*Ametlik taksoteema*

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Mrt1989
    Grinder
    • Mar 2010
    • 999

    #61
    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Viljandis on üldse väga vajalik see takso teema ju :D igalepooel viskad jala . Männale , paala , uuekale . Vb jah kui mingi viiratsi noormees või kuskilt holstrest.

    Comment

    • KristjanLaas
      Pokkeritark
      • Oct 2009
      • 6450

      #62
      Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

      Peale pidu vms ei ole küll mõnus üksinda jalgsi isegi 15-20min bussijaama kõndida, tho.

      Comment

      • Mrt1989
        Grinder
        • Mar 2010
        • 999

        #63
        Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

        No jah , viimati sõitsin rongijaamast Uuekale 4 € eest . Beat that Tallinn :D Autojuhid on ka sõbralikud ja räägivad juttu .

        Comment

        • privador
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3951

          #64
          Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

          Peale pidu vms ei ole küll mõnus üksinda jalgsi isegi 15-20min bussijaama kõndida, tho.
          turvalisuse kaalutlustel?

          Comment

          • Dogers
            Pokkerihai
            • Dec 2008
            • 2500

            #65
            Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

            Algselt postitas privador Vaata postitust
            turvalisuse kaalutlustel?
            no mäsa võib olla samadel radadel.

            Comment

            • Loksutaja
              Õpihimuline Mängur
              • Jun 2010
              • 448

              #66
              Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

              Algselt postitas Mrt1989 Vaata postitust
              No jah , viimati sõitsin rongijaamast Uuekale 4 € eest . Beat that Tallinn :D Autojuhid on ka sõbralikud ja räägivad juttu .
              Ega kui õige takso tellida siis sõidad ka lasnamäelt mustakale 6-7 euriga.

              Comment

              • Codecci
                Luuramas Naisteturniire
                • Nov 2008
                • 7574

                #67
                Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                Algselt postitas eddi Vaata postitust
                Idee on hea kusjuures. Soomes peaks olema väga kõvasti reguleeritud taksoturg (fixed price). Sellise reguleerimise tagajärg - kvaliteet tõuseb lakke, kuna hinnaga nad enam endale eelist luua ei saa ja siis muutubki kvaliteet esmatähtsaks. Eestis annab kvaliteet kõvasti soovida (räägime siis ikka keskpäraste hinnakirjadega taksofirmadest)

                Vsiu, Tallinn takso kohta, ripoff takso täielik ning kui rahvas veel ei tea, siis antud takso on koostöös Tulika Taksoga. Ei tea nüüd, mis seos neil omanikega on (kas samad omanikud või lihtsalt teevad koostööd), aga tihti olnud, et helistad Tulikasse ja saadavad sulle Tallinna Takso järgi.

                Ning sellised ripoff taksojuhid teenivad ikka kõvasti rohkem keskmise hinnaga taksojuhtidest ning kusjuures usu või mitte - enamus rip off taksojuhtidel ei ole mingi probleem tseki väljastamisega (kui taksomeeter on sees, mis on siiski enamustel olemas).

                EDIT: Äkki teeme eraldi taksoteema? :-)
                Miks just fixed price? See oleks ka jama imo, aga mingi ülemine piir võiks olla.

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #68
                  Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                  Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                  Miks just fixed price? See oleks ka jama imo, aga mingi ülemine piir võiks olla.
                  Fixed price, mis kõikidele taksodele kehtib on sitaks hea ja ilma taksomeetrita veel parem. Kui on kindel summa, et hollywood to lasnamägi on €8, mustamaägi €8, õismaägi €12, nõmme €16 jne. siis sa tead täpselt oma taksoraha arvestada või kui tuleb kanada onu ja ütled, et ou, võta suvaline takso, kesklinnast minu juurde on €8 on asi klaar.

                  Ja nagu öeldi kvaliteet tõuseks meeletult. Hetkel miskid sitased vanad mersud + umbkeelsed idioodid, kellele teinekord juhata teed. Suve alguses olin taksos reede õhtune selline 22:00 aeg, siis taksojuht keeras vilde teelt sõpakale, et kesklinnapoole uhada - idioot keeras vastasuunda. Hea, et kedagi ei tulnud ning rahulikult tagurdas ristmikule ja ajas siis õigesse suunda.

                  Selliseid lohve sitaks.

