*** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Tarq666
    Klubi Liige
    • Oct 2008
    • 814

    #571
    Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

    The goal is to connect all nine dots using just four straight lines, without lifting your pen up or retracing a line. It’s a classic problem that researchers have been giving people for a century, but in the majority of experiments, no participants are able to solve it, even with plenty of time and many attempts.

    <<< lahendasin ära aga aega võttis 15 minutit umbes, peaaegu olin alla andmas :)

    Comment

    • BentleyMulsanne
      Bännitud
      • May 2012
      • 499

      #572
      Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

      Algselt postitas Tarq666 Vaata postitust
      The goal is to connect all nine dots using just four straight lines, without lifting your pen up or retracing a line. It’s a classic problem that researchers have been giving people for a century, but in the majority of experiments, no participants are able to solve it, even with plenty of time and many attempts.

      <<< lahendasin ära aga aega võttis 15 minutit umbes, peaaegu olin alla andmas :)
      Mhm kui lõpuks endale tunnistada, et puntide piires on võimalik ainult 8 ühendada, siis väljaspool piire saab 10-30sekiga kätte. Küsimus ongi selles, kui avatud oled või kui palju suudad enda mõtlemist avada.

      Comment

      • Rage
        Klubi Liige
        • Nov 2008
        • 6853

        #573
        Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

        üks huvitav ülesanne mille esitasin ükskord töövestlusel kandideerijatele:

        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


        on tuba kus on hõõglambipirn laest rippumas juhtme otsas, toas on pirn kustus, kõik välisseina küljes asuvad lülitid on OFF asendis, ainult üks lülititest lülitab lambi põlema, teised kaks on tühjalt käivad lülitid. Sul on võimalik neid lüliteid näppida ja jätta ükskõik millisesse asendisse, tuppa sa ei näe. Peale seda kui oled lüliteid näppinud ja sulle sobivatesse asenditesse jätnud võid minna tuppa ja öelda 100% kindlusega milline lüliti paneb pirni põlema. Tuppa saab astuda ainult üks kord.

        Paluks siia lahenduskäik.
        Last edited by Rage; 23.07.12, 14:33.

        Comment

        • Tarq666
          Klubi Liige
          • Oct 2008
          • 814

          #574
          Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

          Algselt postitas BentleyMulsanne Vaata postitust
          Mhm kui lõpuks endale tunnistada, et puntide piires on võimalik ainult 8 ühendada, siis väljaspool piire saab 10-30sekiga kätte. Küsimus ongi selles, kui avatud oled või kui palju suudad enda mõtlemist avada.
          Mhmh. Jääb vaid selgusetuks, kas 15min lahenduse leidmine on kehv, keskmine või hea tulemus. Halb tulemus oleks siis lahenduse mitte leidmine.

          Comment

          • Vandalar
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3577

            #575
            Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

            Ma tegin sama vea ja katsusin nö. piirides olla kogu aeg, joone tõmbamisel. See ongi imo see, mis teatud impulssidega, sagedustega võetakse maha- piirang, mille aju automaatselt võtab, kuna need punktid moodustavad mõttelise, ühe piiretega kujundi, ruudu ning aju tajub seda kui ruutu.

            Comment

            • BentleyMulsanne
              Bännitud
              • May 2012
              • 499

              #576
              Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

              Algselt postitas Rage Vaata postitust
              üks huvitav ülesanne mille esitasin ükskord töövestlusel kandideerijatele:

              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


              on tuba kus on lambipirn laest rippumas juhtme otsas, toas on pirn kustus, kõik välisseina küljes asuvad lülitid on OFF asendis, ainult üks lülititest lülitab lambi põlema, teised kaks on tühjalt käivad lülitid. Sul on võimalik neid lüliteid näppida ja jätta ükskõik millisesse asendisse, tuppa sa ei näe. Peale seda kui oled lüliteid näppinud ja sulle sobivatesse asenditesse jätnud võid minna tuppa ja öelda 100% kindlusega milline lüliti paneb pirni põlema. Tuppa saab astuda ainult üks kord.

              Paluks siia lahenduskäik.
              Tõmbad 2 lülitit On asendisse ja lased olla mõnda aega ja siis lülitad ühe offi ja astud tuppa.
              Kui tuli põleb on lüliti mille jätsid sisse, Kui on külm siis õige lüliti on mida ei puutunud ja kui on soe ja ei põle siis lüliti millega tegid Bluffi.

