*** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Vandalar
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 3577

    #256
    Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

    Karistusel peab mingi funktsioon ka olema, mitte lihtsalt kellegi isikliku emotsionaalse kaotuse eest kättemaks. Mis on pikema karistuse funktsioon ja kuidas see ühiskonnale kaudselt ja otseselt kasu toob? Otseselt tooks kasu kindlasti sellega, et karistust kandev inimene on isoleeritud ja vabad kodanikud on ses suhtes tema eest kaitstud kuniks kodanik kinni istub. Kas aga pikem karistus garanteeriks selle, et välja tulles sellel isikul oleks mingisugune moraalitunne väljakujunenud, mingisugune kartus jälle kinni kukkuda? Ma arvan, et kartus kinni kukkuda on suurem moraalsetest kaalutlustest ning pigem on väga pikalt kinni istunud inimene, eriti, kui keskkond on konkreetselt ruineeriv igasugusele arengule, siis tuleb välja indiviid, kel on pigem väga pohhui kõigest ja ta on veel apaatsem ja ükskõiksem oma tegude ja tuleviku suhtes. Sellepärast IMO ei saa läheneda karistamisele ainult sellest "õiglase" karistuse printsiibist, kus lähtutaks mingist justkui ärateenitud kättemaksust, kui et soovist ühiskonda ravida, viga teinud indiviidi võimalusel aidata sellisel moel, et ta saaks võimalikult kiirelt olla ühiskonnale taas kasulik ja ohutu kodanik. Ehk mitu tahku on asjal ja selline "minu emotsioonid ja kättemaksuhimu ei saanud kahjuks rahuldatud ja ma nõuan raskemat karistust" on liiga lühinägelik lähenemine asjadele. Loodetavasti kohtusüsteemis olevad inimesed on vähe laiema silmaringi ja vaatega. See ei tähenda muidugi, et praktikas selline asi ka töötaks, kas siis piisava know-how puuduse, rahaliste vahendite või lihtsa tahte puuduse tõttu. Senikaua, kui paremaid võimalusi pole, siis käib kinnipanemine ilma igasuguse paranduseta ka, sest hoiab ära nö. kõige hullema ja otsesema kokkupuute rahumeelsete kodanikega.
    Last edited by Vandalar; 23.09.14, 09:05.

    Comment

    • inward
      Klubi Liige
      • Sep 2009
      • 6275

      #257
      Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

      Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
      Eve vaatenurgast vb tõesti oli see karistus täiesti piisav.
      Kas karistus oli õiglane ka ohvri lähedaste vaatenurgast ? EI
      Kas karistus oli õiglane ka Eesti rahva vaatenurgast ? EI
      Kriminaalpoliitika kohaselt on need vaatenurgad vastuolulised, mida koos käsitleda ei saa. Üks lähtub indiviidide emotsionaalsusest, teine sellest mis on riigile tervikuna sotsiaal-majanduslikult kasulik.

      Ja on väga suur vahe, kas inimene istub kinni 8 a või 15 a. Ühel juhul peavad maksumaksjad vangi üleval pidama veel 7 aastat ning teisalt mida kauem inimene on vangis, seda väiksem on tõenäosus, et temast saab ühiskonnale kasulik indiviid - maksumaksja ja riigile tulutooja, mitte riigi poolt ülalpeetav.

      Comment

      • EestiAA
        Vana Tegija
        • Nov 2010
        • 1132

        #258
        Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

        Algselt postitas inward Vaata postitust
        Ja on väga suur vahe, kas inimene istub kinni 8 a või 15 a. Ühel juhul peavad maksumaksjad vangi üleval pidama veel 7 aastat ning teisalt mida kauem inimene on vangis, seda väiksem on tõenäosus, et temast saab ühiskonnale kasulik indiviid - maksumaksja ja riigile tulutooja, mitte riigi poolt ülalpeetav.
        Ma saan täiesti aru 8 - 15 aastal on vahe sees, aga räägin antud juhtumis ei ole see õiglane. (piinaval viisil väike lapse tapmise eest)
        Muidugi sinu nimetatud faktorid peaksid rolli mängima, aga mingi õiglustunde osa võiks ka ju mingit rolli mängida.
        Ma tean, et õiglustunne on subjektiivne, aga mingid karmimad normid saab küll paika panna.

        Või muidu sul on präägune kohtu süsteem mis vapsee ei ohjelda kedagi.

