Osama Bin Laden käes ja surnud

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Madis_89
    Grinder
    • Feb 2009
    • 841

    #31
    Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

    No oma jumalasse uskumises ja nö. usureeglite järgimises on islamiusulised mitu x etemad kui kristlased, kellest 90%+ on minu arvates pseudod.Milleks midagi teha kui sa seda nkn õigesti ei tee?

    Comment

    • kardaanirist
      Pokkerihai
      • Nov 2009
      • 3675

      #32
      Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

      ei saagi aru, kas pastilaa ja emmimees räägivad üksteisest mööda või pastilaa tõesti kaitseb islamiäärmuslasi, kes tapavad inimesi lihtsalt selle pärast, et ei olda nende usku. endal puudub samamoodi igasune sümpaatia islamiusulaste vastu.

      Comment

      • pastilaa
        kuum poiss
        • Apr 2009
        • 7518

        #33
        Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

        Algselt postitas kardaanirist Vaata postitust
        ei saagi aru, kas pastilaa ja emmimees räägivad üksteisest mööda või pastilaa tõesti kaitseb islamiäärmuslasi, kes tapavad inimesi lihtsalt selle pärast, et ei olda nende usku. endal puudub samamoodi igasune sümpaatia islamiusulaste vastu.
        Algselt postitas emmimees Vaata postitust
        Islamiäärmuslane ..aga nad suht kõik on imo. Raske haigus see islam.. palvetad 5x päevas ja lõpuks lased turuvärvas õhku ennast.
        Äärmuslasi loomulikult ei salli - mind häiris vaid see emmimehe üldistav seisukoht :).

        Veidi abiks: islam

        Lühidalt on islam püsiv isetuse, ajatuse, täieliku tasakaalu ja kujuteldamatu puhkuse seisund. See on täieliku rõõmu, rahu ja vabaduse seisund, mis tuleb omaenese loomupärase mittemillegisuse taipamise kaudu.

        Comment

        • bluelite
          Vana Tegija
          • Nov 2010
          • 1190

          #34
          Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

          Comment

          • tolmuahv
            Klubi Liige
            • Feb 2009
            • 2502

            #35
            Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

            Põhiline vahe islami ja teiste usundite vahel on see, et islam ei salli ega luba teistel usunditel eksisteerida. Kõik, kes islamit ei järgi, on koraani kohaselt halvad. Häda algab sellest, et kuigi enamik moslemeid keskendub koraanis nendele sektsioonidele, mis räägivad sallivusest ja 'oma asja ajamisest', siis mingi grupp loeb peamiselt neid peatükke, mis käsevad uskumatud ära tappa ja lubavad selle eest paradiisi. Kui piisavalt tõsiselt võtta asja ja pidevalt lugeda, võib uskuma jääda. Kui nüüd radikaal läheb ja end turuplatsil õhku laseb, siis viitab ta samale koraanile, mille järgi 1.5b inimest saab rahumeelselt elatud. Läänemaalima inimene ei saa sellest aru ja teeb täiesti arusaadavalt üldistuse.

            Comment

            • taipupole
              Lõpuboss
              • Oct 2008
              • 2181

              #36
              Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

              Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
              Põhiline vahe islami ja teiste usundite vahel on see, et islam ei salli ega luba teistel usunditel eksisteerida.
              Ahsoo.

              Kümne käsu esimene käsk: "Mina olen Issand, sinu Jumal. Sul ei tohi olla muid jumalaid minu kõrval."

              Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
              siis mingi grupp loeb peamiselt neid peatükke, mis käsevad uskumatud ära tappa ja lubavad selle eest paradiisi
              Või siis: "Mingile grupile loetakse ette, et ...."
              Last edited by taipupole; 02.05.11, 16:35.

              Comment

              • nomerlot
                Klubi Liige
                • Sep 2009
                • 2233

                #37
                Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

                Algselt postitas bluelite Vaata postitust
                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                [YOUTUBE]Ycb9_Y_gJ-g[/YOUTUBE]

                Comment

                • Fabulous
                  Pokkerihai
                  • Jan 2010
                  • 2674

                  #38
                  Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

                  Algselt postitas taipupole Vaata postitust
                  Ahsoo.

                  Kümne käsu esimene käsk: "Mina olen Issand, sinu Jumal. Sul ei tohi olla muid jumalaid minu kõrval."
                  Esimene käsk ei tähenda seda, et teisi usundeid ei tohi eksisteerida ja nende eksistents tuleb lõpetada. See tähendab vaid seda, et teisi usundeid ei tohi uskuda.

