Ukraina okupeerimine

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • nikitheone
    Mr. Puujalg
    • Aug 2009
    • 6446

    #211
    Re: Ukraina rahutused

    diplomaatia artikkel ukrainast ehk keda huvitab rohkem natuke taust.
    ja alaskalt väga õiged poindid. ning ärgem unustagem, et maailmas on hetkel toimumas mitmeid palju hullemaid (ja seega ka olulisemaid?!) sõjalisi ja humanitaarkatastroofe, kui see, miks Ukrainas on.
    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

    Comment

    • EestiAA
      Vana Tegija
      • Nov 2010
      • 1132

      #212
      Re: Ukraina rahutused

      Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
      ning ärgem unustagem, et maailmas on hetkel toimumas mitmeid palju hullemaid (ja seega ka olulisemaid?!) sõjalisi ja humanitaarkatastroofe, kui see, miks Ukrainas on.
      Eestlastele on Ukraina sündmused momendil tähtsamad kui Süüria või Aafrika probleemid.
      Põhjused on meie ajalugu Venemaaga + Ukraina lähedus Eestile....

      Comment

      • alaska
        forever
        • Oct 2008
        • 6599

        #213
        Re: Ukraina rahutused

        Saan ma õigesti aru:

        Venelastel on eelmse režiimiga kokkuleppeliselt baasid ja laevastik Krimmi poolsaarel. Riigis toimub riigipööre, kus võetakse enda valdusesse presidendilosse ja muid riigiasutusi. Venemaa saadab lisajõude baaside kaitseks, kus tõenäoliselt on miljardite eest nende tehnikat ja riigisaladusi. So? Ma teeks samamoodi.

        Comment

        • EestiAA
          Vana Tegija
          • Nov 2010
          • 1132

          #214
          Re: Ukraina rahutused

          Sa ei saa õigesti aru.

          Comment

          • alaska
            forever
            • Oct 2008
            • 6599

            #215
            Re: Ukraina rahutused

            Aga seleta mulle siis.

            Kas Venelastel on baasid Krimmi poolsaarel?
            Kas neil on kokkulepped Kõrvaldatud valitsusega krimmis tegutsemiseks?
            Kui on, kas need muutusid nüüd kehtetuteks?
            Last edited by alaska; 03.03.14, 07:04.

            Comment

            • nikitheone
              Mr. Puujalg
              • Aug 2009
              • 6446

              #216
              Re: Ukraina rahutused

              Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
              Eestlastele on Ukraina sündmused momendil tähtsamad kui Süüria või Aafrika probleemid.
              Põhjused on meie ajalugu Venemaaga + Ukraina lähedus Eestile....
              hetkel võib nii tunduda küll, kuid pikemas perspektiivis kindlasti mitte. sama hea, kui väite, et afganistani/iraagi sõda pole üldse eestit mõjutanud
              &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

              Comment

              • EestiAA
                Vana Tegija
                • Nov 2010
                • 1132

                #217
                Re: Ukraina rahutused

                Algselt postitas alaska Vaata postitust
                Saan ma õigesti aru:
                Venelastel on eelmse režiimiga kokkuleppeliselt baasid ja laevastik Krimmi poolsaarel.
                Mingi leping oli jah neil ei tea küll täpselt mis seal kirjas oli...kahtlen et leping andis Venemaale õigust saata paar tuhat vene sõdurit Krimmi tänavaid patrullima/ Riigi hooneid üle võtma / Ukraina sõja baase sisse piirama minna jne.

                Algselt postitas alaska Vaata postitust
                Venemaa saadab lisajõude baaside kaitseks, kus tõenäoliselt on miljardite eest nende tehnikat ja riigisaladusi. So? Ma teeks samamoodi.
                Venemaal ei ole õigust saata ilma hea põhjuseta tuhandeid sõdureid Ukrainasse nö baase kaitsma. Selline otsus peaks käima enne Ukraina valitsusest läbi.


