---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • inward
    Klubi Liige
    • Sep 2009
    • 6275

    #496
    Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

    Algselt postitas ranka Vaata postitust
    Täpselt! Tabasid naelapea pihta!

    Loe oma kommentaar läbi, siis saad ise ka aru, et miks soome ehitaja on solvangusõna.

    EDIT: täpsustuseks. sellega ei solvata tööd, vaid seda, missuguste põhimõtete ja maailmavaadetega inimesed reeglina seda tööd teevad. Alkoholitarbimine ei iseloomusta elukvaliteeti, aga nii ma su kommentaarist aru saan.

    Kui saad iga NV tina panna, ja pappi jääb üle, siis mida veel elult tahta. Saab veel mõne hõbeketi, käekella või bemmi ka osta, siis vist ongi paradiis käes. Ei nimetaks sellist elustiili "bossiks" :)
    Alkoholi tarbimine on üldse eraldi teema. Alkohol kuulub asja juurde, eks see on iga inimese enda asi palju ta tarbib. Siiski nad käivad Eestis, sest tegelikult neile meeldib Eestis olla, pere ja sõbrad kõik on siin. Ma räägin lihtsalt, et sa ei pea elama peost suhu. Elad nagu tahad, kulutad enam-vähem selle peale, mille peale tahad. Oma vabal ajal naudid elu. Ja ISEGI oma pidude ja muu meelelahutuse kõrvalt sul jääb raha ülegi, mida koguda jne. Ma ei mõista neid inimesi hukka.

    Comment

    • VisaHing
      mees nagu orkester
      • Dec 2009
      • 6718

      #497
      Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

      Endal ka väike Soome-ehitaja-kogemus olemas. Kohvipause oli tõesti päris palju..ja need venisid ikka vahepeal 15minutist 30-45minutini. Lõunapausid 30minutist-tunnini. Ülemus oli iseenest väga asjalik..Mässas ise ka ringi ja tegi ilmselt rohkem kui 5 pealine kamp kokku päeva jooksul. Tundide ümardamine käis nagu ikka.. Pause keegi ei arvestanud, ümardati enda kasuks ja peasi, et enam-vähem usutav pilt oli.

      Kuna üksinda trippisin Soomes, siis sai ka üksinda korter võetud. Privaatsusel ka mingi hind. Näinud päris palju neid situatsioone, kus 5 pead ühes väikses toas on. Ebanormaalne, ei kujuta ette kuidas keegi saab nii elada.

      Tagantjärgi suht koomiline mõelda muidugi, kuidas ülemus Soome keeles seletab ja ma muudkui noogutan...'' jooo-joooo joooo-joooo '' :D Samas sittagi aru ei saanud.
      Last edited by VisaHing; 18.07.13, 18:29.

      Comment

      • jrgn hell
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 3328

        #498
        Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

        http://forumserver.twoplustwo.com/29...-600k-1353247/

        Comment

        • Junken
          Lendur Sass
          • Sep 2011
          • 1039

          #499
          Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

          Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
          Ülikoolides saavad inimesed, kes ehitavad marsile maja 10€ per h neto kanti. Ja tegemist ei ole piltliku näitega.

          professorite avg eestis on ehk veidi kõrgem - jällegi tugevalt sõltuv valdkonnast.

          8-10 €/h neto lammutustöö eest Eestis... äärmiselt kõrge THC tasemega inimese fantaasiates vb
          ma tean Tartu Ülikoolis doktoreid kes saavad lihtsa loengu pidamise eest 25 euri tunnist ( ei ole mingi tippdoktor või tippspetsialist) et pmts ühe 2 tunnise loengu pidamise eest pistavad 50 euri tasku ja hea olla

          Comment

          • karupoeg
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 3823

            #500
            Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

            Algselt postitas Junken Vaata postitust
            ma tean Tartu Ülikoolis doktoreid kes saavad lihtsa loengu pidamise eest 25 euri tunnist ( ei ole mingi tippdoktor või tippspetsialist) et pmts ühe 2 tunnise loengu pidamise eest pistavad 50 euri tasku ja hea olla
            ja point on kus?

            Akadeemilises asutuses ei võrdu õppetöö tasustamine valemiga "õppetunni tasu x 169 h" et saada kuutasu.
            Last edited by karupoeg; 18.07.13, 20:13.

            Comment

            • kallekusta
              Grinder
              • May 2012
              • 603

              #501
              Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

              Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
              Endal ka väike Soome-ehitaja-kogemus olemas. Kohvipause oli tõesti päris palju..ja need venisid ikka vahepeal 15minutist 30-45minutini. Lõunapausid 30minutist-tunnini. Ülemus oli iseenest väga asjalik..Mässas ise ka ringi ja tegi ilmselt rohkem kui 5 pealine kamp kokku päeva jooksul. Tundide ümardamine käis nagu ikka.. Pause keegi ei arvestanud, ümardati enda kasuks ja peasi, et enam-vähem usutav pilt oli.

              Kuna üksinda trippisin Soomes, siis sai ka üksinda korter võetud. Privaatsusel ka mingi hind. Näinud päris palju neid situatsioone, kus 5 pead ühes väikses toas on. Ebanormaalne, ei kujuta ette kuidas keegi saab nii elada.