        4aastat mõrva eest, fuck it.
        8aastat väike lapse tapmise eest, 5+.
        Kambakesi pekstakse isik surnuks, põmm tingimisi.(seda juhtumit tean nii päris elust ja olen lugend ka paar korda lehest)

        Comment

        • phenomenon
          Jube Noob
          • Nov 2011
          • 196

          #259
          Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

          Kui see varem valja lastud rets sul linnapeal haamriga pea l6hki loob raagid sma juttu?Odavam on selle vangi elamiskulud kinni maksta kui lasta tal vabaduses roovida vagistada vms. teha.Kasv6i kaudses m6ttes et riik lihtsalt inimestest tyhjaks ei jookseks nagu meil praegu toimub.Kes juba kriminaalse tee valinud ei piirdu tavaliselt toidurahaga vaid tahab kiiresti rikkaks saada ja odavam oleks teda ikkagi kinni hoida vanglas.

          Comment

          • Vandalar
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3577

            #260
            Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

            Sellel mehel, Jacque Fresco, on päris huvitavad mõtted. Näiteks üks mõte on see, et kriminaalile või isegi kõigile kodanikele esmaste eluvajaduste andmine riigi vms organi poolt tuleks odavam, kui ta kinni panna. Mõte selles, et kui inimesel on vajalikud asjad olemas, siis tal puudub reaalne vajadus kuritegelikul teel igasuguseid hüvesid hankida. See muidugi idee tasandil ja kindlasti on vastuargumente ja nüansse, kuid idee tasandil IMO siiski üsna huvitav lähenemine.
            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

            Comment

            • Maxi
              Pokkerihai
              • Nov 2010
              • 1849

              #261
              Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

              kui oleks võimalik valida, siis valiks koheselt isikuvastastes kuritegudes silm silma, hammas hamba vastu, lex talionis.
              seadused peavad olema karmid ja konkreetsed, see pättide ja kaabakate poputamine on täiesti masendav.

              varastele otsaette varga märk tatoveerida, on kohe teada kellega tegu jne.

              Comment

              • pastilaa
                kuum poiss
                • Apr 2009
                • 7518

                #262
                Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                kui oleks võimalik valida, siis valiks koheselt isikuvastastes kuritegudes silm silma, hammas hamba vastu, lex talionis.
                seadused peavad olema karmid ja konkreetsed, see pättide ja kaabakate poputamine on täiesti masendav.

                varastele otsaette varga märk tatoveerida, on kohe teada kellega tegu jne.
                põhja-koreas on praegu umbes nii - jumala äge

                Comment

                • VisaHing
                  mees nagu orkester
                  • Dec 2009
                  • 6718

                  #263
                  Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                  Mõtted kõigil head aga ulme.ee. Võtame Breiviku. Tappis 77 inimest ja kurdab, et vana konsool millega ta vanglas mängib ei rahulda teda. roflcopter
                  Maailm on siuke ja midagi pole sinna parata. Ma kahtlen, et maailm kus iga kriminaal pannakse seinaäärde ja lastakse maha oleks parem kui ta praegu on.

                  ''Norra massimõrvar Anders Behring Breivik annab avalikkusele mõista, et ei ole rahul vanglatingimustega ja sellega, et talle ei võimaldata uut Playstationit.

                  Breivik nimetas vana mängukonsooli uuega mitteasendamist ”piinamiseks”.

                  Hetkel on Breivikule võimaldatud Playstation 2, mis on kurjategija sõnul liiga vana, samuti pole ta rahul lapsikute videomängudega. Oma värskes kirjas nõudis ta ka rohkem võimalusi ringiliikumiseks ja maailmaga suhtlemiseks.

                  Massimõrvari sõnul alandatakse teda vanglas pidevate läbiotsimistega.

                  Mees on varem kurtnud ka kasinate spordi- ja lõõgastumisvõimaluste üle''
                  Norra massimõrvar Anders Behring Breivik annab avalikkusele mõista, et ei ole rahul vanglatingimustega ja sellega, et talle ei võimaldata uut Playstationit.

                  Comment

                  • Kakahirmutis
                    🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                    • Oct 2010
                    • 7079

                    #264
                    Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                    Peaks naisele esitama 30 leheküljelise ettekande et miks ta pühapäeval õhtusööki ei teinud.

                    Comment

                    • Ambur99
                      Õpihimuline Mängur
                      • Jan 2014
                      • 323

                      #265
                      Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                      see vend ju kirjutas manifesti c 1500 lehte.

                      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                      Comment

                      • BeatmyWife
                        Räme Fish
                        • Sep 2014
                        • 7

                        #266
                        Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                        Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                        Mõtted kõigil head aga ulme.ee. Võtame Breiviku. Tappis 77 inimest ja kurdab, et vana konsool millega ta vanglas mängib ei rahulda teda. roflcopter
                        Maailm on siuke ja midagi pole sinna parata. Ma kahtlen, et maailm kus iga kriminaal pannakse seinaäärde ja lastakse maha oleks parem kui ta praegu on.

