Küssa kõikidele PRO-dele.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #46
    Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

    Algselt postitas Codecci Vaata postitust
    Adjustida tuleb alati, isegi kui võidad ilma selleta hästi - see kuulub ABC alla.

    Gearide vahetamine - see on üks imelik termin minu arust. Mida see tähendab? Seda, et vahest oled 10/7 fit-or-fold, vahest 30/25 loose manki? Kui nii, siis milleks seda vaja? Vastased panevad väga täpselt tähele kuidas su mäng viimaste kätega muutunud on? Ei tahaks uskuda.

    Tuleb lihtsalt head balansseeritud mängu omada, mis sisaldab nii valuebette, thin valuebette, semi-bluffe, bluffe ja ei ole vaja mingeid geare. Mõnes lauas tuleb võib-olla mõnikord vastaste mängustiilide tõttu tightim olla, teises lauas loosem, aga see kuulub adjustimise mitte gearide vahetamise alla imo.
    Kui sul on fullringis vastase kohta 20/18/3 statid, 3betib 8% ajast - 10,000 kätt ja ta nüüd jookseb 9/6/5, 3betib 2% ajast siis hui need statid sul kiirelt muutuma hakkavad.

    Codeccile lisaks niipalju või antnx 4beti näitele ütleks nii: on väga suur vahe kas tehakse mõttega 4bet-bluff või lampi. 25NL vennad eriti ei bluffi mõttega.

    PS! Kui 25NL tase on tõesti viimaste aastatega tõusnud siis 25NL ja 100NL vahe on täiesti olematu. Seega ronige kohe 100NL!

    Comment

    • Pahvak
      Pastilaa?? Ei!
      • Dec 2008
      • 4431

      #47
      Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

      Algselt postitas antnx Vaata postitust
      Tahaksin lisada, et mängud on drastiliselt muutunud selle viimase paari aasta jooksul. Fishe küll on aga mängud on kordades raskemad. Nüüd pead isegi nl25-es mõtlema ja tegema move, mida isegi aasta tagasi ei kujutanud ettegi, et pead tegema. Mängu täiustamisega peab umbes 2x rohkem vaeva nägema, kui varem. Õppimisele peab aega kulutama rohkem kui laudades olemisele. Mina panen käe südamele ja võin öelda, et ma ei biidi nl25 ja sellel ka omad põhjused (vähemalt starsis). Enamus regulare on seal BE või kaotavad. Samas 50k käsi on ilmselgelt väike kogus.
      Võib-olla on asi selles, et sa paar aastat tagasi ei mänginud Starsis, vaid mingil urkasaidil? Ma küll aru ei saa, et mängud niipalju raskemaks oleks läinud.
      Fullstacks have more fun.

      Comment

      • antnx
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 3102

        #48
        Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

        Et olla võitev mängija (4-5bb/100) konstantselt tuleb palju rohkem oma mängu kallal vaeva näha kui aasta või rohkem aega tagasi.

        Comment

        • ranka
          Miljon Põhjust Kodus Olla
          • Sep 2008
          • 36444

          #49
          Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

          Algselt postitas antnx Vaata postitust
          Et olla võitev mängija (4-5pt/bb) konstantselt tuleb palju rohkem oma mängu kallal vaeva näha kui aasta või rohkem aega tagasi.
          FYP

          4-5bb on pm. RB pro winrate alla 400NL.

          Comment

          • variatsioon
            Pokkeritark
            • Nov 2008
            • 5849

            #50
            Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

            Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
            Kohe palju uusi häid raamatuid?
            jh.. palju. mingi 7 raamatut vähemalt.

            Comment

            • variatsioon
              Pokkeritark
              • Nov 2008
              • 5849

              #51
              Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

              Algselt postitas antnx Vaata postitust
              Fullringist ma ei tea. Aga 6maxis on 4bet bluffid üpris tavalised. Regulare on lauas keskmiselt 4 ja nendega on üpris kõvad battled.
              kui villan 4bet bluffib vähemalt 50% ajast siis võid any2 5bet bluffida AI.

              Comment

              • privador
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 3951

                #52
                Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

                Mul on olnud sharkscope hud. Graafik n2itab, et kaotab konstantselt, AGA!!!!
                turnat m2ngib kui noor jumal-korrektne bet size, motlemine

                Siis ma votan ikka inimest kui head m2ngijat, mitte ei vaata kui r2medat donki. Kui vastas on ikka donk, siis ta ei suuda seda varjata..