                  Comment

                  • tolmuahv
                    Klubi Liige
                    • Feb 2009
                    • 2502

                    #39
                    Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

                    Piiblis on tõlgendus üsna lihtne selle koha peal: Kui sa antud raamatus olevat jumalat usud, siis ei tohi teisi paralleelselt uskuda. Samas on mitmel pool mainitud, et teised usundid on iseenesest OK ja inimesed isegi ei ole eksinud kui nad oma teadmatuses teisi jumalaid kummardavad. Koraanis on väidetavalt selle koha peal a la "võta malakas ja löö maha raisk". Ise pole lugenud, targemad rääkisid.

                    Comment

                    • Vandalar
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3577

                      #40
                      Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

                      Äkki koraane on ka mitu erinevat väljalaset- ekstremistide special ed. ja siis nö. originaal kus vihkamist ei õhutata? Ei tahaks uskuda, et ühe pühamehe soov kunagi kes tahtis inimestele head ja kirjutas koraani selleks tarbeks lasi sinna midagi vaenu õhutavat kirjutada- see lihtsalt ei klapi kuidagi.

                      Comment

                      • taipupole
                        Lõpuboss
                        • Oct 2008
                        • 2181

                        #41
                        Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

                        Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                        Piiblis on tõlgendus üsna lihtne selle koha peal: Kui sa antud raamatus olevat jumalat usud, siis ei tohi teisi paralleelselt uskuda.
                        Vot siin ongi selline tore asi, et see on sinu tõlgendus. Ja tore, et sa nii tõlgendad ja arvad, et see raamat kirjutati usus, et see käsk on konkreetselt uskujale. Aga mis siis, kui mina arvan, et see raamat kirjutati inimestele kui kogumile? Usun, et sa nõustud, kui ma väidan, et selliselt saab see käsk hoopis teise tõlgenduse.

                        Ehk oluline on, kuidas sina või kuidas sulle seda tõlgendatakse.

                        Ja ahoi, piiblit armastavad raudrüütlid, kuhu olete teel?

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #42
                          Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

                          Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                          Äkki koraane on ka mitu erinevat väljalaset- ekstremistide special ed. ja siis nö. originaal kus vihkamist ei õhutata? Ei tahaks uskuda, et ühe pühamehe soov kunagi kes tahtis inimestele head ja kirjutas koraani selleks tarbeks lasi sinna midagi vaenu õhutavat kirjutada- see lihtsalt ei klapi kuidagi.
                          Oma pealiskaudsete teadmistega Piiblist väidan, et ka Vana Testament ja Uus Testament erinevad teatud juhtudel nagu öö ja päev. Vanasti, kui veel palju ringi sõitsin, sai vahel ikka Pereraadiot kuulatud.

                          Comment

                          • Rando
                            Õpihimuline Mängur
                            • Jan 2010
                            • 316

                            #43
                            Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

                            See on ammu teada ju, et usk on inimeste lollitamiseks.
                            Kunagi näidati ETV pealt iga nädal dokumentaalsaateid kuidas saatejuht läks Lähis-Idasse ja tutvus sealse eluga.Kõike väga ei mäletaaga kõige paremini jäi meelde Aftanistaanis(vist oli see) kuskil suuremas linnas. Kõik oli enam vähem normaalne, inimesed ajasid oma asja.
                            Väga palju erines sealsetest ja euroopa moslemitest. Nooremad inimesed olid rohkem läänelikumad, inimesed tahtsid olla vabamad.
                            Seega usun küll, et moslemid kõik ühemoodi pole.

                            Comment

                            • tolmuahv
                              Klubi Liige
                              • Feb 2009
                              • 2502

                              #44
                              Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

                              Algselt postitas taipupole Vaata postitust
                              Vot siin ongi selline tore asi, et see on sinu tõlgendus. Ja tore, et sa nii tõlgendad ja arvad, et see raamat kirjutati usus, et see käsk on konkreetselt uskujale. Aga mis siis, kui mina arvan, et see raamat kirjutati inimestele kui kogumile? Usun, et sa nõustud, kui ma väidan, et selliselt saab see käsk hoopis teise tõlgenduse.

                              Ehk oluline on, kuidas sina või kuidas sulle seda tõlgendatakse.

                              Ja ahoi, piiblit armastavad raudrüütlid, kuhu olete teel?
                              Kui piibli osa oleks teisiti tõlgendatav, siis peaks meil olema mingi osa kristlastest radikaale, kes end Kairos või Karachis õhku lasevad mošee ukse ees. Aga neid ei ole. Paistab, et kristlased on ühel meelel, et see ei ole kristlasele sobilik käitumine.

                              Comment

                              • Cash87
                                Vana Tegija
                                • Feb 2009
                                • 1402

                                #45
                                Re: Osama Bin Laden käes ja surnud

                                Kõige tähtsam on asja juures see, et nafta hind langeb.. Jeeiiiii. :)

                                Comment

                                Working...