poker botid?

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #196
    Re: poker botid?

    Algselt postitas Tohman
    Matemaatika käib progremisega käsi-käes. Tähtis on huvi asja vastu, siis arenevad ka oskused. Lihtsalt ma ei viitsi vaielda siin, kas see on võimalik v mitte, kunagi kui valmis saan, siis arutame edasi, seniks aga laske sõnamõõkadel välkuda palju soovite, alati on skeptikuid jms.
    Aga sa üldse mängida oskad sellisel tasemel, et miski 3-4K$ (või mis su eesmärk oligi) teenida?

    Comment

    • nikitheone
      Mr. Puujalg
      • Aug 2009
      • 6446

      #197
      Re: poker botid?

      a see on ka huvitav küsimus, et kas sa pead mängima sellisel tasemel, et teha sellist botti?
      &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

      Comment

      • Tohman
        FPP Pro
        • Aug 2009
        • 297

        #198
        Re: poker botid?

        Ei pea, sest bot suudab mängida tunduvalt kauem päevas, lõpus vigu tegemata ja saab sisse programmeerida erinevaid strateegiaid. Bot on robot - ta ei väsi, ta ei tilta, ta ei tee vigu, teda ei sega kõrvalised faktorid(tv, venelaste kisa tänavalt jne) Kuni pole mingit haiget metagame'i biidib bot süsteemi hästi. Kuigi isegi on võimalik adaptida ka kindlate vastaste vastu (metagame'i variant, aga see tähendaks juba roppu tööd)

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #199
          Re: poker botid?

          Algselt postitas nikitheone
          a see on ka huvitav küsimus, et kas sa pead mängima sellisel tasemel, et teha sellist botti?
          Ma arvan, et peab tunduvalt kõrgemal mängima, väljaarvatud juhul kui sa oled väga andekas, aga lihtsalt väärastunud mindsetiga, et muidu beadiks NL5000, aga mindseti pärast ei saa ja siis teed NL200 boti.

          Comment

          • nikitheone
            Mr. Puujalg
            • Aug 2009
            • 6446

            #200
            Re: poker botid?

            Algselt postitas Codecci
            Ma arvan, et peab tunduvalt kõrgemal mängima, väljaarvatud juhul kui sa oled väga andekas, aga lihtsalt väärastunud mindsetiga, et muidu beadiks NL5000, aga mindseti pärast ei saa ja siis teed NL200 boti.
            lihtsalt nt males praeguse tugevaima programmi rybka looja on reitinguga 2300 (võrdluseks - maailma kõige tipus olevamad mängijad on praegu 2800, rybka hinnatakase 3100, eesti parim on 2500 millegagi)
            &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

            Comment

            • r3o
              FPP Pro
              • Apr 2009
              • 260

              #201
              Re: poker botid?

              Algselt postitas nikitheone
              a see on ka huvitav küsimus, et kas sa pead mängima sellisel tasemel, et teha sellist botti?
              Loomulikult pead sa sellel tasemel mängima. Bot ei mõtle ju ise.. sa proged ta nii nagu oskad valmis. Sina ütled (proged) kuidas ta mõtleb. Ja kui sa mängida ei oska ei oska bot ka. Ainus eelis on see, et bot suudab suurema arvu tunde mängida ja seega võib mingil määral kehvem olla.

              Comment

              • Tohman
                FPP Pro
                • Aug 2009
                • 297

                #202
                Re: poker botid?

                Saad aru, ise mängides teed sa vigu (kas siis väsimusest, kiirustamisest, tildi pärast), bot neid vigu ei tee. Loogiline, et boti valmistades, pead sa jagama nii pokkerist kui ka programmeerimisest ja mõnest arvutialasest valdkonnast ikka päris palju. Loogiline, et kui sa pokkerist sittagi ei jaga, siis sa ei suuda teha seda beativat progret. Aga asi on nii et selle saab ehitada suvalise pokkeri strateegia, oddside, equity, HEMi statside peale, et oleks +EV

                Comment

                • Tohman
                  FPP Pro
                  • Aug 2009
                  • 297

                  #203
                  Re: poker botid?

                  ja vaata niki näidet rybka kohta...

