[PLO400] hotcocacola päevik, mitte blogi.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • muruntau
    • Jan 2009
    • 4325

    #8611
    Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

    Selles konkreetses saates toodud eeldused võivad osalt isegi tõesed olla, aga nendest tehtud järeldustesse isegi osaliselt uskujad tunduvad rohkem kui osaliselt põrunud. Rääkige mida tahate avatud silmadega ringi vaatamisest, eri osapoolte ära kuulamisest jne, aga nii on.

    History Channel - Where truth is History

    Edit: kui te ei usu selle teema järeldustesse, siis miks sellist pa.ka vaadata terveid hooaegu? On huvitavamaid ja vähem mõistuse olemasolu kahtluse alla seadvaid sarju out there.
    Last edited by muruntau; 27.08.12, 17:14.

    Comment

    • tolmuahv
      Klubi Liige
      • Feb 2009
      • 2502

      #8612
      Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

      Kõigile ulmevaldkonna huvilistele ma soovitaks parem futuristlikku teadust. Kui raamatut kannatab käes hoida, siis Ray Kurzweili "The Singularity is Near". Kui ei kannata, siis võib googeldada lihtsalt "singularity" ja midagi niisama lugeda.

      Cliffs: 20-30a pärast muudab tehnoloogia inimesed surematuks, sest vananemist on võimalik peatada ja pöörata. Nanotehnoloogia abil tekib ühel hetkel tõeline artificial intelligence, mille areng on kirjeldamatult kiire ja arengusuund sisuliselt prognoosimatu. Nende ennustusteni on jõudnud teadlased, kes on elus väga palju juba saavutanud ja kes vaatavad olemasoleva tehnoloogia suundi ja arengukiirust ja teevad sellest loogilisi järeldusi. Tulemused on sellised, et Avatari või Prometheust pole vaja enam juurde lugeda. Või maiade kalendri pärast koopasse kolida.

      Comment

      • Codecci
        Luuramas Naisteturniire
        • Nov 2008
        • 7574

        #8613
        Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

        Algselt postitas Viiidrik Vaata postitust
        Ma pole ju kordagi väitnud , et ma seda usun kõike :D, vaid lihtsalt ma ei tee kõike maha kohe mis kõlab erinevalt. Loomulikult enamus millest räägitakse sellistes filmides on oletused või asjade tõlgendused seda moodi nagu neid näha tahetakse. Kuid seal on ka asju mis võivad tõde olla. Pealegi need inimesed tolles maailmalõpu filmis rääkisid ju enamjaolt sellest, mida maiiad on kirja pannud ja mida nende kultuur uskus.
        Miks peaks otsima mingite neandertaallaste (tänapäeva inimese mõistusega võrreldes) kirjutistest midagi, mis võib tõsi olla? Pokkeris coachingut tahad võtta siis otsid ka võimalikult madala IQ-ga inimese kellelt võtta, äkki midagi on tõsi mis ta räägib?

        Comment

        • Viiidrik
          Jube Noob
          • Dec 2009
          • 128

          #8614
          Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

          Algselt postitas muruntau Vaata postitust
          Selles konkreetses saates toodud eeldused võivad osalt isegi tõesed olla, aga nendest tehtud järeldustesse isegi osaliselt uskujad tunduvad rohkem kui osaliselt põrunud. Rääkige mida tahate avatud silmadega ringi vaatamisest, eri osapoolte ära kuulamisest jne, aga nii on.

          History Channel - Where truth is History

          Edit: kui te ei usu selle teema järeldustesse, siis miks sellist pa.ka vaadata terveid hooaegu? On huvitavamaid ja vähem mõistuse olemasolu kahtluse alla seadvaid sarju out there.

          Kusjuures see film mille coca siia lisas on küll seotud selle seriaaliga aciant aliens, samad inimesed teevad seda ja räägivad...aga see mis seal serjaalis jookseb on mu arust paju paremini argumenteeritud ja reaalsemaid tõendeid on otsitud. See maailmalõpu teema on muidugi bs. Aga seal serjaalis mu arust räägiti selle maiiade ennustuste kohta hoopis seda, et mitte nad ei ennustanud maailmalõppu vaid nad ütlesid , et jumalad naasevad planeedile maa, ehk siis arvatakse , et on vihjatud maavälisele elule, kes ilmselt on pannud aluse meie esimeste tsivilisatsioonide arengule.

          Comment

          • Viiidrik
            Jube Noob
            • Dec 2009
            • 128

            #8615
            Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
            Miks peaks otsima mingite neandertaallaste (tänapäeva inimese mõistusega võrreldes) kirjutistest midagi, mis võib tõsi olla? Pokkeris coachingut tahad võtta siis otsid ka võimalikult madala IQ-ga inimese kellelt võtta, äkki midagi on tõsi mis ta räägib?
            Kas sa oled sellega kursis üldse, et nende nn neanderdaallaste teadmised universumist ei jäänud eriti alla tänapäeva teadlaste teadmistele, kui vaadata kuidas nad on ehitanud oma püramiide ja mida nad on kirjutanud oma kirjatahvlitele.
            Asi ongi selles, et see maailmalõpu teema on jura, aga see mida see seriaal tegelikult käsitleb on see, et otsitakse tõendeid sellele, et maaväline elu on kunagi tuhandeid aastaid tagasi meie kultuuri arengule kaasa aidanud.

