Pokker ja vabaaeg?.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Karikakar
    Vana Tegija
    • Jul 2009
    • 1235

    #16
    Re: Pokker ja vabaaeg?.

    Algselt postitas Madis Very Vaata postitust
    Obv, kui pokkeriga raha ei teeniks siis ei viitsiks nii palju aega sellele pühendada. Leiab ka teisi hobisid, mis ei nõua nii palju analüüsimist jms.
    Teoreetiline küsimus: kas pokkerit saab nimetada hobiks?

    Comment

    • macroTilt
      seoses blogi sulgemisega loobus MacroTilt oma kasutajanimest
      • May 2010
      • 629

      #17
      Re: Pokker ja vabaaeg?.

      Algselt postitas Karikakar Vaata postitust
      Teoreetiline küsimus: kas pokkerit saab nimetada hobiks?
      6ine level?

      no mis ta siis sinu arust enamusele on? k6ik ei teeni elatist, k6ik ei ole gamblerid, eks. mul mitu tuttavat teevad "hobi korras" kord kuus sun mili. ja teine tuttav, kes otsustas facebooki pokkeri starsi oma vastu vahetada. pea aasta otsa mangib randomly 1-3$ mange. Ise hasti elevil. Swingid on olnud aasta valtel plussmiinus 50$. See on ta kirglik hobi.

      Ka mina ise olen erinevatel etappidel pokkerit kui hobi v6tnud. ja m6tle ka selle peale, et siin samas foorumis, aktiivseid kasutajaid on sadades, liikmeid aga tuhandetes. Need, kes me siin paevast paeva s6na v6tame, oleme yldjuhul "elukutselised hobitajad", vaikijaid enamjaolt lihtsalt hobitajad/kaotajad. Jah, nii on.

      Lol, seda viimast on nii valus lugeda/raske acceptida. T6de ongi valus. Life.
      Last edited by macroTilt; 01.07.10, 05:34.

      Comment

      • Karikakar
        Vana Tegija
        • Jul 2009
        • 1235

        #18
        Re: Pokker ja vabaaeg?.

        Ei. Ei ole level.

        Lihtsalt minu vaatevinklist ei saa pokkerit nimetada hobiks. Minu arusaam hobist on selline, et hobi on tegevus, mis nõuab inimese ajalist ja/või rahalist pühendumust, et saada vaimne/emotsionaalne/misiganes rahuldus. Punkt. Mitte mingit eesmärki või lootust enda tegevusega raha teenida, mida pokker pakub.

        Võtame näiteks paintballi mängijad. Nad kulutavad raha varustuse, kuulide jms. peale ja lihtsalt käivad koos, et üksteisele värvikuule näkku tulistada. Pärast seda on tuju hea, räägitakse sellest kuidas mingi olukord oli või miks näiteks lasi Peeter Toomast, kui Toivo tal täpselt seljataga seisis. Mängus pole mingi rahaline eesmärk või auhind, vaid lihtsalt puhas vaimne nauding.

        Või näiteks matkajad. Inimene võib tegeleda matkamisega aastaid ja ta ei saa ju selle eest loogiliselt mitte mingit raha, vaid rahulolu, et ta on käinud mitmetes kohtades. (miks loogiliselt, sest teoreetiliselt ta võib saada mingi raha kaudselt tänu matkamisele, näiteks matkab vikerkaare lõppu ja leiab rahapaja).

        Nimekiri läheb edasi: sukeldujad, meisterdajad, tervisesportlased jnejne.

        Kui populaarne oleks pokker, kui ei eksisteeriks rahalist hasarti? Igal inimesel kes teeb lahti rahalaua, turniiri vms. on ikkagi kuskil peasopis idee, sealt raha saada. See, et inimene professionaalselt ei mängi, ei kuluta palju aega mängu õppimisele, ei tähenda, et ta ei lähe turnale eesmärgiga raha saada, ükskõik kui väike see on. Paljud MEIST mängiks pokkerit kui raha poleks mängus, eksisteeriks ainult näiteks mingid tiitlid jms., millel materiaalne väärtus puuduks? Nö. for the love of the game.

