Nõuandeid auto ostmisel!

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • bauss
    Grinder
    • Sep 2009
    • 737

    #286
    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    plz ärge hakake jälle selle teemaga pihta.
    sama hästi võiks kirjutada, et kle ära chryslerit osta, saad kõige suurema tõenäosusega trahvi.

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #287
      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

      Jup. Meenutab vaikselt PokerStarsi Algorütmide teemat, kus võid pärast võitu callida any2, sest flop hittib hästi.

      Comment

      • Potsataja
        õilishing
        • Oct 2008
        • 5270

        #288
        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

        Omad seaduspärasused on nii BMW avariide, Chryseri trahvide kui ka Pokerstarsi algorütmide teema puhul olemas. Lihtsalt jama on siis, kui räägitakse aiaaugust, kuigi jutt käib tegelikult aiast ehk näiteks sellest, et 50%+ Eestis liikuvatest Chrysleritest on (Grand) Voyagerid.

        Comment

        • ranka
          Miljon Põhjust Kodus Olla
          • Sep 2008
          • 36444

          #289
          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

          Mis sa tahad väita, et kui sama inimene sõidab BMW või Volgaga või mis tahes autoga siis täpselt samades tingimustes on bemmiga avarii tegemise protsent suurem?

          Comment

          • camu
            Super Moderaator
            • Jan 2009
            • 3411

            #290
            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

            Algselt postitas ranka Vaata postitust
            Mis sa tahad väita, et kui sama inimene sõidab BMW või Volgaga või mis tahes autoga siis täpselt samades tingimustes on bemmiga avarii tegemise protsent suurem?
            Kui sama inimene siis kindlasti mitte mitte, aga autode image suures plaanis kindlasti mõjutab teatud sihtgruppi, kes mõnda mudelit rohkem ihaldavad kui teised. Kui võimsam-parem-turvalisem auto, siis edasi saab ise midagi järeldada.

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #291
              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

              Kui sama inimene sõidab täpselt samades tingimustes, siis on Volgaga avarii tegemise protsent kohe kindlasti suurem. Teine asi on muidugi see, et näiteks mina sõidan 96-nda aasta Fordiga ühtemoodi aga 2012 Fordiga sõidaks ma siiski teistmoodi ehk inimene on sama aga tingimused erineks.

              Comment

              • virukunn
                Pokkerihai
                • Jul 2010
                • 2036

                #292
                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                näiteks mina sõidan 96-nda aasta Fordiga ühtemoodi aga 2012 Fordiga sõidaks ma siiski teistmoodi ehk inimene on sama aga tingimused erineks.
                Selles jutus tõetera sees. Mul siin hiljuti erinevaid autosid olnud ja sõidustiil muutub küll olenevalt autost. Ma ei tahaks uskuda, et olen ainuke. Ja niipidi võttes on jah tõenäolisem, et teeksin võimsama autoga ennem avarii kui mõne lahjemaga..

                Comment

                • viki
                  Grinder
                  • Apr 2010
                  • 893

                  #293
                  Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                  Algselt postitas ranka Vaata postitust
                  Mis sa tahad väita, et kui sama inimene sõidab BMW või Volgaga või mis tahes autoga siis täpselt samades tingimustes on bemmiga avarii tegemise protsent suurem?
                  Millegipärast suur osa noori algajaid autojuhte eelistab BMWd ja seepärast ongi avarii tegemise protsent suurem.Endalgi oli esimene auto vana hea BMW316.

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #294
                    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                    Nii, läksin lõpuks sellisesse kohta nagu Autoekspert, Audi foorumis keegi soovitas ja kiire googeldamine ei andnud ka midagi negatiivset + kohe järgmine päev sain aja. Kas aastaga on midagi drastiliselt muutunud, olen varem odavalt saanud või ripiti mind offi, et praegu pmst õlivahetuse + filtrite eest €180 ehk 2.8K EEK maksin? 3 asja oli - õlivahetus, esitule pirn ja kliima täitmine, 2 esimest tegid ära, kliimat täita ei saanud, sest mingi pump perses ja lasid gaasi tagasi masinasse vms ja selle eest vist midagi ei võetudki.

                    Lisaks tundub, et pandi mingi prosta õli - 5W30. Siiani pandud 5W40, mis vahet neil on?

                    Ja muidugi leiti järgmiseks korraks miljon viga, puksid, õlilekked, värgid särgid... Tra mul käib see 14a vana Audi remondiarved juba korralikult pinda, tunnen Denerile S5 remondiarvete maksmisega kaasa... Ja järgmiseks autoks ei osta mitte A5-te, vaid Sierra.

