[mikrost high stakes'ini] muruntau

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Codecci
    Luuramas Naisteturniire
    • Nov 2008
    • 7574

    #1261
    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

    Väga newbie küsimus vb, aga miks siin 22 on call ja PCA-l QQ fold?

    Mulle 22 call ja põhjendused meeldivad, aga samade põhjendustega ütleb mu talupojamõistus, et QQ peaks ka call olema. Turnaelu ohtu blah-blah-blah, aga keegi plusspooli välja ei toonud - võidu korral oled MASSIVE chipleader ja sa flippad (noh, semi-flip, 40% on kui Timexi range AA, KK, AK) laua parima või 2nd parima mängija vastu olles ise prolly halvim mängija lauas. Ehk siis võidu korral elimineerime väga suure ohu lauast Timexi näol.

    Muruntau, lenC, rasmer või keegi asjalik postitaja - kuidas see ICM sellest QQ käest foldi teeb?

    Comment

    • Steven Murd
      Julm Donk
      • Sep 2012
      • 53

      #1262
      Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

      Player 1 Mike McDonald
      Player 2 Madis Muur


      * Players, pool $, total chips, prize distribution ja chips vastavalt PokerNews'i blogile ja minu kalkulatsioonidele.

      6,035,000 žetooniga Madis Müür eeldab võita keskmiselt $903,600.829.

      Juhul, kui Timexi range on KK+, AKs, AKo, siis equity vastavalt 60.14% ja QQ 39.86%. Vaevalt, et Timexi range looseim on, sest Müür ei 5-beti lightilt.



      ITEM I: Juhul, kui me callime ja võidame, stackiks 14,170,000 chipi, siis —



      14,170,000 chipiga $1,327,966.835 equity.

      ITEM II: Juhul, kui me callime ja kaotame, stackiks 0 chipi, siis $0 equity.

      ITEM III: Juhul, kui me foldime (5-betisime 1,275,000, mille me kaotame), siis $814,746.527 equity.

      Callime (total prize-pool equity) e. (0.4 * 1327966) + (0.6 * 0) = $531,186.4
      Foldime (ITEM III) = $814,746.527

      See tähendab seda, et foldimine on keskmiselt $283,560.127 pikas perspektiivis kasumlikum variant, seda juhul, kui me eeldame, et Timexi range on KK+, AKs, AKo.

      Tagantjärele kontrollides ma ei saanud 100% täpseid chip counte ja see keskmiselt kasumlikum arv oleks väiksem, aga see kõikumine ei oleks piisavalt suur, et QQ selles spotis KK+, AKs, AKo range vastu callimise pikas perspektiivis kasumlikuks teeks. Kõik oleneb sellest, mis range'i me arvame, et Timex sellises situatsioonis mängib ja mida me arvame sellest, mida Timex arvab meie range kohta.

      Juhul, kui keegi viitsib pikemalt-laiemalt seletada, mida kumbki mängija vastase range'i kohta arvas, mis range'i ise nii mängib ja nii edasi, siis oleksin väga tänulik.

      Streami vaadates ma arvasin, et ta tegi valesti, et emandad foldis, kuna ma nägin Timexi AKo'd ja AKo vastu ma QQ calliksin, aga ma ei ole süviti analüüsinud, et kas 5-bet-fold oli õige või oleks pidanud 4-betile foldima või kui 5-betime, siis peame kindlasti callima. Juhul, kui ma oleksin nii mänginud nagu Müür, siis oleksin foldinud nagu temagi, aga ma arvan, et ma ise ei oleks üleüldse 5-betinud selles situatsioonis. Muidugi, ma ei questioni Müüri mängu, ta on kindlasti palju parem pokkerimängija kui mina.

      Pikk jutt. Keegi targem võiks mõttekäiku kontrollida, sest ma ei ole kindel, kas ma ligilähedalegi tõele sain, aga ma andsin endast parima.

      Härra Müürile palju õnne ja edu tulevikus!

      Comment

      • RudiTurbo
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 4167

        #1263
        Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
        Väga newbie küsimus vb, aga miks siin 22 on call ja PCA-l QQ fold?

