majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • mortalvombat
    Õpihimuline Mängur
    • Jul 2010
    • 412

    #961
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
    mina võtaks kindlalt vastu - tundub elu võimalus. loll oleks sellel minna lasta. siiamaani kahetsen, et ühe nigeeriast tulnud privaatpakkumise ära raiskasin. viimasel hetkel jätsin $5000 neile saatmata, et saada kuu pärast $100 000 otse kontole ühe suurema tehingu vahendustasudest... :(
    lol, see peab ju ainult 20% ajast töötama. insta oleks pidanud ära võtma

    Comment

    • isutuba
      Grinder
      • Sep 2009
      • 633

      #962
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas mortalvombat Vaata postitust
      lol, see peab ju ainult 5% ajast töötama. insta oleks pidanud ära võtma
      fyp

      Comment

      • privador
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 3951

        #963
        Re: majanduse offtopic

        Mis keegi arvab ZNGA tulevikust. ZNGA saanud peale IPO-t kõvasti peksa-hunnik sularaha käes
        Kas Zyngal oleks pokkerimaastikul tulevikku kasumlikult eksisteerida?

        Mõtlen siin ZNGA long minna

        Comment

        • Potsataja
          õilishing
          • Oct 2008
          • 5270

          #964
          Re: majanduse offtopic



          Imo suht müstika, et G4S ostis omal ajal Sõõrumaa välja ilma "käed puhtaks Eesti turvaärist" klauslita.

          Comment

          • privador
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3951

            #965
            Re: majanduse offtopic

            http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=65160696

            Imo suht müstika, et G4S ostis omal ajal Sõõrumaa välja ilma "käed puhtaks Eesti turvaärist" klauslita.
            vb oli selleks paar aastat. Müümisest juba üksjagu möödas ka

            Comment

            • karupoeg
              Pokkerihai
              • Jun 2012
              • 3823

              #966
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
              http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=65160696

              Imo suht müstika, et G4S ostis omal ajal Sõõrumaa välja ilma "käed puhtaks Eesti turvaärist" klauslita.
              Selline klausel oli olemas küll, kuid piiritletud kindla ajaga.. seda kahjuks peast ei mäleta. Kõige lihtsam vast vaadata perioodi müügi ja uuesti turule tulemise vahel, arvatavasti see oligi :)

              Comment

              • tolmuahv
                Klubi Liige
                • Feb 2009
                • 2502

                #967
                Re: majanduse offtopic

                Antud juhul poleks mingit vahet olnud. Samamoodi oli ju U.S. Eesti Energia nõukogu esimees ja kinnitas, et kõige otsesma Iru Soojuselektrijaama konkurendi Väo Elektrijaamaga pole tal vähimatki pistmist. Et äi lihtsalt teeb mingit oma asja (ja ajab juhuslikult miljardise projekti püsti nullist). Kui EE-st lahkus, siis oli järsku ka Väo omanik - ikka juhtub. Ja protsessi käigus meelitas veel olulise osa EE parimatest spetsialistidest minema. Kel konkurentsikeeld oli, need hakkasid alguses US Investis "juhutöid" tegema, kuni keeld läbi sai. Äri Eesti moodi.

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #968
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas privador Vaata postitust
                  Mis keegi arvab ZNGA tulevikust. ZNGA saanud peale IPO-t kõvasti peksa-hunnik sularaha käes
                  Kas Zyngal oleks pokkerimaastikul tulevikku kasumlikult eksisteerida?

                  Mõtlen siin ZNGA long minna
                  Zynga investeeris pokkerisse ja liitub Partyga: http://www.pokkeriprod.com/2012/10/2...gmisel-aastal/

                  Anyway, see natuke OT aga pokkeris tõotab järgmine aasta tulevat väga-väga-väga põnev. Zynga liitumine Partyga, FTP avanemine, USA turu regulatsioon, Ongame müük. Lisaks sellel aastal liitub bwin Partyga ning järgmise aasta võtmesõnaks võibki olla PartyPoker. Seega ma usun Zyngasse aga see liiga suvaline lahmimine :P

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #969
                    Re: majanduse offtopic



                    Tais on paljud käinud ja isegi elanud mõnda aega aga kui suur Eesti vs. Kambodža elatustaseme vahe on?

