Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Maxi
    Pokkerihai
    • Nov 2010
    • 1849

    #691
    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

    Offtopic, offtopic, Tegelikult siin foorumis polegi mõtet vasakpoolsete arvamustega väga sõna võtta kuna suur osa siinse foorumi kasutajaid on nn. vaimne eliit, kes igal juhul, olenemata riigikorrast elaksid üle keskmise.
    Vähe on neid, kes enda heaolu mätta otsast viitsivad mõelda nende peale kellel pole nii head stardipaketti antud.

    Comment

    • Junken
      Lendur Sass
      • Sep 2011
      • 1039

      #692
      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

      UP kuidas saada EMTAst mööda

      Comment

      • camu
        Super Moderaator
        • Jan 2009
        • 3411

        #693
        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

        Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
        1. Karl Marx lõi utoopia mida on proovitud pärast teda surma saavutada. Tänu sellele utoopia taga ajamisele on hukkund üle 150 miljoni inimese.

        2.Eesti sai ka omal nahal maitsta ilusat ja toredat sotsialismi.

        3.Ühiskonda jäävad alati vaesed. Lihtsalt vaeste inimeste standard tõuseb. võta võrdluseks soome. 60 aastat tagasi soome vaene inimene suri nälga tänapäeval soome vaene inimene nutab kui tal ple neti.(eesti ei ole õige riik võrdluseks kuna liiga noor.)

        4.Mina küll ei taha teistega ühel tasemel elada tahan elada sellel tasemel mille olen ise endale välja teenind.

        5.Sotsalismiga tuleb minu arvates liiga palju free-loadereid peale.

        6.Riik peaks teatud piirini abi andma vaestele ja kellel on elu auku kukkund.

        7.Marxi idee on ,et riik otsustab kõik mis on rahvale hea. Töö, palk, ja kõik töötavad vastu tasuks riigi heaks .

        TAPAB 100% inivatsiooni ära.

        Võrdle külma sõda

        Lääne maailma leiutasid igast hea olu vidinaid.

        Ja ida blok oli täiesti kultuuri vaene KÕIK vaatas riik üle MIS telekasse sobib MIS nalju tohib rääkida MIS riided MIS töö jne

        Kapitalism ja muidugi peab olema mingi sotsalistlik element ka sees.

        Ära karl marx võib peaga vastu seina joosta.
        No sa ei saa Marxi päris nii ka võtta, rääkimata taustsüsteemist. Vaata, mis ajast Marx päris ja mis siis toimus. Tööstusrevolutsiooni tagajärjel oli elu tollal päris perses. Oli käputäis inimesi, kes kontrollisid vabrikuid, haridusasutusi, poliitikat ja ülejäänud olid tavalised töölised, kes pakkusid ainult tööjõudu ning seegi oli üleküllastunud.
        Sotsialism loomulikult suckib, aga tollase elu taustal tundus see ideaalühiskonnana.

        Comment

        • Maxi
          Pokkerihai
          • Nov 2010
          • 1849

          #694
          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

          Algselt postitas Junken Vaata postitust
          UP kuidas saada EMTAst mööda
          Kasuta välismaist VPN´i või proxit. Muuda ära DNS, mine võtta mõnel EMTA ametnikul põske. Valikuid on meeletult :)
          Tegelikult, kui sul on reaalne vajadus ligi pääseda saitidele mis EMTA ära blokkis, siis ma võin sind aidata. Kui palju tasuta lennutunde ma tulevikus saan?

          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

          Comment

          • EestiAA
            Vana Tegija
            • Nov 2010
            • 1132

            #695
            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

            Algselt postitas camu Vaata postitust
            No sa ei saa Marxi päris nii ka võtta, rääkimata taustsüsteemist. Vaata, mis ajast Marx päris ja mis siis toimus. Tööstusrevolutsiooni tagajärjel oli elu tollal päris perses. Oli käputäis inimesi, kes kontrollisid vabrikuid, haridusasutusi, poliitikat ja ülejäänud olid tavalised töölised, kes pakkusid ainult tööjõudu ning seegi oli üleküllastunud.
            Sotsialism loomulikult suckib, aga tollase elu taustal tundus see ideaalühiskonnana.
            Mhm nu tglt viimane lause eriti ei sobi jah sinna.

            Lihtsalt ei salli inimesi kes fännavad tänapäeval karl marxi ideed.
            2 riiki järgivad veel siin maailmas karl marxi mudelit põhja korea ja kuuba.
            Kuuba juba hakkab ka vaikselt muutuma.

            Sotsalism annab lihtsalt liiga palju võimu poliitikutele ja võim hakkab kergelt pähe.
            Firmad ei saa uus seadusi kirjutada ja saa sinu elu väljaspool tööd kontrollida.

