[50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • bever
    Räme Fish
    • Sep 2018
    • 6

    #4111
    Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

    @overbet, mida soovitad teha nüüd kus siin viimased postitused on tehtud 2014 aastal??

    Comment

    • EestiMats
      Grinder
      • Jul 2009
      • 625

      #4112
      Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

      Paar korda kuus foorum avaneb, lootes, et keegi on midagi kirjutanud.
      Last edited by EestiMats; 29.09.18, 11:43.

      Comment

      • overbet
        Pokkerihai
        • Sep 2010
        • 1620

        #4113
        Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

        Imho tänapäeval on võib-olla isegi lihtsam alustada, sest top tier infomatsiooni maailma parimatelt on lademetes ja seda tasuta/võileivahinna eest. Kui päris algaja oled, siis näiteks Doug Polki youtube kanal ja tema Poker Hands seeria on päris hea koht, kust alustada. #1 HUNL mängija analüüsib läbi aegade kuulsamaid ja suurimaid pokkerikäsi, arvan, et annab algajale päris hea ülevaate, et kuidas üldse mõelda ja mängule läheneda.

        Isiklikult mind on aidanud kõige rohkem kolm materjali. Esiteks Applications of NLHE, annab väga hea teoreetilise baasi (päris algajatele tõenäoliselt liiga raske).

        Teiseks Haseebi raamat Philosophy of Poker: How to be a Poker Player, mis on best money ever spent minu jaoks, sellest soovitaks alustada kui päris algaja oled ja pokker huvi pakub. Otsest strateegiat ei käsitle, aga võtab väga pulkadeni mängu lahti, alustatakse sellest, mis pokker üldse on kui nähtus, seejärel kuidas inimesed otsuseid vastu võtavad, kuidas mängust üldisemalt mõelda jne. Raske lühidalt kokku võtta, aga elumuutev ja geniaalne raamat.

        Kolmandaks mind aitas HerrJanksi blogi lugemine siin foorumis, aga eks see oleneb, mis formaati mängima hakkad. Lihtsalt tavalise top tier FR regi mõtete/käte lugemine aitas suht palju, ise FR grindides satud paratamatult sarnaste keeruliste kohtade otsa nagu päevikus välja toodud, siis hea kaasa mõelda ja õppida.

        Comment

        • ranka
          Miljon Põhjust Kodus Olla
          • Sep 2008
          • 36444

          #4114
          Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

          Aga küsiks hoopis nii, et mida paljud hetkel mängivad ja mis limiite?

          See on juba tähtis foorumi restruktueerimise osas. HU puhul eeldaks, et seal enam aktiivset arutelu ei tuleks, sest paljud on kolinud underground «urgastesse».

          Full ring kohta ei oska üldse rääkida.6-maxil on kindlalt koht olemas, seoses Unibetiga, mis on vägagi fishine tuba. Samuti kindlasti oleks ehk nõudlus Spin & Go alafoorumi järele.

          Comment

          • bever
            Räme Fish
            • Sep 2018
            • 6

            #4115
            Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

            Kindlasti on seda informatsiooni aga algajal on raske eristada head ja halba. Olen vaatanud palju videosi ja sinu mainutud Härra Doug Polk on juba leitud, tänud kinnitamast, et hea. Nagu rääkisin, sellist asja ongi vaja kus saad õnge aga kala püüa ise.
            Hetkel tõin 3 raamatud mis olid kohalikust raamatukogust kätte saadavad:
            * Taylor, Ian
            Pokker ja võitja psühholoogia : eduka pokkerimängija hoiakud ja mõtteviis /

            *Pokker : eesti proffidelt eesti mängijatele /
            2010

            *Moshman, Collin(olen ka tema videosi jälginud.)
            Sit 'n' go strateegia : ekspertnõuanded ühelauaturniiridel läbilöömiseks /
            2010

            Ja muidugi ranka tabel aga nagu näha siis need asjad varsti 10 aastat vanad, jah algtõed ei muutu aga kindlasti mäng edasi arenenud ja tahaks oma õpitule nii öelda kinnitust saada, et halvad kombed kinni ei paakuks ja pärast neid lahti kangutama ei peaks.

