*Ametlik taksoteema*

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • hotcocacola
    HTCCACLA
    • Oct 2008
    • 14473

    #76
    Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

    Dubai?

    Comment

    • vsiu100
      Moderaator
      • Oct 2008
      • 4253

      #77
      Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

      Guyana.

      aga ise kasutan taksodest 17888(eestimaa, logo, ...) või 6 38 0000(euro, IR,...), kuna hind+kvaliteet on enam-vähem.
      Kui vaja kindlaks ajaks autot ette tellida(a la hommikul kl 6 lennujaama), siis usaldan ainult Tulikat.
      Last edited by vsiu100; 11.09.12, 07:40.

      Comment

      • kuco
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 1910

        #78
        Re: OFFICIAL Kes kellena töötab ehk kuidas saame olla üksteisele kasulikud

        Kahju, et teema on läinud valedele radadele. Jätkame teema.
        Enda ametikoht programmeerija

        Comment

        • eddi
          Vana Tegija
          • Oct 2009
          • 1200

          #79
          *Ametlik taksoteema*

          No nüüd siis taksoteema. Go wild.

          Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust
          Tellimiskeskus (endine kadaka takso) on sellise süsteemiga. Kõige soodsam pikaks tripiks (õismäe-park €5.2). Ainus miinus, et ei tea millise auto luckid (Inter jne. regidel savi) ja autodel pole plafooni, seega ei saa BUS rajal sõita. Ummiku ajal lamp seega.
          Selle tellimuskeskuse kohta. Olen selle organisatsiooni ettevõtjaga korra kohtunud ja rääkinud. See on päri huvitav süsteem. Tüüp ostab väiksed pankrotistunud taksofirmade numbrid ära ja vahendab tellimusi. Annab näiteks euro taksojuhile ühe telefoni, kuhu hakkavad talle läbi GPS tellimused tulema. Taksojuhil on siis 2 tellimiskeskust pmst - euro tellimiskeskus ning lisaks saab ta läbi selle telefoni tellimusi.
          Taksofirma omanikele see üldse ei meeldi - aga mis sa teed? Taksojuhil on õigus ka teisi tellimusi võtta, kui tahab (kui ta on ikka FIEna tööl). Pluss ta tegutseb suhtelselt vaikselt ehk enamu taksofirma omanikest isegi ei tea, et mingi osa nende autojuhtidest teeb ka sellele tellimuskeskusele töid.

          Põhimõtteliselt sama, nagu Taksoabi teema, aga võib öelda, et efektiivsem ja väiksemate kuludega.

          Comment

          • vsiu100
            Moderaator
            • Oct 2008
            • 4253

            #80
            Re: *Ametlik taksoteema*

            pokker on lihtsalt taksojuhtide seas väga pop
            yep.
            sõitsin kunagi parki cashi mängima. taksojuht küsis, et noh poja, lähed gamblima?
            tegin saatusliku vea, kui vastasin, et eip,pokkerit mängima.
            terve tee sain bad beat lugusi kuulda nii livest, kui PS-st ca 40a vene mehe käest. Ta tõmbas ennast nii käima, et vahepeal tagus käega vastu rooli ja unustas jala gaasile liialt pikaks ajaks.....
            oleks vastanud, et jah, ruletti mängima, oleks ilma higiste peopesadeta kohale jõudnud.............

            Comment

            • eddi
              Vana Tegija
              • Oct 2009
              • 1200

              #81
              Re: *Ametlik taksoteema*

              Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
              Haha, ma reeglina ei viitsi kunagi taksojuhtidega rääkida (kui pole just hea tuttav - sõber taksojuht). Selle tõttu istun ma alati tahaistmele. Isegi, kui juht hakkab mingit pläma ajama, on siis palju kergem olukorda ära handlida.

              Algselt postitas Codecci Vaata postitust
              Miks just fixed price? See oleks ka jama imo, aga mingi ülemine piir võiks olla.
              Imo võiks olla 2 hinnataset. Keskmine ehk tavaklientide jaoks ning kallim (aga kõva kontrolli ja reguleerimise all) nagu näiteks Tallink ja Tulika.
              Kui tulekski täielik fixed price, siis oleks see jällegi Tallinki ja Tulika vastu ebaaus, kuna nendel on olemas enda klientuur, kes on hea meelega nõus seda summat maksma, kuna kvaliteet ja organiseeritus on ikkagi hinnale vastav.
              Last edited by eddi; 11.09.12, 10:30.

              Comment

              • Rage
                Klubi Liige
                • Nov 2008
                • 6853

                #82
                Re: *Ametlik taksoteema*

                Algselt postitas eddi Vaata postitust
                . Annab näiteks euro taksojuhile ühe telefoni, kuhu hakkavad talle läbi GPS tellimused tulema..
                möhh? läbi GPSi? wat?

                Algselt postitas eddi Vaata postitust
                Haha, ma reeglina ei viitsi kunagi taksojuhtidega rääkida (kui pole just hea tuttav - sõber taksojuht). Selle tõttu istun ma alati tahaistmele. Isegi, kui juht hakkab mingit pläma ajama, on siis palju kergem olukorda ära handlida.
                p.s. see ongi eestis vabsee imelik, et kõik sinna ette istmele ronivad.. normaalne ongi mitte taksojuhi külje alla pugeda.. ameerikamaal ju vabsee sein vahel ja ainult taga saab sõita..

                ühesõnaga ma istun alati võimalusel taga va kui seltskonda on rohkem kui kaks inimest..

