**** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kallekusta
    Grinder
    • May 2012
    • 603

    #211
    Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

    Elektrilepingute puhul on võtmesõnaks "liitumispunkt" kui see on märgitud ntx tänavale posti otsa ja arvesti asub toas siis kinnistut läbiv kaabel on kliendi mure. Kui liitumispunktiks on märgitud peakaitse, või arvesti ja need asuvad toas siis on ka kinnistut läbiv kaabel EE mure. Kuigi samas peab EE tagama elektri kinnistu piirini.

    Selle veevärgi puhul on määravaks sama asi, mis on lepingus kirjas ja ka see, et kes need plommid on pannud. Enamasti on plommid pannud kohalik ühistu või haldaja. Kui on Veefirma pandud siis peaks olema ka nende mure. Kortermajade puhul on tavaliselt EE lepingud kõigil korteritel eraldi ja iga korter maksab oma tarbimise +ühistu maksab üldvoolu (trepikoja valgus) eest. Kui majale on pandud ka üldarvesti, millest käib terve maja tarbimine läbi (sellel lepingut ei ole, vaid see on enamasti EE enda jaoks) ja korterite näidud ei lange vea % ulatuses kokku siis on EE mure leida probleemi põhjus või vooluvaras.

    Veevärgi puhul on enamasti majal üldlugeja ning maja maksab selle alusel Veefirmale ning küsib korterite käest koos üüriarvega raha sisse vastavalt tarbimisele. Kui maja üldveelugeja ja korterite näidud ei lange kokku siis on maja probleem leida põhjus. Sellepärast ongi tihti komm arvetel juures rida "jagamata vesi". Ehk kadu jagatakse korterite vahel ära.

    Konkreetse asja puhul ei saagi täpsest olukorras aru.
    1. Veelugeja (millel on veefirmaga leping) on majas nr1 ning maja nr 2 vesi käib ka sellest läbi ning maja nr2 maksab majale nr 1
    2. Veelugeja (millel on veefirmaga leping) on majas nr1 ning maja nr 2 maksab selle alusel veefirmale.

    Aga üldine loogika ütleb, et veefirma mure on tagada korrasolek selle veemõõtjani, millel on VEEFIRMA leping.

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #212
      Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

      Algselt postitas Rage Vaata postitust
      kuulsin kuskilt , et epic svenza scami teema oli.. aga ei leia seda enam kuskilt.. kustutati ära?:(
      Hetkel hidetud.

      Comment

      • Rage
        Klubi Liige
        • Nov 2008
        • 6853

        #213
        Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

        Tulin reedel suusareisilt.. väga kaif oli.. Norra mägedes sai käidud.. mõtlen, et ikkagi peaks võtma teemaks, et järgmine hooaeg pokkeriprodega korraldada selline nädalane reis.. 2in1 pokker + suusareis... mis saaks parem olla..

        Comment

        • timz0333
          Pokkeritark
          • Mar 2009
          • 6322

          #214
          Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


          Tänud süvenemast, unustasin jah sootuks mainida, et üldveemõõtja on maja NR 1 keldris ja pm su skeem on õige, aga arved makstakse kõigi poolt eraldi ISS-ile. On üldveemõtja maja nr 1, nemad veevahet ei maksa sest neist pole viga tingitud. On maja nr 2 ja 3 kes saavad vett maja NR1 käest ja nende vahel jagatakse vee vahe. Ametlik dokumentatsioon trasside liikumsie kohta puudub, ehk siis see toru on omal algatuslikul kunagi viidud majale 2 ja 3.

          Närv koos sellest pasast eriti kui keegi ei ela seal ja ei kasuta vett :S

          Comment

          • jrgn hell
            Klubi Liige
            • Oct 2008
            • 3328

            #215
            Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

            Algselt postitas timz0333 Vaata postitust

            Tänud süvenemast, unustasin jah sootuks mainida, et üldveemõõtja on maja NR 1 keldris ja pm su skeem on õige, aga arved makstakse kõigi poolt eraldi ISS-ile. On üldveemõtja maja nr 1, nemad veevahet ei maksa sest neist pole viga tingitud. On maja nr 2 ja 3 kes saavad vett maja NR1 käest ja nende vahel jagatakse vee vahe. Ametlik dokumentatsioon trasside liikumsie kohta puudub, ehk siis see toru on omal algatuslikul kunagi viidud majale 2 ja 3.

