*** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #1

    *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

    Kui keegi arvab, et teeb mängus suuri vigu aga ei ole selles kindel ning kasutab ükskõik millilst pokkeri programmi (Holdem Manager, Poker Tracker, Poker Office ...) siis siia võib postitada oma screen-shotid oma statistikast/graafikutest teistele analüüsimiseks.

    Tegin eraldi teema, sest siis on kõik statid ja ka nõuanded koos ja lihtsam otsida või sirvida kindlat probleemi.
  • rrrr
    Grinder
    • Nov 2008
    • 904

    #2
    Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

    Minu eelmine postitus oli siis järgmine:

    Selle Ranka poolt toodud käte rangega (foorumis saagem prodeks ja jäägem eestlasteks) on tihti nii, et istud flopis õnnetult pisikese paariga ja maas on 3 ülekaarti või hoiad käes flopiga saadud keskmist v isegi kõrgemat paari aga ega vastane ka nüüd palja õhuga floppi ei sisene. Enamjaolt visatakse küll cont beti peale maha kuid kui callitakse, siis on suur küsimärk - mis tal on. Mahaviskamised on väiksed võidud aga potist loobumine on juba tera suurem kaotus ja taga olles peale surumine võrdub tavaliselt oma buy-ini kaotusega.

    Selle jutu peale tahtsin küsida, et oskab keegi HEMi statti või statte öelda, millega saaks hinnata vastase postflop käitumist. Et eraldada mustad lambad valgetest - kes on võimeline callima lõpuni madalaima või keskmise paariga või ebarentaabli drawiga versus need tegelased kes callivad oma flopatud seti/rea/majaga. Cbet ja fold to Cbet ei sobi kuna mu sample on väike (10K käsi sh: 3K totaalset donki, 4K shortstackerit ja 3K valgustatud donki). Kas peale showdowni stattidest annaks midagi välja imeda?


    Lisan valgustatud donki osa graafiku ja statid

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #3
      Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

      Algselt postitas rrrr
      Selle Ranka poolt toodud käte rangega (foorumis saagem prodeks ja jäägem eestlasteks) on tihti nii, et istud flopis õnnetult pisikese paariga ja maas on 3 ülekaarti või hoiad käes flopiga saadud keskmist v isegi kõrgemat paari aga ega vastane ka nüüd palja õhuga floppi ei sisene. Enamjaolt visatakse küll cont beti peale maha kuid kui callitakse, siis on suur küsimärk - mis tal on. Mahaviskamised on väiksed võidud aga potist loobumine on juba tera suurem kaotus ja taga olles peale surumine võrdub tavaliselt oma buy-ini kaotusega.

      Selle jutu peale tahtsin küsida, et oskab keegi HEMi statti või statte öelda, millega saaks hinnata vastase postflop käitumist. Et eraldada mustad lambad valgetest - kes on võimeline callima lõpuni madalaima või keskmise paariga või ebarentaabli drawiga versus need tegelased kes callivad oma flopatud seti/rea/majaga. Cbet ja fold to Cbet ei sobi kuna mu sample on väike (10K käsi sh: 3K totaalset donki, 4K shortstackerit ja 3K valgustatud donki). Kas peale showdowni stattidest annaks midagi välja imeda?
      Sõnum kopeeritud teemast: http://arion.pri.ee/foorum/index.php/topic,189.0.html

      Et saada vastasest õiget aimu ja teada, mis kaartidega ta callib siis ei piisa enam ühest statist vaid juba tervest statistika komplektist ehk tema iseloomust. Kui vastane on väga loose (VPIP üle 30), siis on tegu mängijaga, kes reeglina (aga ei pruugi) mängib üle kõike käsi - alates tõmmetest või callib kõik betid ära A2-ega 2KQT7 boardil.

      Seega 1) oleks VPIP - mida loosem vastane seda tõenäolisem on, et ta mängib igat kaardi üle või drawib liiga kaugele ja seega peaksid top paariga julmalt value bettima ja isegi 2nd paariga kõlbab valubettioda.

      Teine stat oleks AF ehk Agression Faktor, mida peaksid kombineerima koos VPIP-ga. Kui vastasel on suur VPIP (30%) ja väga madal AF (1 või väiksem) ja sample on ca 100 kätt, siis tea, et su vastas on tõenäoliselt callingstation, kes ei pane maha mitte ühtegi tõmmet ja võib callida isegi äss kõrgega igal tänaval su betid ära. Sellist vastast beti nagu hull top paari või paremaga ning kui ta raiseb su beti, siis tea, et tal on reeglina käsi, mis on sinu top paarist parem ning top paari võid väga lihtsalt maha visata. Samuti sellist vastast beti 2-nd paariga ja isegi 3-rd paariga! Sest ta callib väga lihtsalt. Reeglina callingstationitel on ka "Went to Showdown" stat kõrge - 30% või suurem! Antud strateegia "standard" nimi on "The Hammer"