        Comment

        • macroTilt
          seoses blogi sulgemisega loobus MacroTilt oma kasutajanimest
          • May 2010
          • 629

          #19
          Re: Pokker ja vabaaeg?.

          Algselt postitas Karikakar Vaata postitust
          Ei. Ei ole level.

          Lihtsalt minu vaatevinklist ei saa pokkerit nimetada hobiks. Minu arusaam hobist on selline, et hobi on tegevus, mis nõuab inimese ajalist ja/või rahalist pühendumust, et saada vaimne/emotsionaalne/misiganes rahuldus. Punkt. Mitte mingit eesmärki või lootust enda tegevusega raha teenida, mida pokker pakub.

          Võtame näiteks paintballi mängijad. Nad kulutavad raha varustuse, kuulide jms. peale ja lihtsalt käivad koos, et üksteisele värvikuule näkku tulistada. Pärast seda on tuju hea, räägitakse sellest kuidas mingi olukord oli või miks näiteks lasi Peeter Toomast, kui Toivo tal täpselt seljataga seisis. Mängus pole mingi rahaline eesmärk või auhind, vaid lihtsalt puhas vaimne nauding.

          Või näiteks matkajad. Inimene võib tegeleda matkamisega aastaid ja ta ei saa ju selle eest loogiliselt mitte mingit raha, vaid rahulolu, et ta on käinud mitmetes kohtades. (miks loogiliselt, sest teoreetiliselt ta võib saada mingi raha kaudselt tänu matkamisele, näiteks matkab vikerkaare lõppu ja leiab rahapaja).

          Nimekiri läheb edasi: sukeldujad, meisterdajad, tervisesportlased jnejne.

          Kui populaarne oleks pokker, kui ei eksisteeriks rahalist hasarti? Igal inimesel kes teeb lahti rahalaua, turniiri vms. on ikkagi kuskil peasopis idee, sealt raha saada. See, et inimene professionaalselt ei mängi, ei kuluta palju aega mängu õppimisele, ei tähenda, et ta ei lähe turnale eesmärgiga raha saada, ükskõik kui väike see on. Paljud MEIST mängiks pokkerit kui raha poleks mängus, eksisteeriks ainult näiteks mingid tiitlid jms., millel materiaalne väärtus puuduks? Nö. for the love of the game.


          Huh, ma olen liiga vasinud, et pikalt vastata.

          Sa malet oled manginud? Kas pokker ei tekita sinus sarnaseid tundeid?
          Sry, mul paneb m6te rappa. Vahest mangin malet, mulle meeldib see mang tohutult. 7 kaiguga sa mulle matti ei tee. Male on mu hobi. Kui periooditi olen seda mangu aktiivsemalt manginud, siis tunnen kuidas aju tanab, et ma temaga tegelen, lol. Erinevatel aegadel, erinevates maailmaotsades on mulle pakutud mitmel korral, et mangime m6ne partii ja paneme symboolsed 10euri
          v6i 50$ vahele. Ma olen automaatselt keeldunud. Sest malel ja rahal ei ole midagi yhist. Male on puhas mindwar. Seda teadmist, et oled teisets yle, ei saa rahas m66ta.

          See, et malel ja pokkeril on palju yhiseid jooni pole juhuslik. Pigem see, et yhte mangu saab mangida/mangitakse raha peale.
          Kindlasti on inimesi kes mangivad seda mangu armastusest mangu vastu.

          mina ntx

          Comment

          • Karikakar
            Vana Tegija
            • Jul 2009
            • 1235

            #20
            Re: Pokker ja vabaaeg?.

            Tegelesin nooremana malega kuskil 7-8 aastat.

            Ei saa öelda, et pokker ja male tekitaks minus sarnaseid tundeid. Nagu sa ka ise ütlesid, siis male on mindwar. Ma ei hakka formatsioonidesse laskuma - välkmale, pikad partiid või siis üldse üks käik päevas, faktiks jääb see, et võidab see kes suudab sellel hetkel parem olla.