            Comment

            • EestiAA
              Vana Tegija
              • Nov 2010
              • 1132

              #696
              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

              Algselt postitas Maxi Vaata postitust
              Offtopic, offtopic, Tegelikult siin foorumis polegi mõtet vasakpoolsete arvamustega väga sõna võtta kuna suur osa siinse foorumi kasutajaid on nn. vaimne eliit, kes igal juhul, olenemata riigikorrast elaksid üle keskmise.
              Vähe on neid, kes enda heaolu mätta otsast viitsivad mõelda nende peale kellel pole nii head stardipaketti antud.
              Ma arvan IGA INIMENE SIIT foorumist on valmis aitama oma perekonda ja sõpru enne kõik mingi lambi võõraid !!!.

              edit: kui inimene soovib annetada siis annetab raha ja kui ei soovi siis ei pea.
              Vaba valik.
              Last edited by EestiAA; 16.01.13, 22:28.

              Comment

              • karupoeg
                Pokkerihai
                • Jun 2012
                • 3823

                #697
                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
                Mhm nu tglt viimane lause eriti ei sobi jah sinna.

                Lihtsalt ei salli inimesi kes fännavad tänapäeval karl marxi ideed.
                2 riiki järgivad veel siin maailmas karl marxi mudelit põhja korea ja kuuba.
                Kuuba juba hakkab ka vaikselt muutuma.

                Sotsalism annab lihtsalt liiga palju võimu poliitikutele ja võim hakkab kergelt pähe
                .



                Firmad ei saa uus seadusi kirjutada ja saa sinu elu väljaspool tööd kontrollida.
                1)võim hakkab pähe nagunii, sõltumata vormist.

                2)Lihtsalt lol. päris tõsiselt, LOL.
                Ma lihtsalt puht huvipärast küsin, mis on sinu arvates põhjus toetavad nt ettevõtjad (Eestis küll eraisikuna) erakondi? Õigemini, mis on sinu hinnangul põhjus, miks ettevõtjad toetavad Eestis nii reformi kui keskerakonda?

                Comment

                • EestiAA
                  Vana Tegija
                  • Nov 2010
                  • 1132

                  #698
                  Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                  Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                  1)võim hakkab pähe nagunii, sõltumata vormist.

                  2)Lihtsalt lol. päris tõsiselt, LOL.
                  Ma lihtsalt puht huvipärast küsin, mis on sinu arvates põhjus toetavad nt ettevõtjad (Eestis küll eraisikuna) erakondi? Õigemini, mis on sinu hinnangul põhjus, miks ettevõtjad toetavad Eestis nii reformi kui keskerakonda?
                  1. Andrus Anspile hakkab võim pähe.
                  Armin Karule hakkab võim pähe.
                  kumb on ohtlikum eesti inimeste jaoks ?.

                  2. Nu sõnastasin valesti Firmad ei saa otseselt uusi seadusi kirjutada. Kui firmad mõjutavad poliitikuid hüvede eest uusi seadusi tegema siis nad rikkuvad seadust.


                  3.Räpane poliitik tugeval positsioonil on alati ohtlikum riigi jaoks kui räpane firma juht.

                  JA vastus ei ole kindlasti anda poliitikutele rohkem võimu.

                  Comment

                  • Fabulous
                    Pokkerihai
                    • Jan 2010
                    • 2674

                    #699
                    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                    Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
                    Ahned , manipuleerivad värdjad?

                    wow kellega sa ringi liigud ?.
                    Ma arvan, et ta pidas silmas ratsionaalselt käituva inimese mudelit.

                    Mind ennast ongi lapsepõlvest saati sellise ideoloogia järgi tegutsema õpetatud, et igas olukorras enda heaolu maksimiseerida. Mingi grupp äärmiselt lähedasi inimesi on loomulikult olemas kellele puhul see ei kehti ja kus tegutsen pigem vastastikkuse heaolu põhimõtte järgi, aga kogu ülejäänud poplatsiooni puhul ei kahtle hetkekski kui tekib võimalus kusagilt või kellegi pealt omakasu teenida.

                    Comment

                    • karupoeg
                      Pokkerihai
                      • Jun 2012
                      • 3823

                      #700
                      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                      1. Sa väitsid, et " Sotsalism annab lihtsalt liiga palju võimu poliitikutele ja võim hakkab kergelt pähe.". Mu mõte on selles, et võim hakkab pähe sõltumata korrast. Sotsialismi mitte toimimise põhjused peituvad muus kui "võimu pähe hakkamises"

                      2. fair enough.

                      3. so-so. Tugev poliitiline positsioon peab reeglina omama tugevat tagalat ning mänguruumi on sul selle "tagala" piires. Aga üldiselt nõus.

                      Comment

                      • karupoeg
                        Pokkerihai
                        • Jun 2012
                        • 3823

                        #701
                        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                        Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
                        Ma arvan, et ta pidas silmas ratsionaalselt käituva inimese mudelit.

                        Mind ennast ongi lapsepõlvest saati sellise ideoloogia järgi tegutsema õpetatud, et igas olukorras enda heaolu maksimiseerida. Mingi grupp äärmiselt lähedasi inimesi on loomulikult olemas kellele puhul see ei kehti ja kus tegutsen pigem vastastikkuse heaolu põhimõtte järgi, aga kogu ülejäänud poplatsiooni puhul ei kahtle hetkekski kui tekib võimalus kusagilt või kellegi pealt omakasu teenida.
                        Sellisel juhul su erialavalik on õige.

