Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • minbetmillionaire
    Õpihimuline Mängur
    • Jan 2010
    • 363

    #556
    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Uruguay peaks olema maailmas ainuke riik, mis on 100% legaliseerinud oma tarbeks kasvatamise/omamise.
    Põhja Korea

    Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
    Sisuliselt võid Eestis omada väikest kogust ja karistuseks saad rahatrahvi, kui vahele peaks jääma. Vähegi mõistusega, adekvaatsed kodanikud saavad heal juhul noomituse ja sellega asi piirdub. Vastupidiselt üldisele arvamusele mingit nõiajahti Eestis ei toimu. Vähemalt pole seda ise kogenud.
    Olen nõus, et kõige hullem seis meil ei ole ja nõiajahti ei toimu, aga nt Hispaania või Hollandiga meid küll ühte patta ei saa panna. 5 taime kasvatamise eest tingimisi vangistust ei saa muarust dekriminaliseerimiseks nimetada.

    Comment

    • Godspeed_EJ
      Klubi Liige
      • Nov 2009
      • 3049

      #557
      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

      Algselt postitas minbetmillionaire Vaata postitust
      Põhja Korea

      Olen nõus, et kõige hullem seis meil ei ole ja nõiajahti ei toimu, aga nt Hispaania või Hollandiga meid küll ühte patta ei saa panna. 5 taime kasvatamise eest tingimisi vangistust ei saa muarust dekriminaliseerimiseks nimetada.
      Mille jaoks on sul vaja kasvatada 5 taime?

      Vahe Hispaania ja Hollandiga on loomulikult olemas. Peamiselt seetõttu, et meie ühiskonna jaoks on tegemist veel uudse asjaga, mille peale vaatab suvaline kodanik X tänaval viltu, sest ta ei tea päris täpselt millega tegu. Kuna massides leviv info paneb laias laastus kõik narkootilised ained ühte patta, siis on alati lihtsam võtta üldsusega ühine suund ja öelda, et tegemist on halva asjaga.
      Hollandis, Hispaanias, Portugalis on inimesed natuke haritumad antud teemal, sellest tingitud ka leebem suhtumine.

      Comment

      • Vandalar
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 3577

        #558
        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

        Kui sa ei suitseta, vaid teed näiteks süüa või toorest mahla kanepist, siis selleks ongi sulle 5-te taime ja palju rohkemgi vaja. Paari taimega saavad ainult suitsetajad hakkama, kui hästi kasvatavad.
        Ning, kui väidetakse, et praegune dekriminaliseermine on nagu mingi walk in the park, siis ei ole ju! Sa võid reaalselt kinni minna paari taime kasvatamise eest! See pole dekriminaliseerimine. Oleks vaja mingit kindlat seaduslikku kaitset, et sa tead, et kui sa ise kasvatad omale, siis ei pea politseid ja mingit tagakiusamist kartma.
        Need, kes ütlevad, et praegune olukord on täitsa ok ja need, kes vahele jäävad ongi rumalad, on ise ikka ääretult naiivsed ja vastutustundetud IMO. Kuskilt kellegi teise käest kanepit osta on tegelikult (kui jätta kõrvale kauba kvaliteet ja võimalikud ohud, et see millegiga üle pritsitud on) üsna ohutu, kui arvestada seaduslikku olukorda- sul on pea võimatu vahele jääda, kui sa väga ettevaatlik oled ja kui sa vaikselt kodus popsutad, siis on ka raske vahele jääda. Kuid- sa ju kasutad selleks kellegi teenust- keegi pidi ju selle kanepi kasvatama, et sina saaksid rahulikult oma "dekriminaliseeritud" kanepit omada ja popsutada. Keegi pidi selleks riskima mitme aastaga oma elust, et sina saaksid ainult trahvi hirmus oma 5-te grammi või midagi sinnakanti omada ja nautida. Ja siis tulla ütlema, et see olukord on normaalne ja oma viga kui vahele jääd- see on nii lühinägelik.
        Last edited by Vandalar; 30.09.13, 14:58.