                  EDIT: siit teemat edasi arendades võiks olla vana-linnas absoluutselt kõikidel pärast 00:00 lahtiolevatel asutustel küsida piletihinda miinimum €5 (nädalavahetuseti). Siis tõuseks pidude kvaliteet + kaoks igasugu urkakohad ning kahtlased seltskonnad :)

                  Comment

                  • hotcocacola
                    HTCCACLA
                    • Oct 2008
                    • 14473

                    #69
                    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                    Fixed price töötaks natukene paremini, kui igal taksojuhil oleks väike raamat/märkmik, kus oleks iga linnaosa ja tuntumate kohtade sõiduhinnad. Olen sarnast asja näinud mitmes riigis (Hispaania, Dominikaan, Praha)
                    Last edited by hotcocacola; 10.09.12, 23:32.

                    Comment

                    • kallekusta
                      Grinder
                      • May 2012
                      • 603

                      #70
                      Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                      Algselt postitas ranka Vaata postitust
                      Fixed price, mis kõikidele taksodele kehtib on sitaks hea ja ilma taksomeetrita veel parem. Kui on kindel summa, et hollywood to lasnamägi on €8, mustamaägi €8, õismaägi €12, nõmme €16 jne. siis sa tead täpselt oma taksoraha arvestada või kui tuleb kanada onu ja ütled, et ou, võta suvaline takso, kesklinnast minu juurde on €8 on asi klaar.

                      Ja nagu öeldi kvaliteet tõuseks meeletult. Hetkel miskid sitased vanad mersud + umbkeelsed idioodid, kellele teinekord juhata teed. Suve alguses olin taksos reede õhtune selline 22:00 aeg, siis taksojuht keeras vilde teelt sõpakale, et kesklinnapoole uhada - idioot keeras vastasuunda. Hea, et kedagi ei tulnud ning rahulikult tagurdas ristmikule ja ajas siis õigesse suunda.

                      Selliseid lohve sitaks.

                      EDIT: siit teemat edasi arendades võiks olla vana-linnas absoluutselt kõikidel pärast 00:00 lahtiolevatel asutustel küsida piletihinda miinimum €5 (nädalavahetuseti). Siis tõuseks pidude kvaliteet + kaoks igasugu urkakohad ning kahtlased seltskonnad :)
                      Vaata ranka, kui pileti hind oleks 5 euri siis ei jätkuks maalt linna tulnud tibinatel raha urkakoha buyinni teha. Sinul ei oleks kellegile jooke välja käristada ja peale pidu peaksid panema lakas omaette ona.

                      Comment

                      • jasssass
                        Vana Tegija
                        • Sep 2010
                        • 1200

                        #71
                        Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                        Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                        Vaata ranka, kui pileti hind oleks 5 euri siis ei jätkuks maalt linna tulnud tibinatel raha urkakoha buyinni teha. Sinul ei oleks kellegile jooke välja käristada ja peale pidu peaksid panema lakas omaette ona.

                        Maa tibid on nagunii juba 10 kilomeetrit traktoristi m.unni imenud, asi see 2 kilomeetrit taksojuhi vorsti imeda pole siis

                        Comment

                        • ranka
                          Miljon Põhjust Kodus Olla
                          • Sep 2008
                          • 36444

                          #72
                          Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                          Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                          Vaata ranka, kui pileti hind oleks 5 euri siis ei jätkuks maalt linna tulnud tibinatel raha urkakoha buyinni teha. Sinul ei oleks kellegile jooke välja käristada ja peale pidu peaksid panema lakas omaette ona.
                          Naistele võib alati erandi teha - tasuta :)

                          Comment

                          • KristjanLaas
                            Pokkeritark
                            • Oct 2009
                            • 6450

                            #73
                            Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                            Algselt postitas ranka Vaata postitust
                            Fixed price, mis kõikidele taksodele kehtib on sitaks hea ja ilma taksomeetrita veel parem. Kui on kindel summa, et hollywood to lasnamägi on €8, mustamaägi €8, õismaägi €12, nõmme €16 jne
                            Tellimiskeskus (endine kadaka takso) on sellise süsteemiga. Kõige soodsam pikaks tripiks (õismäe-park €5.2). Ainus miinus, et ei tea millise auto luckid (Inter jne. regidel savi) ja autodel pole plafooni, seega ei saa BUS rajal sõita. Ummiku ajal lamp seega.

                            Comment

                            • Simmo
                              Grinder
                              • Dec 2009
                              • 760

                              #74
                              Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                              Mul siin riigis on ka fixed price taksodel. Short drop within 3km 1.5$ 4-7km 2.5$ 8-15km 5$ ja ~80km on 25$

                              Comment

                              • valustyng
                                Õpihimuline Mängur
                                • Apr 2009
                                • 450

                                #75
                                Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

                                kus riigis nii head hinnad on?

                                Comment

                                Working...