              Comment

              • Mr_Kenny
                Vana Tegija
                • Jun 2011
                • 1357

                #577
                Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

                Algselt postitas BentleyMulsanne Vaata postitust
                Tõmbad 2 lülitit On asendisse ja lased olla mõnda aega ja siis lülitad ühe offi ja astud tuppa.
                Kui tuli põleb on lüliti mille jätsid sisse, Kui on külm siis õige lüliti on mida ei puutunud ja kui on soe ja ei põle siis lüliti millega tegid Bluffi.
                Dafuq did i just read.

                Comment

                • Rage
                  Klubi Liige
                  • Nov 2008
                  • 6853

                  #578
                  Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

                  Veel üks:

                  (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                  eestlane-venelane-sakslane stiilis ülesanne.

                  Neli meest on vangis, enne vabastamist antakse meestele ülesanne, kõik mehed kaevatakse kaelani maa sisse nagu pildil, üks mees ühel pool seina, kolm teisel pool, mehed oma pead pöörata ei saa, näevad nad ainult enda ees olevaid mehi ja nende mütse, läbi seina ka keegi ei näe. Meestele on öeldud, et välja jagatakse kaks valget ja kaks musta mütsi (ja need pannakse meestele päeh nagu joonisel, aga mehed ei tea kellele mis värvi müts panti). Omavahel nad ei tohi sõnagi vahetada, niikaua on haudvaikus kuni lõpuks üks meestest on välja mõelnud mis värvi müts tal peas on ja selge kõlava häälega ütleb 100% kindlusega mis värvi müts tal peas on. Kui mees eksib, surevad kõik.

                  Milline mees lõpuks sõna võtab ja kuidas ta teab mis värvi müts tal peas on?

                  Programmeerimise kallakuga inimesed üldiselt mõtlevad lahenduse välja paari minutiga.
                  Last edited by Rage; 23.07.12, 14:47.

                  Comment

                  • Rage
                    Klubi Liige
                    • Nov 2008
                    • 6853

                    #579
                    Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

                    Algselt postitas BentleyMulsanne Vaata postitust
                    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                    oleks võinud lahenduskäigu ka spoilerisse panna:-(

                    Comment

                    • vsiu100
                      Moderaator
                      • Oct 2008
                      • 4253

                      #580
                      Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

                      eestlane-hispaanlane-itaallane-kreeklane on baaris. eestlane maksab.

                      Comment

                      • ristijeesus
                        Klubi Liige
                        • Oct 2009
                        • 2533

                        #581
                        Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

                        Mütsiülesandes
                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                        Comment

                        • BentleyMulsanne
                          Bännitud
                          • May 2012
                          • 499

                          #582
                          Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

                          well done. Mr_Kenny kas sa unibetis MR_JIMMY?

                          Comment

                          • jrgn hell
                            Klubi Liige
                            • Oct 2008
                            • 3328

                            #583
                            Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

                            Algselt postitas BentleyMulsanne Vaata postitust
                            See õpetab meile ühe üliolulise asja, et kui lahendust ei tule, tuleks korraks eemalduda ja tagasitulles proovida väljaspool kasti mõelda, muidugi see üliraske.
                            Imo siin see second-quessing tuleb kahjuks. Ei julge endas kindel olla, et 9 punkti raames teha ei saa ja seega ei otsi väljapool lahendust, et äkki obv.

                            Tuleb täpselt meelde koolis, kui midagi ei osanud ja sai kuidagi muudmoodi ära vastatud, siis mõni üksik õpetaja tolereeris normaalist kõrvalekaldeid.

                            Comment

                            • jrgn hell
                              Klubi Liige
                              • Oct 2008
                              • 3328

                              #584
                              Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

                              Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
                              Mütsiülesandes
                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                              Selle jaoks küll liiga loll. Äkki saaks veel obv. lahti seletada.

                              edit: Kas iga vend näeb ainutl enda ette või saab ikka nii palju pead ka keerata, et näeb enda ees kahte vend?
                              Last edited by jrgn hell; 23.07.12, 15:02.

                              Comment

                              • Rage
                                Klubi Liige
                                • Nov 2008
                                • 6853

                                #585
                                Re: *** JUULI OFFTOPIC*** valime huvitava teema, ehk NAISED

                                Algselt postitas jrgn hell Vaata postitust
                                Selle jaoks küll liiga loll. Äkki saaks veel obv. lahti seletada.

                                edit: Kas iga vend näeb ainutl enda ette või saab ikka nii palju pead ka keerata, et näeb enda ees kahte vend?
                                näeb enda ees olevaid mehi.

                                Comment

                                Working...