            See on juba üks põhjusi, miks pokker ja male minu jaoks nii palju erinevad. Kuigi longrunis võidab mõlemas mängus parem mängija, ei tähenda see seda, et pokker võib pikema aja peale tekitada frustratsiooni, sest võitmine näib võimatu. Males ei ole nii, et ma mängin terve partii perfektselt, aga lõppus näitab vastane näppu ja ütleb, et näe sa ei võitnud, sest lihtsalt seekord läks nii. Õnnefaktor kui selline puudub täielikult.

            Üks oluline erinevus veel, mis eristab minu jaoks pokkerit malest on see, et male pakub vaimset ja pokker ikkagi suuremal määral materiaalset rahuldust. Kui pokkeris puuduks õnnefaktor, siis jah, ma saaks samamoodi vaimset rahuldust, sõltumata sellest, kas mängus on raha või mitte.

            Ära arva seda, et pokker ei paku mulle vaimset rahuldust. Mulle meeldib vaadata pärast kaotavat sessi enda käsi ja näha, et ma olin vastastest mitmekordselt üle, aga väga pika aja peale sellist runni taluda, ei saaks ma enam vaimset rahuldust, vaid pigem rahulolematust selle üle, et miks ma nii palju raha kaotan.

            Comment

            • Rage
              Klubi Liige
              • Nov 2008
              • 6853

              #21
              Re: Pokker ja vabaaeg?.

              sa oled liiga results orientated...

              minu jaoks on pokker raudselt hobi... kuigi eesmärgid kuhu pokkeri jõudma pean on suured.. aga võtan asja rahulikult, mängin siis kui on tuju ja tahan mängida...

              ja mulle pakub pokker rahuldust.. ja sõprade tuttavatega meeldib rääkida peale sessi pokkerimängust ja teooriatest ja uutest mõtetest ja nippidest... kunagi ma meelelahutuseks mängisin mporge või fps'isid siis praeguseks hetkeks rahuldab pokker sedasorti meelelahutuse vajaduse täielikult.. ehk ühtegi muud arvutimängu ma ei mängi juba ammu..

              Comment

              • Oliverk
                Moderaator
                • Nov 2008
                • 3016

                #22
                Re: Pokker ja vabaaeg?.

                Minu arvates kui inimene pokkerit nö hobina ei võta ja mängib ainult selllepärast, et rahanumbrid silmees, siis ei tule ka sellest mängust midagi välja. Mina naudin pokkerimängu ja kui tuleb sitt tuju ja pokker on mingi aeg vastik siis ma teda ka ei mängi ja teen vahe sisse. Peale mida suure hooga jälle peale lennata, sest pokkerinälg on suureks kasvanud jälle. Seepärats ongi mingid 300k kätt kuus eesmärgid minujaoks täiesti idiootsed ja arvatavasti quitiks pokkeri kui sellist jama peaks iga kuu tegema.

                Comment

                • Rage
                  Klubi Liige
                  • Nov 2008
                  • 6853

                  #23
                  Re: Pokker ja vabaaeg?.

                  Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
                  Seepärats ongi mingid 300k kätt kuus eesmärgid minujaoks täiesti idiootsed ja arvatavasti quitiks pokkeri kui sellist jama peaks iga kuu tegema.
                  Poker is a lot like sex, when you start doing it for living, it's not fun anymore.

                  Comment

                  • nikitheone
                    Mr. Puujalg
                    • Aug 2009
                    • 6446

                    #24
                    Re: Pokker ja vabaaeg?.

                    Algselt postitas Karikakar Vaata postitust
                    Tegelesin nooremana malega kuskil 7-8 aastat.

                    Ei saa öelda, et pokker ja male tekitaks minus sarnaseid tundeid. Nagu sa ka ise ütlesid, siis male on mindwar. Ma ei hakka formatsioonidesse laskuma - välkmale, pikad partiid või siis üldse üks käik päevas, faktiks jääb see, et võidab see kes suudab sellel hetkel parem olla.