        Comment

        • minbetmillionaire
          Õpihimuline Mängur
          • Jan 2010
          • 363

          #559
          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

          Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
          Mille jaoks on sul vaja kasvatada 5 taime?

          Vahe Hispaania ja Hollandiga on loomulikult olemas. Peamiselt seetõttu, et meie ühiskonna jaoks on tegemist veel uudse asjaga, mille peale vaatab suvaline kodanik X tänaval viltu, sest ta ei tea päris täpselt millega tegu. Kuna massides leviv info paneb laias laastus kõik narkootilised ained ühte patta, siis on alati lihtsam võtta üldsusega ühine suund ja öelda, et tegemist on halva asjaga.
          Hollandis, Hispaanias, Portugalis on inimesed natuke haritumad antud teemal, sellest tingitud ka leebem suhtumine.
          5,4,3,2,1 vahet väga ei ole, see on täitsa tavaline omatarbeks kasvatatavate taimede arv.

          Haapsalu kohtumaja mõistis lõppeval nädalal kriminaalkorras süüdi noormehe, kes uurimisandmetel kasvatas oma kodus üht kanepitaime...varem kriminaalkorras karistamata...kokkuleppemenetluse korras neljakuulise tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga.
          Haapsalu kohtumaja mõistis lõppeval nädalal kriminaalkorras süüdi noormehe, kes uurimisandmetel kasvatas oma kodus üht kanepitaime, edastas BNS. Süüdistuse järgi pani varem kriminaalkorras karistamata 23-aastane Madis möödunud aasta alguses oma Haapsalu korteri keldris kasvama kanepitaime. Noormees kasvatas narkotaime kuni mullu oktoobri alguseni, kui Lääne prefektuuri töötajad tema ebaseaduslikust hobist teada said ja taime avastasid. Ühtlasi said […]


          Seda ei saa nimetada dekriminaliseerimiseks, kui tänval 1 grammiga vahele jäädes sind tingimisi vangi ei panda. Kui sa oled endale ühe taime valmis kasvatanud, siis ootab sind koguaeg potentsiaalselt kriminaalkaristus, sest omad koguaeg "suurt" kogust.

          Comment

          • privador
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3951

            #560
            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

            alguses paned kanepit, pärast amfi, siis kokat ja lõpuks lähed "krokodilli" peale ja karjud mõnust vaatamata sellel, et jäsemeid järjest amputeeritakse su küljest...ja savi surmast kui jumalikku kaiffi saad

            Selge vastane

            Comment

            • karupoeg
              Pokkerihai
              • Jun 2012
              • 3823

              #561
              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

              Algselt postitas privador Vaata postitust
              alguses paned kanepit, pärast amfi, siis kokat ja lõpuks lähed "krokodilli" peale ja karjud mõnust vaatamata sellel, et jäsemeid järjest amputeeritakse su küljest...ja savi surmast kui jumalikku kaiffi saad

              Selge vastane
              ei usu, et amfi-koka tarbijad krokodilli sihtgrupp on.

              Sama loogikat saaks kasutada ka alkoholiga. Ma ei usu, et lääneriikides on suur osa isikud, kes esmalt proovivad kanepit ning siis alles alkoholi. Seega küsiks, kas sa oled alkoholi selge vastane ka?

              Mitte, et ma oleks legaliseerimise poolt, pigem samuti vastane, kuid sinu mõttekäik tundub üsnagi vastuoluline ning viitab just nendele probleemidele, millele ka nt goodspeed ja minbet tähelepanu juhtisid - inimeste vähene teadmine.

              http://www.oas.samhsa.gov/NSDUH/2K8N...46.htm#Tab1.1B USA andmed 2008 aasta kohta. elu jooksul kanepit tarbinud ca 40% isikutest. Heroiini 1,5% (table 1.1).