            Kindlasti vaatan läbi kõik sinu mainitu ning olen väga tänulik informatiivse postituse eest!

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #4116
              Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

              Algselt postitas bever Vaata postitust
              Kindlasti on seda informatsiooni aga algajal on raske eristada head ja halba. Olen vaatanud palju videosi ja sinu mainutud Härra Doug Polk on juba leitud, tänud kinnitamast, et hea. Nagu rääkisin, sellist asja ongi vaja kus saad õnge aga kala püüa ise.
              Hetkel tõin 3 raamatud mis olid kohalikust raamatukogust kätte saadavad:
              * Taylor, Ian
              Pokker ja võitja psühholoogia : eduka pokkerimängija hoiakud ja mõtteviis /

              *Pokker : eesti proffidelt eesti mängijatele /
              2010

              *Moshman, Collin(olen ka tema videosi jälginud.)
              Sit 'n' go strateegia : ekspertnõuanded ühelauaturniiridel läbilöömiseks /
              2010

              Ja muidugi ranka tabel aga nagu näha siis need asjad varsti 10 aastat vanad, jah algtõed ei muutu aga kindlasti mäng edasi arenenud ja tahaks oma õpitule nii öelda kinnitust saada, et halvad kombed kinni ei paakuks ja pärast neid lahti kangutama ei peaks.

              Kindlasti vaatan läbi kõik sinu mainitu ning olen väga tänulik informatiivse postituse eest!
              Ma tahaks väita, et ranka tabel on iganematu ja nii naljakas kui see ka pole, siis aastate jooksul ei tulnud sarnast tabelit. Isegi Two Plus Two-s toona, kui mängisin 10NL, siis oli saada väga raske või peaaegu võimatu saada vastust ülimalt lihtsale küsimusele, mis on Teie UTG avangu range. Lisana võib öelda, et toona olid ranged vägagi staatilised.

              Comment

              • overbet
                Pokkerihai
                • Sep 2010
                • 1620

                #4117
                Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

                No offence, ise ka täpselt selle tabeli järgi mängima õppinud, aga ranka tabel suht lol 2008 pokerstrat. Open-fold 87s CO-lt?

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #4118
                  Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

                  Algselt postitas overbet Vaata postitust
                  No offence, ise ka täpselt selle tabeli järgi mängima õppinud, aga ranka tabel suht lol 2008 pokerstrat. Open-fold 87s CO-lt?
                  Juba tabelit võltsitud! Enne läheks vabasurma, kui 87s CO-lt foldiks!

                  Aga nali naljaks - ranka tabeli eesmärk ei olnud advanced stratti pakkuda, vaid basic stratti tunnetamaks positsiooni, saama kätte tunnetuse ja mitte end eriti keerulistesse olukordadesse panna.

                  87s muidugi ei tohiks küll fold olla, sest see käsi on nii lollikindel ja mängib igas olukorras end ise - ebasoodsas on lihtne fold ja soodsas olukorras mängib end pm. ise.

                  Comment

                  • overbet
                    Pokkerihai
                    • Sep 2010
                    • 1620

                    #4119
                    Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi



                    See vale tabel siis või ma lihtsalt ei biidi tabelilugemist?

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #4120
                      Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

                      Algselt postitas overbet Vaata postitust


                      See vale tabel siis või ma lihtsalt ei biidi tabelilugemist?
                      Täiesti ilmselgelt näha, et taaskord võltsid screenshote!!!!!!! Ebaaus võte!

                      Tegelt ei biidi irooniat :)

                      Comment

                      • overbet
                        Pokkerihai
                        • Sep 2010
                        • 1620

                        #4121
                        Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

                        Tundub, et ei biidi tõesti irooniat ega seda, miks see tabel nii hyped up on olnud ja miks sa arvad, et see on iganematu. Randomly googeldades saab paremad openranged.

