Miks meil haisteiks tüüpe pole?

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • tolmuahv
    Klubi Liige
    • Feb 2009
    • 2502

    #61
    Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

    Offtopic, aga Kloonikesele vastuseks laenude osas: Minu meelest nii vale mõtlemine, kui võimalik. Kui sa oled valmis iga kuu kulutama eluasemele 10k, siis on su variandid umbes sellised:

    - Võtad kohe laenu. Ehitad 2m eest maja ja teenindad laenu. Kuumakse täna ca. 8-9k. Sisse kolid kohe.
    - Elad 30 m2 korteris, maksad 3k kuus ja säästad iga kuu 7k. 25 aasta pärast on sul koos 2.1m, et maja ehitada. Kahjuks ei saa siis enam sama raha eest isegi krunti enam mitte. 25 aasta pärast saad aru, et sõber elas kogu selle aja 200 m2 majas ja tema elukvaliteet oli suurusjärgu võrra parem sinu omast. Nüüd on tal laen makstud ja maja ei maksa enam 2m, vaid 5m. Ta on sinust 3m rikkam ja on kogu selle aja sinust paremini elanud. Makes sense?

    Sa ütled, et ei taha olla '30 aastat võlaorjuses'? Planeeri oma finantse natukenegi (et esimese downswingi peale pankrotis pole) ja ela rahulikult. Kui enam ei taha, siis müüd maja maha ja saad üldjuhul tagasi nii enda juba pangale makstud raha kui ka laenujäägi. Planeerimise juurde kuulub see, et sa pole sunnitud müüma majanduskriisi ajal (a la 2008-2009).

    Comment

    • pastilaa
      kuum poiss
      • Apr 2009
      • 7518

      #62
      Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

      Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
      Raha kulub palju tõesti. 10K kuus ei ole võimalik kohe kuidagi hakkama saada, kui pere taga. Minul kulub auto peale u. 5K kuus. See sisaldab bensiini, kindlustust ja remondiarveid. Sõidan läbi keskmiselt 2000km kuus. Korteri maksed suvel ~1,5K, talvel ~3,5K (sisaldab kõike korteri juurde kuuluvat). Muud igakuised arveldused (pangalaenud, lasteaiakohamaksud, telefonid jne. jne) ~6K kuus. Lisandub söök, jook, mis on kuus kindlasti 5K millegagi. Lõbutsen vähe, aga arvan, et õlle nahka ja mõningate väljaskäimiste nahka kulub kinldasti 2K kuus keskmiselt. Lisaks riided, kodutehnika mida on vaja aegajalt uuendada, tarbekaubad keskmiselt 1,5K kuus pakun. Lisaks on muul veel suhteliselt kulukas hobi - kalastamine. Ma loodan, et naine seda siin nüüd ei loe mul, aga selle peale kulub kindlasti keskmiselt 2K kuus. Ühesõnaga alla 25K ei mängiks kohe kuidagi välja pere peale.
      Lahedalt äraelamine tähendab minu standardite järgi seda, et nr 1: ei ole LAENE. Kuu sissetulek on selline, et aastas jääb keskmiselt ilma kokkuhoidmata 100K pangaarvele üle. Eeldan, et selliseks toimetamiseks on vaja keskmist sissetulekut 45K-50K kuus minimaalselt.
      Kuna naine käib tööl, mina käin tööl ja viimasel ajal on ka pokkerist suht kopsakas lisa tulnud, siis momendil elan täitsa OK ära ja saame hakkama. On lootust, et sügisel saan pikema reisi rahumeeli ette võtta kuhugi soojale maale koos perega.
      Lisaeesmärk on see, et suudan pokerdada kevadeks summa, millega suudan likvideerida oma pangalaenu (u.250K eeki)
      Väga naljakas lugeda. Nagu minu elu :). Erinevusi niipalju, et viimasel ajal seoses sellega, et hakkasin tennist mängima, on kalastuselt mingi osa tennisesse liikunud + veidi juurde. Autole läheb tiba vähem muidugi.

      Comment

      • privador
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 3951

        #63
        Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

        Olen tolmuahviga yhte meelt. Et tool ei k2i ja pangast seetottu laenu vist ei saa, siis kadetsen monevorra neid, kes saavad madala intressiga nii 2 milkuse laenu votta.
        Seda sukas22rde korjamist voib-olla on eestis voimaelised tegema vaid paar inimest, kes eluaseme aastase grindimise tagaj2rjel v2lja ostavad
        Kui sukas22rde korjamise periood l2heb nii 10plus aastaseks siis on asi suht mottetu.


        Aga jah endalgi planeerimata kulusid tulnud. Votame nt parkimistrahvid. Ma oen teadlikult enda laiskusest kuskile parkinud ja kviitungi saanud. V2he sellest, ma ei maksnud veel yhte makset 2ra ja sain kohtut2iturilt kirja ja450 trahv muutus 1kiloseks trahviks!!

