Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus
Hetkeks legaalse alko ehk alkoholiaktsiisi teemadele:
+
https://www.riigiteataja.ee/akt/108032012005 § 46
Õllel on asi lihtne ehk 5,70 eurot õlle etanoolisisalduse ühe mahuprotsendi kohta hektoliitris. Sama kehtib ka lahja veini kohta, kuue mahuprotsendi korral siis 5,56 eurot ühe mahuprotsendi kohta hektoliitris.
Nii, esialgu sain vist valesti aru. Nimelt viin peaks minema § 46 lõige 6 alla ehk "Muu alkoholi aktsiisimäär on 14,90 eurot muu alkoholi etanoolisisalduse ühe mahuprotsendi kohta hektoliitris". Seega on lahja alkoholi akstsiiside tõstmise plaan üsna ok. 100 liitri viina kohta tuleb aktsiisi tasuda seega 596 eurot ja 5% õlle puhul 28,50 eurot. Oleks olemas 40% kangusega õlu, siis sellelt tuleks aktsiisi maksta kõigest 228 eurot.
Samas natuke müstiline on see, et soodukaga 0,5l viin maksab poes keskmiselt 5 eurot, kusjuures aktsiis on juba 2,89 eurot ja käibemaks 0,83 eurot. 5-2,89-0,83=1,28€, milles peaks sisalduma kaupmehe kasum ja tootja kasum peale kulusid. Müüjja tahab mingi 0,5 € ikka ja tootja lepib ehk 0,2 € pudeli pealt, seega pooliku omahind jääb 0,58 € kanti.
Hetkeks legaalse alko ehk alkoholiaktsiisi teemadele:
+
https://www.riigiteataja.ee/akt/108032012005 § 46
Õllel on asi lihtne ehk 5,70 eurot õlle etanoolisisalduse ühe mahuprotsendi kohta hektoliitris. Sama kehtib ka lahja veini kohta, kuue mahuprotsendi korral siis 5,56 eurot ühe mahuprotsendi kohta hektoliitris.
Nii, esialgu sain vist valesti aru. Nimelt viin peaks minema § 46 lõige 6 alla ehk "Muu alkoholi aktsiisimäär on 14,90 eurot muu alkoholi etanoolisisalduse ühe mahuprotsendi kohta hektoliitris". Seega on lahja alkoholi akstsiiside tõstmise plaan üsna ok. 100 liitri viina kohta tuleb aktsiisi tasuda seega 596 eurot ja 5% õlle puhul 28,50 eurot. Oleks olemas 40% kangusega õlu, siis sellelt tuleks aktsiisi maksta kõigest 228 eurot.

Samas natuke müstiline on see, et soodukaga 0,5l viin maksab poes keskmiselt 5 eurot, kusjuures aktsiis on juba 2,89 eurot ja käibemaks 0,83 eurot. 5-2,89-0,83=1,28€, milles peaks sisalduma kaupmehe kasum ja tootja kasum peale kulusid. Müüjja tahab mingi 0,5 € ikka ja tootja lepib ehk 0,2 € pudeli pealt, seega pooliku omahind jääb 0,58 € kanti.

Comment