Nõuandeid auto ostmisel!

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kjmrc
    Pokkerihai
    • Aug 2009
    • 4541

    #16
    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Mnja.. niipalju võin öelda, et minul oma A6 Avant 2,5 TDI'ga pole kunagi mingeid mootori ega muud probleeme olnud.. Eks ikka juhtub jah igal autol neid probleeme.. Aga ikkagi julgeksin soovitada A6 :D

    Comment

    • lauri89
      FPP Pro
      • Jan 2010
      • 206

      #17
      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

      Algselt postitas leits Vaata postitust
      Kas te ikka teate kui "hea" on audi 2,5TDI :D? Ma hoiaks sellest mootorist ikka väääga suure kaarega mööda. e39 saad sellise hinna eest ilmselt rapie millele one sama palju v2hemalt juurde panna et sõidetavaks saada .. pigem vaataks mingi opeli poole sellise hinnaklassi juures..
      Tahtsin just sama öelda. Kogemus olemas A4-ga sama mootoriga= lihtsam oleks osta olnud uus audi, pm oleks sama välja teinud. Seda ära kindlasti osta (minu soovitus). VB oli lihtsalt ebajopp, et ta koguaeg paranduses pidi käima

      Comment

      • kjmrc
        Pokkerihai
        • Aug 2009
        • 4541

        #18
        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

        Algselt postitas lauri89 Vaata postitust
        Tahtsin just sama öelda. Kogemus olemas A4-ga sama mootoriga= lihtsam oleks osta olnud uus audi, pm oleks sama välja teinud. Seda ära kindlasti osta (minu soovitus). VB oli lihtsalt ebajopp, et ta koguaeg paranduses pidi käima
        Mnja, minul jällegi pole ühtegi viga olnud ja julgeksin soovitada.. Aga jah ega kunagi ei tea, mis viga võib autol välja lüüa.. Et selle-eest ei ole keegi kaitstud, vbla olen lihtsalt lucky olnud ja pole probleeme olnud.

        Comment

        • virukunn
          Pokkerihai
          • Jul 2010
          • 2036

          #19
          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

          Hooldage korralikult oma autot, siis ei juhtu midagi, kui juba juhtunud pole. A6-l kahjuks see 2.5tdi ainus mootor ka, mis on veel enamvähem öko ja samas suudab autot natuke liigutada. Ma autoturult üldse autot ei ostaks, pigem kuskilt spetsiaalse automargi foorumist, kus pikk teema auto ülalpidamise kohta olemas.

          Comment

          • BuildUp
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 2547

            #20
            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
            Ära platsilt osta, seal huiavad kõigega mis võimalik.
            Miks platsilt ei tasu osta? Imo on parem osta saksast või itaaliast toodud autosid, kui ainult Eestis sõitnud. Ja obv tasub auto lasta mõnes korralikus kohas üle vaadata + enda südamerahustuseks küsiks VIN koodi ka. Ntks www.autoasi.ee saad lasta enne ostmist üle kontrollida. Maksad 12,78€ ja vaatavad kõik põhivärgid üle.

            Mis puutub auto valikusse sinu kriteeriumi järgi, siis vb vaataks üldse midagi sellist: http://www.auto24.ee/used/944913 või http://www.auto24.ee/used/942387. Hind odav, aasta hea, ülalpidamine peaks ka norm olema.

            Veel ntks: http://www.auto24.ee/used/785669
            Last edited by BuildUp; 28.11.11, 16:25.

            Comment

            • JohannesJ
              Grinder
              • Jun 2010
              • 684

              #21
              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

              sellises hinnaklassis bassat või golf wtf!!!
              http://www.auto24.ee/used/926267 sellisel autol siis 77kw ehk jalaga ei pea lükkama ja pereautoks piisav pluss kütusekulu sain 600km maantee ja linnaliiklus segamini 4.9l
              E: pluss jupid mõistliku hinnaga ja ega mootoriga probleeme pole olnud ka.
              Mootoririhma vahetusega saab ka täitsa ise hakkama:P

              Comment

              • lauri89
                FPP Pro
                • Jan 2010
                • 206

                #22
                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                Küll oli vibra sees jms värki...Pidevalt käis audi esinduses Tallinnas. Vahetati mingeid otsasi, (auto oli õe käes ja ega ma nii sinapeal asjaga ole st juppidega) saime auto kätte, tegime proovi, ikka värin sees, lõpuks tuli välja, et rehvis vesi sees, jnejnejnejnejne, igatahes peale aasta+ müümist osteti see ära, enamusasjad olid vahetatud. Aga ma kindel pole kas lõpuks vahetati nukk ka ära või ei.