                Comment

                • Kloonike
                  Grinder
                  • Nov 2008
                  • 898

                  #53
                  Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

                  Vahel on parem statsid ära unustada ja mängida pokkerit, mitte leiutada numbrite põhjal mingit süsteemi kuidas mängu biitida. Nüüd kui pokkerimängimise tuju on peal aga tahaks seda veidi paremini teha, siis võib statsid appi võtta.

                  Paar aastat tagasi ma mängisin ilma HUDita ja kogu aeg kirjutasin notesid. Tänapäeval saan mõne note kirja väga harva. Õnneks ma tean oma limiitides tegutsevaid regularide mängu une pealt, seega ei ole tegemist eriti tõsise probleemiga, kuid selleks, et areneda tuleb mõelda erinevatele olukordadele, mitte vaadata statse ja küsida endalt "mis nüüd?".

                  Statsidega on veel see jama, et nad ei ole piisavalt detailsed. Näed küll, et mees avab x% y positsioonilt, kuid sa ei tea täpselt, mis käsi vastane mängib kui sa teda showdownil ei jälgi. Kõige olulisem on teada vastase ranget ja mida vastane sinu rangest arvab ning siis olukorda endale soodsas suunas manipuleerida.

                  Comment

                  • ESTPatrick
                    Olümpsi Mägi Aivar
                    • Nov 2008
                    • 5572

                    #54
                    Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

                    ma võin öelda, et olen mänginud nii HUD-ga sitaks(miljoneid jaotusi) kui ilma HUD-ta sitaks (~100k jaotust)

                    ainukesed erinevused mida olen tähele pannud on:

                    *alguses kaotan uutele regidele raha, kuna ei suuda kiirelt adjustida mitme bulleti mees on. Kohe kui noted tugevad, võidan aga rohkem kuna panen tähele asju mida HUD-ga ei pruugi panna
                    *Jälgin rohkem mängu ilma HUD-ta, kuna jääb aega üle statside sirvimisest, mis tihti põhjustab ajanappuse raskes olukorras korraliku otsuseni jõudmisel
                    *HUD on kasulik kui sul on 10-20k kätt regide vastu, siis tulevad välja flop c/r protsendid jne, faktid millele ilma HUD-ta jaole saamiseks võtab väga kaua aega
                    *HUD abil näed suurte samplite puhul mängija winrate lauas ära ja sellest vastavalt kirjutatud notedele annab välja mõelda vastase mõtlemistaseme (ka see ei pruugi piisavalt täpne olla)
                    * HUD abil vaatan mina kõige rohkem vastase agressiivsus tasemeid tänavate kaupa ja 3betile foldimise ja callimise protsente positsiooniti - vajab suuri sampleid

                    Seega kui samplid suured ja pole eriti hea numbrimäluga ja notesid kirjutada ei oska, siis on HUD kasulik. Kui samplid pole piisavad siis pole eriti vahet kas sul on hud või mitte. notede kirjutamise oskus peaks aga olema igaljuhul, vahet pole kas kasutatakse hud või mitte. See peab olema alus mängule, hud lihtsalt annab tõuke millisel tänaval note kõige kasulikkum võib olla.

                    inimene > masin

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #55
                      Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

                      Algselt postitas Kloonike Vaata postitust
                      Vahel on parem statsid ära unustada ja mängida pokkerit, mitte leiutada numbrite põhjal mingit süsteemi kuidas mängu biitida. Nüüd kui pokkerimängimise tuju on peal aga tahaks seda veidi paremini teha, siis võib statsid appi võtta.

                      Paar aastat tagasi ma mängisin ilma HUDita ja kogu aeg kirjutasin notesid. Tänapäeval saan mõne note kirja väga harva. Õnneks ma tean oma limiitides tegutsevaid regularide mängu une pealt, seega ei ole tegemist eriti tõsise probleemiga, kuid selleks, et areneda tuleb mõelda erinevatele olukordadele, mitte vaadata statse ja küsida endalt "mis nüüd?".

