Ukraina okupeerimine

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Strawberry
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    • Aug 2012
    • 1229

    #226
    Re: Ukraina rahutused

    Algselt postitas Jazzyl Vaata postitust
    Asi on järgmine:
    Lääneriigid (USA ja Suurbritannia garanteerisid 1994. aastal Ukraina riigi suveräniteedi ja territoriaalse puutumatuse. See toimus Ukraina valdusse jäänud omaaegsete nõukogude tuumarelvade loovutamise eest. Kuna Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust on nüüd rikutud, peavad garanteerijad sekkuma Ukraina (Krimmi) vabastamiseks nii ehk naa. Nad on sunnitud seda tegema oma enda näo päästmiseks ning euro-atlantilise süsteemi ja maailmakorra säilimiseks. Taganemisvõimalust pole.
    1994 tehtud Budapesti lepingus on lisaks USA ja UK-le ka Venemaa ise üks Ukraina turvalisuse garanteerijatest. Pealegi Venemaa ei ole Ukrainale sõda kuulutanud vaid niisama "kaitseb oma kodanikke", seega JOKK skeem.

    Comment

    • elrosmeero
      FPP Pro
      • Jan 2011
      • 239

      #227
      Re: Ukraina rahutused

      Arvata võis

      Comment

      • EestiMats
        Grinder
        • Jul 2009
        • 625

        #228
        Re: Ukraina rahutused

        Igast cliffe ja uuendusi, hea refreshida , vb olnud ka siin teemas juba:
        http://www.ohtuleht.ee/566466/otse-a...na-rundamiseks

        Comment

        • jrgn hell
          Klubi Liige
          • Oct 2008
          • 3328

          #229
          Re: Ukraina rahutused

          Keegi oskab ära seletada, miks ikkagi on EU-l Venemaad rohkem vaja, kui vastupidi? Olen kunagi lugenud kuskilt (ja täpset sisu ei mäleta), et kütuste müügi eksport EU-sse moodustab väga suure osa ja oma riigis liikuva ja oma klemmidele müüdud/jagatud kütuste eest ei ole nii lihtne raha kätte saada, kuna palju vähem maksejõulisem kontingent. edit: Et nii riigisiseselt kui ka vanad SRÜ sõbrad on rämedalt võlgu vms.
          Ei taha uskuda, et keeravad kraanid kinni ja seal lõbusalt edasi õitsevad. Iseasi, kas keegi julgeb mingit waiting game´i kallima kütte peal mängida.
          Last edited by jrgn hell; 03.03.14, 15:26.

          Comment

          • leits
            Hundinui
            • Apr 2009
            • 9562

            #230
            Re: Ukraina rahutused

            "The Russian Federation supplies a significant volume of fossil fuels and is the largest exporter of oil and natural gas to the European Union. In 2007, the European Union imported from Russia 185 million tonnes of crude oil, which accounted for 32.6% of total oil import, and 100.7 million tonnes of oil equivalent of natural gas, which accounted 38.7% of total gas import."

            kiire googeldamine .. vanad andmed, kuid ma eeldan et % samas suurusjärgus.

            Comment

            • jrgn hell
              Klubi Liige
              • Oct 2008
              • 3328

              #231
              Re: Ukraina rahutused

              Algselt postitas leits Vaata postitust
              "The Russian Federation supplies a significant volume of fossil fuels and is the largest exporter of oil and natural gas to the European Union. In 2007, the European Union imported from Russia 185 million tonnes of crude oil, which accounted for 32.6% of total oil import, and 100.7 million tonnes of oil equivalent of natural gas, which accounted 38.7% of total gas import."

              kiire googeldamine .. vanad andmed, kuid ma eeldan et % samas suurusjärgus.
              Ma suurtes numbrites ei kahtlegi. Ma küsin seda, kas on tõene väita, et RU vajab seda EU maksejõulist importi sama palju nagu EU vajab odavat kütet. Et ei ole lihtsalt "keerame kraani kinni", sest siis raha peale ei voola. Võivad toota, aga kui suurklient ei osta, siis üsna nutune oleks.

              Comment

              • leits
                Hundinui
                • Apr 2009
                • 9562

                #232
                Re: Ukraina rahutused

                ma võin nüüd küll võssa panna täiega, aga venemaalt tuleb suur osa (enamus?) mööda toru? Ehk mujalt transportimine võtaks liialt aega + EU'l endal pole ka teab mis suuri maardlaid (dno kui suured tagavarud tho EU'l on?) Vb teh võsas see mõte..