              Comment

              • rasmer
                Vana Tegija
                • Oct 2009
                • 1306

                #562
                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                Algselt postitas privador Vaata postitust
                alguses paned kanepit, pärast amfi, siis kokat ja lõpuks lähed "krokodilli" peale ja karjud mõnust vaatamata sellel, et jäsemeid järjest amputeeritakse su küljest...ja savi surmast kui jumalikku kaiffi saad

                Selge vastane
                Jah ja kuradi homodega sama teema, alguses kepivad mehi, siis loomi ja lõpuks lapsi. Ära keelata tuleks selline jama.

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #563
                  Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                  Algselt postitas minbetmillionaire Vaata postitust
                  5,4,3,2,1 vahet väga ei ole, see on täitsa tavaline omatarbeks kasvatatavate taimede arv.



                  Haapsalu kohtumaja mõistis lõppeval nädalal kriminaalkorras süüdi noormehe, kes uurimisandmetel kasvatas oma kodus üht kanepitaime, edastas BNS. Süüdistuse järgi pani varem kriminaalkorras karistamata 23-aastane Madis möödunud aasta alguses oma Haapsalu korteri keldris kasvama kanepitaime. Noormees kasvatas narkotaime kuni mullu oktoobri alguseni, kui Lääne prefektuuri töötajad tema ebaseaduslikust hobist teada said ja taime avastasid. Ühtlasi said […]


                  Seda ei saa nimetada dekriminaliseerimiseks, kui tänval 1 grammiga vahele jäädes sind tingimisi vangi ei panda. Kui sa oled endale ühe taime valmis kasvatanud, siis ootab sind koguaeg potentsiaalselt kriminaalkaristus, sest omad koguaeg "suurt" kogust.
                  Huvitav mitu töötundi ja eurot selle "kriminaali" kinni nabimiseks ja süüdi mõistmiseks kulus? Vandalari puhul olid neeed kulud tõenäoliselt veelgi suuremad.

                  Comment

                  • Vandalar
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3577

                    #564
                    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                    Algselt postitas privador Vaata postitust
                    alguses paned kanepit, pärast amfi, siis kokat ja lõpuks lähed "krokodilli" peale ja karjud mõnust vaatamata sellel, et jäsemeid järjest amputeeritakse su küljest...ja savi surmast kui jumalikku kaiffi saad

                    Selge vastane
                    Mille vastane sa oled? Selle vastane, et teine inimene ei saaks alkoholi asemel ohutumat taime tarbida? Ma olen piisavalt alksivendi näinud koolemas, et julgelt ütelda, et riik ei ole siiani mitte sittagi teinud, et seda muuta. Riik eirab praegu inimeste valikuvabadust, et nad saaksid ise valikuid teha ja seda täiesti loomulike ja õigustatud valikuvariantide seast- kui mu keha talub kanepit 100 korda paremini kui alkoholi, siis mul on ilmselgelt parem kanepit tarvitada, kui alkoholi.
                    Me peaksime olema demokraatlike printsiipidega õigusriik, kuid loogika ilmselt sinna alla ei käi? Kanepi keelamine ei käi demokraatlike normide järgi, vaid on ilmselge türanlik ja vägivaldne rõhumine.
                    PS, ma loodan, et sa ei trollinud- see ei sobiks siia teemasse.