              Tagantjärgi suht koomiline mõelda muidugi, kuidas ülemus Soome keeles seletab ja ma muudkui noogutan...'' jooo-joooo joooo-joooo '' :D Samas sittagi aru ei saanud.
              Davai lenda esimese Tallinnki laeva peale ja kohvitama. Siis saad aasta lõpuks oma märja unenäo ära osta

              Passat CC

              Comment

              • Junken
                Lendur Sass
                • Sep 2011
                • 1039

                #502
                Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                ja point on kus?

                Akadeemilises asutuses ei võrdu õppetöö tasustamine valemiga "õppetunni tasu x 169 h" et saada kuutasu.
                no sa siin tõid võrdlusesse migneid ülikoolide töötajate ja professorite palku

                Comment

                • Konso
                  Grinder
                  • Nov 2009
                  • 936

                  #503
                  Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                  Algselt postitas Junken Vaata postitust
                  ma tean Tartu Ülikoolis doktoreid kes saavad lihtsa loengu pidamise eest 25 euri tunnist ( ei ole mingi tippdoktor või tippspetsialist) et pmts ühe 2 tunnise loengu pidamise eest pistavad 50 euri tasku ja hea olla
                  ning peale nende loengute läbiviimise peab ta üle vaatama üliõpilaste iseseisvad tööd, mis on kirjutatud sinusuguste targutajate poolt, kes asjast sittagi ei jaga.

                  Comment

                  • kardaanirist
                    Pokkerihai
                    • Nov 2009
                    • 3675

                    #504
                    Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                    Algselt postitas Konso Vaata postitust
                    ning peale nende loengute läbiviimise peab ta üle vaatama üliõpilaste iseseisvad tööd, mis on kirjutatud sinusuguste targutajate poolt, kes asjast sittagi ei jaga.
                    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                    Comment

                    • VisaHing
                      mees nagu orkester
                      • Dec 2009
                      • 6718

                      #505
                      Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                      Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                      Davai lenda esimese Tallinnki laeva peale ja kohvitama. Siis saad aasta lõpuks oma märja unenäo ära osta

                      Passat CC
                      Hah..okei :P

                      Comment

                      • Jäämees
                        Vana Tegija
                        • Jun 2011
                        • 1182

                        #506
                        Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                        Nendel Soome ''bossidel'' on boss olla senikaua kuni tööd on teha.

                        Kui ikka istud kusagil Soomes ja saad nt mingi 100h kuus tööd teha pole mingit rahandusministri palka jne. Ja kuigi see Soome ehitaja kalevipoja stereotüüp vastab ilmselt kahjuks enamuse puhul tõele on ka palju normaalseid inimesi kes käivad ehitusel jm. tööl Soomes pere kõrvalt või iseenda tarvis ja juba aastaid ilma, et harrastaks liigset alkoholi tarbimist või mingit muid totraid teguviise raha kulutamiseks.

                        Comment

                        • hotcocacola
                          HTCCACLA
                          • Oct 2008
                          • 14473

                          #507
                          Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]



                          Link Ergo kodulehele: http://ergo.ee/erakliendile/ravikindlustus/kodanikule

                          Kui palju erineb Ergo ravikindlustus tavalisest haigekassast?
                          Last edited by hotcocacola; 18.07.13, 22:05.

                          Comment

                          • VisaHing
                            mees nagu orkester
                            • Dec 2009
                            • 6718

                            #508
                            Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                            Algselt postitas hotcocacola Vaata postitust
                            http://www.e24.ee/1304154/ergo-alust...tuse-pakkumist

                            Link Ergo kodulehele: http://ergo.ee/erakliendile/ravikindlustus/kodanikule

                            Kui palju erineb Ergo ravikindlustus tavalisest haigekassast?
                            Mina ei läheks kindlustuse teed. Seal kindlasti on omad plussid aga kuskilt peavad nemad ka ju oma kasumi teenima? Sellepärast ongi ilmselt lepingus 100 väikses kirjas punkti, mida tuleb hakata hiljem tõestama. Pealegi korvavad nad ju 50%/75% ulatuses, CAP ka muidugi up to kindlustusumma.

                            Vaatasin, et hambaravikulud ka katavad mingil määral aga kui mul nt. hammas oli juba enne kindlustusperioodi katki, kas ka siis? Kuidas tõestada, kes tõestab jne.....

                            Ei usu, et see jama seda väärt on.

                            Comment

                            • Narrator
                              Julm Donk
                              • Apr 2011
                              • 75

                              #509
                              Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                              Kui preagu vaatame, siis pokerstarsis on regulaarselt mingi 100k mängijat ikka online. Kuna ise enne musta reedet ei mänginud ja nagu ma aru sain, siis full tilt oli pmst preagune Stars, kus enamus rahvas mängis. Kuid keegi oskab öelda, et mis numbrid full tilt prime ajal võis olla. Palju keskmiselt vendi online oli.

                              Comment

                              • kardaanirist
                                Pokkerihai
                                • Nov 2009
                                • 3675

                                #510
                                Re: ---оффтоп июля--- [TÕLGE: JUULI OFFTOPIC]

                                FT ajal oli Stars ikkagi suurima mängijate arvuga tuba.

                                Comment

                                Working...