                        Üleüldiselt avab see tabel liiga tightilt (enamjaolt suited connectorite arvelt), samas SB-lt näiteks avab Ax, K7o ehk kuidagimoodi paradoksaalselt suudab see olla samaaegselt liiga tight ja liiga loose.

                        See väide, et mitte ennast keerulistesse olukordadesse panna, on ka suht nonsense imo. UTG 22 3x open on lihtne olukord mismoodi? Ax, K7o open SBlt lihtne olukord postflop? Ma olen suht kindel, et ma ei suudaks isegi mikros 22 UTG 3x avades 9-handed lauas positiivse expectationiga mängida. Loogiline oleks, kui oleks just rohkem suited connectoreid lisatud ja mujalt algajate jaoks veits tightimaks tõmmatud, neid (võrdlemisi) straightforward mängida.

                        Comment

                        • ranka
                          Miljon Põhjust Kodus Olla
                          • Sep 2008
                          • 36444

                          #4122
                          Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

                          Algselt postitas overbet Vaata postitust
                          Tundub, et ei biidi tõesti irooniat ega seda, miks see tabel nii hyped up on olnud ja miks sa arvad, et see on iganematu. Randomly googeldades saab paremad openranged.
                          Tsiteerin ennast: Ma tahaks väita, et ranka tabel on iganematu ja nii naljakas kui see ka pole, siis aastate jooksul ei tulnud sarnast tabelit.

                          Eriti tähtis on lause teine osa. Ma ei mäleta täpset tabeli väljaetuleku aastat, aga enne seda ega pärast seda aastaid ma ei suutnud küll leida sarnast lihtsalt tabelit. Kui pokkeriga lõpparve tegin, siis mingil hetkel ma siiski proovisin leida midagi sarnast ja siis tõesti ma ka leidsin, aga nende aastate vahe oli väga väga suur.


                          Algselt postitas overbet Vaata postitust
                          Üleüldiselt avab see tabel liiga tightilt (enamjaolt suited connectorite arvelt), samas SB-lt näiteks avab Ax, K7o ehk kuidagimoodi paradoksaalselt suudab see olla samaaegselt liiga tight ja liiga loose.

                          See väide, et mitte ennast keerulistesse olukordadesse panna, on ka suht nonsense imo. UTG 22 3x open on lihtne olukord mismoodi? Ax, K7o open SBlt lihtne olukord postflop? Ma olen suht kindel, et ma ei suudaks isegi mikros 22 UTG 3x avades 9-handed lauas positiivse expectationiga mängida. Loogiline oleks, kui oleks just rohkem suited connectoreid lisatud ja mujalt algajate jaoks veits tightimaks tõmmatud, neid (võrdlemisi) straightforward mängida.
                          Loomulikult ma ei hakka vaidlema selle tabeli osas, sest see tabel on aastaid vana, vajaks täiendamist ning päris sõna-sõnalt ka võta, et iganematu. Samuti ma ei oska rääkida sinule vastu mitte mingi strateegilise osa üle, sest mul tõesti tänasel päeval puuduvad kogemused ja kindlasti ma usaldan selles suhtes rohkem sind, sest sul need kogemused ka olemas.

                          Comment

                          • Pokkeripro99
                            Julm Donk
                            • Sep 2018
                            • 40

                            #4123
                            Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

                            Annan märku.