                    Comment

                    • privador
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3951

                      #565
                      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                      Eesti on selgelt kreenis seaduseloomega igasuguste taimeda kasvatajatega ja nn passiivse netipornoga tegelejad. Inimesi pannakse julmalt kinni(isegi kui mingit rikkumist all pole). Samas igasugsutele peksmistele ja tapmistele, mis lõppevad invaliidistumisega antakse mingeid naljakaristusi

                      Comment

                      • karupoeg
                        Pokkerihai
                        • Jun 2012
                        • 3823

                        #566
                        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                        Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                        Mille vastane sa oled? Selle vastane, et teine inimene ei saaks alkoholi asemel ohutumat taime tarbida? Ma olen piisavalt alksivendi näinud koolemas, et julgelt ütelda, et riik ei ole siiani mitte sittagi teinud, et seda muuta. Riik eirab praegu inimeste valikuvabadust, et nad saaksid ise valikuid teha ja seda täiesti loomulike ja õigustatud valikuvariantide seast- kui mu keha talub kanepit 100 korda paremini kui alkoholi, siis mul on ilmselgelt parem kanepit tarvitada, kui alkoholi.
                        Me peaksime olema demokraatlike printsiipidega õigusriik, kuid loogika ilmselt sinna alla ei käi? Kanepi keelamine ei käi demokraatlike normide järgi, vaid on ilmselge türanlik ja vägivaldne rõhumine.
                        PS, ma loodan, et sa ei trollinud- see ei sobiks siia teemasse.
                        Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                        Ei usu, et lähiajal legaliseeritakse. Argument, et alkohol on legaalne, ei pea vett, sest lahendus sellele oleks alkoholi keelamine, mitte kanepi lubamine.
                        gg

                        Comment

                        • privador
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3951

                          #567
                          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                          Mille vastane sa oled? Selle vastane, et teine inimene ei saaks alkoholi asemel ohutumat taime tarbida? Ma olen piisavalt alksivendi näinud koolemas, et julgelt ütelda, et riik ei ole siiani mitte sittagi teinud, et seda muuta. Riik eirab praegu inimeste valikuvabadust, et nad saaksid ise valikuid teha ja seda täiesti loomulike ja õigustatud valikuvariantide seast- kui mu keha talub kanepit 100 korda paremini kui alkoholi, siis mul on ilmselgelt parem kanepit tarvitada, kui alkoholi.
                          Me peaksime olema demokraatlike printsiipidega õigusriik, kuid loogika ilmselt sinna alla ei käi? Kanepi keelamine ei käi demokraatlike normide järgi, vaid on ilmselge türanlik ja vägivaldne rõhumine.
                          PS, ma loodan, et sa ei trollinud- see ei sobiks siia teemasse.
                          Jah aga seda pole vist uuritud, et algsues proovitakse kanepit, siis sõpsid juba pakuvad mignit muud puru"et saa uue ja parema kaifi vms" v inimesed panevad rahulikult kanepit ja kaugemale ei lähe?

                          Comment

                          • rasmer
                            Vana Tegija
                            • Oct 2009
                            • 1306

                            #568
                            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                            Algselt postitas privador Vaata postitust
                            Jah aga seda pole vist uuritud, et algsues proovitakse kanepit, siis sõpsid juba pakuvad mignit muud puru"et saa uue ja parema kaifi vms" v inimesed panevad rahulikult kanepit ja kaugemale ei lähe?
                            Väga palju on, googelda.
                            Esimene link http://healthland.time.com/2010/10/2...-will-not-die/

                            Comment

                            • q_q
                              dibs esimesele naisele, kes siia satub
                              • Jan 2011
                              • 6303

                              #569
                              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                              Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                              gg
                              strawberry argument ka ei pea vett, sest alkoholi keelutasmine pole (enam) reaalne

                              Comment

                              • minbetmillionaire
                                Õpihimuline Mängur
                                • Jan 2010
                                • 363

                                #570
                                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                                Algselt postitas privador Vaata postitust
                                Jah aga seda pole vist uuritud, et algsues proovitakse kanepit, siis sõpsid juba pakuvad mignit muud puru"et saa uue ja parema kaifi vms" v inimesed panevad rahulikult kanepit ja kaugemale ei lähe?
                                The findings from this investigation support that alcohol should receive primary attention in school-based substance abuse prevention programming, as the use of other substances could be impacted by delaying or preventing alcohol use. Therefore, it seems prudent for school and public health official …

                                Comment

                                Working...