        Mulle 22 call ja põhjendused meeldivad, aga samade põhjendustega ütleb mu talupojamõistus, et QQ peaks ka call olema. Turnaelu ohtu blah-blah-blah, aga keegi plusspooli välja ei toonud - võidu korral oled MASSIVE chipleader ja sa flippad (noh, semi-flip, 40% on kui Timexi range AA, KK, AK) laua parima või 2nd parima mängija vastu olles ise prolly halvim mängija lauas. Ehk siis võidu korral elimineerime väga suure ohu lauast Timexi näol.

        Muruntau, lenC, rasmer või keegi asjalik postitaja - kuidas see ICM sellest QQ käest foldi teeb?
        LenC postitas kuskil täpse ICM matemaatika selle käe kohta.

        Comment

        • Steven Murd
          Julm Donk
          • Sep 2012
          • 53

          #1264
          Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

          Algselt postitas RudiTurbo Vaata postitust
          LenC postitas kuskil täpse ICM matemaatika selle käe kohta.
          Suured tänud mainimast. Link siis http://foorum.pokkeriprod.com/showth...917#post572917

          Comment

          • Codecci
            Luuramas Naisteturniire
            • Nov 2008
            • 7574

            #1265
            Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

            Veidi eksib lenC (või kirjutab mitte kõige olulisemast) kui ma õigesti aru saan - gain ja loss tuleks võtta:
            Kui muru stackist anda 1,275,000 chippi Timexile, siis jaotuvad equityd:
            $874,826.38
            $1,025,776.41
            $800,823.74
            $708,792.11
            $672,312.97
            $645,466.75
            $565,681.64
            Sellest numbrist kui me räägime konkreetselt, et oleme antud olukorras kus shove vastas. See teeb siis gainiks $433K ja lossiks $611K, ikka rämedalt -EV.

            Pmst mõne aasta tagune hittlause "mängin võidu peale" on siis müüt ja rahades tuleks ülinitilt-safelt mängida, sest iga mängija kes välja kukub tõstab su equityt sitaks, saan ma õigesti aru?

            Või kehtib see "kaotatud chipid on vähem väärt kui võidetud chipid" teooria kogu turniiri, vahet pole kas rahades või mitte? Kas see siis tähendab, et 22 call oli halb?

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #1266
              Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

              Veel üks huvitav lõik lenC 'i mathipostist:
              Et saada käega nulli, siis ta peab 66.3% kordadest võitma.
              Et saada x>=-$81,957.71 (mis ta kaotab foldimisega), siis ta peab ~58% kordadest võitma.
              KK equity QQ+, AK range vastu on 57%. Seega korrektne oleks antud olukorras KK foldida. Seriously?
              Kui see kõik paika peab siis prolly on olemas ka olukordi kus AA tuleks foldida, tavalistel turniiridel, mitte satikatel.

              Comment

              • Steven Murd
                Julm Donk
                • Sep 2012
                • 53

                #1267
                Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                lenCi kui ka minu numbrites on viga.
                1) 1032 mängijat*30,000 chips=30,960,000 total. lenC kasutas 30,765,000 ja ma kasutasin 30,520,000.
                2) stackid pre-hand. PokerStars.TV striim näitab, et Timexil on 6,7 miljonit ja Müüril 7,3 miljonit. lenC kasutas Madis Müür 6,980,000 ja Mike McDonald 6,880,000 ning ma kasutasin käejärgseid stacke, mis PokerNewsi blogis olid.

                Total prize-pool oli sama ja distribution protsendid ma kontrollisin üle.

                Põhimõtteliselt me ei saa kindlaid arvutusi teha, kui meil ei ole stacke, aga teoreetiliselt peaks tulemus endiselt sama olema, et fold > call, kuid kas selline teooria on võimalik, et 5-betiga me loome olukorra, kus fold kallineb, ent stackid ei muutu, s.t calli puhul võidetav summa on sama. 5-bet-foldi asemel on võimalik mängida näiteks 3-bet-call(4-bet), 3-bet-fold(4-bet), 5-bet-shove(Timex ei saa 6-bet-shoveda). Teoorias on kõikidel liinidel erinevad fold ja call equityd. 5-bet-fold oli õige arvestades ICM'i, aga sellegipoolest me kaotasime 1/5 stackist. Ma arvan, et on selline võimalus, et mõni teine liin oleks kas a) calli teinud kasumlikuks, sest fold ei ole nii kallis b) foldiga vähem kaotanud. Muidugi Timexi 4-beti flat-callides me mängime QQ'ga OOP. Meil ei ole informatsiooni vastase käe kohta kuni ta 4-betib. Ma ei tea, kuidas Timex KK ja AA oleks mänginud, aga ta 4-bet annab meile aimu ta rangeist, mille ma oleksin QQ+, AKs, AKo peale pannud ja arvestades, et meil oli QQ, siis teine QQ on väga vähetõenäoline, pigem KK+, AKs, AKo või juhul, kui me arvame, et ta on loosem, siis TT+/JJ+, AKs, AKo, kuid ma ei näe põhjust, miks ta peaks TT, JJ riskima chip leaderi vastu. Isegi AKo oli parimal juhul flip, kui vaadata, et Müür 5-betis, mida ta ei tee lightilt. Vaevalt, et kumbki mängija blufib sellises olukorras. Minu arust ei ole küsimus selles, kas 5-bet-fold/call, vaid kas ja kuidas oleks võimalik olnud teisiti mängida, sest ICM'i järgi on 5-bet-fold > -call.