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #64
          Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

          Kisub veel omakorda offtopicuks, aga ükskord hakkas silma huvitav teema 2+2 'st, Renting vs Owning: http://forumserver.twoplustwo.com/30...-owning-45827/

          Cliffs: mingi baller tahab 8-10 aastaks eluaset (tema varandus vist mõnikümmend miljonit dollarit, seega saaks kohe välja osta probably) ja enamus inimesi soovitab olenemata sellest hoopis rentida.

          Comment

          • tolmuahv
            Klubi Liige
            • Feb 2009
            • 2502

            #65
            Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
            Kisub veel omakorda offtopicuks, aga ükskord hakkas silma huvitav teema 2+2 'st, Renting vs Owning: http://forumserver.twoplustwo.com/30...-owning-45827/

            Cliffs: mingi baller tahab 8-10 aastaks eluaset (tema varandus vist mõnikümmend miljonit dollarit, seega saaks kohe välja osta probably) ja enamus inimesi soovitab olenemata sellest hoopis rentida.
            Vahe on selles, et kui välja ostad, siis paned sinna alla suure hulga kapitali, mis midagi ei tooda. Eestis on võimalik saada hakkama 10-30% omafinantseeringuga. Samuti on Eestis kinnisvarahinnad pikas perspektiivis tõusmas (elatustase jõuab Skandinaaviale järgi), USA puhul pole see kindel.

            Kui ainus variant oleks 100% omakapitali eest välja osta, siis kindlasti üüriks. Ise kasutan eluasemelaenu puhul maksimaalset laenuvõimendust ja olen laenu juurde võtnud alusvara hinna tõustes. Intress on täna 1.5% (ja see on võimalik cappida 2.5-3% peale) ja töötades finantssektoris pole sellest kõrgema tootluse saavutamine just eriline raketiteadus. Ehk siis - maksimaalselt pangast odavat laenu ja seda mõistlikult investeerides on võimalik teenida päris head lisatulu suhteliselt riskivabalt. Mõistagi nõuab see sarnaselt pokkerile distsipliini ja oskusi.

            Selle lisatulu maksavad ühiskonnas kinni need, kes koguvad raha ja hoiustavad selle nullilähedase intressiga. Inflatsioon ja elatustaseme tõus lahjendavad nende sääste pidevalt ja nende loodud rikkus jagatkse sujuvalt ümber nende vahel, kes raha aktiivselt kasutavad ja investeerivad.

            Comment

            • tdx
              Grinder
              • Oct 2008
              • 768

              #66
              Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

              Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
              - Võtad kohe laenu. Ehitad 2m eest maja ja teenindad laenu. Kuumakse täna ca. 8-9k. Sisse kolid kohe.
              - Elad 30 m2 korteris, maksad 3k kuus ja säästad iga kuu 7k. 25 aasta pärast on sul koos 2.1m, et maja ehitada. Kahjuks ei saa siis enam sama raha eest isegi krunti enam mitte. 25 aasta pärast saad aru, et sõber elas kogu selle aja 200 m2 majas ja tema elukvaliteet oli suurusjärgu võrra parem sinu omast. Nüüd on tal laen makstud ja maja ei maksa enam 2m, vaid 5m. Ta on sinust 3m rikkam ja on kogu selle aja sinust paremini elanud. Makes sense?
              tore on mõistlikku juttu ka lugeda vahepeal.

              elukvaliteedi koha pealt.... enamik siin foorumis on noored kutid ja pereelu veel 5+ aasta kaugusel. aga kas mõttekam ei oleks siiski leibkonna sissetulekuid arvestada, mitte niivõrd üksikisiku tulu? tallinnas naise + lapsega elades on alates 50k kuus (leibkond) ilmselt suhteliselt miinimum, hea oleks 75k+. see oleks ka vist midagi euroopa keskmise kanti või veidi alla.. head tuleviku planeerimist kõigile

              Comment

              • nomerlot
                Klubi Liige
                • Sep 2009
                • 2233

                #67
                Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

                Huvitav ja asjalik tekst tolmuahvilt, võtab mõtlema.

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #68
                  Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

                  Algselt postitas tdx Vaata postitust
                  tallinnas naise + lapsega elades on alates 50k kuus (leibkond) ilmselt suhteliselt miinimum, hea oleks 75k+. see oleks ka vist midagi euroopa keskmise kanti või veidi alla.. head tuleviku planeerimist kõigile
                  Tule taevas appi !!!

                  Siinset teemat lugedes võib reaalsest elust väärarusaam tekkida.