                Comment

                • eddi
                  Vana Tegija
                  • Oct 2009
                  • 1200

                  #83
                  Re: *Ametlik taksoteema*

                  Algselt postitas Rage Vaata postitust
                  möhh? läbi GPSi? wat?
                  Ostad telefoni, millel on GPS küljes. Installid sinna ühe spetsiaalse äppi (vist oli tal custom made app, aga pole kindel). Dispetser istub kodus, tuleb kõne - dispetser vaatab arvutisse, tal seal programm kaardiga, mis näitab kõikide telefonide asukohta, kui kaart näitab, et mingi telefon (ehk autojuht) on antud rajoonis, saadab teate edasi, taksojuhi telefon annab märku, et tuli tellimus ja siis ta peab seal vajutama, kas võtab tellimuse või ei võta. Kui võtab, siis vajutab telefonis mingile nupule, dispetser saab kohe info kätte ja ütleb siis kliendile mitu min ja mis auto.

                  See tellimuskeskus, millest jutt käib, on kusjuures vägagi innovaatiline lahendus ja mis teeb ta nii efektiivseks - minimaalsed tegutsemiskulud tellimuste vahendamisel ja lihtsus.
                  Last edited by eddi; 11.09.12, 10:35.

                  Comment

                  • inward
                    Klubi Liige
                    • Sep 2009
                    • 6275

                    #84
                    Re: *Ametlik taksoteema*

                    Algselt postitas Rage Vaata postitust
                    p.s. see ongi eestis vabsee imelik, et kõik sinna ette istmele ronivad.. normaalne ongi mitte taksojuhi külje alla pugeda.. ameerikamaal ju vabsee sein vahel ja ainult taga saab sõita..

                    ühesõnaga ma istun alati võimalusel taga va kui seltskonda on rohkem kui kaks inimest..
                    This. Vanamees autosse ronides ütleb alati, et ministrid istuvadki taha ja sätib ennast mugavalt taga istmele.

                    Comment

                    • tolmuahv
                      Klubi Liige
                      • Feb 2009
                      • 2502

                      #85
                      Re: *Ametlik taksoteema*

                      Näiteks Skandinaavias ka üksi taksoga sõites on täielik no-no esiistmele istuda. See on nagu taksojuhi private zone ja sinna istutakse, kui taha ei mahu enam.

                      Global Takso kohta ei saa mainimata jätta: Reede öösel 3-paiku tulin autoga koju. Ülemiste ristis sõitis minu ees üks Global. Seal viadukti ehitustööde juures kiirendas veits ja rebis otse vastassuuna vööndisse, mis oli veel tugevalt tardega eraldatud ka. Lendas seal 70-ga umbes, õnneks kedagi Tartu või Järvevana poolt ei tulnud, muidu oleks üks piraat vähem.

                      Comment

                      • KristjanLaas
                        Pokkeritark
                        • Oct 2009
                        • 6450

                        #86
                        Re: *Ametlik taksoteema*

                        Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                        pokker on lihtsalt taksojuhtide seas väga pop
                        Kunagi linnast koju sõites võttis mind peale P. Grünthal isiklikult.


                        Appr. mitu taksojuhti Eestis umbes on?

                        Comment

                        • privador
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3951

                          #87
                          Re: *Ametlik taksoteema*

                          P. Grünthal
                          sõidab taksot-ei teadnudki

                          Aga see esiistme jutt. Äkki istutakse esiistmele, et mitte mingit pinget tekitada. St taksojuhil on palju kergem rünnakuid tõrjuda, kui isik on kõrval istmel. Harilikult tapmised ongi toime pandud nii, et nolgid istuvad taksojuhi taha ja neil seal hea toimetada...

                          Comment

                          • Oliverk
                            Moderaator
                            • Nov 2008
                            • 3016

                            #88
                            Re: *Ametlik taksoteema*

                            Algselt postitas eddi Vaata postitust
                            Ostad telefoni, millel on GPS küljes. Installid sinna ühe spetsiaalse äppi (vist oli tal custom made app, aga pole kindel). Dispetser istub kodus, tuleb kõne - dispetser vaatab arvutisse, tal seal programm kaardiga, mis näitab kõikide telefonide asukohta, kui kaart näitab, et mingi telefon (ehk autojuht) on antud rajoonis, saadab teate edasi, taksojuhi telefon annab märku, et tuli tellimus ja siis ta peab seal vajutama, kas võtab tellimuse või ei võta. Kui võtab, siis vajutab telefonis mingile nupule, dispetser saab kohe info kätte ja ütleb siis kliendile mitu min ja mis auto.

                            See tellimuskeskus, millest jutt käib, on kusjuures vägagi innovaatiline lahendus ja mis teeb ta nii efektiivseks - minimaalsed tegutsemiskulud tellimuste vahendamisel ja lihtsus.
                            Läbi GPS-iei saa mitte midagi saata. GPS on positsioneerimisüsteem.

                            Comment

                            • Pumper
                              Klubi Liige
                              • Mar 2009
                              • 2359

                              #89
                              Re: *Ametlik taksoteema*

                              Ma sain ükskord istuda taksos kus juhiks oli Farmi Gabrile, hullult shikilt oli riides ja mingi suht ok auto oli, hullult edev oli ka, a siis saabusid neiud ka autosse kes hakkasid räigelt irwitama ja mõnitama ja välja juba visatigi meid, ilma meetritki sõitmata.

                              Comment

                              • vsiu100
                                Moderaator
                                • Oct 2008
                                • 4253

                                #90
                                Re: *Ametlik taksoteema*

                                Gabriel sõidab nüüd limuga(taksot). Kohe tuli meelde film "Ohtlik reisija" ja "Alfie" kus osalised unistasid ka oma limu-bisnisist.

                                Comment

                                Working...