                Lähtun puhtalt mida olen kuskilt kokku lugend + olen isegi RT-d vaadand mis ajab südame pahaks ...aga eks see annab mingi teise point of view ka.


                Ehk mingi targem vend oskam vähe paremini vastada.
                Last edited by EestiAA; 03.03.14, 07:25.

                Comment

                • EestiAA
                  Vana Tegija
                  • Nov 2010
                  • 1132

                  #218
                  Re: Ukraina rahutused

                  Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                  hetkel võib nii tunduda küll, kuid pikemas perspektiivis kindlasti mitte. sama hea, kui väite, et afganistani/iraagi sõda pole üldse eestit mõjutanud
                  See on inimloomuses, et pöörad rohkem tähelepanu sellele mis tundub sulle potentsiaalselt ohtlikum ...kuigi kaugemad sündmused võivad olla jubedamad.
                  Last edited by EestiAA; 03.03.14, 07:50.

                  Comment

                  • tolmuahv
                    Klubi Liige
                    • Feb 2009
                    • 2502

                    #219
                    Re: Ukraina rahutused

                    Algselt postitas alaska Vaata postitust
                    Aga seleta mulle siis.

                    Kas Venelastel on baasid Krimmi poolsaarel?
                    Kas neil on kokkulepped Kõrvaldatud valitsusega krimmis tegutsemiseks?
                    Kui on, kas need muutusid nüüd kehtetuteks?
                    Venelastel oli Sevastopoli sõjasadama osas leping kuni aastani 2017. Jushenko oli korduvalt ütelnud, et seda ei pikendata. Eriti arvestades, et kui 2008 aastal Gruusia sõja ajal kasutas Venemaa Sevastopoli baasi Gruusia sõjas, siis kehtestas Ukraina korra, kus venelased peavad edaspidi küsima luba Ukraina piiri ületamiseks kui sadamasse tulevad. Venelased lihtsalt ignoreerisid seda korraldust. Võimule tulles pikendas Janukovits baaside lepingut aastani 2047. Seda lepingupikendust peeti juba tol hetkel äärmiselt ühepoolseks kokkuleppeks. Arvestades Janukovitsi staatust täna, võib sellega ilmselt nõus olla. Sellest hoolimata pole Ukraina vahevalitsus üritanud lepingust taganeda, samuti pole Krimmi poolsaarel mingeid rahutusi vms toimunud, mis nõuaksid erimeetmeid. Oleks absurdne arvata, et venelased toovad vägesid sisse seetõttu, et kardavad oma baasi julgeoleku pärast. Isegi idioot saab aru, et Ukraina armeel ega ühelgi radikaalide grupil seal pole jõudu (ega põhjust), et Vene baasi edukalt rünnata.

                    Kõik "rahutused", mis on tänaseni Krimmis toimunud, on toimunud tundemärkideta Vene eriväelaste organiseerimisel. Samuti jagatakse seal Vene passe laiali agaralt. Järgmine samm on korraldada "referendum", kus kohalikud soovivad Vene Föderatsiooniga ühineda. Kontrollides kogu poolsaarel toimuvat kontrollitakse ka referendumi lõpptulemust. Üritada neil ettekäändel vägesid juurde tuua on võrreldav sellega, et kui Vene saatkond ja Öine Vahtkond korraldaksid Tallinnas järjekordse läbu, siis oleks õigustatud Vene vägede Tallinna alla saatmine, et "kaitsta kaasmaalasi ja tagada kord".

                    Üldiselt peeti vist ca. 1000 aastat tagasi viimati sõdu, kus üteldi ausalt välja, et "me tahame teie maad ja ressursse saada". Tänapäeval leiutatakse mingi ettekääne alati, mis soovijale tundub kasvõi natuke legitiimne. Venemaa pole antud juhul ajendi otsimisega eriti pingutanud.

