Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Jäämees
    Vana Tegija
    • Jun 2011
    • 1182

    #706
    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

    Väga piiratud arusaamine.

    Miks tehti neid asju? Miks igasugune diktaatorlik režiim kardab intelligentsi ja piirab mõtte vabadust? Sest need inimesed kujundavad kultuuri ja kultuur loob olustiku.

    Vahet pole, mis värvi, ideed, lippu on diktaatorid kandnud asja vorm on seesmiselt sama ja ajalooliselt kordunud. Ei meeldinud haritlased ja loominguvabadus ei natsidele, kommaritele, Jaapani sõjavõimule jne.


    Igasugusele võimule, mis usub iseenese täiussesse on võimalus, et nende võimu kritiseeritakse või naeruvääristatakse vastuvõetamatu. Selline nähtus rikub nende ''võimu täiust''.
    Last edited by Jäämees; 16.01.13, 23:16.

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #707
      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

      Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
      1. Karl Marx lõi utoopia mida on proovitud pärast teda surma saavutada. Tänu sellele utoopia taga ajamisele on hukkund üle 150 miljoni inimese.

      Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
      Lihtsalt ei salli inimesi kes fännavad tänapäeval karl marxi ideed.
      2 riiki järgivad veel siin maailmas karl marxi mudelit põhja korea ja kuuba.
      Kuuba juba hakkab ka vaikselt muutuma.
      Tänapäeva Skandinaavia riigid on kordi paremad Marxi ideede edasikandjad, kui kommunistlikud riigid on kunagi olnud või saavad olema. Eks tulevik näitab, kuhu lõpuks välja jõutakse.

      Comment

      • kallekusta
        Grinder
        • May 2012
        • 603

        #708
        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

        Ah persse te hädaldate. Liidu ajal olid inimesed 100 korda õnnelikumad kui tänapäeval. Puudusid olmemured, laenud ja ahtvatlused jne... Kohustus oli tööl käia ja lapsi vorpida. Kui keset päeva ikka täis elujõus mees mööda linna kakerdas siis miilits tundis kohe huvi, et miks sa sotsialismi ei ehita. Läksid kuhugi KEKKI või MEKKI või Autobaasi tööle või kuhu iganes tööle andis riik sulle TASUTA kõigi mugavustega korteri uues majas. Enamus Eesti elanikest elab tänasel päeval ka nendes korterites üle eesti.

        Comment

        • EestiAA
          Vana Tegija
          • Nov 2010
          • 1132

          #709
          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

          Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
          Siiski suurem osa inimesi taunivad sellist käitumist (ebamoraalne 'n whatnot) kuna juba väiksest peale on kodus sisendatud, et kõikide tegude puhul peaks peaprioriteet olema siiski üldine heaolu.

          Kui suurem osa taunib omakasu siis sa teed midagi väga valesti.
          Omakasu on -anda oma lastele parim mis sa neile pakkuda saad.
          Omakasu on -saada endale kena korter.
          Omakasu on -saada endale kena auto.
          Omakasu on -nädala vahetusel minna pidutsema.

          Sotsalismis otsustaks riik palju sina teenid , mis korter sulle sobib , mis auto sulle sobib, millised baarid ja klubid inimestele sobivad.

          Comment

          • kardaanirist
            Pokkerihai
            • Nov 2009
            • 3675

            #710
            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

            Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
            Siiski suurem osa inimesi taunivad sellist käitumist (ebamoraalne 'n whatnot) kuna juba väiksest peale on kodus sisendatud, et kõikide tegude puhul peaks peaprioriteet olema siiski üldine heaolu.
            lol inimesed ongi egoistid by nature. altruism on pigem puue. sügavas alateadvuses käituvad kõik inimesed nii, et endale hea oleks. kui lapsevanem päästab oma lapse surmast, andes oma elu, siis pealt näha võib ta seda teha armastusest, aga alateadvuses ilmselt miski ütleb, et "kui ma seda ei tee, siis satun kurjade pilkude alla; mind vaadataks kui halba lapsevanemat; mind naeruvääristataks" ja whatnot.

            Comment

            • Jäämees
              Vana Tegija
              • Jun 2011
              • 1182

              #711
              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

              Ja halbade pilkude ja naeruvääristamise pärast päästab keegi oma lapsi/lähedasi?
              Last edited by Jäämees; 16.01.13, 23:25.

              Comment

              • karupoeg
                Pokkerihai
                • Jun 2012
                • 3823

                #712
                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                Algselt postitas kardaanirist Vaata postitust
                lol inimesed ongi egoistid by nature. altruism on pigem puue. sügavas alateadvuses käituvad kõik inimesed nii, et endale hea oleks. kui lapsevanem päästab oma lapse surmast, andes oma elu, siis pealt näha võib ta seda teha armastusest, aga alateadvuses ilmselt miski ütleb, et "kui ma seda ei tee, siis satun kurjade pilkude alla; mind vaadataks kui halba lapsevanemat; mind naeruvääristataks" ja whatnot.
                +1, reaalsuses, psühholoogiliselt ning bioloogiliselt ei eksi altruismi. Vähemalt sellisel kujul nagu on selle termini definitsioon. End of the day me teeme asju, et parandada enda ühiskondliku positsiooni/saada omakasu või tagada enda psühholoogiline homeostaas.