      Kui AF on suur (3 või suurem), VPIP on loose (30%+) siis tea, et tegu on tõenäoliselt maniaakalse vastasega, kes samuti mängib kaarte üle aga erinevalt callingstationist ta ei calli vaid betib ja raiseb! Ta on natuke ohtlikum vastane, kuna teda on raskem või peaaegu võimatu lugeda ning sa ei saa kunagi teada, kas su top paar on nüüd hea või mitte. Reeglina sellised mängijad on võimelised all-in bluffima iga paari, iga tõmbe kui ka täiesti külma õhuga. Seega ära top paari nende vastu foldi! Kui board on kuiv (tõmbeid ei ole) ja ta betib siis kasuta strateegiat "the Rope-a-Dope" (kui keegi oskab seda tõlkida siis andke teada, kuidas see Eesti keeles kõlaks). Selle strateegia mõte on, et ulata maniakile köis ja las poob end ise üles. Ehk maakeeli ära ise beti - lase tal bettida ning sina soodsatel olukordadel calli (positioonil) või siis kasuta check-raise (Out of position). Ta betib end ise surnuks. Reeglina sellistel vastastel on W$WSF (Won Dollar When Saw Flop) stat hästi suur - 50%+. See stat tähendab, et kui tihti (%) võitis poti, kui nägi floppi. Ehk nad võidavad väga palju potte, bettides julmalt ja sundides vastaseid foldima!

      Comment

      • rrrr
        Grinder
        • Nov 2008
        • 904

        #4
        Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

        Tänud. Õhtul katsetan. Oma graafiku ja stattide lingi sain ka korda. Neid showdowni statte pole varem vaadanud. Hetkel vaatan ennasti:
        1) W$WSF=33% - poti_võit_peale floppi / flopi_nägemised How often you won the pot when you saw a flop.
        2) WTSD%=37% - showdownide_arv / flopi_nägemised How often you go to showdown when you’ve seen a flop
        3) W$SD%=39% - võidud_showdownidelt / showdownid How often you win a positive amount when you see a showdown

        Nagu ma aru saan olen ma callingstation? WTSD% on > 30. Ja eeldusel, et enamik potte koosneb endast, ühest vastasest, blindidest ja mõnest limperist, siis W$SD=39% showdownides kaotav mängija? Rankal on WTSD% ca 20 ringis ja W$SD% üle 50%. Uhh, täie õigusega räme fish olen. Ranka, mis su W$WSF on ?

        Comment

        • Tigrano
          Administraator
          • Oct 2008
          • 7614

          #5
          Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

          Algselt postitas rrrr

          Selle Ranka poolt toodud käte rangega (foorumis saagem prodeks ja jäägem eestlasteks) on tihti nii, et istud flopis õnnetult pisikese paariga ja maas on 3 ülekaarti või hoiad käes flopiga saadud keskmist v isegi kõrgemat paari aga ega vastane ka nüüd palja õhuga floppi ei sisene. Enamjaolt visatakse küll cont beti peale maha kuid kui callitakse, siis on suur küsimärk - mis tal on. Mahaviskamised on väiksed võidud aga potist loobumine on juba tera suurem kaotus ja taga olles peale surumine võrdub tavaliselt oma buy-ini kaotusega.


          Kui alguses oskuseid napib, siis võite ju alati käte range veel vähendada, et vältida raskete otsuste tegemist postflopis, kindlasti ka variatsoon on väiksem. Postflop mäng vajab juba rohkem oskuseid, sest ei saa mängida konkreetselt tabeli järgi. Peate teadma, millised flopid on kasumlikud tegemaks jätkupanust, ning kui teete jätkupanuse, mis on teie järgmine plaan.

          Samuti ei ole võimalik võita igat poti nagu arvad ning taga olles võidu peale surumine ei ole ka loose mängijate vastu mõistlik. Seda arvamust kinnitab ka Sinu stat WTSD% mis on ülimalt suur 39.7% (25% kandis peaks olema umbes) ja viitab antud olukorras liigsele püüdlikusele igat potti võita taga olles ning võimalik ka, et kardad panustada ees olles.