                            Pokker päris palju muutunud indeed. Suurim vahe ilmselt see, et aastate eest ei mõeldud cashgamedes nii spetsiifiliselt, mis boardidel kui palju jätkama peaks ja väldiitigi olukordi. Need üksikud, kes viitsisid väga süvenenult nii mõelda (Kanu87 jt) olidki pidevalt kurvist eest. Selline "Phil Helmuthlik" suhtumine, et ma olin ees ja "raskete olukordade vältimine". Im the best, sest tean ranka tabelit ja cbettimine on jube hea asi on väga iganenud strateegia. Underbluffiti väga palju ja betsized on muutunud. Samas ka edge äraandmine ja valede käte kasutamine bluffidena. Ranged olid tihti väga lineaarsed või juhul kui olnud, siis olid need jube capped ja lihtne oli REGULARE biitida. See, et nitid ja halvad shortstackid suutsid cashi päris korralikult biitida annab aimu, kui kõvasti mängud muutunud on. Ise ei biidi märkimisväärselt midagi, aga tunne on selline, et kui bummida cashi, siis väga vahet pole kas limiidiks NL20 või NL100. Regularide vahe ei ole nii tohutult suur, kui aastani 2013-2014? Siis oli NL10 ja NL100 vahe nagu öö ja päev. Ja nüüd ongi infot väga palju ja väga odavalt ja väga palju rohkem väärt infot. Head mängijad oskavad Pokerstove kasutada ja ise range välja mõelda, suutsin veel 2013-2014 veel 10-15 tableda NL100 üle mitmesaja tuhande käe 4.5bb winratega üsna stabiilse graafikuda. ILMA KORDAGI ELUS POKERSTOVE KASUTAMATA ja suvalisi käsi bluffina kasutades, sest regid ise underbluffisid ja ei callitud sind piisavalt anyways. Töötas! Praegu graafikud täiesti swingised ja peaks kõvasti tööd tegema, et konkurentsi naaseda, aga kas see üldse on väärt veel seda? Ma ei tea... no oleks keegi hea mängija suvalise nublu enda käpa alla võtnud 2010 aastal, oleks sealt väga kiirelt edu tulnud, praegu lihtsalt "ceiling" nii palju väiksem. Enam ei ole arutelu kuskil avalik ja keegi ei postita ulmegraafikuid, mis fishist trafficut tooks.

                            Teine asi, mis pokkeri nii raskeks teinud on, on see, et tipus viljeletakse GTO-d, mitte exploitable strateegiat. Saan aru, et kui sa ei mängi väga kõrgel tasemel, siis playerpool deviateb ühes suunas ja GTO edge äraandmine või isegi kaotav TEATUD SPOTTIDES Osa sellest strateegiast lekib/tekib netti pdievalt. Erinevalt Dominic Nietzschedest ja teistest GTO fanaatikutest arvan ma, et see ei tee pokkeritulevikku kuidagi paremaks. LLinusLLove on naeruväärselt kõva mängija, olen ta mängu jälginud ja ausalt ma ei saa mitte sittagi aru, mis mängu need mehed mängivad. See pole "kuningas on paljas" koht, sest math töötab regardless, kas see mulle meeldib või mitte. Ja sellise töö tulemus, mida LLinusLLove teinud on, on max paarsada tuhat USD aastas. Saan aru, et tänapäeval HU netis raha teenimiseks või live cash, aga GTO hype/aretamine/artuamine on kõige sitem asi, mis pokkeriga juhtunud on.

                            Ei nõustu overbeti ütlusega, et tänapäeval kergem alustada. Ceiling/lagi teenistuseks netis on väga madal. Mingeid FTP NL40k-NL400k battleid ei toimu igapäevaselt enam ammu. Tean, et sa biidid ilusti NL600, aga sama skilliga biidid peaaegu kõiki vegase cashgame ja mingist hetkest, kui bankroll piisavalt suur, tunudb netis nühkimine mõttetu ja mõtekam oleks muudele tegevustele üle liikuda või headesse live mängudesse ennast sebida. 10a tagasi said Pokerstarsis 15tableda NL600 FR, sest laudu oli lihtsalt nii palju ja need lauad olid fishe ja halbu regulare täis! Need ajad on möödas ja seda ei tule kunagi tagasi. Kui keegi sulle täpselt ei ütle (jah, sa tõid konkreetse näite), kust infot saada ja enda mängu arendada, siis tehakse väga valesid otsuseid ja jalgratta leiutamine võtab kaua aega. Aga point on ikkagi sama, teenimispotentsiaal on palju väiksem.