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #295
                      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                      Kas nad arvet ei andnud? Seal peaks ilusti kirjas olema, mille eest ja kui palju. Selline summa oleks loogiline ehk koos kliima täitmisega, ilma selleta kohe kindlasti mitte.

                      Comment

                      • Codecci
                        Luuramas Naisteturniire
                        • Nov 2008
                        • 7574

                        #296
                        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                        Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                        Kas nad arvet ei andnud? Seal peaks ilusti kirjas olema, mille eest ja kui palju. Selline summa oleks loogiline ehk koos kliima täitmisega, ilma selleta kohe kindlasti mitte.
                        On arve:
                        Õlifilter €12.84
                        Õlikorgitihend €0.11
                        Õhufilter €8.83
                        Salongifilter €20.76
                        Kütusefilter €11
                        Mootoriõli Castrol 5W-30 5L €49.92
                        Mootoriõli 5W-30 1L €12.50
                        Remonditeenus õlivahetus 1 tund €12.50
                        Remonditeenus filtrite vahetus 1 tund €23.33

                        KM +20% ja tulebki €182.15

                        Comment

                        • VisaHing
                          mees nagu orkester
                          • Dec 2009
                          • 6718

                          #297
                          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                          Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                          On arve:
                          Õlifilter €12.84
                          Õlikorgitihend €0.11
                          Õhufilter €8.83
                          Salongifilter €20.76
                          Kütusefilter €11
                          Mootoriõli Castrol 5W-30 5L €49.92
                          Mootoriõli 5W-30 1L €12.50
                          Remonditeenus õlivahetus 1 tund €12.50
                          Remonditeenus filtrite vahetus 1 tund €23.33

                          KM +20% ja tulebki €182.15
                          No tegelt tehti sul natuke rohkem kui 3 asja siiski ju.
                          Aga kui seda listi vaadata, siis ei jää nagu midagi kahtlast silma.
                          Õlivahetus 1 tund 12.50. Kui neil oli see hind fikseeritud, et õlivahetus ongi 12.50, siis OK. Muidu tundi see küll ei võta. Pigem 10-15 minti :D. .

                          5W-30 ja 5W-40 suurt vahet ei tohiks olla.

                          Kui kliima oleks ka täidetud, siis lisa sinna kuskil 50-60euri.
                          Last edited by VisaHing; 29.05.12, 17:19.

                          Comment

                          • Codecci
                            Luuramas Naisteturniire
                            • Nov 2008
                            • 7574

                            #298
                            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                            IIRC teises kohas läks mul 1.2-1.5K EEK eelmine kord ja vahetati ka õli koos kõigi filtritega...

                            Comment

                            • VisaHing
                              mees nagu orkester
                              • Dec 2009
                              • 6718

                              #299
                              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                              Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                              IIRC teises kohas läks mul 1.2-1.5K EEK eelmine kord ja vahetati ka õli koos kõigi filtritega...
                              Keegi pädevam võiks kommenteerida aga oleneb ka natuke, mis jutuga sa läksid nende juurde. Et vahetage see mis vaja, või vahetage õli,esitulepirn ja täitke kliima. Kui nad tühja kohapealt kukkusid vahetama kõiki filtreid, mis sul seal olla võisid, siis on küll tsipa imelik. Iseenest hea kui nad vahetatud on.

                              Seal teises kohas ma arvan, et ei vahetatud sul kõiki filtreid. Praegu vahetati tõesti absull kõikvõimalikud filtrid ära su autol ja pandi üsna korralik täissünt õli sisse.

                              Comment

                              • Supsti
                                Grinder
                                • Dec 2008
                                • 863

                                #300
                                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                                IIRC teises kohas läks mul 1.2-1.5K EEK eelmine kord ja vahetati ka õli koos kõigi filtritega...
                                Aga siis olekski pidanud jupid ennem forssist ära ostma ja minema nendega töökotta. Siis nad ei oleks saanud keerata selliseid asju külge, mida sina pole tahtnud ja poleks saanud küsida juppide eest lambi hinda.

                                Ja see jutt, et eelmine kord vahetati ka õli koos kõigi filtritega võib võrduda sellega, et vahetati ainult õlifilter ja õli.
                                Seega lahuta kogusummast
                                Õhufilter €8.83
                                Salongifilter €20.76
                                Kütusefilter €11
                                Remonditeenus filtrite vahetus 1 tund €23.33
                                + õlide hinnad varieeruvad väga palju. Eelmine kord pandi äkki mingit addinoli paska sisse ja seekord korraliku Castroli. Hinnavahe on 30€ ümber.
                                Võib vabalt nii ka olla ning hind tulebki sinna auku.
                                Last edited by Supsti; 29.05.12, 18:04.

                                Comment

                                Working...