          Selle jutu peale tahtsin küsida, et oskab keegi HEMi statti või statte öelda, millega saaks hinnata vastase postflop käitumist. Et eraldada mustad lambad valgetest - kes on võimeline callima lõpuni madalaima või keskmise paariga või ebarentaabli drawiga versus need tegelased kes callivad oma flopatud seti/rea/majaga. Cbet ja fold to Cbet ei sobi kuna mu sample on väike (10K käsi sh: 3K totaalset donki, 4K shortstackerit ja 3K valgustatud donki). Kas peale showdowni stattidest annaks midagi välja imeda?
          See ei ole enam, nii lihtne. Fold to Cbet flopis, turnis on väga oluline, isegi kui sample on väike, parem ikka kui mitte midagi. Flopi, turni, riveri agressiivsus faktorid on tihti abiks, samuti chek-raise jne

          Comment

          • ranka
            Miljon Põhjust Kodus Olla
            • Sep 2008
            • 36444

            #6
            Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

            Algselt postitas rrrr
            Tänud. Õhtul katsetan. Oma graafiku ja stattide lingi sain ka korda. Neid showdowni statte pole varem vaadanud. Hetkel vaatan ennasti:
            1) W$WSF=33% - poti_võit_peale floppi / flopi_nägemised How often you won the pot when you saw a flop.
            2) WTSD%=37% - showdownide_arv / flopi_nägemised How often you go to showdown when you’ve seen a flop
            3) W$SD%=39% - võidud_showdownidelt / showdownid How often you win a positive amount when you see a showdown

            Nagu ma aru saan olen ma callingstation? WTSD% on > 30. Ja eeldusel, et enamik potte koosneb endast, ühest vastasest, blindidest ja mõnest limperist, siis W$SD=39% showdownides kaotav mängija? Rankal on WTSD% ca 20 ringis ja W$SD% üle 50%. Uhh, täie õigusega räme fish olen. Ranka, mis su W$WSF on ?
            WOW! WTSD - 37%?????? Kui suur see sample on?

            Comment

            • farik666
              Klubi Liige
              • Oct 2008
              • 834

              #7
              Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

              Ma ootaks ka kommentaare oma stattide kohta (graafikut ei postita, see liiga jube) kuna mäng on lausa kohutav viimasel ajal.. ei saa aru mida valesti teen.. kolisin tagasi NL5 et bankroll managmenti järgida... ja seal suudan enamvähem break-even olla.. kuigi seal peaks ammu juba olema võitev mängija..

              Lisaks veel niipalju, et ennem olin primas 6max mängija ja NL10 oli mäng + poolel. Siis tuli suur paus pokkerimängu ja kui nüüd 1,5 kuud tagasi uuesti alustasin, siis primas full ringi ja nüüdseks olen kolinud Starsi, kus ka üritan Full ring NL5 imesid teha... kuid ei õnnestu... 6max ja FR ikka öö ja päev..

              Enda nõrkusteks pean, et ei suuda foldida kätt, kui vastane on tugevust näidanud.. ja vbl cbetin liiga palju.. preflop raise ja cbet flopis.. toovad mulle ränka kahjumit.. kuna annan turnil alla kui vastane panustab.. ja muidugi all in käigud... ei suuda jälle maha panna kätt.. palju on olnud ka muidugi bad beate.. aga see ei tohiks olla näitaja... NL5 peaks olema juba ammu edasi kolind NL10. Enne raisk ei lõpeta kui ükskõik mis limiidil võitev mängija olen ja seda full ringis siis.

              statid siis 11039 käe kohta:

              VP$IP: 13.6
              PFR: 9.1
              3bet%: 3.7
              WTSD%: 22.8
              W$SD%: 48.7
              Agg: 4.05

              Kui veel midagi vaja siis postitan.

              Ootan näpunäiteid !

              Comment

              • ranka
                Miljon Põhjust Kodus Olla
                • Sep 2008
                • 36444

                #8
                Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

                farik666, su statid paistavad solid, WTSD on suht OK, ainult W$SD% on madala võitu ja see ehk tähendab, et sa jooksed natuke halvemini?

                Mängi edasi ja anna update 20,000 käe juures.

                Comment

                • rrrr
                  Grinder
                  • Nov 2008
                  • 904

                  #9
                  Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

                  Algselt postitas ranka
                  WOW! WTSD - 37%?????? Kui suur see sample on?
                  Sample on 3K kätt. Kardangi, et $ kaob sellesse mutiauku. Et võidan cont betiga väikeseid potte, vahel kaotan suuri ja vahepeal, kui olen võimeline cont betist loobuma, siis callin ikka vastase gayraise riveril ära.

                  Comment

                  • Tigrano
                    Administraator
                    • Oct 2008
                    • 7614

                    #10
                    Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

                    Algselt postitas farik666
                    Ma ootaks ka kommentaare oma stattide kohta (graafikut ei postita, see liiga jube) kuna mäng on lausa kohutav viimasel ajal.. ei saa aru mida valesti teen.. kolisin tagasi NL5 et bankroll managmenti järgida... ja seal suudan enamvähem break-even olla.. kuigi seal peaks ammu juba olema võitev mängija..

                    Lisaks veel niipalju, et ennem olin primas 6max mängija ja NL10 oli mäng + poolel. Siis tuli suur paus pokkerimängu ja kui nüüd 1,5 kuud tagasi uuesti alustasin, siis primas full ringi ja nüüdseks olen kolinud Starsi, kus ka üritan Full ring NL5 imesid teha... kuid ei õnnestu... 6max ja FR ikka öö ja päev..

