1-st
Märtsi offtopic---Camule vist ei leiagi naist!
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Re: Märtsi offtopic---Camule vist ei leiagi naist!
lol, olin spetsiaalselt kella 6ni üleval täna, et ärkaks hilja ja oleks õhtul puhanud.
Kell 9 otsustas kõrval paraadnast naaber hakata teed rajama meie korterisse, asetades mootorsaagi vaheldumisi iga 3 sekundi tagant vastu minu magamistoa seina ja siis selle kõrval olevasse spetsiaalselt kaasa toodud titaaniumtorusse, mis eales ei puruneks.
lolõismägiments.
Comment
-
Re: Märtsi offtopic---Camule vist ei leiagi naist!
Nõus. Aga pigem või vähemalt ka, on küsimus selles, mis asi on vabadus.
2X2 meetrises kongis "istumine" ei ole väidetavalt vabadus. Kas 20X20 meetrises kongis või korteris "istumine" on juba rohkem vabadus? Või diivanil istumine?
Või kui vabad me ikkagi oleme oma igapäevaelus kus meie liikumine ja tegutsemine ja tahe on piiratud eeskirjade, määruste ja seadustega? Need on ju samamoodi müürid meie ümber mis takistavad meil tegemast seda, mida me võib-olla teha tahaks.
Kas sprottide sorteerimislaua taga kaheksa tundi päevas miinimumpalga eest tööd rabav noor ema on vaba? Arvestades, et ta ei saa töölt ära tulla, kuna siis jääb ta väike laps nälga.
Ja miks ei või kongis istuv inimene olla vaba? Kas vabadus seisneb ainult liikumisvabaduses või on vabadus pigem tunnetuslik? Vaimne seisund.
nozzu jutu jätkuks: Ma ei saa aru täpselt, mida sa sihid oma jutuga. Me ei ole vabad reaalses elus, kui peame 9-17 tööl olema ning võrdled seda kongis passimisega, kus nagu võiks vaba olla? Mis selle mõte on, mida sa proovid meile seletada? Et see mees peaks olema õnnelik, et sai 9 kuu "vaba" olla ??
Comment
-
Re: Märtsi offtopic---Camule vist ei leiagi naist!
See kui sa kodus diivanil istud on su vaba valik. Kui kellelegi öeldaks: "hey dere, why dont u take a seat over there for 9 months, we pay €3.5k/month to u" ja ta seda teeb on teine asi.
Comment
-
Re: Märtsi offtopic---Camule vist ei leiagi naist!
Just. Vabadus on tunnetuse küsimus. Mitte ainult reaalsed, betoonist valatud müürid, ei ole need, mis meie vabadust piiravad. Ja mitte ainult nende müüride puudumine ei tähenda vabadust.Algselt postitas flipmachine Vaata postitustNõus. Aga pigem või vähemalt ka, on küsimus selles, mis asi on vabadus.
2X2 meetrises kongis "istumine" ei ole väidetavalt vabadus. Kas 20X20 meetrises kongis või korteris "istumine" on juba rohkem vabadus? Või diivanil istumine?
Või kui vabad me ikkagi oleme oma igapäevaelus kus meie liikumine ja tegutsemine ja tahe on piiratud eeskirjade, määruste ja seadustega? Need on ju samamoodi müürid meie ümber mis takistavad meil tegemast seda, mida me võib-olla teha tahaks.
Kas sprottide sorteerimislaua taga kaheksa tundi päevas miinimumpalga eest tööd rabav noor ema on vaba? Arvestades, et ta ei saa töölt ära tulla, kuna siis jääb ta väike laps nälga.
Ja miks ei või kongis istuv inimene olla vaba? Kas vabadus seisneb ainult liikumisvabaduses või on vabadus pigem tunnetuslik? Vaimne seisund.
nozzu jutu jätkuks: Ma ei saa aru täpselt, mida sa sihid oma jutuga. Me ei ole vabad reaalses elus, kui peame 9-17 tööl olema ning võrdled seda kongis passimisega, kus nagu võiks vaba olla? Mis selle mõte on, mida sa proovid meile seletada? Et see mees peaks olema õnnelik, et sai 9 kuu "vaba" olla ??
Ja õnnelik? Muidugi oleks ju suurepärane, kui mees suudaks ja oleks pärast seda üheksat kuud õnnelik. või oleks sinu arvates siis parem kui ta oleks raevunud ja depressioonis ja laseks ennast protesti märgiks sadams õhku.
Comment
-
Re: Märtsi offtopic---Camule vist ei leiagi naist!
Millist argumentatsiooni sa ootasid nii lollile jutule (jah, kasutan uuesti sõna loll)?Algselt postitas Nozzu Vaata postitustWay to go: "loll on ikka loll olla."
"Ma lihtsalt ei oska midagi nii lollile jutule vastu kirjutada. "
Veits lasteiaiatasemel argumentatsioon: "Sa oled loll!"
