Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • alaska
    forever
    • Oct 2008
    • 6599

    #271
    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
    Ehk siis oota 30 aastat veel ja küll siis näed? Või mis sa üldse mõtled selle ajaga ja kust sa seda võtad?
    Sedasama mõtlengi. Palju elada kavatsed? 85? Palju elatud on? mingi 60 on veel jäänud ehk? See kuulikindel tunne hakkab peale 30 ära kaduma, eriti kui esimesed kiiremad tuttavad kasti lähevad tervisehädadega. Ja päris kindlasti kaob ära "ma küll pensionini elada ei kavatse" suhtumine.

    Comment

    • kardaanirist
      Pokkerihai
      • Nov 2009
      • 3675

      #272
      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

      Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
      Ehk siis oota 30 aastat veel ja küll siis näed? Või mis sa üldse mõtled selle ajaga ja kust sa seda võtad?
      poh yolo

      Comment

      • totaldonk
        Grinder
        • Dec 2009
        • 914

        #273
        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

        Algselt postitas lont Vaata postitust
        justnimelt OMG, antud juhul kasvatab keegi kasu teenimisel nagu sa ise kirjutad /säästab sellega sadu eurosid/!!!
        Selge krimka ju, mille üle me siin vaidleme või mida sa ajad?

        Seadus on tehtud väga õigesti ja just nii, et kes tahab väikses kogus proovida/tarbida saab väärteo, kes kasvatama hakkab saab krimka.
        Ja ajada juttu, et sa ei kujuta ette kui suureks mu taim kasvab, mida ma ausalt ainult endale kasvatasin! No kuule see on juba halenaljakas ju!
        :D säästab sellega sadu eurosid.. mõtlesin selle all seda, et ta ei osta omale iga päev 1g 20 euroga, vaid kasvatab omale taime pmst tasuta, suitsetab seda üksi või koos inimestega kllega elab (või sõpradega), ei müü seda, ei teeni mingit kasumit. that was my point ja end of argument please

        Comment

        • karupoeg
          Pokkerihai
          • Jun 2012
          • 3823

          #274
          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

          Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
          Scientific point of view on see, et Harvardi professorid, arstid, politseitöötajad jne jne, lugupeetud inimesed kõik, näevad ja teavad, et kanep ei ole nii ohtlik, et sellepärast peaks inimesi kuidagi halvustavalt kohtlema ja karistama. Lisaks sellele siis paljude inimeste isiklik kogemus veel juurde, mis ei ole sugugi väheoluline. Muidugi see pole ka mingi imerohi, millel kõrvalnähte poleks, kuid ma valin iga kell need kõrvalnähud, kui mõne muu meeli muutva aine omad.
          LMFAO @ kallekusta btw, meeldiv iroonia.

          eksid, see ei ole scientific point of view. Selle nimi on demagoogia.

          Comment

          • ok2aa
            Klubi Liige
            • Oct 2008
            • 1903

            #275
            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

            Algselt postitas totaldonk Vaata postitust
            :D säästab sellega sadu eurosid.. mõtlesin selle all seda, et ta ei osta omale iga päev 1g 20 euroga, vaid kasvatab omale taime pmst tasuta, suitsetab seda üksi või koos inimestega kllega elab (või sõpradega), ei müü seda, ei teeni mingit kasumit. that was my point ja end of argument please
            sa kirjutad nagu stoner

            Comment

            • totaldonk
              Grinder
              • Dec 2009
              • 914

              #276
              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

              :D mainisin ka eespool et suitsetan peaaegu iga päev

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #277
                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                Ka nii võib minna.

                Comment

                • vsiu100
                  Moderaator
                  • Oct 2008
                  • 4253

                  #278
                  Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                  Algselt postitas totaldonk Vaata postitust
                  :D mainisin ka eespool et suitsetan peaaegu iga päev
                  miks?

                  Comment

                  • Vandalar
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3577

                    #279
                    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                    Algselt postitas ok2aa Vaata postitust
                    sa kirjutad nagu stoner
                    Sa kirjutad nagu vanaema

                    Comment

                    • tolmuahv
                      Klubi Liige
                      • Feb 2009
                      • 2502

                      #280
                      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                      Savumehed on muidu suht hea teema kuidagi ära kaaperdanud. Nagu karupoeg ütles, siis igaühe isiklik arvamus pole just laiapõhjaline ja igast küljest läbi analüüsitud tõde. Üldiselt pole ju asi väga halb. Kes väga tahab tõmmata, saab seda hankida ja tarbida ilma, et oleks kriminaal (väikesed kogused jms). Lähis-Idas poodaks ilmselt üles.