                    Enda nõrkusteks pean, et ei suuda foldida kätt, kui vastane on tugevust näidanud.. ja vbl cbetin liiga palju.. preflop raise ja cbet flopis.. toovad mulle ränka kahjumit.. kuna annan turnil alla kui vastane panustab.. ja muidugi all in käigud... ei suuda jälle maha panna kätt.. palju on olnud ka muidugi bad beate.. aga see ei tohiks olla näitaja... NL5 peaks olema juba ammu edasi kolind NL10. Enne raisk ei lõpeta kui ükskõik mis limiidil võitev mängija olen ja seda full ringis siis.

                    statid siis 11039 käe kohta:

                    VP$IP: 13.6
                    PFR: 9.1
                    3bet%: 3.7
                    WTSD%: 22.8
                    W$SD%: 48.7
                    Agg: 4.05

                    Kui veel midagi vaja siis postitan.

                    Ootan näpunäiteid !
                    Nii on rakse analüüsida, kui postitate ei tasu häbeneda oma teiste statide näitajaid. Rohkem pole öelda, kui et full ringis sellise VPIP peaks olema W$SD% suurem, kui 50%. Antud juhul on alla 50% ja se võib tähendada, et callid suuri bette oma TPGK (top paari, hea kikkeri) või ülepaaridega. Mainisid ka ise, et "Enda nõrkusteks pean, et ei suuda foldida kätt, kui vastane on tugevust näidanud." , mis võib olla täiesti tõene.

                    Comment

                    • farik666
                      Klubi Liige
                      • Oct 2008
                      • 834

                      #11
                      Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

                      No jooks on nagu ta on.. ühtegi seti ei hiti ja kui hitin siis vastane tõmbab rea v maja või kõvema seti, A high mast riverdatakse alati majaga... ja kui otsustangi ntks K high mastiga mängida siis vastas on A high mast jne.. muidugi on ka erandeid.. pmõtselt kui mul on solid käsi, siis ma tean juba edasist käe käiku, kui on draw'd või palju outse ja oddisd soodsad siis ka tean mida teha...

                      Kõige suuremad probleemid on ntks AKs preflop raisen ja saan 2 callerit, flop 86T... cbet ja persevest jälle callib... sellistes olukordades pmõtselt hoian ise köie otsast...

                      Vbl mängin ka liiga vähe...üritan 1000 kätt päevas, aga 4laual ei tule nii palju... rohkem ei taha laudu võtta ka, kuna keskendumine hajub.

                      @Tigrano, mis statte veel postitan?

                      Comment

                      • antnx
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3102

                        #12
                        Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

                        Lisan oma statid kah
                        Mängind kuskil 7k käsi

                        Comment

                        • ranka
                          Miljon Põhjust Kodus Olla
                          • Sep 2008
                          • 36444

                          #13
                          Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

                          Algselt postitas rrrr
                          Sample on 3K kätt. Kardangi, et $ kaob sellesse mutiauku. Et võidan cont betiga väikeseid potte, vahel kaotan suuri ja vahepeal, kui olen võimeline cont betist loobuma, siis callin ikka vastase gayraise riveril ära.
                          Siin puudub loogika. Minu strateegia järgi peaks sa olema nit, kes mängib postflopis Fit&Fold moodi. Kui hittis siis betib ja proovib saada all-in, kui ei hiti siis annab alla. See peaks tähendama seda, et sa showdownile jõuad harva, nii 18-20% juhtudel.

                          Sample on küll väike aga mulle tundub, et sa lähed liialt showdownile ehk teed cbeti ja siis hakkad miski 2-nd paariga check-callima turni ja riveri või tihti callid vastaste bette. Ei oska nii konkreetselt öelda aga kui 10k käe juures on sul went to SD suurem, kui 30%, siis on kindlasti suur jama! (tegelt 30% oleks väga hea, kui sa käsi super hästi loed :P)

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #14
                            Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

                            Algselt postitas antnx
                            Lisan oma statid kah
                            Mängind kuskil 7k käsi
                            POSITSIOON, POSITSIOON JA VEELKORD POSITSIOON! Saage aru, et hilistelt positioonidelt tuleb mängida rohkem käsi! Uuri mu strateegia rangesid MP3, CO ja Button ning võrdle neid UTG rangedega ja näed, et tohutult loosemad on ranged!

                            Comment

                            • lenC
                              Administraator
                              • Oct 2008
                              • 6440

                              #15
                              Re: *** Ametlik Stattide ja Graafikute analüüsi teema ***

                              ma ei näe mitte midagi antnx posti all peale selle et ta on 7k kätt mänginud.

                              Comment

                              Working...