                Comment

                • kardaanirist
                  Pokkerihai
                  • Nov 2009
                  • 3675

                  #713
                  Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                  Algselt postitas Jäämees Vaata postitust
                  Ja halbade pilkude ja naeruvääristamise pärast pääastab keegi oma lapsi/lähedasi?
                  ise ilmselt tol hetkel selle peale ei mõtle, aga alateadvus paneb su nii käituma küll jah. see on muidugi vaid teooria ja seda on ilmselt võimatu miskit moodi ära seletada. lihtsalt paljud psühholoogid on selle teooriaga nõus (et eksisteerib vaid eogism ja altruismi pole või on see ikkagi juhitud sinu egoismist).

                  Comment

                  • Fabulous
                    Pokkerihai
                    • Jan 2010
                    • 2674

                    #714
                    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                    Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
                    Kui suurem osa taunib omakasu siis sa teed midagi väga valesti.
                    Omakasu on -anda oma lastele parim mis sa neile pakkuda saad.
                    Omakasu on -saada endale kena korter.
                    Omakasu on -saada endale kena auto.
                    Omakasu on -nädala vahetusel minna pidutsema.

                    Sotsalismis otsustaks riik palju sina teenid , mis korter sulle sobib , mis auto sulle sobib, millised baarid ja klubid inimestele sobivad.
                    Ma pean omakasu all silmas pigem seda, et ma ei näe probleemi teisi inimesi seaduse piires ära kasutada kui võimalus on. Need asjad mis sa välja tõid omakasu alla ei lähe. Ma võiksin olla ka patriootlik riigiametnik ja ikka neid asju endale lubada.

                    Eelise postitusega tahtsin pigem välja tuua milline on ühiskonna üldine seisukoht sääraste inimeste suhtes.

                    Comment

                    • EestiAA
                      Vana Tegija
                      • Nov 2010
                      • 1132

                      #715
                      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                      Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                      kuule mis sitta sa ajad?
                      Ühel hetkel räägid, et võimu koondumine halva agendaga poliitiku kätte on halb. Teisel hetkel ütled, et omakasu seaduse piires ei ole moraalselt vale.
                      Teguviisi "seaduslikkuse" üle otsustab kohus, mis lähtub kirjapandud seadustest (eelkõige sellest kui hästi need on kirja pandud), see ei tähenda, et ühiskonna "õiglus"tunne võib olla teistsugune.

                      IRL eluloa"müümine" ei olnud ka seadusega vastuolus, kuid oli tehtud omakasu nimel. Millegipärast ma arvan, et seda teguviisi sa pigem taunid.


                      Loe uuesti kui sa mu poindile pihta ei saanud. Kui ikka ei saa , siis loe veel ja niimoodi tee 10 korda järjest. Kui ei saagi teemale pihta siis mine magama ja ärka hommikul pese nägu puhtaks loe veel kord.
                      Kui ikka ei saa helista sõpradele las tulevad aitavad.
                      Kui ikka ei saa siis anna teada olen valmis edasi juhendama.

                      Comment

                      • Jäämees
                        Vana Tegija
                        • Jun 2011
                        • 1182

                        #716
                        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                        Algselt postitas kardaanirist Vaata postitust
                        ise ilmselt tol hetkel selle peale ei mõtle, aga alateadvus paneb su nii käituma küll jah. see on muidugi vaid teooria ja seda on ilmselt võimatu miskit moodi ära seletada. lihtsalt paljud psühholoogid on selle teooriaga nõus (et eksisteerib vaid eogism ja altruismi pole või on see ikkagi juhitud sinu egoismist).
                        Ja, siis kui see laps või kes iganes on põlevas majas vms jookseb teooria sama moodi?

                        Comment

                        • kardaanirist
                          Pokkerihai
                          • Nov 2009
                          • 3675

                          #717
                          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                          Algselt postitas Jäämees Vaata postitust
                          Ja, siis kui see laps või kes iganes on põlevas majas vms jookseb teooria sama moodi?
                          ei saanud küsimusest aru.

                          Comment

                          • EestiAA
                            Vana Tegija
                            • Nov 2010
                            • 1132

                            #718
                            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                            Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
                            Ma pean omakasu all silmas pigem seda, et ma ei näe probleemi teisi inimesi seaduse piires ära kasutada kui võimalus on. Need asjad mis sa välja tõid omakasu alla ei lähe. Ma võiksin olla ka patriootlik riigiametnik ja ikka neid asju endale lubada.

                            Eelise postitusega tahtsin pigem välja tuua milline on ühiskonna üldine seisukoht sääraste inimeste suhtes.

                            Aga miks need omakasu alla ei lähe ?.
                            Need on täielikult 100% enda jaoks. Enda tuju tõstmiseks ju.

                            Mismoodi ära kasutada?..Too paar näidet.

                            Comment

                            • karupoeg
                              Pokkerihai
                              • Jun 2012
                              • 3823

                              #719
                              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                              Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
                              Loe uuesti kui sa mu poindile pihta ei saanud. Kui ikka ei saa , siis loe veel ja niimoodi tee 10 korda järjest. Kui ei saagi teemale pihta siis mine magama ja ärka hommikul pese nägu puhtaks loe veel kord.
                              Kui ikka ei saa helista sõpradele las tulevad aitavad.
                              Kui ikka ei saa siis anna teada olen valmis edasi juhendama.
                              oh snap. kõva mees oled

                              Comment

                              • Spewmonkey
                                Seina Augustaja
                                • Oct 2008
                                • 2293

                                #720
                                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                                Tule jumal appi.

                                Comment

                                Working...