Välisuudised - Eesti uudised.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • VisaHing
    mees nagu orkester
    • Dec 2009
    • 6718

    #466
    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

    Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    kui ma jääks kaelast allapoole halvatuks, siis väga eluisu ei oleks. Mis moel saaksin ise "asja ära teha" nii et keegi teine ei peaks selle eest pärast vangi minema?
    Hoiad hinge kinni niikaua kuni ära lämbud.

    Comment

    • EestiAA
      Vana Tegija
      • Nov 2010
      • 1132

      #467
      Re: Välisuudised - Eesti uudised.

      Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
      Hoiad hinge kinni niikaua kuni ära lämbud.
      Fck jõudsid ette:D.
      Aga jah loog lahendus täitsa.

      Comment

      • Potsataja
        õilishing
        • Oct 2008
        • 5270

        #468
        Re: Välisuudised - Eesti uudised.

        Algselt postitas Maxi Vaata postitust
        Inimene kes reaalselt surra tahab ei aja mingit eutanaasia jama. Teeb asja ära ja kõik. Kui on mingid põhimõtted et endale kätt külge ei pane siis vabasurma minek kellegi teise käe läbi on tegelikult sama asi, lihtsalt ise ollakse liiga pussy et asja ära teha.
        Asja üks pool on tõesti halvatus jms. Asja teine pool on tugevad valud vähi lõppstaadiumis paranemislootuseta jms. ehk siis on küsimus "esteetikas". Parem ikka haiglas kontrollitud keskkonnas kasvõi ise nupule vajutada, kui vähem või rohkem suvalises kohas ja viisil.

        Comment

        • Vandalar
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3577

          #469
          Re: Välisuudised - Eesti uudised.

          IMO point ongi selles, et sa saaksid kuskile paberile ametlikult kirja panna, et jah, mina see ja see, olen otsustanud eutanaasia läbi oma elu lõpetada. Selline ametlik dokument hoiaks ära igasugused juriidilised jamad teistele lähedastele. Kui seda dokumenti pole ning sa näiteks ise piisavalt liikumisvõimeline pole, siis on ju selge, et keegi "aitas kaasa". Vähemalt saaks asja ametlikult teha.

          Comment

          • Maxi
            Pokkerihai
            • Nov 2010
            • 1849

            #470
            Re: Välisuudised - Eesti uudised.

            No mis mõttes aitas kaasa. Kui jätta unerohud öökapi peale ja teovõimeline isik need ise sealt "kätte saab" ja ära sureb, siis on JOKK ju. See kaelast allapoole halvatuse teema on pigem erand ja üldse, palju neid inimesi on kes ise reaalselt surra soovivad aga seda mingil põhjusel teha ei saa? Enamus olukorrad tunduvad sellised et lapsed tahavad oma voodihaigetest lähedastest lihtsalt seaduslikult vabaneda

            Comment

            • karupoeg
              Pokkerihai
              • Jun 2012
              • 3823

              #471
              Re: Välisuudised - Eesti uudised.

              no seda ma räägin, et kui mingil emol on peale esimest lõhkiläinud armastust ja maksmata jäänud sms laenu õigus bemmiga kamikazet teha, siis ei tohiks olla seaduse järgi keelatud isikult elu võtmine kui viimane on seda palunud.

              Oleks see lubatud, siis ma paneks 100% kirja, et kui peaksin jääma halvatuks, siis väike tsüaniidiannus oleks tänuväärne. Aga ei saa... Ja miks ei saa, seda ma ei tea

              Comment

              • Vandalar
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 3577

                #472
                Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                No no. Mis moodi see asi on üldse? Kui näiteks keegi on väga rämedalt tuksis omadega ja tahab surra, siis seadus ei luba lihtsalt?

                Comment

                • karupoeg
                  Pokkerihai
                  • Jun 2012
                  • 3823

                  #473
                  Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                  Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                  No no. Mis moodi see asi on üldse? Kui näiteks keegi on väga rämedalt tuksis omadega ja tahab surra, siis seadus ei luba lihtsalt?
                  strawberry võiks tulla ja seletada veidi, tal kindlalt läbitud see temaatika

                  Comment

                  • Maxi
                    Pokkerihai
                    • Nov 2010
                    • 1849

                    #474
                    Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                    Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                    no seda ma räägin, et kui mingil emol on peale esimest lõhkiläinud armastust ja maksmata jäänud sms laenu õigus bemmiga kamikazet teha, siis ei tohiks olla seaduse järgi keelatud isikult elu võtmine kui viimane on seda palunud.

