Lennukid

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Purz
    Õpihimuline Mängur
    • Nov 2008
    • 328

    #46
    Re: Lennukid

    Ainuke juhus kui ma istmest kinni haarasin oli Stockholm - Tallinn lennul maandudes. Istusin akna ääres ja kõik oli norm nagu alati, just siis kui rattad maad pidid puudutama (minu arvates) keeras lennuk külje ette, nii, et ma vaatasin aknast maandumisrada. Sel hetkel oli küll tunne, et wtf mis nüüd saab!? Järgmine hetk olid rattad maas ja lennuk otse. Kogu see intsident kestis kokku mingi paar sekundit ma arvan ning enamus reisijatest ei saanud vist midagi aru.

    Korra olen veel ca 2h "tiirelnud" udu tõttu, lennuk tuli maha ales 6ndal katsel. Tuleb tunnistada, et udu oli vägagi tihe - nähtavus oli 0. Ebameeldivaks tegi selle asjaolu, et hull kusehäda oli kuid kuna koguaeg nö tõusti ja maanduti siis ei lastud ka WCsse sest kohe pidime ju maha tulema. Igastahes, nii kui rattad maad puudutasin panin jookusga WCsse, kuigi stjuuardessid tegid kõva häält.

    Lendamine ei häiri üldse, ei ole ka tavaliselt mingeid kõrvad lukus probleeme (nohuga on ainlt rõve). Ainult magada ei oska ma lennukis. Isegi 12h lennul saan healjuhul tunniks paariks silma kinni, lihtsalt und ei ole ega tule... Lennanud 100+ korda.

    Comment

    • Spewmonkey
      Seina Augustaja
      • Oct 2008
      • 2293

      #47
      Re: Lennukid

      Tagasilennul Hong Kongist 1. jaanuari hommikul on tasuta upgrade businessisse üks parimaid uusaasta kinke, mida välja mõelda annab. Eriti kui TLL-HKG-TLL maksis ~$400.

      Comment

      • vennike
        Pokkerihai
        • Mar 2009
        • 1958

        #48
        Re: Lennukid

        meil siin Perthis on ka suht tuuline ja lennukid tihtipeale hädas. Töökoht on paar-kolm kilomeetrit maandumisrajast, lennukid tulevad täpselt üle pea, tuulise ilmaga tulevad külg ees, päris äge on vaadata.

        Comment

        • rasmer
          Vana Tegija
          • Oct 2009
          • 1306

          #49
          Re: Lennukid

          Olen küll väga palju lennanud, aga lapsepõlves juhtus päris tihti, et lihtsalt läks süda pahaks. Mingil ajal kadus see ära, aga Vegasesse sõites kaks maandumist olid küll räigelt tuulised, nii et jälle oli megasitt olla. Tagasitulek oli ka "fun", sest Vegas-Denver liinil ootasime lihtsalt tund aega asfaldil mingeid hilinejaid, mida tegelikult üldiselt ei tehta, sel põhjusel+väike torm Denveris tähendasid seda, et jäin üle ookeani lennust maha. Ja loomulikult läheb see lend kord päevas, nii et 24h niisama passimist. Õnneks küll kõik kulud hüvitati.

          Comment

          • Cypher0
            Pokkerihai
            • Jan 2010
            • 1512

            #50
            Re: Lennukid

            Otseselt lendamisega ei seondu, aga selline lugu tuli meelde, et sõbrad käisid eurotripil mingi kaks nädalat vms., külastasid enamikke Euroopa riike, ja ühel härral siis juhtus nii, et umbes poole tripi peal maandusid kuskil Ungaris (täpselt ei mäleta, võis muu riik olla, pole oluline), ja vend astub läbi turvaväravate, hakkas piiksuma. Eemaldas siis rahakoti ja võtmed ja saapad, jalutas uuesti läbi, ikka piiksub. Ok, püksid ka mingi pannalde ja kettidega, need ka ära. Jalutab läbi, jälle piiksub. Lõpuks oli nii, et tüüp aint bokserite väel, sokid ka jalas, jalutab läbi, ja no piiksub. Turvad ka hämmingus, ei saa aru mis jama on, tõid selle väiksema käeshoitava scanneri, mis ka metalli jms detectib, ja scannisid venna ära igatpidi. Siis selgus, et ta polnud nädal aega sokke vahetanud ja saapad enamus aega jalas olnud, niiet sokitallad olid kõvaks tõmmanud ja need piiksusidki.

