Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #991
    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Kasumi ja aktsiisi otsa laiatamine on üks asi, aga keegi siin foorumis peaks ometi teadma, kuivõrd kulukam on kanepi kasvatamine tubakaga võrreldes, kui selleks on olemas kõik legaalsed võimalused.

    Vandalar, sa tubaka kasvatamise peale pole mõelnud? Teoreetiliselt võib seda vist isegi oma tarbeks kasvatada, ilma kriminaalsüüdistust kaela saamata.

    Comment

    • metsnik
      Õpihimuline Mängur
      • Dec 2008
      • 462

      #992
      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

      segi oled peast?

      Comment

      • Dnbftw
        Pokkerihai
        • Jul 2010
        • 1808

        #993
        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

        10€ on täiesti fine hind grammi eest. Farmer saab tulu, diileri võtame vahelt ära obv, poemüüja saab tulu, riik saab aktsiisi ja tarbija saab endale mõistliku hinnaga kontrollitud ja kvaliteetset rohtu, mis reaalselt kasvab ka täiesti edukalt umbrohuna looduses(vastuseks Potsataja küsimusele, et kui kallis on toota).

        Comment

        • Vandalar
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3577

          #994
          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

          Algselt postitas alaska Vaata postitust
          ...............................

          Aga narkoteemasse kah, kas keegi tegelikult teab kah selliseid keskealisi inimesi, kes saavad teha aegajalt mingid triibud või jointid ja üejäänud ajal on stabiilse närvikavaga, head pereinimesed ja hea tervise juures? Ise olen juba tavalise alkoga valiku ees, et kas juua koguaeg või üldse mitte, sest vahepealne variant ei toimi nagu kuidagi.
          Triipu ja jointi võrrelda cmon, mees. Jointi tegemine obv võtab aega, eriti kui tegu on nö. kivi effektiga- lõdvestumine ja puhkus võtavadki aega. See "tavaline alko" on ikka väga naljakas väljend, sest alko on ikka meeletult mürgisem ja ohtlikum aine, kui kanep nt.
          To Potsataja: Kahjuks ma ei leia seda Vice'i jutusaadet üles, kus rääkis legaliseerimise potentsiaalsetest kasudest/kahjudest ja mõjudest, kuid sealt tuli midagi sellist välja, et kui kanep oleks igal pool legaliseeritud, siis kanepi hinda saaks praegusega samal tasemel hoida ainult kunstlikult. Tegelik kanepi omahind langeks lõpuks väga madalale- mõned sendid ainult jointi eest. See tähendaks konkreetselt seda, et tavalise nö. rekreatiivkanepi müügi pealt enam mingeid hiigeltulusid ei oleks loota v.a vbl siis, kui sa oled mingi suur kompanii nagu tubakatootjad praegu. Kõrgem hind oleks siis ainult sellistel sortidel, mis vajavad väga spetsiifilist hoolt, aretamist jne, mingid spetsiaalselt med tarbeks aretatud sordid vbl.
          Last edited by Vandalar; 21.11.14, 12:15.

          Comment

          • viki
            Grinder
            • Apr 2010
            • 893

            #995
            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

            Eile oli ringvaates intervjuu ühe kanepisõltlasega.Hakkas väga noorelt tegema.Kuna pidevalt õnnelik olles ei viitsinud tööd teha ja raha oli vaja,siis hakkas edasimüüjaks.Nüüd 27aasaselt on 6 aastat kinni istunud.Enam ta kanepit igatahes ei propageerinud ja soovitas kõigil sellest eemale hoida.Aga eks see on kindlasti riigi "propaganda" Vandalari arvates.

            Comment

            • rasmer
              Vana Tegija
              • Oct 2009
              • 1306

              #996
              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

              Algselt postitas viki Vaata postitust
              Eile oli ringvaates intervjuu ühe kanepisõltlasega.Hakkas väga noorelt tegema.Kuna pidevalt õnnelik olles ei viitsinud tööd teha ja raha oli vaja,siis hakkas edasimüüjaks.Nüüd 27aasaselt on 6 aastat kinni istunud.Enam ta kanepit igatahes ei propageerinud ja soovitas kõigil sellest eemale hoida.Aga eks see on kindlasti riigi "propaganda" Vandalari arvates.
              Kas sa arvad, et normaalselt eluga hakkama saav aeg-ajalt suitsetav kanepitarvitaja on huvitav telematerjal, mida näidata ?

              Comment

              • viki
                Grinder
                • Apr 2010
                • 893

                #997
                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                Loomulikult ei saa igast tarbijast sõltlane.Kehtib nii alkoholi,narko kui kasiino puhul.Ometi on nende kõikide puhul sõltlasi rohkem kui me arvata oskame.

                Comment

                • Vandalar
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 3577

                  #998
                  Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                  Algselt postitas viki Vaata postitust
                  Loomulikult ei saa igast tarbijast sõltlane.Kehtib nii alkoholi,narko kui kasiino puhul.Ometi on nende kõikide puhul sõltlasi rohkem kui me arvata oskame.
                  Ei eitagi seda, kuid ma leian, et keeluseadus ei ole kõige tõhusam lahendus ja keskkond sõltuvuse probleemide lahendamiseks ja et teaduspõhise lähenemise puhul, õigemini ja õiglasemalt reguleerides annab paremaid tulemusi saavutada + ära hoida meeletul hulga sotsiaalset ebaõiglust jms.

