ACI - Air Crash Investigation

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Pahvak
    Pastilaa?? Ei!
    • Dec 2008
    • 4431

    #61
    Re: ACI - Air Crash Investigation

    Lühidalt: jättes kõik muu kõrvale tahan ma oma x kilomeetrit läbida võimalikult turvaliselt. Mind huvitab teekonna turvalisus kasutades lennukit või autot. Mind aga ei huvita, kas mul on 1h autos turvalisem istuda kui lennukis. Kiirused on ju erinevad.

    P.S Kui me võrdleme omavahel tunde, siis me ei arvesta kiiruse mõju ja kiirused on lennukil ja autol teatavasti erinevad. ;D
    Fullstacks have more fun.

    Comment

    • vsiu100
      Moderaator
      • Oct 2008
      • 4253

      #62
      Re: ACI - Air Crash Investigation

      ok, sellest 1,3 vs 1,7 võib järeldada, et lennuliiklus on ikkagi kordades ohutum kui autoliiklus, kuna keskmiselt on inimesi lennukis pakun , et ca 50x rohkem.

      Comment

      • muhkLionu
        Grinder
        • Jan 2009
        • 522

        #63
        Re: ACI - Air Crash Investigation

        veel samalt lingilt:

        Deaths per billion hours
        Bus: 11.1
        Rail: 30
        Air: 30.8
        Water: 50
        Van: 60
        Car: 130
        Foot: 220
        Bicycle: 550
        Motorcycle: 4840

        Nii et lennusõit on samas riskikategoorias rongiga. Auto on 4x ohtlikum ja mootorratas tuleks üldse ära keelata.

        Minu kiire arvutus andis maismaaliiklusele 15surmajuhtumit ühel miljardi tunni kohta, nii imelik küll, üsna õiges suurusjärgus.

        Comment

        • Aristotep
          Grinder
          • Oct 2008
          • 605

          #64
          Re: ACI - Air Crash Investigation

          Mina tahan läbida x kilomeetrit võimalikult vähese ajakuluga. Ainult turvalisuse peale mõeldes ei tohiks üldse kodunt välja minna :P

          Comment

          • Pahvak
            Pastilaa?? Ei!
            • Dec 2008
            • 4431

            #65
            Re: ACI - Air Crash Investigation

            Algselt postitas muhkLionu
            veel samalt lingilt:

            Deaths per billion hours
            Bus: 11.1
            Rail: 30
            Air: 30.8
            Water: 50
            Van: 60
            Car: 130
            Foot: 220
            Bicycle: 550
            Motorcycle: 4840

            Nii et lennusõit on samas riskikategoorias rongiga. Auto on 4x ohtlikum ja mootorratas tuleks üldse ära keelata.

            Minu kiire arvutus andis maismaaliiklusele 15surmajuhtumit ühel miljardi tunni kohta, nii imelik küll, üsna õiges suurusjärgus.
            Kuna lennuk on 3x ohtlikum kui buss, kas ma siis peaks bussiga Berliini sõitma ;D? V: Ei, sest bussiga läheb 10x rohkem aega e. -EV.
            Fullstacks have more fun.

            Comment

            • kollane
              Pokkerihai
              • Nov 2008
              • 2031

              #66
              Re: ACI - Air Crash Investigation

              need lennuki videod olid tõesti huvitava antnx.
              väga huvitavad.. kuskilt tirida ka veel mingeid saab ?

              Comment

              • vsiu100
                Moderaator
                • Oct 2008
                • 4253

                #67
                Re: ACI - Air Crash Investigation

                Algselt postitas Pahvak
                Kuna lennuk on 3x ohtlikum kui buss, kas ma siis peaks bussiga Berliini sõitma ;D? V: Ei, sest bussiga läheb 10x rohkem aega e. -EV.
                selle bussiliikluse nr tõmbab alla linnasisesed transpordid, kus surmajuhtumeid on vähe.