            Comment

            • Vandalar
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 3577

              #51
              Re: Lennukid

              Algselt postitas Cypher0 Vaata postitust
              Otseselt lendamisega ei seondu, aga selline lugu tuli meelde, et sõbrad käisid eurotripil mingi kaks nädalat vms., külastasid enamikke Euroopa riike, ja ühel härral siis juhtus nii, et umbes poole tripi peal maandusid kuskil Ungaris (täpselt ei mäleta, võis muu riik olla, pole oluline), ja vend astub läbi turvaväravate, hakkas piiksuma. Eemaldas siis rahakoti ja võtmed ja saapad, jalutas uuesti läbi, ikka piiksub. Ok, püksid ka mingi pannalde ja kettidega, need ka ära. Jalutab läbi, jälle piiksub. Lõpuks oli nii, et tüüp aint bokserite väel, sokid ka jalas, jalutab läbi, ja no piiksub. Turvad ka hämmingus, ei saa aru mis jama on, tõid selle väiksema käeshoitava scanneri, mis ka metalli jms detectib, ja scannisid venna ära igatpidi. Siis selgus, et ta polnud nädal aega sokke vahetanud ja saapad enamus aega jalas olnud, niiet sokitallad olid kõvaks tõmmanud ja need piiksusidki.
              :D kui see tõsi on, siis väga koomiline lugu ju. Sokid olid radioaktiivsed või?

              Comment

              • leits
                Hundinui
                • Apr 2009
                • 9562

                #52
                Re: Lennukid

                vandalar sind yldse latsakse lennukile v .. fbi otsib sind ju

                Comment

                • IamAllin
                  Pokkerihai
                  • Aug 2009
                  • 1653

                  #53
                  Re: Lennukid

                  iseolen umbes 10 korda lennanud ning iga faking kord on peale lendu kõrvad nii rõvedalt lukus. Ei aita mind need lutsukommid ega muud asjad:D Tõustes ja maandudes plaksutamine on suht venelaste teema imo, aga noh for fun võib ju, tänada piloote ja meeskonda turvalise sõidu eest:) Aga üldiselt ei meeldi ikka lennata. Egiptusesse minnes oli lennujaamas vms mingi probleem(meile ei öeldud mis kus ja mida on) ja tiirutasime pea poolteist tundi egipti kohal. Suht rõve tunne oli tegelt, meenus kohe Die Hard 2:)

                  Comment

                  • Vandalar
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3577

                    #54
                    Re: Lennukid

                    Algselt postitas leits Vaata postitust
                    vandalar sind yldse latsakse lennukile v .. fbi otsib sind ju
                    Enam ei otsi, leidsid üles juba, nüüd võib maha rahuneda, leits.

                    Comment

                    • muhaa
                      Räme Fish
                      • Nov 2008
                      • 17

                      #55
                      Re: Lennukid

                      Kobisin 2006a suvel Tallinnast Londonisse Easyjet õhubussiga. Esimene lend nn suure lennukiga. Kõik oli plaanipärane, kuni ettenähtud lennuaja (oli vast 2,5h) lõppedes maandumist mitte ei toimunud. Järsku ilmus nähtavusse lihtsalt vesi ja rannajoon kusagil kaugel. Too siis oli alles vana hea Inglismaa rannik. Mina olin enamvähem teadlik, et London mitte rannikulinn ei ole, seega kahtlaselt madal lendamine.
                      Lennuk keeras siis paremale-vasemale jne. Siis kostis mölafonist hääl, et this is your captain speaking and we have some technical problems and we maandume siin kusagil.
                      Ülevalt paistis mingi asfaldiriba, mõlemal pool põllud, traktorid jne. Sinna ribale siis tulime maha. Nii kui rattad maad puutusid, löödi reverskäik peale ja sai sõna otseses mõttes turvavöö otsas rippuda.
                      Suht suure kiiruse pealt keerati siis maandumisrajalt mingi suure platsi peale, rada sai veidi eemal lihtsalt otsa. Platsi peal mingid väikesed sportlennukid jne.
                      Tulid mingid mehed krusaga lennuki alla, kostis kõvemaid kuvaldapauke. Ei tea täpsemalt, mida seal tehti, aga veidi aja pärast öeldi, et kutsutakse bussid kohale ja et jätkame teekonda niipidi. Et London kusagil 300km minna.
                      Peale seda oli vaikus, kuni järsku öeldi, et me võtame lisakütust ja siis take off from middle of nowhere here. Tankisime.
                      Lennuk ruleeriti päris tolle lühikese raja algusesse, nii et tagarattad veel betooni peal olid ja siis anti paugust full speed. See oli päris lahe. Poleks arvanud, et 2 mootorit seda kolakat niimoodi liigutada jaksavad.
                      Logistasime siis maru madalalt Londoni poole. Peale ca 45min tulime maha. Kuivõrd olime nn plaaniväline maandumine, polnud meile vaba sloti muidugi anda. Kusagil raja lõpus kamandati välja ja sai jupp maad lennujaama hooneni trampida.
                      Ehh, lõpuks kohal. Nii 2,5 tunni asemel pea 6. Õnneks oli vastuvõtja taibanud vahepeal poes käia ja toreda pudeli Grantsi viskit osta.
                      Oli tore reis.

