Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Dnbftw
    Pokkerihai
    • Jul 2010
    • 1808

    #736
    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Algselt postitas MartinGarcia Vaata postitust
    See on juba mehe jutt !
    Mis osa sa täpsemalt silmas pead?

    Comment

    • MartinGarcia
      Grinder
      • Nov 2009
      • 517

      #737
      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

      Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
      Mis osa sa täpsemalt silmas pead?
      Minuarust kõik. Sa mõtled seda, et miks mina just seda viimast osa tõeks pean ?

      Comment

      • Dnbftw
        Pokkerihai
        • Jul 2010
        • 1808

        #738
        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

        Ära parem nõustu mu öelduga, vaidle vastu, siis selgitame tõe :D

        Comment

        • MartinGarcia
          Grinder
          • Nov 2009
          • 517

          #739
          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

          Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
          Ära parem nõustu mu öelduga, vaidle vastu, siis selgitame tõe :D
          "The truth is somewhere out there", nagu X-files alguse subtiitrites on :D

          Comment

          • Dnbftw
            Pokkerihai
            • Jul 2010
            • 1808

            #740
            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

            Tõde on olevik. Aja jooksul tõde muutub. See, mis oli varem tõsi, ei pruugi tulevikus enam sama väärtust omada. Kivi suitsetades ei tulnud kah vist nii diibid laused :D

            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

            Comment

            • MartinGarcia
              Grinder
              • Nov 2009
              • 517

              #741
              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

              Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
              Tõde on olevik. Aja jooksul tõde muutub. See, mis oli varem tõsi, ei pruugi tulevikus enam sama väärtust omada. Kivi suitsetades ei tulnud kah vist nii diibid laused :D

              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
              Rohvel :D

              Comment

              • Dnbftw
                Pokkerihai
                • Jul 2010
                • 1808

                #742
                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                Weird maailm. Isegi kui ei suudeta tõestada, et tegelesid turustamisega saad koledalt piku hambaid kasvatamise/omamise eest. Huvitav kui palju sellest 1,5kgst oli mõttetu rämps(varred, juured) :D

                Comment

                • Vandalar
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 3577

                  #743
                  Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                  +1
                  Teades veel seda, et maailmas on juba toimivad ja terved ühiskonnad, kus on kanep legaliseeritud ja mingeid kohutavad negatiivseid nähte see endaga kaasa ei ole toonud, kõik elavad oma elu edasi, kõik toimib, bussid-trammid sõidavad samamoodi nagu varem, inimesed käivad tööl ja päike tõuseb idast. Sinna juurde veel vägagi veenvad tõendid, et kanep on piisavalt ohutu (ei ütle, et 100% ohutu- piisavalt ohutu), ja risk/reward on selline, et seda täiskasvanutele lubada saab. Ometi meil karistatakse selle eest sind nagu sa oleksid räme kurjategija, kuigi sisuliselt sa ei saa seda olla. Kõik käib kontrolli üle, selle üle, kes omab kontrolli, täpselt nii, nagu Hollywoodi filmi ja muusikatööstus ei suutnud mõnda aega leppida, et cd-de ajastu on möödas, et onlines uued loomingu levitamise meetodid tulevad lihtsalt peale ja töötavad paremini- oma turuosa hoidmiseks kasutati muidugi kõikvõimalikke poliitikuid, maeti ropult raha lobby-töösse, et nende töösturite huve kaitsevad seadused võetaks rakendada. Kanepi küsimus on ka IMO samasse auku- kes omab kontrolli, kes omab turgu. Kuna kanepit on väga raske kontrollida, siis kardetakse, et kaob majanduslik kontroll selle üle ja juba olemasolevad turul tegutsejad kaotavad läbimüügis ning kaob võimalus omada võimu ressursi üle. Praegu on lihtne- võta aga mehel natist kinni, olgu tal 1 taim või tuhat tükki, mingeid tõendeid vaja ei ole, et ta sellega kellegile liiga oleks teinud või kellegi õigusi kuidagi rikkunud ja ta ongi juba kurjategija- võetakse veel mõnusad trahvirahad ja kes ütleks ei tasuta rahale? Eriti koomiliseks teeb olukorra see, et tihtipeale võivad kanepi legaalsuse üle otsustajad ise olla need, kes kas otseselt või kaudselt teenivad nende trahvirahade või üldse kanepi illegegaalsuse pealt.
                  Last edited by Vandalar; 10.11.13, 17:17.

