*** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Provoker
    Pokkerihai
    • Jan 2009
    • 3067

    #796
    Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

    Kui Te saate väljapoolt Euroopa Liitu postisaadetise, siis peate valmis olema impordimaksude tasumiseks. Teie väikese väärtusega saadetisele rakendatakse üldjuhul maksuvabastust kuni 21,98 euro (344 krooni) ulatuses. Füüsiliselt isikult füüsilisele isikule edastatavale kinkesaadetisele rakendatakse maksuvabastust kuni 45 eurose (704 kroonise) sisuväärtuse korral. Maksuvabastus ei laiene tubakale, tubaka- ja alkoholitoodetele ning parfüümidele ja tualettveele.

    Maksuvaba piirmäära ületavate sisuväärtustega saadetistelt tuleb kauba saajal tasuda käibemaksu 20% ja tollimaksu. Tollimaksumäär on kaubagrupiti erinev ja ulatub tavaliselt 0%-17%-ni. Eraisikutevaheliste kinkesaadetiste puhul rakendatakse üldjuhul ühtset tollimaksumäära, mis on 2,5%. Ühtset tollimaksumäära rakendatakse kuni 700 eurose (10 953 kroonise) saadetise sisuväärtuse korral. Kõikidele postisaadetistele, mis kuuluvad kirjalikule deklareerimisele, st millele on Eesti Posti poolt koostatud ja postisaadetisega koos postiasutusse saadetud imporditollideklaratsiooni väljatrükid, on lisaks tasudele juurde arvestatud ka posti tolliteenuse tasu.

    Comment

    • Oliverk
      Moderaator
      • Nov 2008
      • 3016

      #797
      Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

      Nii ja edasI? Ammu teada asi ju. Olengi vältind väljaspoolt EU-d asjade tellimist nüüd.

      Comment

      • Provoker
        Pokkerihai
        • Jan 2009
        • 3067

        #798
        Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

        ???? ei taju

        Comment

        • camu
          Super Moderaator
          • Jan 2009
          • 3411

          #799
          Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

          Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
          Nii ja edasI? Ammu teada asi ju. Olengi vältind väljaspoolt EU-d asjade tellimist nüüd.
          See oli vastuseks ühele küsimusele...

          Comment

          • Oliverk
            Moderaator
            • Nov 2008
            • 3016

            #800
            Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

            UUps. Jäi kahe silmavahele see post. Ilus on quoteda ikka :D

            Comment

            • Godspeed_EJ
              Klubi Liige
              • Nov 2009
              • 3049

              #801
              Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

              Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
              Nii ja edasI? Ammu teada asi ju. Olengi vältind väljaspoolt EU-d asjade tellimist nüüd.
              Vastas minu küsimusele.

              PM tähendab see seda, et USAst kaupa pole mõtet enam tellida. fcuk.

              Comment

              • pastilaa
                kuum poiss
                • Apr 2009
                • 7518

                #802
                Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

                Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                Vastas minu küsimusele.

                PM tähendab see seda, et USAst kaupa pole mõtet enam tellida. fcuk.
                Kõik on suhteline. On päris palju vidinaid, mis on endiselt väga mõtekas USAst tellida isegi koos tolli ja transpordiga.

                Comment

                • kaval-ants
                  Klubi Liige
                  • Aug 2009
                  • 191

                  #803
                  Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

                  Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust
                  Vastas minu küsimusele.

                  PM tähendab see seda, et USAst kaupa pole mõtet enam tellida. fcuk.
                  Mis mõttes ENAM ei ole? Kogu aeg on pidanud vähemalt km (aga ka tollimaksu teatud kaupadel) maksma väljaspoolt EU-d ostes...
                  Odavam on kellelgi sealt tuua lasta

                  Comment

                  • Oliverk
                    Moderaator
                    • Nov 2008
                    • 3016

                    #804
                    Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

                    Summa millelt maksu võetakse oli suurem enne. Nüüd tõmmati see praktiliselt nulli.

                    Comment

                    • Provoker
                      Pokkerihai
                      • Jan 2009
                      • 3067

                      #805
                      Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

                      transpordi summa käib ka maksustamise alla...lihtsalt mainin

                      Comment

                      • kaval-ants
                        Klubi Liige
                        • Aug 2009
                        • 191

                        #806
                        Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

                        Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
                        Summa millelt maksu võetakse oli suurem enne. Nüüd tõmmati see praktiliselt nulli.
                        Mis maksu? Viimati arvestati käibemaksu kaubaväärtuselt+transport.

                        Comment

                        • Oliverk
                          Moderaator
                          • Nov 2008
                          • 3016

                          #807
                          Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

                          Algselt postitas kaval-ants Vaata postitust
                          Mis maksu? Viimati arvestati käibemaksu kaubaväärtuselt+transport.
                          Mäletan valesti võib olla, aga summa millelt käibemaks pluss toll tuli hakata tasuma algas 200 dollarist.

                          Comment

                          • Provoker
                            Pokkerihai
                            • Jan 2009
                            • 3067

                            #808
                            Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

                            superstaarid telekas :)

                            Comment

                            • kaval-ants
                              Klubi Liige
                              • Aug 2009
                              • 191

                              #809
                              Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

                              Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
                              Mäletan valesti võib olla, aga summa millelt käibemaks pluss toll tuli hakata tasuma algas 200 dollarist.
                              No mina maksin viimati detsembris usast tulnud T-särgi pealt käibemaksu täie rauaga - särk ise maksis 40. Äkki uuest aastast midagi muudeti? Aga ei tahaks seda kuidagi uskuda

                              Comment

                              • Oliverk
                                Moderaator
                                • Nov 2008
                                • 3016

                                #810
                                Re: *** VEEBRUARI OFFTOPIC ***

                                Algselt postitas kaval-ants Vaata postitust
                                No mina maksin viimati detsembris usast tulnud T-särgi pealt käibemaksu täie rauaga - särk ise maksis 40. Äkki uuest aastast midagi muudeti? Aga ei tahaks seda kuidagi uskuda
                                2010 muudeti. Enne oli vist 200$ nüüd 22 midagi eurot.

                                Comment

                                Working...