                            Selle foorumi võiks käima tõmmata küll. Mis siin üldse juhtus? Siiras küsimus. Mingi hetk tõmbas järsult väga vaikseks.
                            Last edited by Pokkeripro99; 30.09.18, 06:59.

                            Comment

                            • overbet
                              Pokkerihai
                              • Sep 2010
                              • 1620

                              #4124
                              Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

                              Algselt postitas Pokkeripro99 Vaata postitust
                              aga tunne on selline, et kui bummida cashi, siis väga vahet pole kas limiidiks NL20 või NL100. Regularide vahe ei ole nii tohutult suur, kui aastani 2013-2014? Siis oli NL10 ja NL100 vahe nagu öö ja päev.
                              Correct. Pokerstove ei ole aastaid enam asi tho, isegi alla laadides ei tööta juba paar aastat minu arust, peab mingeid advanced nippe kasutama, et tööle saada.

                              Algselt postitas Pokkeripro99 Vaata postitust
                              LLinusLLove on naeruväärselt kõva mängija, olen ta mängu jälginud ja ausalt ma ei saa mitte sittagi aru, mis mängu need mehed mängivad. See pole "kuningas on paljas" koht, sest math töötab regardless, kas see mulle meeldib või mitte. Ja sellise töö tulemus, mida LLinusLLove teinud on, on max paarsada tuhat USD aastas. Saan aru, et tänapäeval HU netis raha teenimiseks või live cash, aga GTO hype/aretamine/artuamine on kõige sitem asi, mis pokkeriga juhtunud on.
                              Naljakas, et just sellest mehest räägid, seda graphi ma mõtlesin selle näiteks panna, et tänapäeval on lihtsam alustada.



                              Viimase aastaga siis 922k, mitte paarsada tuhat+ WCOOP mainil võitis ka üle 700k, niiet julgelt üle pooleteise miljoni aastaga ja see ainult teadaolevate kanalite kaudu, idk palju .ru starsi kätest ära sööb, muude tubade puhul meeletult, eriti viimasel ajal.



                              Also HU ei ole enam asigi tänapäeval, ühestki suuremast toast ei leia outright HU'd enam (mingid veidrad zoomindused ja anon HU värgid on, aga mitte nii nagu vanasti).

                              Algselt postitas Pokkeripro99 Vaata postitust
                              Ei nõustu overbeti ütlusega, et tänapäeval kergem alustada. Ceiling/lagi teenistuseks netis on väga madal. Mingeid FTP NL40k-NL400k battleid ei toimu igapäevaselt enam ammu.
                              Võib-olla see kerge liialdus, et tänapäeval kergem alustada, aga vast enam-vähem sama raske. Sellest ma ei saa aru tho, et mis see alustamisse puutub, et teenimise lagi on (sinu väitel) madal. Nosebleedid ei mõjuta low- ja midstakesi mitte kuidagi. Kui mingi multimiljardär kaotaks miljardi online erisoovil tehtud 50/100k$ laudades, siis see ei muuda tavalise grinderi jaoks midagi. Kusjuures see on üsna analoogne teoreetiline stsenaarium sellele, mis 2008-2009 tegelikult juhtus – Guy Laliberte otsustas kuskil 65M$ maha dongata, mida siis omavahel edasi-tagasi hakati veeretasid.

                              Lisaks sellele, tänapäeval toimuvad Macaus veel suuremad mängud kui need, mis vanasti onlines olid. Alles kandis ka Twitchist 1M€ min buyiniga cash game üle, niiet vabalt saaks väita, et tänapäeval võib ka nosebleedides rohkem teenida kui vanasti.