                    Comment

                    • rahvavaenlane
                      Klubi Liige
                      • Dec 2009
                      • 3040

                      #220
                      Re: Ukraina rahutused

                      vene rubla kukkus juba 9% täna hommikul.

                      ups, my bad, valesti lugesin, hoopis moskva börsi indeks MICEX langes 9%
                      Last edited by rahvavaenlane; 03.03.14, 09:14.

                      Comment

                      • Ints
                        Vana Tegija
                        • Nov 2010
                        • 1216

                        #221
                        Re: Ukraina rahutused

                        Comment

                        • Herbert Sammal
                          Jube Noob
                          • Jul 2013
                          • 165

                          #222
                          Re: Ukraina rahutused

                          Algselt postitas privador Vaata postitust
                          Eesti võiks Venemaale kuulutada sõja senikaua kuni Venemaa agressiooni Ukraina suhtes ei lõpeta
                          Kui Tartu Rahu ei tunnistata siis pmst käib sõda ju edasi?

                          Pealegi olen kuulnud kuskilt, et näiteks kui Narva Veehoidla veetaset langetada üpris natuke, on elektrijaamadega kõõga. Pole mingit mõtet ju pommitada neid, nagu siin keegi venemaale kasulikuna leidis. Milleks hävitada, kui saad enda jaoks varsti tööle panna. Muide, kui plaanitakse viisavabadust Vene Föderatsiooni ja Euroopa Föderatsiooni vahel, rääkimata suhete tugevdamisest jpm.. kas poleks tõenäoline varsti n.n. Euraasia Liit? Täiesti vabatahtlikult ja ilma sõjata. EL vajab Venemaad rohkem kui Venemaa ELi. See seletaks ka ELi vaikust Ukraina konfliktis, ainult twitteri "Not nice, Russia..."
                          +1 neile, kes outside-of-delfi oma arvamust kujundavad ja kes ei poe õhtulehe baasil arvamusliidrite selja taha "jaajaatama". Ranka postid sõdimise kohta +2.
                          Ma mõtlen, et kumb on hullem- kas Krimm kaotada või suur sõda. Ma ei mõista endiselt seda, et okei, maru hea on oma turvalisest kodust Tallinna paneelikas kobiseda ja targutada, et kui jube korruptsioon ikka Ukrainas toimus ning kui jõhkralt ikka Venemaa vallutab. Samas ollakse rahul, et loobuti vabatahtlikult 5% Eesti pinnast, rääkimata merepiiri nihutamisest. Ja siinne korruptsioon on seotud eranditult keskerakonnaga eks. Aga ei, tönnime hoopis ukrainlaste pärast. Hea küll, vabandan offtopicu pärast.
                          Ukrainas referendumit ei plaanita näiteks teha, keegi teab? Lääne osas muidugi tahetakse läände, idas itta. Tegu on siiski niivõrd suure riigiga, et huvitav oleks teada, kummale poole ikkagi enamus hoida tahaks. Ideaalis muidugi võiks neutraalseks ja iseseisvaks jääda kuid see on vist enam vähem võimatu. Paar üksikut ukrainlast, keda ma tunnen siin Eestis, kiruvad pigem läänt. In b4 delfi lingid tulevad siis- lääne meedia näitab asja ju ELile kasulikult, just nagu vene meedia Venemaale kasulikult.
                          Vaktsiininaljad või niisama "ah sa ajad lolli juttu" stiilis poste palun mitte vastata jälle.

                          Comment

                          • VisaHing
                            mees nagu orkester
                            • Dec 2009
                            • 6718

                            #223
                            Re: Ukraina rahutused

                            Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                            vene rubla kukkus juba 9% täna hommikul.

                            ups, my bad, valesti lugesin, hoopis moskva börsi indeks MICEX langes 9%
                            Kukkus ikka.