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #999
                    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                    Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
                    10€ on täiesti fine hind grammi eest. Farmer saab tulu, diileri võtame vahelt ära obv, poemüüja saab tulu, riik saab aktsiisi ja tarbija saab endale mõistliku hinnaga kontrollitud ja kvaliteetset rohtu, mis reaalselt kasvab ka täiesti edukalt umbrohuna looduses(vastuseks Potsataja küsimusele, et kui kallis on toota).
                    Miks peaks üks gramm kanepit maksma rohkem, kui pakk suitsu? 5€/g on meie mõistes siinkohal juba liialdus. Omal ajal töötasin suitsufirmas ja siis oli kõvasti üle 100 tubakavariatsiooni ja sigarid ning sigarillod ei läinud arvesse. Üksteise üle ostmised, kõva lobitöö ja miks mitte ka altkäemaksud jms. olid selle äri vaieldamatu osa. Seda muidugi mitte meil, kuid ühtteist imelikku siiski toimus.
                    Last edited by Potsataja; 21.11.14, 22:57.

                    Comment

                    • alaska
                      forever
                      • Oct 2008
                      • 6599

                      #1000
                      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                      Kas kanepit on võimalik ka natuke teha, võrdluseks pudel õlut lõunaajal? Et kui oleks legaane näiteks, siis läheks koosoleku vahepeal ja tõmbaks vähe pingeid maha, pärast peaks loengut edasi?

                      Comment

                      • Dnbftw
                        Pokkerihai
                        • Jul 2010
                        • 1808

                        #1001
                        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                        Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                        Miks peaks üks gramm kanepit maksma rohkem, kui pakk suitsu? 5€/g on meie mõistes siinkohal juba liialdus. Omal ajal töötasin suitsufirmas ja siis oli kõvasti üle 100 tubakavariatsiooni ja sigarid ning sigarillod ei läinud arvesse. Üksteise üle ostmised, kõva lobitöö ja miks mitte ka altkäemaksud jms. olid selle äri vaieldamatu osa. Seda muidugi mitte meil, kuid ühtteist imelikku siiski toimus.
                        Hollandis on standardiks 10€/g/joint ja imo töötab see süsteem. Hind võiks olla selline, sest see ei ole liiga kallis ega odav, samas saab riik ka korraliku aktsiisi ja farmer oma tasu. Obv võiks tasuta olla, võiks isegi peale maksta tarbimise eest. Ja lõppkokkuvõttes paneb hinna paika nõudluse-pakkumise suhe, mis eestlaslikku saamahimu arvestades on tänaseks päevaks viidud 20€/g peale.

                        Kanepit ja tubakat ei anna võrrelda, ühes suitsus on kuskil 0,7grammi tubakat, sama koguse kanepiga võid praktiliselt nädal aega veeta igapäevaselt suitsetades kui kokkuhoidlikult tarvitada.

                        Btw, Washingtonis alustas tööd maailma esimene kanepiarvustaja. Suitsetad ja hindad headshoppe.

                        Algselt postitas alaska Vaata postitust
                        Kas kanepit on võimalik ka natuke teha, võrdluseks pudel õlut lõunaajal? Et kui oleks legaane näiteks, siis läheks koosoleku vahepeal ja tõmbaks vähe pingeid maha, pärast peaks loengut edasi?
                        Jah, on. Alati ei pea end tagurpidi suitsetama nagu meie meedia välja näitab. Mõju on tuntav juba 20mg-st. Küll aga mängib mõju tugevuses rolli juba miljon faktorit, nagu nt: taime kangus, tarvitaja tolerants, aineringluse kiirus jne jne jne.

                        Keda huvitab siis selline tore leheke on loodud psühhonautidele: https://www.erowid.org/plants/cannabis/cannabis.shtml

                        Lihtsalt mainiks ära, et kui keegi peaks nüüd siit teemast innustust saama ja kanepit suitsetama hakkama, siis tuleks ikkagi ennist veidi mõelda kas soovitakse seda teed minna. Ka kanepi tarvitamisel on omad ohud, nõrgema ja sõltlasliku iseloomuga indiviididele aga soovitan igasugustest meelemürkidest SUUUUURE kaarega mööda käia. Tehke sporti parem :D
                        Last edited by Dnbftw; 21.11.14, 23:31.

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #1002
                          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                          Algselt postitas alaska Vaata postitust
                          Kas kanepit on võimalik ka natuke teha, võrdluseks pudel õlut lõunaajal? Et kui oleks legaane näiteks, siis läheks koosoleku vahepeal ja tõmbaks vähe pingeid maha, pärast peaks loengut edasi?
                          Imo on üldse võimatu ilma laksu või alko mõju all olemata loengut anda, aga eks inimesed on erinevad.

                          Comment

                          • Juhhei
                            Jube Noob
                            • Jul 2009
                            • 154

                            #1003
                            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                            Anna, las ma proovin siis ka.

                            Comment

                            • Dnbftw
                              Pokkerihai
                              • Jul 2010
                              • 1808

                              #1004
                              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                              Ühele dollarile miskit: http://elu24.postimees.ee/3002953/os...ajate-uuringus

                              Comment

                              • rasmer
                                Vana Tegija
                                • Oct 2009
                                • 1306

                                #1005
                                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                                POPSUST JA POKKERIST…

                                Comment

                                Working...