                      Comment

                      • suitsutihane
                        FPP Pro
                        • Dec 2010
                        • 286

                        #56
                        Re: Lennukid

                        lennu ajal surub ka kürvadele :D mul juhtus üks kord nii, et lendasin ja jäin magama toidualuse peale toetudes, kui üles ärkasin oli üks kõrv poolkurt (teise kõrva peal magasin) ja väga valus, jühralt valutas igatahes ja hakkasin muretsema... aga poole tunni pärast köis kuuldav prõks ja korras :D igatahes kui juua saab on good time
                        Ohutusest- kui enne lennanud pole on arusaadav, et v6ib v2ike hirm olla AGA arvestades kui palju inimesi iga päev lendab ja kui vähe lennukeid alla kukub, on see tüesti väga ohutu transport. Pokkerimängija kui statistikat jagav tegelane peaks aru saama ju aru saama, et siis ei tohiks autoga ka sõita, palju ohtlikum. nonsense :D
                        Last edited by suitsutihane; 01.10.11, 10:50.

                        Comment

                        • virukunn
                          Pokkerihai
                          • Jul 2010
                          • 2036

                          #57
                          Re: Lennukid

                          Algselt postitas suitsutihane Vaata postitust
                          Pokkerimängija kui statistikat jagav tegelane peaks aru saama ju aru saama, et siis ei tohiks autoga ka sõita, palju ohtlikum. nonsense :D
                          Nope. Kõik mõistavad, et ohutu ja õnnetusi juhtub vähe jms, aga kardetakse just seda hetke (k.a mina), et kui minek on, siis pole enam kuhugi p22su ja pead nö surma ootama alla kukkudes. Autoga sellist momenti pole ja autoga sõites hoiad asja ise kontrolli all enamasti, või saad oma sõidustiiliga ise endale paraja riskiastme valida vms. Kahe jalaga maa peal olla on ikka turvaline tunne :)

                          Comment

                          • alaska
                            forever
                            • Oct 2008
                            • 6599

                            #58
                            Re: Lennukid

                            Statistiliselt on nii, et kui sa käiksid Tallinnast Tartusse tööl, sinna sõidaksid taksoga ja tagasi lennukiga, siis lennukiga crashid sa 12 korda tõenäolisemalt kui autoga.

                            Comment

                            • qbj0hn
                              Auk on auk. FAKT!
                              • Nov 2008
                              • 7091

                              #59
                              Re: Lennukid

                              Algselt postitas alaska Vaata postitust
                              Statistiliselt on nii, et kui sa käiksid Tallinnast Tartusse tööl, sinna sõidaksid taksoga ja tagasi lennukiga, siis lennukiga crashid sa 12 korda tõenäolisemalt kui autoga.
                              Mulle eluaeg vastupidist süvendatud, fakte pole uurinud tho.

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #60
                                Re: Lennukid

                                Statistika on jah selline imelik asi, mida saab vastavalt enda soovidele väänata. Kuna enamus õnnetusi lennukiga juhtub õhkutõustes või maandudes, siis peaks olema selge, et kui võrrelda igat sinu autosseistumist ja kuhugi sõitmist (poodi nt) lennuki kohaltvõtuga, siis lennuk on tunduvalt ohtlikum. Ohutu lennukisõit tuleb statistiliselt sellest, et iga ohtliku õhkutõusuga läbitakse tohutu hulk ohutuid kilomeetreid, autoga aga oled sa ühesuguses ohus kogu reisi vältel. Minu näites oli lühike vahemaa, aga palju õhkutõuse ja maandumisi.

                                Comment

                                Working...