GTO (Game Theory Optimal)

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #46
    Re: GTO (Game Theory Optimal)

    Algselt postitas valgelendur Vaata postitust
    overall 0ev, mitte iga käsi, range peab olema 0ev, tõin kuskil eelmistes postides ka näite selle top range value jne kohta.
    Jup, aga iga liini range peab olema 0EV, mis tundub nii ebareaalne...

    Edit: s.t. kaotavas situatsioonis ei pea olema, ehk BB pealt võib kaotada, aga ei tohi rohkem kaotada kui ükski vastane. Reciprocality shit.
    Last edited by Codecci; 12.03.13, 23:17.

    Comment

    • Codecci
      Luuramas Naisteturniire
      • Nov 2008
      • 7574

      #47
      Re: GTO (Game Theory Optimal)

      Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
      Läheb samasse teemasse, keegi targem palun selgitage mismoodi headsup 20bb cap laudades võitmine võimalik on ? Kui allin/fold Nash equilibriumi järgi on unbeatable ja kõik, kes sellest deviatevad on -ev ?

      Või ongi kogu see formaat lihtsalt coinflip ja rake generator ?
      See Nashi tabel peaks vale olema, call kindlasti.

      Comment

      • Strawberry
        Varasemalt kasutaja "romeo"
        • Aug 2012
        • 1229

        #48
        Re: GTO (Game Theory Optimal)

        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
        See Nashi tabel peaks vale olema, call kindlasti.
        Eelpool mainitud matemaatik Mersenneary jutu kohaselt on 20bb headsup no limit lahendatud mäng ja nash equilibriumist kõrvalekalle on kõik -ev.

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #49
          Re: GTO (Game Theory Optimal)

          Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
          Eelpool mainitud matemaatik Mersenneary jutu kohaselt on 20bb headsup no limit lahendatud mäng ja nash equilibriumist kõrvalekalle on kõik -ev.
          Kas siis ainult teatud seltskonnale on see info kättesaadav? Ei näe kuidas saavad HU Hyperid reg vs reg eksisteerida sellisel juhul...

          Comment

          • Strawberry
            Varasemalt kasutaja "romeo"
            • Aug 2012
            • 1229

            #50
            Re: GTO (Game Theory Optimal)

            Ma ei mängi SNG-sid, keegi võiks selgitada.

            Comment

            • Fabulous
              Pokkerihai
              • Jan 2010
              • 2674

              #51
              Re: GTO (Game Theory Optimal)

              Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
              Eelpool mainitud matemaatik Mersenneary jutu kohaselt on 20bb headsup no limit lahendatud mäng ja nash equilibriumist kõrvalekalle on kõik -ev.
              Sa oled ilmselt millestki valesti aru saanud, sest 20bb HUNL kus kõik tegevused lubatud on, pole kindlasti kaugeltki lahendatud. Ära on lahendatud lihtsustatud versioonid mängust (nt. Nashi tabel mis on all-in/fold mäng).

              HUNL on äärmiselt raske (hetkel üsna võimatu) lahendada kuna "otsuse-puud" läheksid liiga massiivseks (näiteks PF 2x raise asemel on võimalik tõsta 2.14x; 2.17x; jne - iga sellise tõste puhul tekib eraldi haru) ja tänapäeval pole olemas masinaid mis nii suurt hulka andmeid analüüsida suudaks. Kogu HUNL strateegia mahutamine nõuaks ~5000TB kõvakettaruumi ning kõigi nende andmete analüüsimiseks ning GTO strateegia väljatöötamiseks on vaja väga utoopilisi näitajaid omavat arvutit.

              Comment

              • Strawberry
                Varasemalt kasutaja "romeo"
                • Aug 2012
                • 1229

                #52
                Re: GTO (Game Theory Optimal)

                Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
                Sa oled ilmselt millestki valesti aru saanud, sest 20bb HUNL kus kõik tegevused lubatud on, pole kindlasti kaugeltki lahendatud. Ära on lahendatud lihtsustatud versioonid mängust (nt. Nashi tabel mis on all-in/fold mäng).
                See on ebaoluline kui üks osapooltest mängib ainult allin/fold mängu ja ignoreerib täiesti teise osapoole betsizesid.
                Milline strateegia on +ev Nashi 20bb allin/fold tabeli vastu ?
                Last edited by Strawberry; 12.03.13, 23:41.

                Comment

                • Fabulous
                  Pokkerihai
                  • Jan 2010
                  • 2674

                  #53
                  Re: GTO (Game Theory Optimal)

                  Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                  Milline strateegia on +ev Nashi 20bb allin/fold tabeli vastu ?
                  Kui vastane tohib bb peal callida/foldida ei ole sellist strateegiat olemas mis +EV oleks. Kui vastasel on aga võimalus limpida, raiseda vähem kui shove jne on Nashi pushing tabelit edukalt võimalik exploitida. Ma ei oska hetkel peast öelda kuidas, aga seda ei tohiks vastava tarkvara abil väga raske välja selgitada olla.