                Comment

                • rahvavaenlane
                  Klubi Liige
                  • Dec 2009
                  • 3040

                  #233
                  Re: Ukraina rahutused

                  nüüd pandi otse ja konkteertselt

                  Ukraina ja Venemaa vahel ajutiselt sõlmitud relvarahu, mille järgi pidi Vene armee lõpetama Ukraina sõjaväebaaside blokeerimise Krimmis, sai läbi. Obama üritab aga peatse Euroopa-visiidiga suurendada Venemaa isolatsiooni.

                  Comment

                  • SteDonk
                    Julm Donk
                    • Mar 2013
                    • 62

                    #234
                    Re: Ukraina rahutused

                    Kel huvi, siis redditis on kõige rohkema infoga live.
                    LINK REDDITI
                    "The press office for the Ukraine defence ministry in Crimea confirms to the BBC that an ultimatum to surrender or face an all-out assault from Russia's Black Sea Fleet has been delivered."
                    Last edited by SteDonk; 03.03.14, 19:59. Põhjus: URL tag läks vähe lappama

                    Comment

                    • q_q
                      dibs esimesele naisele, kes siia satub
                      • Jan 2011
                      • 6303

                      #235
                      Re: Ukraina rahutused

                      CONFIRMED homme algab sõda!! Ukraina ei alistu.

                      Source: mu vanaisa on ukrainlane

                      Comment

                      • EestiAA
                        Vana Tegija
                        • Nov 2010
                        • 1132

                        #236
                        Re: Ukraina rahutused

                        http://www.telegraph.co.uk/news/worl...h-reality.html

                        Ukraine crisis: Angry Angela Merkel questions whether Putin is 'in touch with reality

                        Comment

                        • nikitheone
                          Mr. Puujalg
                          • Aug 2009
                          • 6446

                          #237
                          Re: Ukraina rahutused

                          Algselt postitas leits Vaata postitust
                          ma võin nüüd küll võssa panna täiega, aga venemaalt tuleb suur osa (enamus?) mööda toru? Ehk mujalt transportimine võtaks liialt aega + EU'l endal pole ka teab mis suuri maardlaid (dno kui suured tagavarud tho EU'l on?) Vb teh võsas see mõte..
                          täitsa õige on su mõte jep
                          &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                          Comment

                          • Platinum
                            FPP Pro
                            • Jan 2010
                            • 248

                            #238
                            Re: Ukraina rahutused

                            12.48: Krimmi administratsiooni teatel on alates 2. märtsist nende poole üle tulnud 5086 Ukraina sisevägede, piirivalvevägede ja armee võitlejat.

                            Vande andnud mehed reetsid oma maa. Kui nüüd peaks juhtuma, et Venemaa taganeb ja asi jääb nii kui ennem oli siis nendel meestel Ukrainasse enam asja ei ole. Kõik tribunali alla.
                            Tööjuures räägite sellest teemast päris palju, seal on nad kõik Soome reserv väelased. Ka tänapäeva Soomes võib sõja seisukorras väejooksikud kohapeal maha lasta! Ja kui hiljem kuskilt välja ilmub, siis vangla karistused on pikad. Loomulikult ka eluaegne häbi. Riigireetmine pole naljaasi.
                            Need 2000 sõdurit kes Krimmis alla ei taha anda ja ultimaatumi ette on seatud, on keerlises olukorras. Sama raske on presidendil kui vägede ülemjuhatajal. Omad on hädas ja kell tiksub, peaks abi saatma aga ei julge kuna kogu see ala on nagu püssirohutünn mis väiksemagi sädeme peale plahvatab ja siis enam tagasiteed pole. Siiski hakkab juba tunduma, et nagunii tagasiteed pole.

                            Naise tädipoeg igatahes pääses eile koos naise(venelane kuid mitte venemeelne) ja 2 lapsega Krimmi pudelikaelast läbi sisemaale. Relvastatud kolonnid olid ees aga päästeti läbi ja telefoni-neti ühendused toimivad vähemalt mandri Ukrainas normaalselt.

                            Comment

                            • EestiAA
                              Vana Tegija
                              • Nov 2010
                              • 1132

                              #239
                              Re: Ukraina rahutused

                              Poola välisminister: "Ma kardan, et Venemaa ametnikud usuvad omaenda propagandat ja teevad saatusliku vea ning avavad põrguväravad.

                              Comment

                              • Mr_Kenny
                                Vana Tegija
                                • Jun 2011
                                • 1357

                                #240
                                Re: Ukraina rahutused

                                Aga kui NATO sõjaliselt sekkub siis meie oleme ju fucked..

                                Comment

                                Working...