                    See on juba üks põhjusi, miks pokker ja male minu jaoks nii palju erinevad. Kuigi longrunis võidab mõlemas mängus parem mängija, ei tähenda see seda, et pokker võib pikema aja peale tekitada frustratsiooni, sest võitmine näib võimatu. Males ei ole nii, et ma mängin terve partii perfektselt, aga lõppus näitab vastane näppu ja ütleb, et näe sa ei võitnud, sest lihtsalt seekord läks nii. Õnnefaktor kui selline puudub täielikult.

                    Üks oluline erinevus veel, mis eristab minu jaoks pokkerit malest on see, et male pakub vaimset ja pokker ikkagi suuremal määral materiaalset rahuldust. Kui pokkeris puuduks õnnefaktor, siis jah, ma saaks samamoodi vaimset rahuldust, sõltumata sellest, kas mängus on raha või mitte.

                    Ära arva seda, et pokker ei paku mulle vaimset rahuldust. Mulle meeldib vaadata pärast kaotavat sessi enda käsi ja näha, et ma olin vastastest mitmekordselt üle, aga väga pika aja peale sellist runni taluda, ei saaks ma enam vaimset rahuldust, vaid pigem rahulolematust selle üle, et miks ma nii palju raha kaotan.
                    mina jõudsin male kaudu pokkerini ja võin öelda, et males on õnnefaktoril väga suur roll.
                    teiseks see ka, et mul oli male hobi pikalt ja käisin võistlustel ning võitsin raha. kas ta selle pärast enam ei olnud mul hobi?
                    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                    Comment

                    • low-flow
                      Klubi Liige
                      • Jul 2009
                      • 1208

                      #25
                      Re: Pokker ja vabaaeg?.

                      Minu jaoks oli pokker sammuti paar aastat hobi. Midagi suurt ei võitnud, samas oma raha ka sisse väga ei kandnud. Alles viimased 7 kuud olen seda pigem kui tööd võtnud. Ja no kaob ikka ära küll kirg mängu vastu. Samas päris koppa ette ka visanud pole. Suuresti teen ikka ainult raha pärast, muidu mängiks kordades vähem.

                      Comment

                      • Karikakar
                        Vana Tegija
                        • Jul 2009
                        • 1235

                        #26
                        Re: Pokker ja vabaaeg?.

                        Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                        mina jõudsin male kaudu pokkerini ja võin öelda, et males on õnnefaktoril väga suur roll.
                        teiseks see ka, et mul oli male hobi pikalt ja käisin võistlustel ning võitsin raha. kas ta selle pärast enam ei olnud mul hobi?
                        Kuna malet loetakse spordi alla, siis mina loeks sind sportlaseks. Inimene, kes käib võistlustel jne. ja tegeleb sellega ka vabal ajal on ikkagi ju sportlane, kes treenib, et saada paremaks/parimaks. Amatöörsportlane (?).

                        Heh ja inimestele, kes peavad kätearvulisi eesmärke BSiks. Inimesi on erinevaid, inimeste eesmärgid on erinevad. Toon enda esimesest postist näite, sukeldujad. Ka neil eksisteerib iseenesest erinevaid eesmärke. Ühele eesmärgiks on võimalikult sügavale sukelduda, teisele eesmärgiks võimalikult huvitavates kohtades sukelduda. Ühele tunduvad ühe eesmärgid nõmedad/igavad/mõttetud, teisele täpselt samamoodi.

                        Miks te arvate, et kui inimene ühe kuu jooksul palju käsi mängib, siis ta teeb seda vastumeelselt? Ärge arvake, et kui inimene seab endale suure kätearvulise eesmärgi, siis see tähendab seda, et ta peab hakkama nüüd reaalselt pokkerit vägistama, siis kui isegi isu ei ole, et ainult see kätearv täis saada. Ja see, et inimene ühe kuu jooksul palju käsi mängib, ei tähenda ka seda, et ta jällegi lihtsalt vastumeelselt pokkerit taob. Mulle endale meeldib pokkerit mängida - kaua, pikalt ja palju. Mul ei ole tekkinud nö. läbipõlemistunnet, igavustunnet vms.