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #744
                    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                    Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
                    Weird maailm. Isegi kui ei suudeta tõestada, et tegelesid turustamisega saad koledalt piku hambaid kasvatamise/omamise eest. Huvitav kui palju sellest 1,5kgst oli mõttetu rämps(varred, juured) :D
                    http://www.tallinncity.ee/2592260/ko...kivangistusega
                    64 kasvavat taime ei jäta eriti fantaasiale ruumi. Ma kujutan ette, et ka piirkondades, kus kanep on vähem või rohkem legaliseeritud saaksid Dimitri ja Jevgeni sellise isetegevuse eest laksu ära.

                    Comment

                    • Dnbftw
                      Pokkerihai
                      • Jul 2010
                      • 1808

                      #745
                      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                      Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                      64 kasvavat taime ei jäta eriti fantaasiale ruumi. Ma kujutan ette, et ka piirkondades, kus kanep on vähem või rohkem legaliseeritud saaksid Dimitri ja Jevgeni sellise isetegevuse eest laksu ära.
                      Jah, ilmselgelt kasvatati turustamise eesmärkidel, kuid me ei tea mis seal tegelikult toimus. Pealegi pole TÕENDEID turustamisest, mis on nagu põhiline siinkohal. Kui ei suudeta tõestada, pole ka seda toimunud. Pealegi 64 taime mahutada üpriski väiksele alale ei ole mingi kunst nt Sea Of Green(taimed on pottidega kõik koos, kasvatatakse ainult top colasid, alt tõmmatakse taimed puhtaks, et suurendada õhuliikuvust) kasvatusviisi kasutades. Väheneb küll saagikus kuid see eest saab roppumoodi toppida taimi ühele väiksele pinnasele. Ja prolly just seda kasvumeetodit kasutatigi, sest ei usu, et see korter mingi üüratu suur oli.

                      Ma ei kujuta ette, kuidas muudmoodi mahuks 64 õitsvat emast taime Maardu korterisse(ma eeldan, et need pole just kõige suuremad). Me ei tea kuidas see grow-op täpsemalt toimus, sest meil puuduvad pildid(mida ometigi oleks võinud ju ilmarahvaga jagada). Fantaasiast rääkida, siis see võib eriti hea olla ka ajakirjanikul, kes paisutab kogu lugu.

                      Lihtne loogika. Miks Dima ja Jeeva kasvatasid? Arvatavasti tahtsid kiirelt rikkaks saada. 64 taime pealt saaks eeldatavalt miski 1500kg lõppprodukti. Suuremate kogustena müües oleks arvatavasti teenistus kuskil 15000 eurot. Miinus kasvatuskulud, mis jäävad ehk sinna paari tuhande euro kanti. Siiski päris hea summa juba sellise riski eest. Miks kanepi eest nii palju raha saaks? Sest, et on nõudlus ja see on illegaalne. Illegaalsus ja risk tagavad kõrge hinna. Kas Dima ja Jevka on süüdi, et on nõudlus ja see on illegaalne? Ei. Imho on süüdi riik, kes ei suuda selle probleemiga tegeleda ja nii kaua kui midagi mõistlikku korda ei saadeta seadusandluses toodab riik ise neidsamu kiirelt rikastuda soovivaid kriminaale edasi. Jah on nõme minust kogu aeg riiki süüdistada. Aga riik - see oleme meie kõik kokku, kaasaarvatud mina, ja selle süü me jagame omavahel ära :P

                      Comment

                      • Potsataja
                        õilishing
                        • Oct 2008
                        • 5270

                        #746
                        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                        Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust

                        Lihtne loogika. Miks Dima ja Jeeva kasvatasid? Arvatavasti tahtsid kiirelt rikkaks saada. 64 taime pealt saaks eeldatavalt miski 1500kg lõppprodukti. Suuremate kogustena müües oleks arvatavasti teenistus kuskil 15000 eurot.
                        Need numbrid paistavad sul küll kohe väga paigast ära olevat. Vandalar oskab ehk omast kogemusest täpsustada?

                        E: Legaalse odavaima tubaka poehind on koos maksudega 100€/kg. Seepärast ei saagi ma aru, miks matta maksuraha mingi taimega võitlemisse turu kontrollimise ja kõva maksuraha kogumise asemel. Ma nimelt ei usu, et kanepi kasvatamine tubaka kasvatamisest eriti kulukam on ja reguleeritud turul annaks ka 1€/gramm müük riigile korraliku tulu praeguse kulu asemel.
                        Last edited by Potsataja; 11.11.13, 13:44.

                        Comment

                        • Dnbftw
                          Pokkerihai
                          • Jul 2010
                          • 1808

                          #747
                          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                          Võtsin üpris keskmise, 25g per cola, suuremate koguste liigutamisel üle 10 eu per g ei saa. Vandalar võib kinnitada, nii see on.