                Comment

                • virukunn
                  Pokkerihai
                  • Jul 2010
                  • 2036

                  #23
                  Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                  Nojah, kui luksusest lugu ei peaks, siis vaataks ka pigem passatit/golfi või mondeot, aga võimalikult uut aastat.

                  Comment

                  • kjmrc
                    Pokkerihai
                    • Aug 2009
                    • 4541

                    #24
                    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                    Algselt postitas lauri89 Vaata postitust
                    Küll oli vibra sees jms värki...Pidevalt käis audi esinduses Tallinnas. Vahetati mingeid otsasi, (auto oli õe käes ja ega ma nii sinapeal asjaga ole st juppidega) saime auto kätte, tegime proovi, ikka värin sees, lõpuks tuli välja, et rehvis vesi sees, jnejnejnejnejne, igatahes peale aasta+ müümist osteti see ära, enamusasjad olid vahetatud. Aga ma kindel pole kas lõpuks vahetati nukk ka ära või ei.


                    Mnjaa, päris karmilt sekeldusi oli sul ikka.. Tänu jumalale, et endal sellist p*ska pole olnud :D

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #25
                      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                      Algselt postitas BuildUp Vaata postitust
                      Miks platsilt ei tasu osta? Imo on parem osta saksast või itaaliast toodud autosid, kui ainult Eestis sõitnud. Ja obv tasub auto lasta mõnes korralikus kohas üle vaadata + enda südamerahustuseks küsiks VIN koodi ka. Ntks www.autoasi.ee saad lasta enne ostmist üle kontrollida. Maksad 12,78€ ja vaatavad kõik põhivärgid üle.

                      Mis puutub auto valikusse sinu kriteeriumi järgi, siis vb vaataks üldse midagi sellist: http://www.auto24.ee/used/944913 või http://www.auto24.ee/used/942387. Hind odav, aasta hea, ülalpidamine peaks ka norm olema.

                      Veel ntks: http://www.auto24.ee/used/785669
                      No võimalik, et joppab mõnega, aga suures pildis seal platsil kõik on jubedad sulid... Kõik masinad keritud, ühegi kohta õiget juttu ei räägita, ülevaatamisele tahakse viia sõprade juurde.
                      Algselt postitas virukunn Vaata postitust
                      Nojah, kui luksusest lugu ei peaks, siis vaataks ka pigem passatit/golfi või mondeot, aga võimalikult uut aastat.
                      Mis vanadel Audidel/BMW 'del luksuslikumat on võrreldes Mondeode, Omegade, Passatitega?

                      Comment

                      • bluelite
                        Vana Tegija
                        • Nov 2010
                        • 1190

                        #26
                        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                        Tänud aktiivse ja asjaliku arutelu eest.

                        Olen ka ise Mondeosid vaadanud ja need näevad küllaltki kobedad välja.

                        Comment

                        • ranka
                          Miljon Põhjust Kodus Olla
                          • Sep 2008
                          • 36444

                          #27
                          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                          Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                          Ära platsilt osta, seal huiavad kõigega mis võimalik. Just oli Pealtnägijas teema kus naine ostis platsilt auto, käidi lähedal TÜV-is üle vaatamas ja väidetavalt kõik korras, läks esindusse ja esindusest öeldi, et läheb mingi €5,000, et auto korda teha. Ise käisin ka 1-2a tagasi Lasnamäe platsil ühte vaatamas, pakkusime müüjale, et maksame sulle 500.- ainult selle eest kui oled nõus tulema meiega autot üle vaatama kohta kus meil tuttav töötab Tallinnas, ei oldud nõus, ainult lähedal asuvatesse TÜV-idesse olid nõus minema.

