Ukraina okupeerimine

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • peete82
    Vana Tegija
    • Jan 2010
    • 1310

    #511
    Re: Ukraina okupeerimine

    Algselt postitas alaska Vaata postitust
    Ma ei taha teada, mida ma ise mõtleks teemast, kui venemaal näiteks keskmine palk eestist 3x suurem oleks.
    See on utoopia. Kui see nii oleks, siis oleks Venemaa ka muus mõttes normaalne riik. Nagu Soome, Rootsi.

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #512
      Re: Ukraina okupeerimine

      Algselt postitas peete82 Vaata postitust
      See on utoopia. Kui see nii oleks, siis oleks Venemaa ka muus mõttes normaalne riik. Nagu Soome, Rootsi.
      Kui eestis oleks keskmine palk $70 (neid riike on palju, kus keskmine palk on nii väike) ja venemaal oleks $300 (neid riike on ka palju, aga enamus on neist ****** riigid), siis mis utoopiast sa räägid ?

      Comment

      • muruntau
        • Jan 2009
        • 4325

        #513
        Re: Ukraina okupeerimine

        Algselt postitas ranka Vaata postitust
        Kui eestis oleks keskmine palk $70 (neid riike on palju, kus keskmine palk on nii väike) ja venemaal oleks $300 (neid riike on ka palju, aga enamus on neist ****** riigid), siis mis utoopiast sa räägid ?
        Et Eesti keskmine oleks $70 peaks siin olukord kordi hullem kui Ukrainas olema, korruptsioon astmel lõpmatus, seadused puuduvad, kuritegevus laes jne. Sellisest urkast tahaks enamus tõesti kasvõi Venemaale minna.

        Comment

        • VisaHing
          mees nagu orkester
          • Dec 2009
          • 6718

          #514
          Re: Ukraina okupeerimine

          Algselt postitas ranka Vaata postitust
          Kui eestis oleks keskmine palk $70 (neid riike on palju, kus keskmine palk on nii väike) ja venemaal oleks $300 (neid riike on ka palju, aga enamus on neist ****** riigid), siis mis utoopiast sa räägid ?
          Ära nüüd nii ulmelist jutt ka ajama hakka. Siis me poleks mitte kuskil oma eluga praegu.

          Comment

          • tiigrikutsu
            Grinder
            • Oct 2011
            • 522

            #515
            Re: Ukraina okupeerimine

            Kõik oleks sama, lihtsalt NL10 oleks juba high-stakes. :D

            Comment

            • Kakahirmutis
              🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
              • Oct 2010
              • 7079

              #516
              Re: Ukraina okupeerimine

              Pokkeri mängijale oleksid sellised palgad nuts :D

              Comment

              • LuuK
                Vana Tegija
                • Dec 2008
                • 1138

                #517
                Re: Ukraina okupeerimine

                Oot, kas te reaalselt hellitate lootust, et kui Venemaa teeks "ettepaneku" Eestile endaga liituda, siis sellele oleks vastu üle 10% siin elavatest venelastest?

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #518
                  Re: Ukraina okupeerimine

                  Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                  Et Eesti keskmine oleks $70 peaks siin olukord kordi hullem kui Ukrainas olema, korruptsioon astmel lõpmatus, seadused puuduvad, kuritegevus laes jne. Sellisest urkast tahaks enamus tõesti kasvõi Venemaale minna.
                  Venemaal ongi ju keskmine palk Ukrainast kolm korda suurem.

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #519
                    Re: Ukraina okupeerimine

                    Kuidas Ukrainas snap keskmine palk tõusma peaks kui Venemaa annekteeriks Ukraina? Kui seaduslikult miinimumpalka tõstetakse siis pigem ju selle arvelt töötus suureneb (vähemalt algul) kõvasti, sest praegused ettevõtted-tööandjad ei saa lubada ju lampi palkade tõstmist ilma kärpeid tegemata.

                    Comment

                    • vsiu100
                      Moderaator
                      • Oct 2008
                      • 4253

                      #520
                      Re: Ukraina okupeerimine

                      Algselt postitas LuuK Vaata postitust
                      Oot, kas te reaalselt hellitate lootust, et kui Venemaa teeks "ettepaneku" Eestile endaga liituda, siis sellele oleks vastu üle 10% siin elavatest venelastest?
                      jah.

                      Comment

                      • atsetoon
                        Joomas õlut Atsetooniga
                        • May 2009
                        • 1105

                        #521
                        Re: Ukraina okupeerimine

                        Algselt postitas LuuK Vaata postitust
                        Oot, kas te reaalselt hellitate lootust, et kui Venemaa teeks "ettepaneku" Eestile endaga liituda, siis sellele oleks vastu üle 10% siin elavatest venelastest?
                        täpselt. 10% on üsna tõenäoline kusjuures. Mu väikse venna tüdruksõber on venelane. Käis Eesti koolis, räägib ilusat eesti keelt ja muud jutud, kuigi vanemad on väga, ma ei tohiks öelda venemeelsed, sest selle kohta ei tea aga vähemalt käituvad täiesti venelastele kohaselt - pereväärtused jne ja ma olen üsna mitu korda kuskilt koju tulles või hommikul ärgates, kui vend ära on, leidnud ta vene keelseid telekanaleid vaatamas. Lisaks veel, et vahel käin ta autoga sõitmas ja ei ole harvad juhused, kui raadio on kuskil vene kanali peal - mingine energy russia aga siiski.