                Comment

                • muhkLionu
                  Grinder
                  • Jan 2009
                  • 522

                  #68
                  Re: ACI - Air Crash Investigation

                  Algselt postitas Pahvak
                  Kuna lennuk on 3x ohtlikum kui buss, kas ma siis peaks bussiga Berliini sõitma ;D? V: Ei, sest bussiga läheb 10x rohkem aega e. -EV.
                  Õige:

                  Deaths per billion kilometres
                  Air: 0.05
                  Bus: 0.4
                  Rail: 0.6
                  Van: 1.2
                  Water: 2.6
                  Car: 3.1
                  Bicycle: 44.6
                  Foot: 54.2
                  Motorcycle: 108.9

                  Comment

                  • antnx
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3102

                    #69
                    Re: ACI - Air Crash Investigation

                    Kui kirjutad youtube Air crash investigation siis sealt näeb neid igasuguseid. Mulle pakkus põnevust Potomaci jõe katastroof. Vaadake kindlasti ka seda. Nendest tuleb ilusti välja, et iga detail on oluline.

                    Comment

                    • Cash87
                      Vana Tegija
                      • Feb 2009
                      • 1402

                      #70
                      Re: ACI - Air Crash Investigation

                      Lennukiga saab kiiremini kohale ja surma saab igas olukorras niiet vahet pole :D

                      Comment

                      • Pahvak
                        Pastilaa?? Ei!
                        • Dec 2008
                        • 4431

                        #71
                        Re: ACI - Air Crash Investigation

                        Algselt postitas Cash87
                        Lennukiga saab kiiremini kohale ja surma saab igas olukorras niiet vahet pole :D
                        Jätkan su mõttekäiku: Tõenäosus surma saada on nagunii 50-50. Sa kas saad või ei saa.

                        Alati ajab tilti kui keegi seda 50-50 juttu ajab.
                        Fullstacks have more fun.

                        Comment

                        • vennike
                          Pokkerihai
                          • Mar 2009
                          • 1958

                          #72
                          Re: ACI - Air Crash Investigation

                          ma olen lennukiga kõvasti rohkem lennanud kui keskmine inimene, aga kuna ma füüsikas väga kõva käpp pole, siis väike ebamugavustunne on alati sees :) Samuti olen ma proovinud sõpradega väikebussis marsruuti Pärnu-Amsterdam-London ja ega rohkem sellist jama eriti ette võtta ei taha, Amsterdam välja arvata ;D Üleüldse vaatan ma väga imeliku pilguga tegelasi, kes lähevad auto/bussiga mingile paarinädalasele Eurotripile. Peab ikka natuke sõge olema peast.

                          Comment

                          • blazkuh
                            Õpihimuline Mängur
                            • Feb 2009
                            • 400

                            #73
                            Re: ACI - Air Crash Investigation

                            Tais sõitsin VIP bussiga Phuket-Bangkok, 12h kokku. Oli tunduvalt mugavam kui 10.5h lennusõit. Istmed on laiad ja käivad alla, nagu voodis pikutaks. Saad ilusti teki ja padjakese ja uinud seal rahulikult :)

                            Comment

                            • rohelinekonn
                              Klubi Liige
                              • Nov 2008
                              • 3808

                              #74
                              Re: ACI - Air Crash Investigation

                              Algselt postitas vennike
                              Üleüldse vaatan ma väga imeliku pilguga tegelasi, kes lähevad auto/bussiga mingile paarinädalasele Eurotripile. Peab ikka natuke sõge olema peast.
                              mis mõttes sõge, käisn paar aastat tagasi sellisel tripil ja see oli üks lahedamaid reise üldse kui satud kohtadesse kuhu mingi suvaline turist ei satu. Kohtasin palju huvitavaid inimesi ja külastasin lahedaid kohtasi, üldse oli see üks parimaid kogemusi. Tulevikus plaanin kidnalsti veel sellise asja ette võtta.

                              Comment

                              • leits
                                Hundinui
                                • Apr 2009
                                • 9562

                                #75
                                Re: ACI - Air Crash Investigation



                                nõusutn, olen bussiga hispaanias k2inud, esimene ja viimane bussireis minu puhul

                                Comment

                                Working...