            Närv koos sellest pasast eriti kui keegi ei ela seal ja ei kasuta vett :S
            Spetsiifiliselt ei oska aidata, aga ma teeks kohe asja ametlikuks kasvõi tarbijakaitsega, sest ISSilt mingit abi pole lootustki saada. Puudb tahtmine ja kompetents süveneda, kuigi nemad kui haldurid peaks sellega tegelema.

            Endal ka üks näide, kus nende ainuke oskus on raha küsida, aga ise midagi organiseerida ei suuda ega taha. Ilmselt on liigne ajakulu ja öeldakse, et ei saa. Ilmselt avastad ise näpuga järge ajades, et kuskil reaalne mingi paragrahv või asi, mis asjad paika paneb.

            Nagu Godspeed ütles, ära maksa midagi esialgu.

            Comment

            • kallekusta
              Grinder
              • May 2012
              • 603

              #216
              Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

              Vaevalt, et see toru mingi suure kaarega läheb. Vaadata kust kohast majast nr 1 see toru välja läheb ning kust kohast see majas nr 2 sisse tuleb. Kui maapeal basseini just ei ole siis alati on ka võimalus, et majas nr 1 see arvesti, mis loeb majja nr 2 minevat vett paneb segast. Muidugi on ka võimalus, et majas nr 2 mõne korteri veemõõtja paneb segast või mõni manipuleerib sellega. Ainuüksi lampkasti ujuki veaga WC pott suudab ööpäevas päris korralikult vett läbi lasta.

              Mitme korteriga majadest üldse jutt käib?

              Comment

              • timz0333
                Pokkeritark
                • Mar 2009
                • 6322

                #217
                Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

                Maja nr 1 peaks olema 4 korterit, maja Nr 2 on 2 koretrit ja maja Nr 3 kuulub ühele perele. Kusjuures jamad hakaksis siis kui Maja nr 3 üüriti välja (seisis Ca 3-4 kuud) ja pärast seda hakkasid need jamad. Endal on maija sisse tulev kraan kinni keeratud hetkel täiesti.
                Veemõõtjad kõik taadeldud + üldveemõõtja käis ekspertiisis.

                Eks astun tarbijakaitsesse, saan asjad selgemaks enda jaoks, ehk on mingi õigus :/

                Comment

                • timz0333
                  Pokkeritark
                  • Mar 2009
                  • 6322

                  #218
                  Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

                  Tahaks just sedasi saada mingit õigust, et mu vee tarbine on ju 0, saan aru kui aksutan vett ja võin sellega põhjustada "veevahe"

                  Comment

                  • Fabulous
                    Pokkerihai
                    • Jan 2010
                    • 2674

                    #219
                    Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

                    Algselt postitas Pythagoras Vaata postitust
                    Kes õppejõud on?
                    Ma ei tea, kuna ma ei ole ÕISis seda ainet võtnud vaid soovin omal käel õppida, aga vastutav õppejõud on T. Paas.
                    Õppematerjalide all on kirjas: "T. Paas, T. Raus. Ökonomeetria I, Loengukonspekt majandusteaduse bakalaureuseõppele" ning selle järele ongi soov.

                    Comment

                    • kallekusta
                      Grinder
                      • May 2012
                      • 603

                      #220
                      Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

                      Muidugi on võimalus kogu probleem saada maja nr 3 kaela. Lasta keerata majas nr 1 kraan kinni kuna maja nr 2 vett ei vaja ja ei ole nõus maksma. Ja kui maja nr 3 tahab vett saada siis maksu ka kadu kinni.