                            Vene rubla kukkus esmaspäeval pärast börsi avamist Moskvas dollari suhtes ajaloo madalaimale tasemele ning minuteid pärast kauplemise algust kaotas börs üle üheksa protsendi väärtusest.

                            Comment

                            • rahvavaenlane
                              Klubi Liige
                              • Dec 2009
                              • 3040

                              #224
                              Re: Ukraina rahutused

                              jep, rubla kukkus ka, aga mitte 9%

                              Comment

                              • Jazzyl
                                Jube Noob
                                • Feb 2012
                                • 142

                                #225
                                Re: Ukraina rahutused

                                FB's levib väga huvitav lugemine. Reaalsed numbrid on lõpuks need mis asja paika panevad.


                                VENELASTE "VÕIT" KRIMMIS ON PUTINI LÕPU ALGUS.
                                Venemaa on praegu end mänginud samasse seisu, nagu nt. Jaapan 1941. aasta detsembris, kui ta ründas USA baasi Pearl Harboris.
                                Kui jaapani admiral Isoroku Yamamoto (fotol) oli lennukikandjatelt ründe-eskadrillid välja saatnud ja teada saanud, et rünnak õnnestus ning USA mereväebaas on rivist välja löödud, hulk vastase sõjalaevu uputatud, lennuväli hävitatud, tuli ta oma eskaadri lipulaeva suurde ohvitseride messi. Yamamoto, samuraide ning aristokraatide kasvatusega sõjamees, istus sirge seljaga maha, pani oma komandörimõõga endale risti põlvedele ja tardus liikumatult nagu vahakuju. Ohvitseri seisid haudvaikuses tema ümber ja ootasid, mida admiral ütleb. Lõpuks, pärast pikka pausi, sõnas võidukas admiral vaid ühe lause: "Me äratasime just praegu hiiglase..."
                                Yamamoto pidas silmas USA-d, kui hiiglasliku rahvaarvuga ja tohutu majandusliku potentsiaaliga riiki, kelle vastu Jaapanil on võimatu pikka ja kurnavat sõda pidada. Yamamoto oli käinud noore ohvitserina ka USA-s ja tark sõjamees teadis ette, et Jaapan kaotab selle heitluse. Kuid ta oli kahjuks vaid sõdur ja täitis oma riigi poliitikute käsku.

                                Venemaast räägitakse tihti kui hiigelsuurest riigist. Kui maailma suurimast!
                                Tõsi ta on – Venemaa territoorium on tohutu ja rikkused (eriti maavarad) on põhjatud. Kuid sellel suurel maal, mis hõlmab ca 1/8-ndiku planeedist, elab vaid 140 miljonit inimest.

                                Lääneriikide poliitikud vaatavad maakaarti ning on endale selle järgi loonud Venemaast kujutluspildi kui superriigist. Venemaale kantakse kriitikata üle ka endisaegse Nõukogude Liidu võimsust. Hoogu lisab vene propaganda, mis nimetab kõiki kahtlejaid russofoobideks, aga nii koleda kõlaga tiitlit ei taha ju ükski aus eurooplane kanda (oh õudust, see kõlab peaaegu nagu homofoob!). Jõutud on koguni selleni, et Vene riiki sageli enam kriitiliselt ei vaadeldagi. Hiigelriik ju! - Äkki panevad veel pahaks.

                                Jaapanis elab tänapäeval umbes 120 miljonit inimest (II maailmasõja ajal ca 100 miljonit). Seega – Venemaa ja Jaapan on rahvaarvult enam-vahem võrreldavad riigid. Keegi aga ei ütle, et Jaapan oleks hiigelsuur. Ka Ameerika Ühendriikide kohta (300 miljonit elanikku!) ei öelda, et USA on tohutu suur. Isegi Euroopa Liidu kohta (500 miljonit elanikku!) ei öelda. Aga näe, Venemaa kohta öeldakse ja see kujutelm on kivistunud rohkem või vähem mõtlemisvõimetutesse poliitilistesse ajudesse.
                                Milles siis asi? - Aga selles, et mingist hetkest alates ei oska poliitikud enam III klassi koolilaste tasemel matemaatikat!