                        Aga reaalsus ongi selline ja +1, et julged välja öelda. Tõetunnil käituvad suur enamus nii ning see on meie loomuses, rääkigu puukallistajad mida tahavad.

                        Comment

                        • EestiAA
                          Vana Tegija
                          • Nov 2010
                          • 1132

                          #702
                          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                          Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
                          Ma arvan, et ta pidas silmas ratsionaalselt käituva inimese mudelit.

                          Mind ennast ongi lapsepõlvest saati sellise ideoloogia järgi tegutsema õpetatud, et igas olukorras enda heaolu maksimiseerida. Mingi grupp äärmiselt lähedasi inimesi on loomulikult olemas kellele puhul see ei kehti ja kus tegutsen pigem vastastikkuse heaolu põhimõtte järgi, aga kogu ülejäänud poplatsiooni puhul ei kahtle hetkekski kui tekib võimalus kusagilt või kellegi pealt omakasu teenida.
                          Nu nii kaua kui sa seaduse piires tegutsed ei näe ma omakasul küll midagi halba.


                          Pokker on üks omakasu püüdlikumaid raha teenimis viise, AGA sa pead palju vaeva selle jaoks nägema ja kui raha hakkab sisse tulema siis tähendab oled teistest tublim ja oled selle ära teenind (muidugi long termis käib jutt mitte mingi AA vs KK ).

                          Ma ei näe küll seal midagi moraalselt valet.

                          Comment

                          • EestiAA
                            Vana Tegija
                            • Nov 2010
                            • 1132

                            #703
                            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                            [QUOTE=karupoeg;490173]1. Sa väitsid, et " Sotsalism annab lihtsalt liiga palju võimu poliitikutele ja võim hakkab kergelt pähe.". Mu mõte on selles, et võim hakkab pähe sõltumata korrast. Sotsialismi mitte toimimise põhjused peituvad muus kui "võimu pähe hakkamises"


                            1. Nii palju kui olen sotsalismi teemalisi igast doke vaadand siis ütlen üks suurimatest põhjustest on kindlasti võimu pähe hakkamine.

                            1.Kuuba - tegi täielike ettekirjutusi inimestele mis muusikat võib kuulata mida võid öelda jne jne.
                            2.hiina - tegi täielike ettekirjutusi inimestele mis muusikat võib kuulata mida võid öelda jne jne.
                            3.venemaa - tegi täielike ettekirjutusi inimestele mis muusikat võib kuulata mida võid öelda jne jne.
                            4.idablokk - tegi täielike ettekirjutusi inimestele mis muusikat võib kuulata mida võid öelda jne jne.
                            5.P-korea - tegi täielike ettekirjutusi inimestele mis muusikat võib kuulata mida võid öelda jne jne.

                            märkad mustrit?.

                            + Sotalism tapab inovatsiooni , sell ajal kui need riigid on punase all siis sealt tuli neilt VÄGA vähe häid leiutisi .

                            Comment

                            • Fabulous
                              Pokkerihai
                              • Jan 2010
                              • 2674

                              #704
                              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                              Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
                              Nu nii kaua kui sa seaduse piires tegutsed ei näe ma omakasul küll midagi halba.
                              Siiski suurem osa inimesi taunivad sellist käitumist (ebamoraalne 'n whatnot) kuna juba väiksest peale on kodus sisendatud, et kõikide tegude puhul peaks peaprioriteet olema siiski üldine heaolu.

                              Comment

                              • karupoeg
                                Pokkerihai
                                • Jun 2012
                                • 3823

                                #705
                                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                                Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
                                Nu nii kaua kui sa seaduse piires tegutsed ei näe ma omakasul küll midagi halba.


                                Pokker on üks omakasu püüdlikumaid raha teenimis viise, AGA sa pead palju vaeva selle jaoks nägema ja kui raha hakkab sisse tulema siis tähendab oled teistest tublim ja oled selle ära teenind (muidugi long termis käib jutt mitte mingi AA vs KK ).

                                Ma ei näe küll seal midagi moraalselt valet.
                                kuule mis sitta sa ajad?
                                Ühel hetkel räägid, et võimu koondumine halva agendaga poliitiku kätte on halb. Teisel hetkel ütled, et omakasu seaduse piires ei ole moraalselt vale.
                                Teguviisi "seaduslikkuse" üle otsustab kohus, mis lähtub kirjapandud seadustest (eelkõige sellest kui hästi need on kirja pandud), see ei tähenda, et ühiskonna "õiglus"tunne võib olla teistsugune.

                                IRL eluloa"müümine" ei olnud ka seadusega vastuolus, kuid oli tehtud omakasu nimel. Millegipärast ma arvan, et seda teguviisi sa pigem taunid.
                                Last edited by karupoeg; 16.01.13, 23:12.

                                Comment

                                Working...