                      Statsidega on veel see jama, et nad ei ole piisavalt detailsed. Näed küll, et mees avab x% y positsioonilt, kuid sa ei tea täpselt, mis käsi vastane mängib kui sa teda showdownil ei jälgi. Kõige olulisem on teada vastase ranget ja mida vastane sinu rangest arvab ning siis olukorda endale soodsas suunas manipuleerida.
                      +1

                      Suuremahuline statistika (näiteks PTR'i käed) töötaksid mega ideaalselt vaakumis. Näiteks kui oleks võimalik tekitada selline "rush pokker", kus igakord peale igat kätt on uus laud ja alati on erinevad vastased. See tähendab, et ühegi vastasega Te ei ole ennem mänginud ega mängi ka tulevikus ning kõikide vastaste statistika on kogutud nende A mängu juures ja teevad alati A mängu.

                      Aga kuna sellised tingimused ei ole võimalikud siis statistika hakkab märkmisväärselt moonduma. Seetõttu statistika on hea vaakumis üldpildi loomiseks. Kõige enne saame eraldada halvad mängijad (sihtmärgid) headest mängijadest (proovime üldiselt vältida või vähemalt eelistame, et neid oleks lauas vähe). Teiseks saame teada, kes on agresiivne, kes cbetib palju, kes stealib palju, kes 3betib palju, kes foldib 3betile palju, kes barreldab jne.

                      Kõik oleks siianigi ideaalne kui vastased mängiksid ainult seda mängu nagu robotid või liinitöölised tehased. Kahjuks iga mängija muudab paratamatul oma mängustiili - kas ta on tiltis (väsinud vms), kas ta testib uut mängustrateegiat, kas on tekkinud meta-mäng või hoopis kasutab temagi HUD'i ning adjustib Teie stattidele või veel hullem notedele!

                      Siis mängija, kes cbetib 80% ajast võib hoopis cbetida 50% ajast või mängija, kes cbetib 50% ajast võib teie vastu cbetida 100% ajast. Olgu cbettimise vastu ebakorrektne mäng ei ole eriti suur viga (tegelt on, long runnis gigantne aga see selleks). Läheme edasi 3betile. Vastane, kes 2-3% 3betib ja te foldite 3betile 80% ajast võib teie vastu lasta hoopis 7% ajast 3bette või vastupidi, kui te ei foldi 3betile siis võib 7% vend ainult value peale 3bettida ning Te arvate, et ta loose vend siis shovete lightitl üle terve oma stacki. Või kui te 3betite kui siga ja 4bet foldite palju siis võib isegi viimane leits teid lightilt 4bettima hakata (ta teeb seda!)

                      Neid vigu on veel ja veel ja veel ning need tulevad kõige rohkem regularide välja, kuna nende ranged on balanseeritud ja nad võivad oma rangesid muuta arvestades Teie statte.

                      Seepärast võiks alati jälgida rohkem regulare ja nende mängu. Kui te ei viitsi, jõua ei taha seda teha lauas siis võiksite käia üle nende käsi hiljem HEM'ist. Seda on nii fucking lihtne öelda ja see teooria on nii lihtne, kõigile arusaadav aga praktikas ei viitsi seda keegi eriti teha.

                      FTP-s annan ühe nipi. Ise ma märgistan alati kõik mängijad ära lipukestega. Roheline on mist-tahes regular, kes BE+ ja teised on lillad ehk dongid. Kahjuks mingi aeg on terve laud roheline/lilla ja ei pruugi kohe notesid mrägata. Siis kui alati note teen vastase kohta siis panen talle chati "mute" peale, mis lisab uue märgi mängijale. Kui näen, et mängija muted siis tean, et mul tema kohta note ning enne kui hakkan midaig stattidest leiutama proovin notest saada lisainfot.

                      Comment

                      • Codecci
                        Luuramas Naisteturniire
                        • Nov 2008
                        • 7574

                        #56
                        Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

                        No way HUD ise halb on, kuidas saab statistika kuvamine lauale halb olla? Viga on kasutajas ja tema seadistatud/seadistama HUD-is - isegi see on parem kui tühi laud kui ma HUD-il laseks ainult kuvada näiteks kätearvu.

                        Ja tahes-tahtmata mingiks momendiks sa sesside ajal siiski vajud autopilooti, ajad regularide mängu omavahel sassi vms - HUD aitab.