                          Läbisõitu üldse ei vaataks, isegi mina kes ma tööl ei käi ega kuskil regulaarselt autoga sõidan aastas 20K km, kui keegi müüb 10a vana autot millel läbisõit on alla 200K km on 99% keritud.

                          Kindlasti viiks kuskile üle vaatama, maksa kasvõi ise ülevaatus kinni, aga ütle müüjale nt et iga viga millest ta sulle teada ei andnud siis selle võrra laseb hinda alla palju selle remont maksma võib minna. Kui ta nõus pole siis midagi perses anyway. + ise kontrolliks kõik pisiasjad üle - kas kõik uksed, luugid, aknad, tuled, signaal, püsikiirushoidja, kojamehed, aknapesu jms töötavad ilusti.

                          Audi A6 C5 kerega 2.5L diislit tehakse kõvasti maha. Endal 2.4L bens A6 C5, ökonoomsusest asi kaugel, alla 10L ei saa kuidagi 100 'le, enamasti 11-12L.

                          Passat või Omega äkki? Neid A6 'tesid ja 5-seeria BMW 'sid ei ole üldse odav üleval pidada.

                          Ostes pead kohe õlivahetuse ka tegema + kõigil peale BMW prolly ka rihmavahetuse kui müüjal pole ette näidata paberit, et ta hiljuti rihma ära vahetanud. A6 'l nt õlivahetus mingi €65-80, rihmavahetus oli mingi €300-400 kui ma õigesti mäletan. Vaata ka kas rehvidel mustrit on ja kui nt suvekad all kas talverehvid saad kaasa - väga kallis lõbu, jooks korralikke uusi 16" M+S rehve maksis mul aasta tagasi üle €500.
                          Ma autodest midagi ei jaga aga kas uuematel autodel ei ole rihma asemel kett, millel pm. lifetime garantii? Oma bemmi ma ostsin 4-5 aastat tagasi otse platsi pealt, ei viitsinud midagi uurida. Pm 10 minutiga valisin/ostsin auto ära (dokumentide vormistamine võttis muidugi rohkem aega) ning kauplesin uued rehvid peale.

                          Toda autot ise enam ei kasuta aga sõidab siiani. Ühtegi roosteplekki ei ole, mootor korras, sidur lõpus nats libises aga muidu ideaalne välk :P

                          Comment

                          • BuildUp
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 2547

                            #28
                            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                            Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                            No võimalik, et joppab mõnega, aga suures pildis seal platsil kõik on jubedad sulid... Kõik masinad keritud, ühegi kohta õiget juttu ei räägita, ülevaatamisele tahakse viia sõprade juurde.
                            Suures pildis jah, aga kui otsida leiab väga korralikke sõidukeid ka. Ise kunagi Audi ostsin, siis sain ülihea masina. Oli küll 95 aasta A6, aga no nii hästi hoitud. See, millisena ise selle pärast maha müüsin oli öö ja päev. :D

                            Eestlased ostavadki enamasti läbisõitu, aga tähtsam on siiski see, mis olukorras masin üldiselt on.

                            Comment

                            • Codecci
                              Luuramas Naisteturniire
                              • Nov 2008
                              • 7574

                              #29
                              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                              BMW 'del ja Mersudel on kett (ei tea kas kõigil masinatel), teistel minuteada rihm. Uuemate kohta ei oska öelda, aga selles hinnaklassis masin mida bluelite otsib tõenäoliselt sinna "uute" alla ei kuulu.

                              Comment

                              • virukunn
                                Pokkerihai
                                • Jul 2010
                                • 2036

                                #30
                                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                                Algselt postitas Codecci Vaata postitust

                                Mis vanadel Audidel/BMW 'del luksuslikumat on võrreldes Mondeode, Omegade, Passatitega?
                                Nagiseb vähem, auke tunneb vähem, rohkem lisasid, mugavam sõiduasend jne. Sellest vahest saab kohe aru kui e39 touringust golfi istud. Aga olen nõus, et igale ühele pole see üldse tähtis ja otsustavad faktorid paiknevad hoopis mujal.

                                Comment

                                Working...