Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #1006
    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Tallinnas asuvas kutsekoolis leidis aset vahejuhtum, kus kolmest kanepit suitsetanud noormehest tekkis ühel terviseprobleem, mille tulemusel viis kiirabi ta haiglasse.


    Karm värk, kui eksisteerib 33% võimalus haiglas lõpetada.

    Comment

    • Codecci
      Luuramas Naisteturniire
      • Nov 2008
      • 7574

      #1007
      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

      Pressiesindaja sõnul tegi politsei noormeestele ettepaneku osaleda kuuekuulises ennetusprogrammis «Puhas Tulevik». Kui noor vahepeal narkootikume ei tarvita, on tal võimalus oma elu jätkata puhta lehena.

      Comment

      • rasmer
        Vana Tegija
        • Oct 2009
        • 1306

        #1008
        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

        Fentanüül ja sajad miljonid eurod

        Comment

        • karupoeg
          Pokkerihai
          • Jun 2012
          • 3823

          #1009
          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

          “Sünteetiliselt narkootikumid nagu fentanüül ja ka pool sünteetilised nagu heroiin on kõvasti kergemad inimese kehale kui metadoon. Metadoon põhjustab hammaste välja langemist, pöördumatuid seedetrakti häireid, kergemaid vaimseid häireid (brain fog, keskendumisvõimetus).”

          ei maksa nüüd lauslollust ka suust välja ajada tal.

          Täna muidu psühhiaatria sügiskonverentsil Kenderit ei märganud. Muidu valdkonna tipp oli enamjaolt kohal. Aga ju jällegi, eks ta teab paremini (loe: "tal on sõpru paljudes kohtades ja kõik, kes vähegi teavad, need ütlevad") ning MMT on ****** asi, mis palju kahjulikum kui fenta.

          Salata muidugi ei saa, et mõistust on mehele teatud kontekstis antud küll, kuid see svenza level 3 suhtumine on lihtsalt jälestusväärne.

          Comment

          • rasmer
            Vana Tegija
            • Oct 2009
            • 1306

            #1010
            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

            Nõus jah, et see metadooni osa seal kõige nõrgem koht.

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #1011
              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

              Karupoeg, mis kontekstis talle mõistust antud on? Ausalt, ma pole kunagi nö. humanitaaride mõttemaailma täielikult mõistnud, kuid imo pole ta ka seda. Vend on tal küll päris taibukas.

              Comment

              • karupoeg
                Pokkerihai
                • Jun 2012
                • 3823

                #1012
                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                Karupoeg, mis kontekstis talle mõistust antud on? Ausalt, ma pole kunagi nö. humanitaaride mõttemaailma täielikult mõistnud, kuid imo pole ta ka seda. Vend on tal küll päris taibukas.
                Umbes samas kontekstid nagu Edgar Savisaarele. Ehk siis pead ja vaimset võimekust on küll ja rumal ei ole. Kahjuks rakendavad nad seda nii nagu teevad...

                Comment

                • alaska
                  forever
                  • Oct 2008
                  • 6599

                  #1013
                  Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                  Tundub, nagu oleks kokalaksu all kirjutatud.

                  Comment

                  • killermartiini
                    Julm Donk
                    • Jun 2014
                    • 31

                    #1014
                    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                    Kender ja mõistus või siis vähemalt intelligents küll kokku ei käi. Olen vusserist paari debatti näinud ja miks peaks "tark mees" Kender püsivalt oma nägu oponendi eest ära keerama koguaeg? Nimelt see näitab allajäämist. Ja see jutt ja need argumendid mis sealt suust tulevad, oijah. Parem kirjutagu kuidas ta alaealisi prostituute keppis ja viina august sisse endale valas, siis tundus lahedam...

                    Comment

                    • pastilaa
                      kuum poiss
                      • Apr 2009
                      • 7518

                      #1015
                      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                      http://nihilist.fm/fentanuul-ja-sajad-miljonid-eurod/ yldiselt ka mulle kender vastumeelne, aga tegelikku elu selles kysimuses tabab kyll paremini. pmslt kõik miks peaks kanep kontrollitud ja legaalne olema on siin olemas.

                      edit: alles nyyd nägin juba lingitud : p

                      Comment

                      • Potsataja
                        õilishing
                        • Oct 2008
                        • 5270

                        #1016
                        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                        “Süstivaid narkomaane arvatakse Põhja-Eestis olevat 5000–6000, narkotalituse juhi Kõplase hinnangul võiks selle arvu korrutada vähemalt kahega. Kogu Eestis on süstivaid narkomaane väidetavalt 15 000, kuid seegi on Kõplase arvates vaid optimistlik arvamus. Tema pakub selleks arvuks vähemalt 25 000.”