                  Comment

                  • nikitheone
                    Mr. Puujalg
                    • Aug 2009
                    • 6446

                    #204
                    Re: poker botid?

                    pluss võib lisada igasugu kalkulaatorid ja tegelt ükskõik mis arvuteid - ükski inimene ei arvuta nii kiiresti/hästi - arvutid arvutavad. Ilmselge, et sellises matas on praegu arvuti parem kui inimene.
                    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                    Comment

                    • Pahvak
                      Pastilaa?? Ei!
                      • Dec 2008
                      • 4431

                      #205
                      Re: poker botid?

                      Tehke valmis, mis seletate.

                      Huvitatud võivad ennast arendada teemadel statistical learning/machine learning. Kui see valdkond keeruliseks jääb, siis võite heast deepstack NL boti kirjutamisest ainult und näha.
                      Fullstacks have more fun.

                      Comment

                      • Tohman
                        FPP Pro
                        • Aug 2009
                        • 297

                        #206
                        Re: poker botid?

                        Ma olen sunnitud niigi väga keeruliste asjadega kokku puutuma..

                        Comment

                        • Codecci
                          Luuramas Naisteturniire
                          • Nov 2008
                          • 7574

                          #207
                          Re: poker botid?

                          Algselt postitas Tohman
                          Saad aru, ise mängides teed sa vigu (kas siis väsimusest, kiirustamisest, tildi pärast), bot neid vigu ei tee. Loogiline, et boti valmistades, pead sa jagama nii pokkerist kui ka programmeerimisest ja mõnest arvutialasest valdkonnast ikka päris palju. Loogiline, et kui sa pokkerist sittagi ei jaga, siis sa ei suuda teha seda beativat progret. Aga asi on nii et selle saab ehitada suvalise pokkeri strateegia, oddside, equity, HEMi statside peale, et oleks +EV
                          Aga bot ei suuda loovalt mõelda erinevalt inimmõistusest ja mis on pokkeris sitaks oluline. Matemaatika tähtus on väike selle kõrval. Fixed Limit mängudes vb matt sitaks tähtis, NLHE-s mitte eriti. Kõrgemaid tasemeid (v.a. fixed limit ja v.a. shortstackimine) on botti biitima panna võimatu ma arvan, sest raha teenimiseks ei ole hea mängida unexploitable stiili, imidž on liiga oluline.

                          Comment

                          • 2ssapaar
                            Õpihimuline Mängur
                            • Nov 2008
                            • 423

                            #208
                            Re: poker botid?

                            igatahes pokkeris ei saa nl50 mängija teha nl200 botti (erinevalt malest siis), kuna ta ei tea kuidas sealsed regularid mängivad ja kuidas nendega kohaeda

                            Comment

                            • nikitheone
                              Mr. Puujalg
                              • Aug 2009
                              • 6446

                              #209
                              Re: poker botid?

                              selge
                              &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                              Comment

                              • Tohman
                                FPP Pro
                                • Aug 2009
                                • 297

                                #210
                                Re: poker botid?

                                Ma rääkisin, et on võimalik panna erinevaid strateegiaid mängima, mängu mixima, vastavalt statidele, mis saad HEM-st või PT3-st. Nõustun, et highstakes HUs biitivat boti erinevate mängijate vastu on pea võimatu teha, aga microstakes või midstakes madalamas osas FR mänguks on minu meelest suht tehtav. On võimalik panna programm tööle erinevate imidžitega ja seda vastavalt näitajatele lauas, on võimalik panna too adaptima. Ma pole väitnudki, et see pole ropp töö, aga miski pole võimatu IMHO.

                                2ssapaar: algul teedki madalamale, siis liigud järjest üles ja täiendad oma programmi, ega saagi kohe tipptasemel botti ju.. ega sa ise ka ju ei lähe kohe NL200 ja hakka seda beatima, vaikselt liigud üles.

                                Comment

                                Working...