Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
Collapse
X
-
Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
Pressiesindaja sõnul tegi politsei noormeestele ettepaneku osaleda kuuekuulises ennetusprogrammis «Puhas Tulevik». Kui noor vahepeal narkootikume ei tarvita, on tal võimalus oma elu jätkata puhta lehena.
Comment
-
-
Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
“Sünteetiliselt narkootikumid nagu fentanüül ja ka pool sünteetilised nagu heroiin on kõvasti kergemad inimese kehale kui metadoon. Metadoon põhjustab hammaste välja langemist, pöördumatuid seedetrakti häireid, kergemaid vaimseid häireid (brain fog, keskendumisvõimetus).”Algselt postitas rasmer Vaata postitust
ei maksa nüüd lauslollust ka suust välja ajada tal.
Täna muidu psühhiaatria sügiskonverentsil Kenderit ei märganud. Muidu valdkonna tipp oli enamjaolt kohal. Aga ju jällegi, eks ta teab paremini (loe: "tal on sõpru paljudes kohtades ja kõik, kes vähegi teavad, need ütlevad") ning MMT on ****** asi, mis palju kahjulikum kui fenta.
Salata muidugi ei saa, et mõistust on mehele teatud kontekstis antud küll, kuid see svenza level 3 suhtumine on lihtsalt jälestusväärne.
Comment
-
Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
Umbes samas kontekstid nagu Edgar Savisaarele. Ehk siis pead ja vaimset võimekust on küll ja rumal ei ole. Kahjuks rakendavad nad seda nii nagu teevad...Algselt postitas Potsataja Vaata postitustKarupoeg, mis kontekstis talle mõistust antud on? Ausalt, ma pole kunagi nö. humanitaaride mõttemaailma täielikult mõistnud, kuid imo pole ta ka seda. Vend on tal küll päris taibukas.
Comment
-
Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
Kender ja mõistus või siis vähemalt intelligents küll kokku ei käi. Olen vusserist paari debatti näinud ja miks peaks "tark mees" Kender püsivalt oma nägu oponendi eest ära keerama koguaeg? Nimelt see näitab allajäämist. Ja see jutt ja need argumendid mis sealt suust tulevad, oijah. Parem kirjutagu kuidas ta alaealisi prostituute keppis ja viina august sisse endale valas, siis tundus lahedam...
Comment
-
Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
http://nihilist.fm/fentanuul-ja-sajad-miljonid-eurod/ yldiselt ka mulle kender vastumeelne, aga tegelikku elu selles kysimuses tabab kyll paremini. pmslt kõik miks peaks kanep kontrollitud ja legaalne olema on siin olemas.
edit: alles nyyd nägin juba lingitud : p
Comment
-
Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
“Süstivaid narkomaane arvatakse Põhja-Eestis olevat 5000–6000, narkotalituse juhi Kõplase hinnangul võiks selle arvu korrutada vähemalt kahega. Kogu Eestis on süstivaid narkomaane väidetavalt 15 000, kuid seegi on Kõplase arvates vaid optimistlik arvamus. Tema pakub selleks arvuks vähemalt 25 000.”
Kui nüüd kasvõi seda väidetavat numbrit 15 000 uskuda ja läbi korrutada see maksmimaalse narkosurmade arvuga aastas, siis saame vastuseks, et aastas sureb narkosurma maksimaalselt 1,13% süstivatest narkomaanidest. Selles tempos läheks nende praeguse populatsiooni välja suremiseks 88 aastat! Võib muidugi eeldada narkosurmade arvu suurenemist, sest keskmine süstla otsas oldud aastate arv kasvab, kuid imo on see süstivate narkomaanide arv siiski ilmselgelt üle paisutatud. Arvestades musta turu kraami ebastabiilsust jms. oleks minu jaoks vähegi loogiline 5%+ aastane suremus süstivate narkomaanide üldpopulatsioonist. Seega mina pean paraku nõustuma Ken-Marti Vaheriga.
Comment
-
Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
Kaido Kõplase hinnangul suudavad Tallinna narkopolitsei, keskkriminaalpolitsei ning maksu- ja tolliamet aastas ära võtta kuni ühe protsendi, kuid reaalselt ilmselt 0,5% turul tegelikult liikuvast ainekogusest.
Kuigi lapsevanemate seas levib ikka arvamus, et koolide juures nuusivad mingisugused kurjad onud või poolpedofiilist narkodiilerid, kes pakuvad algul noortele tasuta narkootikume ning hiljem toovad nad sedasi “sisse söötes” turule, pole see nii. Paraku on diiler ikka teie enda laps või keegi tema klassikaaslastest.
Aga selle asemel, et taktikat muuta, keeratakse asi üha rohkem ja rohkem persse. Tellitakse artikleid fentanüülisurmadest ja noorte spice'i üledoosidest, olles ise tekkinud olukorra peasüüdlane. Ehe pakazuha.
Comment
-
Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
+1
Tuuleveskitega võitlus. Kes täpselt selle ahela tipus, nö. püramiidi tipus on ja sellest kasu lõikavad, et keeluseadust ei muudeta vastavalt vajadusele, funktsioonile? See on kõik raha pärast- ma võin pea anda, et see nii on. Võim on ses suhtes korrumpeerunud IMO. Poliitikas on liiga suur osakaal puhtal võimul, jõu ülekaalul, reklaamil, populaarsusel, emotsioonidel, rahal. Seda tuleb reguleerida enne, kui kogu populatsioon on sunnitud aksepteerima nt. raha ülemvõimu mõistuse, teaduse ees.
Comment
-
Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
Too veel mõni näide, kus praegune poliitiline olukord sinu vabadusi piirab. Ma saan aru, et ta takistab sul popsu kasvatada ja tänaval tõmmata, aga veel mõni näide?Algselt postitas Vandalar Vaata postitust+1
Tuuleveskitega võitlus. Kes täpselt selle ahela tipus, nö. püramiidi tipus on ja sellest kasu lõikavad, et keeluseadust ei muudeta vastavalt vajadusele, funktsioonile? See on kõik raha pärast- ma võin pea anda, et see nii on. Võim on ses suhtes korrumpeerunud IMO. Poliitikas on liiga suur osakaal puhtal võimul, jõu ülekaalul, reklaamil, populaarsusel, emotsioonidel, rahal. Seda tuleb reguleerida enne, kui kogu populatsioon on sunnitud aksepteerima nt. raha ülemvõimu mõistuse, teaduse ees.
Comment
Comment