus joonlauaga pikki näppe, kui talvel elektriradiaatori sisse lülitab?

                                Comment

                                Working...