                      Palju huvitavam teema on minu arust retseptiravimite ja steroidide keeld vabamüügist. Enamik neist on väärkasutamisel otseselt tervisele kahjulikud vaid tarbijale endale, samas on see piisav põhjus nad vabamüügist ära korjata. Kui minu käest küsida, siis enne võiks viagra või antidepressandid käsimüüki lasta kui kanep täiesti legaliseerida.

                      Comment

                      • Vandalar
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3577

                        #281
                        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                        Kahjuks ei saa absoluutselt nõus olla selle antidepressantide käsimüüki laskmisega- see kõlab mulle ilmselt samamoodi kui enamusele kanepivastastele legaliseerimise mõte :)
                        See oleks tõsine sünteetiliste tablakate "võidukäik". Muuseas teatud teooriate järgi on osade antidepressantide enne müügiks loa andmist tehtud uuringutega vassitud ning läbi on läinud väga vigaseid valemeid, mis inimese mingil hetkel võivad kas täiega kassiahastusse viia-suitsiid või siis agressiooni ja massitulistamisi on isegi nendega seostatud. Sinna juurde veel uuringud, kus ravimi sõltuvustekitavuse taset konkreetselt varjatakse, et saaks ametlikult asja müüki lasta ja sõltuvuse kaudu inimesi seda ostma meelitada. Kindlasti on ravimitööstus üldjoontes siiski veel inimese teenistuses, kuid kuna tegemist on tohutu suurte summadega, siis võib arvata, et vahest satub sekka ikka väga hulle asju, mida kõike kasumi nimel tehakse. Seda kõike siis tahtlikult uuringute tegelikke tulemusi varjates ja kasumit taga ajades. Aga mõte on mõte ja kui seda välja ei käida, siis ei teki ka diskussiooni ju.
                        Last edited by Vandalar; 28.11.12, 00:21.

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #282
                          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust

                          Palju huvitavam teema on minu arust retseptiravimite ja steroidide keeld vabamüügist. Enamik neist on väärkasutamisel otseselt tervisele kahjulikud vaid tarbijale endale, samas on see piisav põhjus nad vabamüügist ära korjata. Kui minu käest küsida, siis enne võiks viagra või antidepressandid käsimüüki lasta kui kanep täiesti legaliseerida.
                          Ka kanep oleks väärkasutamisel kahjulik vaid tarbijale endale, kui seda oleks üldse võimalik väärkasutada. AD väärkasutamise tulemused võivad aga sageli olla lausa fataalsed. "Õigel" kasutamisel jäävad aga kanepi võimalikud kõrvatoimed tõenäoliselt antidepressantidele alla.



                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                          E:

                          Eile ajakirjas Archives of General Psychology avaldatud uurimus annab alust arvata, et pikaajalised psühhootilised episoodid pärast kanepi suitsetamist kujutavad endast esimest märki puhkevast skisofreeniast, võimaldades seda rasket vaimuhaigust sel moel väga varajases staadiumis diagnoosida.


                          Neile, kellel kanepi esmakordne tarbimine tekitas paanikahoo vms.
                          Last edited by Potsataja; 28.11.12, 00:50.

                          Comment

                          • karupoeg
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 3823

                            #283
                            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                            tolmuahv

                            Antidepressant on nii lai mõiste. Siin tuleb väga hästi tähele panna, mis aspektist lähtuvalt sa seda mõtled. Näiteks nikotiin ja kanep käituvad kohati ka antidepressantidena. Bupopriooni nt kasutatakse skisofreeniahaigete ravis... põhimõtteliselt jaotatakse antidepressante põlvkondade järgi ning ka nende virgatsainetele omanduvate mõjude järgi. näitena SSRI- selektiivse serotoniini tagasihaarde inhibiitorid või SNRI- serotoniini ja norepinefriini tagasihaarde inhibiitorid.

                            Ning neid kasutatakse VÄGA paljude erinevate häirete puhul lisaks depressioonile. SNRI-de näol tuleb pähe nt obsessive-compulsive ja ADHD.

                            antidepressandid on oma olemuselt tegelikult üsnagi ohtlikud asjad, nimelt on reaalsuses väga tavaline see, et esimesed1-4 nädalat langetakse veelgi sügavamasse depressiooni. Sellest tulenevalt ei kujuta väga ette, et käsimüügist selliseid ravimeid, ilma arstliku konsultatsioonita müüa. Samuti ka muidugi nende väga erinev tugevusaste jne. Pm skisofreenia ravis kasutatakse antidepressante, mille puhul sa esimesed 2-3 nädalat oled reaalsekt nokkis ja ei saa ööd ega mütsi aru, mis su ümber toimub.


