Re: Mängijad, kes usuvad rohelisi joonekesi ehk EV-d, mul on küsimus teile.
Teema surnd vist, aga huvitav, päris filosoofiline kohe.
Lebovenna postitus, et mõnedel lihtsalt veab elus rohkem ja mõnedel vähem on kindlasti iva sees.
Ranka jutt, et õnne on ka igasugust - kellel ei vea kaardimängus, veab armastuses - peab ka kindlasti paika
See on tõesti nii, et mida me õnnena tõlgendame. Vbl tundub bull shit, aga on olemas inimesi, kes nt kannatusi
või eluraskusi tõlgendavad õnnena, mõnedki religioonid räägivad sellest. Nt läbi nende katsumuste nad parandavad
ennast, sisemiselt, kuigi materiaalselt vbl on nende varandus triikraud ja käärid. Aga nende jaoks ei olegi see tähtis, väärtushinnangu
on erinevad. Aga see selleks.
Tegelt tahtsin lebovenna postitust kommenteerida. Sõnale õnn erinevaid tähendusi andes, räägiti ka erinevatest asjadest. Tema pidas silmas õnne all konkreetsemalt kaardijooksu pokkeris.
See on kindlasti inimeseti erinev. Variatsioon tahtis ruleti näitel tõestada, et pole võimalik. Loogika viga. Sellise coinflip mänguga nagu ruletil punast-musta mängides, saakski selle kõige paremini ära tõestada. See et mündivise peab lõpuks kuskil lõpmatus kauguses võrdne või peaaegu võrdne olema, peab paika matemaatiliselt - ja lõpmatus on väga pikk aeg:D - igavik. Kui paneme nüüd ruleti terveks igavikuks kuuli veeretama, siis seal aegade lõpus on mustad punased kindlasti võrdsed, aga mis on inimese eluiga selle igaviku kõrval. ja kui üks inimene seisab oma elu aja seal punase värvi kõral nt, siis võib see igavikuline graafik teha selle elu jooksul kõikumisi ühele poole rohkem kui teisele. Ja nii kindlasti ongi. Ka pokkeris.
Aga miks keegi satuba valele ajal valesse kohta või vastupidi, see on juba küsimus :D mida vist inimene ei lahenda
Teema surnd vist, aga huvitav, päris filosoofiline kohe.
Lebovenna postitus, et mõnedel lihtsalt veab elus rohkem ja mõnedel vähem on kindlasti iva sees.
Ranka jutt, et õnne on ka igasugust - kellel ei vea kaardimängus, veab armastuses - peab ka kindlasti paika
See on tõesti nii, et mida me õnnena tõlgendame. Vbl tundub bull shit, aga on olemas inimesi, kes nt kannatusi
või eluraskusi tõlgendavad õnnena, mõnedki religioonid räägivad sellest. Nt läbi nende katsumuste nad parandavad
ennast, sisemiselt, kuigi materiaalselt vbl on nende varandus triikraud ja käärid. Aga nende jaoks ei olegi see tähtis, väärtushinnangu
on erinevad. Aga see selleks.
Tegelt tahtsin lebovenna postitust kommenteerida. Sõnale õnn erinevaid tähendusi andes, räägiti ka erinevatest asjadest. Tema pidas silmas õnne all konkreetsemalt kaardijooksu pokkeris.
See on kindlasti inimeseti erinev. Variatsioon tahtis ruleti näitel tõestada, et pole võimalik. Loogika viga. Sellise coinflip mänguga nagu ruletil punast-musta mängides, saakski selle kõige paremini ära tõestada. See et mündivise peab lõpuks kuskil lõpmatus kauguses võrdne või peaaegu võrdne olema, peab paika matemaatiliselt - ja lõpmatus on väga pikk aeg:D - igavik. Kui paneme nüüd ruleti terveks igavikuks kuuli veeretama, siis seal aegade lõpus on mustad punased kindlasti võrdsed, aga mis on inimese eluiga selle igaviku kõrval. ja kui üks inimene seisab oma elu aja seal punase värvi kõral nt, siis võib see igavikuline graafik teha selle elu jooksul kõikumisi ühele poole rohkem kui teisele. Ja nii kindlasti ongi. Ka pokkeris.
Aga miks keegi satuba valele ajal valesse kohta või vastupidi, see on juba küsimus :D mida vist inimene ei lahenda
Comment