                        Comment

                        • privador
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3951

                          #522
                          Re: Ukraina okupeerimine

                          Aga kui Putin pakub, et keskmine palk tõuseb eestis 3korda, huvitav palju referendumil poolt hääletab:)

                          Comment

                          • atsetoon
                            Joomas õlut Atsetooniga
                            • May 2009
                            • 1105

                            #523
                            Re: Ukraina okupeerimine

                            hea uudis on see, et esimest korda taasiseseisvunud Eestis võib härra Savisaarest kasu olla. Usun siiralt, et ta suudaks vähemalt kohalike venelastega korralikult manipuleerida ja asjad maha rahustada.

                            Comment

                            • sm112
                              Grinder
                              • Jun 2009
                              • 776

                              #524
                              Re: Ukraina okupeerimine

                              Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
                              hea uudis on see, et esimest korda taasiseseisvunud Eestis võib härra Savisaarest kasu olla. Usun siiralt, et ta suudaks vähemalt kohalike venelastega korralikult manipuleerida ja asjad maha rahustada.
                              Ega sa hiljuti pea peale kukkunud ei ole? Jah, Savisaar suudaks kohalike venelastega manipuleerida. Kas sellest oleks Eestile kasu? Lubage naerda. Kas Savisaar teeb praegu midagi, millest Eestile kasu on? Kas Savisaar tormas pronksööl marodööre maha rahustama? Savisaar teeb seda, mida Putin käsib tal teha.

                              Loodan siiralt, et su jutt oli level.

                              Comment

                              • sm112
                                Grinder
                                • Jun 2009
                                • 776

                                #525
                                Re: Ukraina okupeerimine

                                Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                                Iseenesest on Ukraina venelaste soov Venemaaga liituda täiesti arusaadav. Ukraina palgad on ka vene maapiirkondade omadest kõvasti maas, korruptsioon on Tallinn kuubis, iga ametnik on ennast jumalaks joonud ja varastab palju saab, korruptsioon on sellistes mõõtmetes, et ei lase majandusel areneda ja elul üheksakümnendate alguse anarhiast edasi minna. Seadused muutuvad ka nädalast nädalasse, nt Stars lõpetas Russian Poker Seriese ära, sest üks turniir sai Ukrainas normaalselt toimuda, paar nädalat hiljem lennati veidi enne finaallauda peale ja öeldi, et siin ikka hasartmänge ei peeta, wtf. Miks venelased peaksidki tahtma end samastada kohalike bandiitidega. Varastamine on seal rahvussport. Paras desperaado, Ukraina meenutab riigina rohkem Somaaliat, kus midagi keskvalitsuse taolist ei eksisteerigi kui 21. sajandi valgete inimeste maad.

                                Võib-olla olekski parem, et ida poolsed osad liidetakse Venemaaga, seal ei tunta end Ukrainlastena enivei. Lääne poolsed osad saaksid vast ennast kokkugi võtta.
                                Sa oled vist sarnaselt Putiniga reaalsustaju täielikult kaotanud. Sellist sitta, mida sa siia kokku kirjutasid, on raske kommenteerida, aga proovin siiski..

                                See olukord, mida sa kirjeldad, on kujunenud selliseks just sellepärast, et Ukrainat on juhtinud venemeelsed inimesed ja valitseb vene mentaliteet. Nüüd, kui ukrainlased soovivad sellest vabaneda ja pöörata suund Läände, soovitad sina neil hoopis Venemaaga liituda? Are you fucking kidding me? Sa tõsimeeli arvad, et Putin teeb seda, mida ta teeb selleks, et venelaste olukorda parandada ja mitte selleks, et oma kompleksides vaevlevat ego rahuldada? Sa pole ikka aru saanud, et see kaasmaalaste aitamise jutt on ettekääne mitte eesmärk? Usud tõesti, et Venemaaga ühinemine parandaks olukorda mitte ei keeraks seda veel rohkem perse? Mis saab sel juhul nendest elanikest, kes tunnevad ennast ukrainlastena?

                                Mõtle natuke selle peale, kuidas on venelased sattunud naaberriikidesse. Oled kuulnud sellisest asjast nagu küüditamine ja venelaste ümberasustamine? Ja nüüd arvad, et nende venelaste pärast peaks Ida-Ukraina (või äkki ka Ida-Virumaa, osa Lätist, veel mõned Ida-Euroopa riigid või nende osad) Venemaaga liituma, sest osad elanikud, kes on viimase saja aasta jooksul nendele aladele põlisasukate asemel elama asustatud, ei tunne ennast kohalikena? Ma ei tunneks ka ennast ilmselt kodusena, kui ma naabri majja sisse murraks, naabri maha lööks ja seal ta naise ja lastega elama hakkaks. Kas sellepärast peaks naabri naine maja minu nimele kirjutama ja käskima oma lastel hakata mind isaks kutsuma?
                                Last edited by sm112; 18.04.14, 23:53.

                                Comment

                                Working...