                          Comment

                          • Fabulous
                            Pokkerihai
                            • Jan 2010
                            • 2674

                            #748
                            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                            Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                            Need numbrid paistavad sul küll kohe väga paigast ära olevat. Vandalar oskab ehk omast kogemusest täpsustada?

                            E: Legaalse odavaima tubaka poehind on koos maksudega 100€/kg. Seepärast ei saagi ma aru, miks matta maksuraha mingi taimega võitlemisse turu kontrollimise ja kõva maksuraha kogumise asemel. Ma nimelt ei usu, et kanepi kasvatamine tubaka kasvatamisest eriti kulukam on ja reguleeritud turul annaks ka 1€/gramm müük riigile korraliku tulu praeguse kulu asemel.
                            Seal peaks kg asemel ilmselt g olema. Poolteist tonni on hulgi müües väärt €10-15mil ja kusagil korteris sellist kogust mitte mingi imevalemiga valmis ei kasvata.

                            Comment

                            • Vandalar
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 3577

                              #749
                              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                              Ma arvan, et juba selle turu hinnaga pannakse räigelt pange ekspertiiside poolt. Võetakse nt. pool kilogrammi suvalist puru ära ja pannakse sellele maksimaalne võimalik oletatav hind ja siis selle järgi tuleb uudis, et selle koguse pealt oleks tänaval nt. 20000 eurikut teenitud ja seega hea näidata, et vaadake kus jätised lasevad seadustest mööda hiilides rahapatakate peal liugu. Ja ilmselt selle järgi määratakse ka karistuse raskus, ma ei tea seda? Igatahes IMO on kogu see süsteem üks alkoholi ja tubaka liitude rahastatud sõda nende otsese konkurendi vastu. IMO on kogu see süsteem nii mäda ja selle peal lastakse liugu ikka edasi. Millegipärast on mul tunne, et need karistused, mis määratakse on justkui mingi kartelli tellitud kuskilt Brüsselist, et teatud tüüpi teo eest tuleb nii ja nii palju raha võtta ja aastaid anda, et siis tootjate ühingud saaksid neid "kurjategijaid" survestada- see ei ole võitlus puhtalt inimeste ja kodanike tervise nimel vaid võitlus korporatsioonide monopoli ja raha nimel. IMO ofc.
                              IMO on see olukord nagu mingite gängide vaheline võitluski, kus üks gäng võtab endale õiguse turustada midagi teatud piirkonnas ja kui keegi teine nende turfile tuleb, siis määratakse talle karistus, et lihtsalt hirmuga ära hoida enda turuosa äravõtmist teise gängi poolt. Sama asi käib korporatsioonide tasemel, kasutades äraostetavaid või rumalaid poliitikuid, kes siis jätkavad vana poliitikat võimu ja raha eest.

                              Comment

                              • Dnbftw
                                Pokkerihai
                                • Jul 2010
                                • 1808

                                #750
                                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                                Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
                                Seal peaks kg asemel ilmselt g olema. Poolteist tonni on hulgi müües väärt €10-15mil ja kusagil korteris sellist kogust mitte mingi imevalemiga valmis ei kasvata.
                                Tõsi, minu näpukas. Poolteist tonni müües oleks prolly ühe single grammi hind 5€ või madalamgi. 1,5kg pole probleem korteris toota, tonnidesse laskudes peaks prolly juba suur tsehh/põld olema.

                                Saage aru, et lihtsam on korraga müüa see 1500g 10$/g kui eraldi igale ostjale viia 20€ eest 1g. Risk on kordades väiksem ühe tehinguga, lisaks jäävad ära muud kulutused(kütus, biznesi ajamine) ja kogu protsess on tunduvalt kiirem.

                                Vandalari jutt on õige, et ekspertiis kaalub taimed koos kõikvõimaliku pasaga(juured, varred, ei imestaks kui ka mullapalli juurestiku ümber), mida tegelikult ei annakski turustada.

                                Eks gängid/kriminaalsed grupeeringud on eksisteerinud juba aegade algusest peale, kui üks hõim käis teise mammutiliha varastamas. Tänapäeval lihtsalt toimub kõik kordades kõrgemal tasemel, poliitika on üks hea relv. Aeg ajalt tuleb uudis korruptsioonijuhtumist ja tõmmatakse keegi oksa, näitamaks et nüüd oleme puhtad/õilsad valitsevad edasi.

                                https://soundcloud.com/gelash/the-st...s-cocaine-is-a :D
                                Last edited by Dnbftw; 11.11.13, 15:38.

                                Comment

                                Working...