                    Oleks see lubatud, siis ma paneks 100% kirja, et kui peaksin jääma halvatuks, siis väike tsüaniidiannus oleks tänuväärne. Aga ei saa... Ja miks ei saa, seda ma ei tea
                    Tundub et rääkisime mööda üksteisest veidi. Ma ei ole eutanaasia lubamise vastane, aga lihtsalt lähtusin nendest artiklitest.
                    Esimeses artiklis voodihaige inimesega, ei ole kellelgi õigust eutanaasiat rakendada kuna inimene selgelt teovõimetu.
                    Teises artiklis kus tüübil mingid valud olid, oleks saanud ta ilma kohtu abitagi asjaga hakkama kui tõesti oleks nende valudega elamine talumatu olnud.

                    Comment

                    • Strawberry
                      Varasemalt kasutaja "romeo"
                      • Aug 2012
                      • 1229

                      #475
                      Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                      Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                      strawberry võiks tulla ja seletada veidi, tal kindlalt läbitud see temaatika
                      Siin ei ole väga midagi seletada. Eestis hetkel lihtsalt ei ole inimeste eutanaasiat käsitlevat seadust (loomade eutanaasia on lubatud loomakaitseseaduse alusel).

                      Eesti on nii väike ja äärmuslikke juhtumeid on nii vähe, et pole huvi/vajadust sellise seaduseloomega tegeleda.

                      Comment

                      • Potsataja
                        õilishing
                        • Oct 2008
                        • 5270

                        #476
                        Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                        Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                        .
                        Teises artiklis kus tüübil mingid valud olid, oleks saanud ta ilma kohtu abitagi asjaga hakkama kui tõesti oleks nende valudega elamine talumatu olnud.
                        Seoses tänases Eesti Ekspressis ilmunud artikliga „Ootamatu meelemuutus: eutanaasiat palunud mees tahab nüüd elada“ täpsustab Tartu halduskohus, et kohtumenetluses ei ole olnud sisulist taotlust eutanaasia sooritamiseks.


                        Tema tõenäoliselt "ilustab" ka asja. Artiklis on mainitud ka seda, kuidas ta pöördus Mart Laari poole, sealt läks asi edasi sotsiaalministri kätte jne. Tundub ka, et valu põhjust ei suutnud keegi välja selgitada ja lõpuks see lihtsalt taandus. Selle kõige tulemusel on nüüd siis just tema "kõige õigem mees arvama".
                        Last edited by Potsataja; 02.05.13, 22:11.

                        Comment

                        • Vandalar
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3577

                          #477
                          Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                          Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                          Siin ei ole väga midagi seletada. Eestis hetkel lihtsalt ei ole inimeste eutanaasiat käsitlevat seadust (loomade eutanaasia on lubatud loomakaitseseaduse alusel).

                          Eesti on nii väike ja äärmuslikke juhtumeid on nii vähe, et pole huvi/vajadust sellise seaduseloomega tegeleda.
                          :D ma kujutan ette kuidas üteldakse:"It's only a person, who cares".

                          Comment

                          • Strawberry
                            Varasemalt kasutaja "romeo"
                            • Aug 2012
                            • 1229

                            #478
                            Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                            Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                            :D ma kujutan ette kuidas üteldakse:"It's only a person, who cares".
                            Enam-vähem. See on selline teema, millest tüdrukutele meeldib baka/magistritöid kirjutada. Reaalses elus ei jaksa keegi sellist projekti läbi suruda. Seal oleks ka palju bürokraatlike tõkkeid, mida ei ole nii lihtne ületada. A la põhiseaduse muutmine, sest ei saa vastu võtta seadust, mis oleks vastuolus põhiseadusega.

                            § 16. Igaühel on õigus elule. Seda õigust kaitseb seadus. Meelevaldselt ei tohi kelleltki elu võtta.

                            Comment

                            • EestiAA
                              Vana Tegija
                              • Nov 2010
                              • 1132

                              #479
                              Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                              Harju maakohus mõistis reedel eluaegse vangistuse mehele, kes olles süüdi mõistetud oma eksnaisele laskehaavadega raskete tervisekahjustuste tekitamises, jätkas kuritegude sooritamist ning mõrvas oma äia.


                              Tohoh , see juba teine inimene kes eluaegse saab see aasta.
                              Super sobib.

                              Comment

                              • Vandalar
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 3577

                                #480
                                Re: Välisuudised - Eesti uudised.

                                rofl. EestiAA sa mõtled nagu pööblile kohane.

                                Comment

                                Working...