                    Comment

                    • Codecci
                      Luuramas Naisteturniire
                      • Nov 2008
                      • 7574

                      #970
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                      http://www.e24.ee/1018372/h-m-maksab...zas-orjapalka/

                      Tais on paljud käinud ja isegi elanud mõnda aega aga kui suur Eesti vs. Kambodža elatustaseme vahe on?
                      Otsigu omale uus töökoht kui palk ei meeldi f retard.

                      Comment

                      • muruntau
                        • Jan 2009
                        • 4325

                        #971
                        Re: majanduse offtopic

                        See, et vingutakse arengumaades olevate tehaste väidetavalt madalate palkade üle läänes näitab ainult vingujate enda piiratust. Enamasti on nendes tehastes palgad täiesti konkurentsivõimelised kohalikku tööjõuturgu arvestades ja tihti on need ka ainsad/vähesed tööandjad piirkonnas. Ilma nende tehasteta oleks olukord veel hullem, tänu neile sealsetel inimestel üldse on tööd. Ja palk ei pea olema selline, mis tagaks inimese jõudmise nirvaanasse maa peal paari aasta jooksul ega isegi lahedat äraelamist. Palk on funktsioon inimese oskustest, selle inimese kasulikkusest ettevõtte jaoks.

                        Comment

                        • pikk28
                          Klubi Liige
                          • Oct 2008
                          • 6695

                          #972
                          Re: majanduse offtopic

                          selgita palun muru mulle seda:
                          ma töötan rahvusvahelises ettevõttes.
                          Peakontor on Taanis, esindused on nn ida-euroopas kui ka lääne-euroopas.
                          Käive on idas ja läänes sama. Ida kasum on 2x suurem kui läänes.
                          Lääne pool saab palka 2-2,5x suuremat pmst sama töö eest või siis veel väiksema panuse eest.
                          Palk on Eestis ofc konkurentsivõimeline arvestades kohalikku tööjõuturgu, kuid tunduvalt väiksem kui Saksamaal, Belgias ja Taanis :)
                          Ilmselt olen drawing dead?

                          Comment

                          • muruntau
                            • Jan 2009
                            • 4325

                            #973
                            Re: majanduse offtopic

                            Ega sul pole eriti mõtet loota siin saada sama palka jah, kui lääne euroopas ka sama või rohkema töö eest. Palk on ka päris tugevalt seotud riigi üldise palgatasemega. Pole mõtet mõndades ametites kordades rohkem maksta kui teises ja vastupidi (palju vähem) samuti ei saa. Riigi palgatase omakorda sõltub tööjõu produktiivsusest, investeeringutest haridusse, tootmise ja teenuste infrasse, inimeste ja ettevõtete jõukusest jnejne. Eesti oli nõukogude pärandi tõttu normaalsetest majandusprotsessidest üle poole sajandi ära lõigatud ja pidi suht nullist alustama taas, arusaadav, et nii kiirelt järgi ei jõua nende kõigi aspektidega.

                            Comment

                            • pikk28
                              Klubi Liige
                              • Oct 2008
                              • 6695

                              #974
                              Re: majanduse offtopic

                              tnx mees kiire vastuse eest.

                              Comment

                              • tolmuahv
                                Klubi Liige
                                • Feb 2009
                                • 2502

                                #975
                                Re: majanduse offtopic

                                Btw, Ida-Euroopa üksuse kasum ongi sellepärast suurem, et seal saab tööjõudu poole odavamalt palgata kui Lääne-Euroopas :)

                                Comment

                                Working...