                        Kui nüüd kasvõi seda väidetavat numbrit 15 000 uskuda ja läbi korrutada see maksmimaalse narkosurmade arvuga aastas, siis saame vastuseks, et aastas sureb narkosurma maksimaalselt 1,13% süstivatest narkomaanidest. Selles tempos läheks nende praeguse populatsiooni välja suremiseks 88 aastat! Võib muidugi eeldada narkosurmade arvu suurenemist, sest keskmine süstla otsas oldud aastate arv kasvab, kuid imo on see süstivate narkomaanide arv siiski ilmselgelt üle paisutatud. Arvestades musta turu kraami ebastabiilsust jms. oleks minu jaoks vähegi loogiline 5%+ aastane suremus süstivate narkomaanide üldpopulatsioonist. Seega mina pean paraku nõustuma Ken-Marti Vaheriga.

                        Comment

                        • sm112
                          Grinder
                          • Jun 2009
                          • 776

                          #1017
                          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                          Kaido Kõplase hinnangul suudavad Tallinna narkopolitsei, keskkriminaalpolitsei ning maksu- ja tolliamet aastas ära võtta kuni ühe protsendi, kuid reaalselt ilmselt 0,5% turul tegelikult liikuvast ainekogusest.

                          Kuigi lapsevanemate seas levib ikka arvamus, et koolide juures nuusivad mingisugused kurjad onud või poolpedofiilist narkodiilerid, kes pakuvad algul noortele tasuta narkootikume ning hiljem toovad nad sedasi “sisse söötes” turule, pole see nii. Paraku on diiler ikka teie enda laps või keegi tema klassikaaslastest.


                          Aga selle asemel, et taktikat muuta, keeratakse asi üha rohkem ja rohkem persse. Tellitakse artikleid fentanüülisurmadest ja noorte spice'i üledoosidest, olles ise tekkinud olukorra peasüüdlane. Ehe pakazuha.

                          Comment

                          • Vandalar
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 3577

                            #1018
                            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                            +1
                            Tuuleveskitega võitlus. Kes täpselt selle ahela tipus, nö. püramiidi tipus on ja sellest kasu lõikavad, et keeluseadust ei muudeta vastavalt vajadusele, funktsioonile? See on kõik raha pärast- ma võin pea anda, et see nii on. Võim on ses suhtes korrumpeerunud IMO. Poliitikas on liiga suur osakaal puhtal võimul, jõu ülekaalul, reklaamil, populaarsusel, emotsioonidel, rahal. Seda tuleb reguleerida enne, kui kogu populatsioon on sunnitud aksepteerima nt. raha ülemvõimu mõistuse, teaduse ees.

                            Comment

                            • EestiAA
                              Vana Tegija
                              • Nov 2010
                              • 1132

                              #1019
                              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                              =D

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #1020
                                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                                Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                                +1
                                Tuuleveskitega võitlus. Kes täpselt selle ahela tipus, nö. püramiidi tipus on ja sellest kasu lõikavad, et keeluseadust ei muudeta vastavalt vajadusele, funktsioonile? See on kõik raha pärast- ma võin pea anda, et see nii on. Võim on ses suhtes korrumpeerunud IMO. Poliitikas on liiga suur osakaal puhtal võimul, jõu ülekaalul, reklaamil, populaarsusel, emotsioonidel, rahal. Seda tuleb reguleerida enne, kui kogu populatsioon on sunnitud aksepteerima nt. raha ülemvõimu mõistuse, teaduse ees.
                                Too veel mõni näide, kus praegune poliitiline olukord sinu vabadusi piirab. Ma saan aru, et ta takistab sul popsu kasvatada ja tänaval tõmmata, aga veel mõni näide?

                                Comment

                                Working...