                              Algselt postitas Pokkeripro99 Vaata postitust
                              Tean, et sa biidid ilusti NL600, aga sama skilliga biidid peaaegu kõiki vegase cashgame ja mingist hetkest, kui bankroll piisavalt suur, tunudb netis nühkimine mõttetu ja mõtekam oleks muudele tegevustele üle liikuda või headesse live mängudesse ennast sebida.
                              Kust sellist infot said? Ei ütleks, et NL500+ eriti biidin, mängin (tho jookseb ka suht harva) võrdlemisi harva ja olen pigem mid-tier bumhunter nendes limiitides, ei tunne väga, et oleks seal mängivatest regularidest üle, samas graph on enam-vähem decently up selle vähese sample peale.

                              Algselt postitas Pokkeripro99 Vaata postitust
                              Mis siin üldse juhtus? Siiras küsimus. Mingi hetk tõmbas järsult väga vaikseks.
                              Minu teooria on selline, et foorumi põhiliseks atraktsiooniks olid päevikud, eriti upper midstakes omad nagu HerrJanks, RudiTurbo, etc, mida ma ka ise peamiselt foorumisse lugema tulin. Mõned kirjutasid sinna ikka eriti loovaid postitusi vahel sisse, kus on aru saada, et tüüp ei biidi probably NL5 ja bankroll on probably väiksem kui päeviku omaniku buy-in, aga samas täiesti tõsiuskselt hakkab päevikuomanikule nõu andma ja stratti rääkima. Sellest iseenesest pole midagi, kui mingi NL5 grinder oma mõtteid jagab vms, aga need tihtipeale vormistatud sellise NL5000 crusheri mojo ja eneseusuga. Ma ise ka mõelnud omal ajal nt HerrJanksi päevikut lugedes, et ma ta asemel snapquitiks foorumi, kui mu NL1k käe kommentaariks sellist jama kirjutatakse ja no eks see pikapeale juhtus ka.

                              Nice post muidu.

                              Also everyone solid ja no money in poker confirmed!

                              Last edited by overbet; 29.09.18, 21:29.

                              Comment

                              • Pokkeripro99
                                Julm Donk
                                • Sep 2018
                                • 40

                                #4125
                                Re: [50NL-200NL HU] Eeskujuks/Hirmuks Teistele: Juulis 100 BI-d on Tõsiasi

                                Okei, LLinusLLove-ga panin räigelt mööda. Minu paha. Mõtlesin mõnda eelmist aastat ilmselt ja ainult PS graafi. Pole enam ammu kõigega kursis ja üritan järgmine kord mitte tuua näiteid, kui täpselt olukorda ei tea. Aasia mängud suhtelist sick indeed, jungleman kunagi mainis joe ingrami podcastis, mis summad seal omanikke vahetavad igapäevaselt. Sick life.

                                Live pole muidugi kuhugi kadunud ja mõtlesin online.

                                Alustamine/teenimispotentsiaal ja winrate/netis pakutavad limiidid on vägagi seotud. Kogu turg on vähenenud. Paljudes riikides vahepeal keelatud või mingid totrad regulatsioonid. Starsi NL50-s on rake 7bb/100. Pokker on zero sum game ikkagi miinus rake. Seda statistikat ei saa ilmselt kuskilt välja tõmmata, aga julgen pakkuda, et võitvata/kaotavate online mängijate protsendiline suhe on suurenenud, sest 2015 alates rake kõvasti suuremaks läinud. Ja ilmselgelt läheb pokkeri tase nii GTO kui exploitable mängu tase aastalt-aastasse paremaks, mis tähendab, et edged jäävad väiksemaks. Pole vahet, kas oled võitev või kaotav mängija, zero sum mäng, kus edged väiksemad on raskemini biiditav.


                                Holy shit, HerrJanksi Ja Ruditurbo, muttaja päevikute kohta oli mul 1:1-le sama mõte.

                                Comment

                                Working...