Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?
Offtopic, aga Kloonikesele vastuseks laenude osas: Minu meelest nii vale mõtlemine, kui võimalik. Kui sa oled valmis iga kuu kulutama eluasemele 10k, siis on su variandid umbes sellised:
- Võtad kohe laenu. Ehitad 2m eest maja ja teenindad laenu. Kuumakse täna ca. 8-9k. Sisse kolid kohe.
- Elad 30 m2 korteris, maksad 3k kuus ja säästad iga kuu 7k. 25 aasta pärast on sul koos 2.1m, et maja ehitada. Kahjuks ei saa siis enam sama raha eest isegi krunti enam mitte. 25 aasta pärast saad aru, et sõber elas kogu selle aja 200 m2 majas ja tema elukvaliteet oli suurusjärgu võrra parem sinu omast. Nüüd on tal laen makstud ja maja ei maksa enam 2m, vaid 5m. Ta on sinust 3m rikkam ja on kogu selle aja sinust paremini elanud. Makes sense?
Sa ütled, et ei taha olla '30 aastat võlaorjuses'? Planeeri oma finantse natukenegi (et esimese downswingi peale pankrotis pole) ja ela rahulikult. Kui enam ei taha, siis müüd maja maha ja saad üldjuhul tagasi nii enda juba pangale makstud raha kui ka laenujäägi. Planeerimise juurde kuulub see, et sa pole sunnitud müüma majanduskriisi ajal (a la 2008-2009).
Offtopic, aga Kloonikesele vastuseks laenude osas: Minu meelest nii vale mõtlemine, kui võimalik. Kui sa oled valmis iga kuu kulutama eluasemele 10k, siis on su variandid umbes sellised:
- Võtad kohe laenu. Ehitad 2m eest maja ja teenindad laenu. Kuumakse täna ca. 8-9k. Sisse kolid kohe.
- Elad 30 m2 korteris, maksad 3k kuus ja säästad iga kuu 7k. 25 aasta pärast on sul koos 2.1m, et maja ehitada. Kahjuks ei saa siis enam sama raha eest isegi krunti enam mitte. 25 aasta pärast saad aru, et sõber elas kogu selle aja 200 m2 majas ja tema elukvaliteet oli suurusjärgu võrra parem sinu omast. Nüüd on tal laen makstud ja maja ei maksa enam 2m, vaid 5m. Ta on sinust 3m rikkam ja on kogu selle aja sinust paremini elanud. Makes sense?
Sa ütled, et ei taha olla '30 aastat võlaorjuses'? Planeeri oma finantse natukenegi (et esimese downswingi peale pankrotis pole) ja ela rahulikult. Kui enam ei taha, siis müüd maja maha ja saad üldjuhul tagasi nii enda juba pangale makstud raha kui ka laenujäägi. Planeerimise juurde kuulub see, et sa pole sunnitud müüma majanduskriisi ajal (a la 2008-2009).

Comment