            Comment

            • muruntau
              • Jan 2009
              • 4325

              #8616
              Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

              Codecci, inimese mõistus pole võrreldes 2k või 5k aasta taguse ajaga mingeid edusamme teinud. Loe Antiik-Kreeka või -Rooma kirjutisi ja näed, kui teravalt on kirjuatud ja et paljuski see kehtib väga hästi ka tänapäeval. Ainus, mis on edasi arenenud on teadmiste kogu (ja sellest tuletatav) ja nagu see väljend on, inimeste võime inimesi tappa.

              Kui panna see sinu öeldu konteksti, siis pole eriti ratsionaalne võtta aastal 2012 pokkeris coachi inimeselt, kes on ainult Supersystem 1 läbi lugenud.

              Comment

              • Codecci
                Luuramas Naisteturniire
                • Nov 2008
                • 7574

                #8617
                Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

                Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                Codecci, inimese mõistus pole võrreldes 2k või 5k aasta taguse ajaga mingeid edusamme teinud. Loe Antiik-Kreeka või -Rooma kirjutisi ja näed, kui teravalt on kirjuatud ja et paljuski see kehtib väga hästi ka tänapäeval. Ainus, mis on edasi arenenud on teadmiste kogu (ja sellest tuletatav) ja nagu see väljend on, inimeste võime inimesi tappa.

                Kui panna see sinu öeldu konteksti, siis pole eriti ratsionaalne võtta aastal 2012 pokkeris coachi inimeselt, kes on ainult Supersystem 1 läbi lugenud.
                Huvitav, kuskilt meelde jäänud, et isegi mõnisada aastat tagasi olid inimesed praeguse ajaga võrreldes IQ koha pealt retardid...

                Comment

                • Jäämees
                  Vana Tegija
                  • Jun 2011
                  • 1182

                  #8618
                  Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

                  Kui sa IQd standardiks võttad siis on keskajal elanud küllaltki inimesi kellel on ''geeniuse'' IQ ka tänapäeval...

                  Kindlasti keskmine IQ oli madalam, aga IQ pole mingi universaalne näitaja.

                  Comment

                  • alaska
                    forever
                    • Oct 2008
                    • 6599

                    #8619
                    Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

                    IQ ei saanud olla madalam ega kõrgem, seda arvutatakse kontrollgrupi järgi ja IQ=150 on mõlemal ajastul sama palju inimesi.

                    Comment

                    • Rage
                      Klubi Liige
                      • Nov 2008
                      • 6853

                      #8620
                      Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

                      inimkonna IQ on konstant.. ainult inimeste arv kõigub:P

                      Comment

                      • Viiidrik
                        Jube Noob
                        • Dec 2009
                        • 128

                        #8621
                        Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

                        Gümnaasiumi ajalooõpikud võivad jätta küll 2000 aasta tagusest inimesest rumala mulje, aga tegelikult teadus on nende trükist palju edasi arenenud ja palju uut on avastatud. Kasvõi seda, et on leitud tõendeid 10 tuhande aasta tagustest tsivilisatsioonidest ja veel varasematest arvatakse. Ma ei mäletagi mida koolis õpetati, vast et sellel ajal elasid inimesed koopas ja suhtlesid omavahel häälitsedes.

                        Comment

                        • rasmer
                          Vana Tegija
                          • Oct 2009
                          • 1306

                          #8622
                          Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

                          Kuid siiski ei ole see midagi, millele oma tõekspidamisi rajada eirates tänapäeva.

                          Comment

                          • muruntau
                            • Jan 2009
                            • 4325

                            #8623
                            Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

                            Selle ajaga on tõusnud IQ testide sooritamise oskus. Mis on pmst geomeetria, matemaatika ja veel mõne kesk- ja põhikoolis õpetatava aine tulemus. IQ test kontrollib põhimõtteliselt abstratkset mõtlemist, kui seda on harjutatud, on ka tulemused paremad. Näiteks mingi siberi loodusrahva peal leiti, et vanemad, kes polnud koolis käinud said oluliselt madalamaid tulemusi, kui nende koolis käinud lapsed. See aga ei tähenda, et nende vanemad tingimata rumalamad olid, lihtsalt nende eluks vaja minevate oskuste kogum ei hõlmanud endas nii palju abstraktset mõtlemist. Eks ole veel IQ'd mõjutavaid muutujaid nagu toitumine lapsena, aga need pigem nii suure tähtsusega ei ole.

                            Kusjuures, osad ajalugu mingil määral peale keskkooli õppinud inimesed arvavad hoopiski, et inimesed on aja jooksul hoopiski lollimaks läinud. Seda prolly seetõttu, et tänapäeval käsitletakse oluliselt ka average Joe ja võsapetsi kangelaste elu, samas kui sajandeid tagasi kirja pandud klassikutes peamiselt haritumate klasside elu.

                            Algselt postitas alaska Vaata postitust
                            IQ ei saanud olla madalam ega kõrgem, seda arvutatakse kontrollgrupi järgi ja IQ=150 on mõlemal ajastul sama palju inimesi.
                            Pigem ikka nii, et IQ=150 inimesi on kõikidel ajastutel olnud 100k elaniku kohta konsantne arv
                            Last edited by muruntau; 27.08.12, 21:11.

                            Comment

                            • alaska
                              forever
                              • Oct 2008
                              • 6599

                              #8624
                              Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

                              nii jah.

                              Comment

                              • LuuK
                                Vana Tegija
                                • Dec 2008
                                • 1138

                                #8625
                                Re: [PLO50-200 HU] hotcocacola päevik, mitte blogi.

                                Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
                                Osad asjad panevad küll mõtlema, et mida kuradit nagu.
                                Mind pani seda mõtlema see osa, kus muuseas mainiti, et kellegi sõber olevat praegusel ajal olnud külas mingil 8-9 jala pikkusega inimeste rassil.

                                Comment

                                Working...