                                Ühegi riigi rikkust ega võimsust ei tooda maa sees asuvad maavarad või ruutkilomeetrid vaid inimesed. Kilomeetrid ei tee riiki rikkamaks ega majanduslikus mõttes vägevamaks. Pigem tekitavad need kommunikatsiooni ja transpordiprobleeme. Tehastes, vabrikutes ja ettevõtetes annavad toodangut ja sõja korral haaravad riigi kaitseks relva - inimesed. Teie ja mina! Kuid riiklikest ressurssidest, tootmisvõimsustest, rahareservidest, relvastuse analüüsist ja muust sellisest ma täna rääkimast hoidun (- pole neil aladel ka kuigi suur spetsialist). Lihtsustamise huvides räägin ainult rahvaarvust. Riigi majanduslik-tehniline-sõjaline potentsiaal ja muu on sellega seotud.
                                Niisiis, arvutage ise kokku!

                                Venemaa – 140 miljonit elanikku, heitis kinda Ukraina (45 miljonit) kaudu tervele Läänemaailmale.

                                Läänemaailm on:
                                USA – 300 miljonit- ja Euroopa Liit – 500 miljonit elanikku(!!!).

                                Selgub, et ...kui Jaapan äratas 1941. aastal vaid ühe hiiglase, kes ta 1945-ks aastaks mitte lihtsalt ei nokauteerinud vaid lausa lömastas, siis Venemaa äratas äsja ühekorraga lausa kaks hiiglast. - USA ja Euroopa Liidu.

                                Hiiglased teatavasti on aeglased. Närvilõpmed asuvad üksteisest kaugel. Võtab aega kuni signaal läheb ajust jalgadesse ja rusikatesse. Mida ma öelda tahan, on järgmine: ärge arvake, et vastus Venemaale seekord jääb tulemata, kuigi vastulööki ei tulnud minutipealt. Gruusia juhtum ja selle sõja mahamagamine Lääneriikide poolt oli 2008-ndal natuke teine asi (aga selle analüüs läheks pikale). Ukraina (Krimmi) keiss on aga midagi sootuks teistsugust.

                                Asi on järgmine:
                                Lääneriigid (USA ja Suurbritannia garanteerisid 1994. aastal Ukraina riigi suveräniteedi ja territoriaalse puutumatuse. See toimus Ukraina valdusse jäänud omaaegsete nõukogude tuumarelvade loovutamise eest. Kuna Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust on nüüd rikutud, peavad garanteerijad sekkuma Ukraina (Krimmi) vabastamiseks nii ehk naa. Nad on sunnitud seda tegema oma enda näo päästmiseks ning euro-atlantilise süsteemi ja maailmakorra säilimiseks. Taganemisvõimalust pole.

                                Winston Churchill, Briti peaminister, ütles pärast II maailmasõda 1938. aasta häbiväärse kapitulantliku sobingu kohta Münchenis järgmist: "Chamberlain tahtis vältida sõda ja valis rahvusliku häbi. Ta sai häbi ja sõja pealekauba."
                                Ma usun, et Churchill'i sõnu ja seda õppetundi mäletatakse Lääneriikides.

                                Niisiis - hiiglastel võtab asjade sättimine aega. Poliitikat tehakse pikkamööda, kakeldakse kiiresti.
                                Kui aga hiiglased on kord juba ennast püsti ajanud, siis Venemaal enam variante ei ole. Putin koos oma lähikonnaga teab seda, või see saab neile lähiajal väga selgeks. Ükskõik, kui sügavalt vene vägi Krimmis ei kaevuks, Venemaa kaotus on ette määratud.

                                Comment

                                Working...