                My two cents. Võimalik jällegi, et panin täiesti puusse, seega tagasiside on väga teretulnud ja vabandan Müüri ees, kui tahtmatult ta päevikusse midagi sellist kirjutan, mis ei ole teretulnud.

                Comment

                • rasmer
                  Vana Tegija
                  • Oct 2009
                  • 1306

                  #1268
                  Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                  Ma arvan küll, et Timexi 4bet range on seal way laiem kui QQ+.

                  Comment

                  • rasmer
                    Vana Tegija
                    • Oct 2009
                    • 1306

                    #1269
                    Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                    Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                    Pmst mõne aasta tagune hittlause "mängin võidu peale" on siis müüt ja rahades tuleks ülinitilt-safelt mängida, sest iga mängija kes välja kukub tõstab su equityt sitaks, saan ma õigesti aru?
                    Kindlasti ei saa üldistades öelda, et tuleb ülinitilt mängida. Igas FT või bubble olukorras hindad ka ICM-i mõju, aga konkreetne mängudünaamika oleneb ikka paljudest asjadest kokku, mida ei saa siin lihtsalt vastata, et kuidas turniiridel võita kas TAG, LAG vms.
                    Last edited by rasmer; 29.01.14, 04:26.

                    Comment

                    • Ecuador13
                      🎮🟣 twitch.tv/s3ndlocation
                      • Aug 2009
                      • 730

                      #1270
                      Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                      Algselt postitas rasmer Vaata postitust
                      Ma arvan küll, et Timexi 4bet range on seal way laiem kui QQ+.
                      +1, way-way laiem

                      Comment

                      • overbet
                        Pokkerihai
                        • Sep 2010
                        • 1620

                        #1271
                        Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                        Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                        Veel üks huvitav lõik lenC 'i mathipostist:


                        KK equity QQ+, AK range vastu on 57%. Seega korrektne oleks antud olukorras KK foldida. Seriously?
                        Kui see kõik paika peab siis prolly on olemas ka olukordi kus AA tuleks foldida, tavalistel turniiridel, mitte satikatel.

                        lol dinkaments

                        Comment

                        • muruntau
                          • Jan 2009
                          • 4325

                          #1272
                          Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                          Täna siis viimane päev ja põhilised turniirid. Seni osakudiili raames cashinud ei ole, ainult ühe $77 bounty olen saanud ja üks $100 bullet jäi $109 rebuy'l kasutamata. Pakuks välja sellise variandi, et teen selle raha eest $109 Sunday kickoffi ja $75 hotteri. Mõlemal esikoht +20k. Muidu teeks need oma raha eest, aga kuna seni normaalset cashi pole saanud, tahaks ikkagi investoritele anda võimaluse korralikum hitt saada. Mis arvate?

                          Comment

                          • rahvavaenlane
                            Klubi Liige
                            • Dec 2009
                            • 3040

                            #1273
                            Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                            ässad tasku!

                            Comment

                            • kjmrc
                              Pokkerihai
                              • Aug 2009
                              • 4541

                              #1274
                              Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                              Muru relax, igakord ka ei saa hittida :)

                              Comment

                              • muruntau
                                • Jan 2009
                                • 4325

                                #1275
                                Re: [mikrost high stakes'ini] muruntau

                                Esimesest väljas, enamus läks nii: http://www.boomplayer.com/en/poker-h...133_6B382ABDA2

                                Comment

                                Working...