                            lihtsalt inputina teemasse. Vandalari jutt on muidugi vandenõuteooriaid täis nagu alati, seega ei hakka enda aega sellele raiskama :)

                            siinkohal nõustun ka potsatajaga,

                            Comment

                            • Jäämees
                              Vana Tegija
                              • Jun 2011
                              • 1182

                              #284
                              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                              Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                              Savumehed on muidu suht hea teema kuidagi ära kaaperdanud. Nagu karupoeg ütles, siis igaühe isiklik arvamus pole just laiapõhjaline ja igast küljest läbi analüüsitud tõde. Üldiselt pole ju asi väga halb. Kes väga tahab tõmmata, saab seda hankida ja tarbida ilma, et oleks kriminaal (väikesed kogused jms). Lähis-Idas poodaks ilmselt üles.

                              Palju huvitavam teema on minu arust retseptiravimite ja steroidide keeld vabamüügist. Enamik neist on väärkasutamisel otseselt tervisele kahjulikud vaid tarbijale endale, samas on see piisav põhjus nad vabamüügist ära korjata. Kui minu käest küsida, siis enne võiks viagra või antidepressandid käsimüüki lasta kui kanep täiesti legaliseerida.
                              Sellist nalja on USAs tehtud tänu ravimifirma lobbystide tööle peamiselt 90ndate ''Prozaci boomi'' ajal.

                              Tulemuseks olid meeletud kasumid ravimifirmadele ja põhimõtteliselt retseptiravimi reklaamimine TVs nagu vitamiin C, võta üks Prozac iga päev ja elu on hea! Te ei pea isegi depressioonis olema, et Prozac teie elu paremaks teeks!

                              Tulemus on nüüd hiljem näha.

                              Tuhandeid kohtuasju, enesetappe ja üliraskeid depressioone, psühhoose väidetavalt seoses Prozaci tarvitamisega + müüd sarnased anti depressandid.

                              Kas need väited on tõepärased või mitte ma arvan, et seda me ei saagi teada kuna ravimifirmade huvi (loe raha) nullib sellise võimaluse ära.

                              Kuid kui rääkida statistikast antud teemal Prozac ja teised SSRI anti depressandid tekib probleem. Kuigi SSRId on maailmas ühed enim uuritud ravimid metoodika millega uuringuid teostatakse teeb enesetappude ja seose SSRIdega analüüsimise raskeks kuna uuringud automaatselt ei kasuta varasema suitsiidi riskiga isikuid.

                              Kuid kui rääkida suitsiidi mõtetest, siis uuringud näitavad, et patsientidel kel esineb varasemaid psühhiaatrilisi probleeme tõusid suitsiidi mõtted 1.1lt uuritult 1000 inimese kohta 2.7 uuritule 1000 inimese kohta.

                              Enamus tõusust ilmnes alla 25 aastastel katsealustel, vanematel isikitul selline mõju märgatavalt puudus ja vanimates vanusegruppides nähti hoopis suitsiidi mõtete langust...

                              Kuid kui rääkida nn vaatlevatest uuringutest (uuringud mis jälgivad tegelikke patsiente kellele on SSRI anti depressante kirjutatud ja ühiskonda laiemalt) ilmneb, et enesetappude arv on vähenenud peale SSRIde kasutusele tulemist.

                              Milles ma isiklikult, aga olen kindel on see, et tänu sellisele süsteemile USAs hakkasid tugevaid anti depressante tarbima kümned miljonid inimesed kes seda ei peaks ja ei tohiks teha ilma korraliku arstliku järelvalveta.

                              Comment

                              • eddi
                                Vana Tegija
                                • Oct 2009
                                • 1200

                                #285
                                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                                Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                                Bupopriooni nt kasutatakse skisofreeniahaigete ravis... põhimõtteliselt jaotatakse antidepressante põlvkondade järgi ning ka nende virgatsainetele omanduvate mõjude järgi. näitena SSRI- selektiivse serotoniini tagasihaarde inhibiitorid või SNRI- serotoniini ja norepinefriini tagasihaarde inhibiitorid.

                                Ning neid kasutatakse VÄGA paljude erinevate häirete puhul lisaks depressioonile. SNRI-de näol tuleb pähe nt obsessive-compulsive ja ADHD.
                                ma ei saanud s*ttagi aru :(

                                Comment

                                Working...