                        ''Norra massimõrvar Anders Behring Breivik annab avalikkusele mõista, et ei ole rahul vanglatingimustega ja sellega, et talle ei võimaldata uut Playstationit.

                        Breivik nimetas vana mängukonsooli uuega mitteasendamist ”piinamiseks”.

                        Hetkel on Breivikule võimaldatud Playstation 2, mis on kurjategija sõnul liiga vana, samuti pole ta rahul lapsikute videomängudega. Oma värskes kirjas nõudis ta ka rohkem võimalusi ringiliikumiseks ja maailmaga suhtlemiseks.

                        Massimõrvari sõnul alandatakse teda vanglas pidevate läbiotsimistega.

                        Mees on varem kurtnud ka kasinate spordi- ja lõõgastumisvõimaluste üle''
                        http://www.delfi.ee/news/paevauudise...it?id=67954401
                        Ei viitsi googeldada, aga ta sai vist 20a. ?
                        Kui sul 20 a shrokkk oootel, siiis sul ei olegi seal muuud teha, kui debiilsusi möelda ja erinevate asjade üle kaevata.
                        Paar a tagasi oli näide, kus Tartu vanglas, nõudis pikka karistust kandev vang, kompentatsiooni sellle eest, et munad mida vangla tallle andis eineks, olid liiiga ülekeedetud. Ühelt vennnalt ca 2 kuuga 30 kaebust erinevate asjade üle vms, täpselt ei mäleta.

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #267
                          Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                          Millal Breivikul muidu rahupreemiat oodata on, kas peab aja ära istuma või saab juba varem kätte?

                          Comment

                          • VisaHing
                            mees nagu orkester
                            • Dec 2009
                            • 6718

                            #268
                            Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                            Algselt postitas BeatmyWife Vaata postitust
                            Ei viitsi googeldada, aga ta sai vist 20a. ?
                            Kui sul 20 a shrokkk oootel, siiis sul ei olegi seal muuud teha, kui debiilsusi möelda ja erinevate asjade üle kaevata.
                            Paar a tagasi oli näide, kus Tartu vanglas, nõudis pikka karistust kandev vang, kompentatsiooni sellle eest, et munad mida vangla tallle andis eineks, olid liiiga ülekeedetud. Ühelt vennnalt ca 2 kuuga 30 kaebust erinevate asjade üle vms, täpselt ei mäleta.
                            Ei tegelt tahtsin seda välja tuua, et mees kes tapab ära 77 inimest saab parema elu peale kui veerand eestlastest. Lubatakse playstationit mängida ja muude meelt lahutavate asjadega tegeleda.

                            Noh lihtsalt näide, et seadused ongi fucked-up eriti EL-is ja sinna miskit parata pole. Muidugi arutleda võib, mis karistust keegi mingi teo eest väärib aga reaalsus ongi see, et riik hoiab lihtsalt kokku selle pealt kui jagab kergekäeliselt tingimisi igateisele kriminaalile.

                            Comment

                            • alaska
                              forever
                              • Oct 2008
                              • 6599

                              #269
                              Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                              Sul on paremast elust ikka väga kummaline arusaam.

                              Comment

                              • Vandalar
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 3577

                                #270
                                Re: *** SEPTEMBRI OFFTOPIC - tERE kOOL! ***

                                Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
                                Ei tegelt tahtsin seda välja tuua, et mees kes tapab ära 77 inimest saab parema elu peale kui veerand eestlastest. Lubatakse playstationit mängida ja muude meelt lahutavate asjadega tegeleda.

                                Noh lihtsalt näide, et seadused ongi fucked-up eriti EL-is ja sinna miskit parata pole. Muidugi arutleda võib, mis karistust keegi mingi teo eest väärib aga reaalsus ongi see, et riik hoiab lihtsalt kokku selle pealt kui jagab kergekäeliselt tingimisi igateisele kriminaalile.
                                Kus sa nii kindel oled, et see kokkuhoid tuleb otseselt vangile kuluvate kulutuste kokkuhoiust? Pigem tuleb kokkuhoid sellest, et inimene ei jää vangis istudes ajast maha, ei kibestu ja saab olla ühiskonna osa, kui ta näitab, et ta tahab nö. reegleid järgida ja seeläbi hoitakse veel rohkem kokku just selliste mõtetute indiviidide tekkimise pealt, kes peale mitut aastat vanglas olekut ei oska enam eluga midagi peale hakata ja hakkavadki ühiskonda ruineerima igal võimalikul moel.

                                Comment

                                Working...