Lasteaiatasemel mõttekäik on võrrelda ebaõiglaselt võetud vabadust 8-17ni töökohaga, kuhu sind pole keegi sundinud minema.
Pole mõtet hakata demagoogilist jura ajama teemal "kas 8 päevased tööpäevad sprotiliini taga ja peale seda teleka vaatamine on ikka vabadus". Teleka vaatamine on sinu enda vaba tahe, mitte kellegi poolt peale sunnitud tegevus. Kui sa ei suuda oma vaba aega ise konstruktiivselt ära kasutada siis saad päeva lõpuks ainult iseennast süüdistada, mitte sõpru ega naabrimeest.
Samuti on üldjuhul võimalus valida endale töökoht või teha selleks eelnevad õiged valikud haridusteekonnal, et sa ei peaks lõpetama kusagil konveierliini taga.
Kokkuvõttes pole mõtet võrrelda olukordi, mida sa suudad mõjutada ning olukordi, mille resultaat ei sõltu kuidagi sinu tegudest.
Endale tundub natuke kurb, et osad inimesed ei saa sellistest elementaarsetest asjadest aru.
Comment
-
Re: Märtsi offtopic---Camule vist ei leiagi naist!
Algselt postitas flipmachine Vaata postitustNõus. Aga pigem või vähemalt ka, on küsimus selles, mis asi on vabadus.
2X2 meetrises kongis "istumine" ei ole väidetavalt vabadus. Kas 20X20 meetrises kongis või korteris "istumine" on juba rohkem vabadus? Või diivanil istumine?
Või kui vabad me ikkagi oleme oma igapäevaelus kus meie liikumine ja tegutsemine ja tahe on piiratud eeskirjade, määruste ja seadustega? Need on ju samamoodi müürid meie ümber mis takistavad meil tegemast seda, mida me võib-olla teha tahaks.
Kas sprottide sorteerimislaua taga kaheksa tundi päevas miinimumpalga eest tööd rabav noor ema on vaba? Arvestades, et ta ei saa töölt ära tulla, kuna siis jääb ta väike laps nälga.
Ja miks ei või kongis istuv inimene olla vaba? Kas vabadus seisneb ainult liikumisvabaduses või on vabadus pigem tunnetuslik? Vaimne seisund.
täitsaputsis
kuidas saab üldse võrrelda vägisi üheksaks kuuks võetud vabadust ja argielu orjaks olemist.
Comment
-
Re: Märtsi offtopic---Camule vist ei leiagi naist!
Aga kas sa ei leia, et igal inimesel peaks olema ise võimalus valida oma vabadust? Inimene ei saa olla kuidagi vaba, kui ta on sundkorras kuhugi lukutaha pistetud ja ta peab terve aja mõtlema, mis nüüd juhtus, kuidas ma siit minema saan? Vabadus on minu arvates siiski see, kui sa vabatahtlikult jätad kõik ja kõnnid lihtsalt loodusesse. Selle parim näide oleks Into the Wild- Jon Krakauer.Algselt postitas Nozzu Vaata postitustJust. Vabadus on tunnetuse küsimus. Mitte ainult reaalsed, betoonist valatud müürid, ei ole need, mis meie vabadust piiravad. Ja mitte ainult nende müüride puudumine ei tähenda vabadust.
Ja õnnelik? Muidugi oleks ju suurepärane, kui mees suudaks ja oleks pärast seda üheksat kuud õnnelik. või oleks sinu arvates siis parem kui ta oleks raevunud ja depressioonis ja laseks ennast protesti märgiks sadams õhku.
Antud asjas ei mõista ma iial vist sinu mõttekäiku, tundub nii ebaloogiline minu jaoks, aga inimesi on erinevaid.
Comment
-
Re: Märtsi offtopic---Camule vist ei leiagi naist!
Mees, mis maailmas sa elad?Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitustSamuti on üldjuhul võimalus valida endale töökoht või teha selleks eelnevad õiged valikud haridusteekonnal, et sa ei peaks lõpetama kusagil konveierliini taga.
Mine räägi oma valikuvabaduse juttu kusagil Tallinna, Tartu või Pärnu getodes ja tõenäoliselt saad nuga.
Comment
-
-
Re: Märtsi offtopic---Camule vist ei leiagi naist!
Ma usun, et sa saad aru, et see pole oluline.Algselt postitas flipmachine Vaata postitustlol..kus Tartu geto on ?
Comment
-
Re: Märtsi offtopic---Camule vist ei leiagi naist!
Algselt postitas Nozzu Vaata postitustMees, mis maailmas sa elad?
Mine räägi oma valikuvabaduse juttu kusagil Tallinna, Tartu või Pärnu getodes ja tõenäoliselt saad nuga.

sa esitad valesi küsimusi. õige oleks küsida, et mis maailmas sina hoopis elad?
Comment
Comment