Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed
Väga piiratud arusaamine.
Miks tehti neid asju? Miks igasugune diktaatorlik režiim kardab intelligentsi ja piirab mõtte vabadust? Sest need inimesed kujundavad kultuuri ja kultuur loob olustiku.
Vahet pole, mis värvi, ideed, lippu on diktaatorid kandnud asja vorm on seesmiselt sama ja ajalooliselt kordunud. Ei meeldinud haritlased ja loominguvabadus ei natsidele, kommaritele, Jaapani sõjavõimule jne.
Igasugusele võimule, mis usub iseenese täiussesse on võimalus, et nende võimu kritiseeritakse või naeruvääristatakse vastuvõetamatu. Selline nähtus rikub nende ''võimu täiust''.
Väga piiratud arusaamine.
Miks tehti neid asju? Miks igasugune diktaatorlik režiim kardab intelligentsi ja piirab mõtte vabadust? Sest need inimesed kujundavad kultuuri ja kultuur loob olustiku.
Vahet pole, mis värvi, ideed, lippu on diktaatorid kandnud asja vorm on seesmiselt sama ja ajalooliselt kordunud. Ei meeldinud haritlased ja loominguvabadus ei natsidele, kommaritele, Jaapani sõjavõimule jne.
Igasugusele võimule, mis usub iseenese täiussesse on võimalus, et nende võimu kritiseeritakse või naeruvääristatakse vastuvõetamatu. Selline nähtus rikub nende ''võimu täiust''.
Comment