                  Comment

                  • marcoloco
                    FPP Pro
                    • Nov 2010
                    • 203

                    #54
                    Re: GTO (Game Theory Optimal)

                    Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                    Milline strateegia on +ev Nashi 20bb allin/fold tabeli vastu ?
                    Kui bb m2ngib ainult allin/fold m2ngu siis nt 20bb deep l2heb ta allin top 22%. Kui button ka m2ngiks ainult push/fold-i, siis buttoni EV on -0.46% (kasutasin holdemresources calculatorit). Palju parem strateegia oleks buttonil teha 100% minraise ja 78% kordadest saab tasuta blindid, mis isegi alati minraise/foldides oleks buttonile positiivne EV. Veel kasulikum on aga siis buttonil 12.4% top rangega minraise/allin ja ylej22nud rangega minraise/fold. See teeks siis EV-ks 1.17% ehk ligi 3% roi-d vaid yhe k2ega.

                    Kui button ise m2ngib ainult push/fold m2ngu, siis sb-l pole midagi muud tema vastu teha, kui samuti nash push/fold tabelit m2ngida, aga kuna j2rgmine k2si saab sb olla button, siis saab ta oma minraise strateegiaga j2lle valuet v6tta.

                    Aga seda on ka igalpool mainitud, et nash tabel sobib kasutamiseks alates ca 8-10bb deep, enne seda on buttonil kasulikum kasutada ka raise/limp-i oma arsenalis.

                    Raamatus "The Raiser's Edge" tuuakse v2lja lahendus 15bb ja 20bb deep headsupile, lihtsustades veidi m2ngu nii et v6imalikuks valikuteks on fold/limp/raise2bb/raise2.5bb/raise3bb/push ja siis postflopis 50%, 100% v6i 150% potist bet. Seal kyll puuduvad konkreetsed juhised kuidas flop-is mingi k2e/boardi kombinatsiooniga edasi m2ngida, kuigi button nende strateegia j2rgi limpib ca 80% k2si ka 15bb deep. Seega ikkagi selle strateegia kasutamine oleneb k6vasti m2ngija enda postflop oskustest ja ei saa ytelda, et see on t2ielik GTO lahendus.

                    Comment

                    • Strawberry
                      Varasemalt kasutaja "romeo"
                      • Aug 2012
                      • 1229

                      #55
                      Re: GTO (Game Theory Optimal)

                      Teisisõnu ühtegi unbeatable tabelit (k.a. Nashi tabel) hetkel ei ole ?

                      Comment

                      • valgelendur
                        Jube Noob
                        • Oct 2012
                        • 121

                        #56
                        Re: GTO (Game Theory Optimal)

                        Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                        Teisisõnu ühtegi unbeatable tabelit (k.a. Nashi tabel) hetkel ei ole ?
                        Ei ole,
                        teoorias on seda võimalik välja mõelda, praktikas mitte, pole nii võimsaid servereid (ja vahe mis olemas on ja mida vaja oleks pole mitte väike)

                        Comment

                        • andu_andu
                          Pokkerihai
                          • Jan 2009
                          • 4050

                          #57
                          Re: GTO (Game Theory Optimal)

                          lugesin diagonaalis läbi teema. Tundub, et paljudel oleks seda GTO asja lihtsam mõista, kui nad mõtleksid, et holdemis on 1326 võimaliku kätekombinatsiooni, mis piirabki võimalust exploitida

                          Comment

                          • andu_andu
                            Pokkerihai
                            • Jan 2009
                            • 4050

                            #58
                            Re: GTO (Game Theory Optimal)

                            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                            See Nashi tabel peaks vale olema, call kindlasti.
                            Nahi tabel ei ole vale, lihtsalt tingimused (push/fold ainult) ei vasta olukorrale

                            Comment

                            • $Lauri$
                              Õpihimuline Mängur
                              • Aug 2009
                              • 479

                              #59
                              Re: GTO (Game Theory Optimal)

                              Ranka kunagi mainis, et kõrgemates limiitides läheb 6max/FR ka parajaks equibiliriumiks ja need tüübid, kes standardist erinvaid käike julgevad teha(mida peetakse spewks, aga tegelikult seda ei ole), teenivadki kõige rohkem. Samamoodi on nashi tabel HU hyperites tundmatu vastase vastu GTO. Pokkeris saab olla võitev mängija väga erineva mängustiili/lähenemistega ja seega ühele mängustiilile pidevalt kindlaks jäämine ei ole kunagi kõikide vastaste vastu +EV ja õigel hetkel tuleb sellest välja tulla ja ikkagi pidevaid adjustmente teha. Nii et see GTO üle arutmine ei ole nii oluline, sest muutuvaid faktoreid on liiga palju. Exploititav või mitte, eesmärk on suurim winrate ja $/h.

                              Comment

                              • overbet
                                Pokkerihai
                                • Sep 2010
                                • 1620

                                #60
                                Re: GTO (Game Theory Optimal)

                                Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                                Mõtlesin natuke ja nõustun teemaalgatajaga.

                                Keegi võiks seletada lähemalt, sest põhimõtteliselt tundub GTO no limitis isegi võimatu.

                                Kui asja lihtsamaks teha ja vaadata (for arguments sake) ainult preflopi. Siis GTO peaks võtma arvesse, et 5 tundmatu inimese vastu mängides, võib olla vastane 1/1 limperist 100/100 preflop openshoveni. Oletame, et on olemas sellise 5 unknowni vastu unexploitable preflop strategy, ma olen täiesti kindel, et see strategy oleks jõhkralt -EV kui reaalselt need 5 unknowni on tegelikult 21/19 NL5000 regsi, kes sekundiga adjustiksid ja teerulliga üle sõidaksid.

                                Someone explain.
                                Ma olen nii aru saanud, et GTO kehtib üldse ainult HU puhul.

                                Comment

                                Working...