                        Mu algse pointi mõte on see, et minu vaatenurgast mängivad inimesed pokkerit selle pärast, et eksisteerib rahaline hasart ja võimalus raha võita ning sellist tegevust ei saa minu silmis hobiks nimetada. Vähemal või rohkemal määral teeme me kõik seda raha pärast, isegi kui me seda endale tunnistada ei taha.

                        Comment

                        • Rage
                          Klubi Liige
                          • Nov 2008
                          • 6853

                          #27
                          Re: Pokker ja vabaaeg?.

                          Algselt postitas Karikakar Vaata postitust
                          Mu algse pointi mõte on see, et minu vaatenurgast mängivad inimesed pokkerit selle pärast, et eksisteerib rahaline hasart ja võimalus raha võita ning sellist tegevust ei saa minu silmis hobiks nimetada. Vähemal või rohkemal määral teeme me kõik seda raha pärast, isegi kui me seda endale tunnistada ei taha.
                          emm.. ühesõnaga.. niipea kui raha mängus, siis pole enam hobi? enamike spordiga seotud asjadel on võistlused ja raha mängus.. ja sellest hetkest pole enam hobi?

                          Comment

                          • Aadu
                            Õpihimuline Mängur
                            • Apr 2009
                            • 326

                            #28
                            Re: Pokker ja vabaaeg?.

                            Mängin tegelikult üllatavalt vähe aga mõtlen küll pokkerist absoluutselt koguaeg. Isegi unes tulevad sitasti mängitud käed kummitama.

                            Comment

                            • Karikakar
                              Vana Tegija
                              • Jul 2009
                              • 1235

                              #29
                              Re: Pokker ja vabaaeg?.

                              Algselt postitas Rage Vaata postitust
                              emm.. ühesõnaga.. niipea kui raha mängus, siis pole enam hobi? enamike spordiga seotud asjadel on võistlused ja raha mängus.. ja sellest hetkest pole enam hobi?
                              Said valesti aru.

                              Ülejäänud tegevusi tehakse ka niisama. Näiteks kui mina käin õues korvpalli mängimas suvel, siis mul pole eesmärki jõuda sellega kuhugi kaugele (isegi mitte kohalikele võistlustele) ja ma ei saa sellest midagi muud kui füüsilist/vaimset rahuldust. Samamoodi ka kui mängiks vennaga malet iga pühapäev, eesmärk ja tulemus on ainult üks - vaimne rahuldus.

                              Pokkerit ma ei mängiks lihtsalt niisama. Näiteks jagame kõigile žetoonid kätte ja vaatame kes võidab.

                              Comment

                              • Rage
                                Klubi Liige
                                • Nov 2008
                                • 6853

                                #30
                                Re: Pokker ja vabaaeg?.

                                Algselt postitas Karikakar Vaata postitust
                                Ülejäänud tegevusi tehakse ka niisama. Näiteks kui mina käin õues korvpalli mängimas suvel, siis mul pole eesmärki jõuda sellega kuhugi kaugele (isegi mitte kohalikele võistlustele) ja ma ei saa sellest midagi muud kui füüsilist/vaimset rahuldust. Samamoodi ka kui mängiks vennaga malet iga pühapäev, eesmärk ja tulemus on ainult üks - vaimne rahuldus.

                                Pokkerit ma ei mängiks lihtsalt niisama. Näiteks jagame kõigile žetoonid kätte ja vaatame kes võidab.
                                mhm.. eesmärk pole korvpallis paremaks saada või parem olla oma vennast või naabripoisist?

                                p.s. olen ka niisama chipide peale kodus sõpradega mänginud.. aga probleem on sarnane onlines play money peale mängimises.. selles pole mingit põnevust või väljakutset... umbes sama huvitav kui sul malet mängida tüübiga kes lambist tõstab ettureid muudkui edasi ja söödab nuppe ette..

                                Comment

                                Working...