                  LE03: LEIBKONNALIIKME NETOSISSETULEK KUUS --- Sissetulekuallikas ning Aasta
                  2005 2006 2007
                  Netosissetulek kokku 3 475.5 4 342.9 5 285.7



                  HS mängijatest rääkides on valdav enamus neist pärit heaoluühiskondadest, seega ka nende aluspõhi on olnud oluliselt tugevam. Lisaks, kui lähtuda PTR-ist on väikese Eesti tulemus kordi parem, kui enamusel riikidel . HS võitjate eelduseks on HS kaotajad ja olgem rahul, et meil neid ei ole.
                  Last edited by Potsataja; 11.08.10, 10:33.

                  Comment

                  • leits
                    Hundinui
                    • Apr 2009
                    • 9562

                    #69
                    Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

                    omfg 75k+? palju siukseid peresid on eestis ... max 1000?

                    Comment

                    • Oliverk
                      Moderaator
                      • Nov 2008
                      • 3016

                      #70
                      Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

                      Lugedes neid viimaseid lehti siis tekib küll wtf momente kuhjaga. 75k leibkonna peale Tallinnas. Selliseid summasid saab vast mingi murdosa protsent peredest. Pakun et 25k on see üsna tavaline max.

                      Comment

                      • Provoker
                        Pokkerihai
                        • Jan 2009
                        • 3067

                        #71
                        Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

                        See 50k miinimum naise ja lapsega peres on küll naljakoht. Muidugi kui kontekst on ballatamine siis küll.

                        Comment

                        • Rage
                          Klubi Liige
                          • Nov 2008
                          • 6853

                          #72
                          Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

                          Algselt postitas Provoker Vaata postitust
                          See 50k miinimum naise ja lapsega peres on küll naljakoht. Muidugi kui kontekst on ballatamine siis küll.
                          ei ole ballamine.. tegelt ka.. pere peale.. on see norm summa.. eriti kui lapsed ka on..

                          ma ole suht nõus.. 20k pole sugugi midagi... uuringud näitavad, et raha teeb inimest õnnelikumaks kuni 60k kuus.. peale seda piiri enam suurt vahet õnnetundes ei ole..

                          ma teenin oma tööga 30k+... ja ma ütleks, et olen rahul, aga laiutada ka ei saa.. autoks Škoda, liising ja kindlustused kokku 5k kuus + bens ja muud kulud... ostsin krundi omale 5a laenuga.. 7k sinna iga kuu.. üürikorter 3,5k-4k kuus.. toidu peale koos elukaaslasega läheb kuus 6k.. ja me ei käi üle korra/kahe kuus kuskil väljas söömas ja need arved jäävad ka pigem kuni 500kr kanti..

                          lisaks siis muidugi peod ja alko... trennid, aegajalt mingeid riideid või asju osta.. ja thats about it..

                          kui ma veel tahan maja ehitada või edevamat autot osta.. või mingeid kodukino süsteeme vms suuremaid asju või tõesti pikkadel ja suurtel reisidel käia.. siis peab juba silma peal hoidma, mille peale raha kulutad, et veidi reisi jaoks alles hoida..

                          Comment

                          • Tigrano
                            Administraator
                            • Oct 2008
                            • 7614

                            #73
                            Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

                            Tean omastkäest, et kui perega tahad vabalt elada, siis tõesti 25-50k kuus läheb nii et arugi ei saa, eriti kui paljudel on eluaseme laenud jne, siis see pole mingi raha tänapäeval.

                            Comment

                            • variatsioon
                              Pokkeritark
                              • Nov 2008
                              • 5849

                              #74
                              Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

                              Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                              Kui näidet tahad, siis täna käisin Controventos lõunat söömas. Ei ole mingi high-end koht, täitsa tavaline hea Itaalia restoran vanalinnas. Söök/jook:
                              - Caesari salat starteriks 150-190 krooni (täpselt ei mäleta)
                              - Grillitud krevetid põhiroaks 390 krooni
                              - Coca cola joogiks ca. 25 krooni.

                              Kokku saad ca. 600 krooni. Ühe inimese eest. Õlut-veini selle eest juurde ei saa. Kui tahta kokku hoida, siis McDonaldsis saab odavamalt süüa. Aga juttu oli 'lahedast äraelamisest', mitte mis summaga on võimalik toime tulla nälga kannatamata.
                              oky.. tartus ei ole kohta kus saaks 200eest salatit osta..
                              (no obv atlandises ja entris saaks midagi lasta kokal valmis segada aga sealsed söögid on ikka väga halvad)

                              minu lemmik praad tartus on 6teist kannus snitsel(60kr) + karboniseeritud vesi(5kr).
                              ja väga nutsud on ka ristiisa päevapraed(50kr)

                              Comment

                              • Skyline
                                Grinder
                                • Dec 2008
                                • 510

                                #75
                                Re: Miks meil haisteiks tüüpe pole?

                                Algselt postitas variatsioon Vaata postitust
                                minu lemmik praad tartus on 6teist kannus snitsel(60kr)
                                Milano snitsel FTW

                                Comment

                                Working...