                      Kas siis majas nr 2 asub maja nr 3 lugeja?

                      Muidugi on ka veel võimalus, et maja nr 1 keeldub vett edasi müümast ja kohalik veefirma peab rajama uue trassi maja nr 2 ja ka maja nr 3 kinnistu piirini
                      Last edited by kallekusta; 08.04.13, 12:35.

                      Comment

                      • timz0333
                        Pokkeritark
                        • Mar 2009
                        • 6322

                        #221
                        Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

                        Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                        Muidugi on võimalus kogu probleem saada maja nr 3 kaela. Lasta keerata majas nr 1 kraan kinni kuna maja nr 2 vett ei vaja ja ei ole nõus maksma. Ja kui maja nr 3 tahab vett saada siis maksu ka kadu kinni.

                        Kas siis majas nr 2 asub maja nr 3 lugeja?

                        Muidugi on ka veel võimalus, et maja nr 1 keeldub vett edasi müümast ja kohalik veefirma peab rajama uue trassi maja nr 2 ja ka maja nr 3 kinnistu piirini
                        Eip, veemõõtjad kõigil ikkagi omal 1, 2, 3

                        Comment

                        • Pumper
                          Klubi Liige
                          • Mar 2009
                          • 2359

                          #222
                          Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

                          Algselt postitas timz0333 Vaata postitust
                          Maja nr 1 peaks olema 4 korterit, maja Nr 2 on 2 koretrit ja maja Nr 3 kuulub ühele perele. Kusjuures jamad hakaksis siis kui Maja nr 3 üüriti välja (seisis Ca 3-4 kuud) ja pärast seda hakkasid need jamad. Endal on maija sisse tulev kraan kinni keeratud hetkel täiesti.
                          Veemõõtjad kõik taadeldud + üldveemõõtja käis ekspertiisis.

                          Eks astun tarbijakaitsesse, saan asjad selgemaks enda jaoks, ehk on mingi õigus :/
                          Konkurentsiamet peaks efektiivsem olema antud asja menetlemises.

                          Comment

                          • rahvavaenlane
                            Klubi Liige
                            • Dec 2009
                            • 3040

                            #223
                            Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

                            logisin foorumisse sisse ja üleval reas kusn on nimi ja teated ja värgid on ka selline sõna nagu Tere. tere on alla kriipsutatud ja kuna sellist asja pole varem märganud, siis vedades kursori sinna peale, annab järgneva teate: Tere, olete võitnud iPod 3-e. vajutage linki. igaksjuhuks ei vajutanud, aga iPodi tahaks kätte saada :D

                            Comment

                            • Konso
                              Grinder
                              • Nov 2009
                              • 936

                              #224
                              Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

                              Ma jälle talupojamõistust kasutan.

                              Kui sina vett tarbida ei taha ja sul kraan kinni seisab, siis ütletki sellele viimasele majale, et mina vett kasutada ei taha ning küsid veevärgilt sinu krundi piirini uut trassi. ISS`ile ütled, et lõigake või läbi see trass. Pole sinu probleem, kust viimane maja vett võtab.
                              Saan aru, et maja sul seisab ehk vajab kapitaalremonti, siis niikuinii on kunagi vaja uus trass sisse panna.
                              Last edited by Konso; 08.04.13, 14:56.

                              Comment

                              • Konso
                                Grinder
                                • Nov 2009
                                • 936

                                #225
                                Re: **** APRILL qbjohn kilide otsingutel Aasias. offtopic ***

                                Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                                logisin foorumisse sisse ja üleval reas kusn on nimi ja teated ja värgid on ka selline sõna nagu Tere. tere on alla kriipsutatud ja kuna sellist asja pole varem märganud, siis vedades kursori sinna peale, annab järgneva teate: Tere, olete võitnud iPod 3-e. vajutage linki. igaksjuhuks ei vajutanud, aga iPodi tahaks kätte saada :D
                                Rankal vist iPode lademetes tellitud ja nüüd seisavad :D

                                Comment

                                Working...