                        Comment

                        • Spewmonkey
                          Seina Augustaja
                          • Oct 2008
                          • 2293

                          #57
                          Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

                          Algselt postitas antnx Vaata postitust
                          Mõttetuid või mitte, kui otsused lähevad väga raskeks siis on vead kerged tulemad. ABC-ga pole enam ammu midagi seotud. Väga palju pead adjustima ja n.ö geare vahetama muidu sõidetakse lihtsalt teerulliga üle. Kui ei usu võib alati ise proovima minna.
                          Ma ei oska selle peale midagi öelda. Ma ei usu seda eriti, et head starsi nl25 regularid on light4b/bluff5b jumalad, kes crushivad kõik vaesed ABC mängijad ära. Vaatasin kunagi Hielko(nl400 3BB/100 regular) nl100 videot DC'st, kes kommenteeris, et ta nt. doublebarrelib ja kasutab muid "advanced" move suhteliselt harva. Saab ka lihtsalt solid fundamentalsiga vabalt hakkama. Ma pead pakule ei pane, kas see oli ainult nl100 või ta enda nl400 kohta. Nii et väga väheusutav, et nl25's ei peaks saama.

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #58
                            Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

                            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                            No way HUD ise halb on, kuidas saab statistika kuvamine lauale halb olla? Viga on kasutajas ja tema seadistatud/seadistama HUD-is - isegi see on parem kui tühi laud kui ma HUD-il laseks ainult kuvada näiteks kätearvu.

                            Ja tahes-tahtmata mingiks momendiks sa sesside ajal siiski vajud autopilooti, ajad regularide mängu omavahel sassi vms - HUD aitab.
                            Issand! Kuvamine ei ole halb kui sa seda õigesti kasutad aga fakt on see, et paljud ei kasuta seda õigesti. See tähendab, et nad küll mängivad õigesti mistahes kindlalt statistikale aga tol hetkel ei pruugi see statistiline näitaja sinu vastu õige olla.

                            Näide:
                            Ostad PTR 7,000,000 kätt ja X regulari kohta on sul 100,000 kätt, mille jooksul ta 3betib SB-kt 10% ajast (6max, full ring mäng) ja foldib 4betile näiteks 60%. Mis paneb sind uskuma, et ta 3betib antud positsioonilt "lightilt". Seetõttu sina Buttonilt adjustid - kas lähed tightimaks oma avamis rangega või hakkad näiteks lightimalt 4bettima (või callima, suht ebaoluline)

                            Aga kui nüüd mängima on hoopistükkis oma mängustrateegiat muutnud ja potentsiaalsel lekke SB-lt kõrvaldanud ning 3betib ainult enamasti value peale (tegelik% 4% ligi) siis sina teed tema vastu vea (eriti kui 4betid). Ometi sa mängisid numbrile täiesti õigesti aga EV teooria kohaselt tegid vea, päris suure vea. Sa ei 4beti lightilt ju nitte - correct?

                            Mina arvan, et sa liialt vaatad kõige HU mätta otsast. Seal tõesti statid + noted = NUTS, sest mängitakse ainult SINU vastu. Kui aga lauas on veel mängijaid siis statid numbriliselt ei muutu sittagi aga konkreetse mängija vastu muutub räigelt. Ma üleüldse veel imestan, et miks HEM ei paku varianti statte kuvada ainult sinu vastu nagu HU-s.

                            Comment

                            • variatsioon
                              Pokkeritark
                              • Nov 2008
                              • 5849

                              #59
                              Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

                              BS.. selle asemel et siis HUDi maha teha(sest mõned inimesed kasutavad seda valesti) vms peaks rohkem lihtsalt HUDi kasutamist õppima.

                              sa ei saa ju öelda et parem oleks mängida ilma väikeste PP sest mõned inimesed ülehindavad seda kätt (set minevad valede vastaste vastu jne.)

                              Comment

                              • Codecci
                                Luuramas Naisteturniire
                                • Nov 2008
                                • 7574

                                #60
                                Re: Küssa kõikidele PRO-dele.

                                Algselt postitas variatsioon Vaata postitust
                                BS.. selle asemel et siis HUDi maha teha(sest mõned inimesed kasutavad seda valesti) vms peaks rohkem lihtsalt HUDi kasutamist õppima.

                                sa ei saa ju öelda et parem oleks mängida ilma väikeste PP sest mõned inimesed ülehindavad seda kätt (set minevad valede vastaste vastu jne.)
                                Nõus.

                                Statistikakogumisprogramm, mis kuvab täpselt sellist informatsiooni mida sina tahad, ei saa teha kuidagimoodi halba õigesti kasutades.

                                Comment

                                Working...