*** Ametlik brainteaserite teema ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Priito
    Jube Noob
    • Mar 2009
    • 121

    #106
    Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

    Paneme selle nüüd lihtsasse mündiviske konteksti. Viskame 2 korda münti, esimene kord viskasime kulli. Kui suur on tõenäosus, et teisel viskel tuleb ka kull?
    Variandid:
    kull-kull
    kull-kiri
    kiri-kull
    kiri-kiri

    Kuna kiri-kiri saame välistada, siis tõenäosus, et järgmisel viskel viskame kulli on 33%?!?!?!
    Kas ma olen ainuke, kellele selline lahendus kuidagi ei sobi ja siiski oma ~50% juurde jään?

    Teisest ülesandest sain aru ja pean viga tunnistama(2/3 õige siis), aga selles ei taha veel :)

    Edit: Pean ka siin oma viga tunnistama, kuna tegemist pole laste produtseerimisega, vaid on juba valmistoodang, mis on tekkinud 50-50 tõenäosusega :)
    Last edited by Priito; 28.01.11, 09:59.

    Comment

    • variatsioon
      Pokkeritark
      • Nov 2008
      • 5849

      #107
      Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

      wtf??

      miks kiri-kiri saab välistada aga kiri-kulli ei saa :D?

      Comment

      • muruntau
        • Jan 2009
        • 4325

        #108
        Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

        Algselt postitas variatsioon Vaata postitust
        wtf??

        miks kiri-kiri saab välistada aga kiri-kulli ei saa :D?
        Sest sa ei saa kindlalt öelda, et on kiri-kull või kull-kiri, järjekord pole oluline. Sama ka teiste ülesannete puhul

        Comment

        • Kosmonaut
          Grinder
          • Feb 2010
          • 584

          #109
          Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

          Nojh mõtlesin asja üle natuke ja tõesti pole tegu teineteisele järgnevate sündmustega, vaid juba olnud sündmusega, kus on meil osa informatsiooni olemas. Nii et eks ta 1/3 tuleb tüdrukute ülesande puhul.

          Comment

          • salamadner
            Julm Donk
            • Jun 2009
            • 59

            #110
            Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

            Ma valin kaks erinevat reaalarvu ja panen nad erinevatesse (abstraktsetesse) ümbrikutesse. Sa valid ühe ümbriku (viskad kulli-kirja) ja pead ütlema kas teises ümbrikus on suurem või väiksem arv.
            Annan sulle õigesti arvamise jaoks 1-1 odds'd. EV+ strateegia?
            EDIT: lisaeeldus: panus on konstantselt 1.
            Last edited by salamadner; 22.04.11, 14:06.

            Comment

            • Pahvak
              Pastilaa?? Ei!
              • Dec 2008
              • 4431

              #111
              Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

              Algselt postitas salamadner Vaata postitust
              Ma valin kaks erinevat reaalarvu ja panen nad erinevatesse (abstraktsetesse) ümbrikutesse. Sa valid ühe ümbriku (viskad kulli-kirja) ja pead ütlema kas teises ümbrikus on suurem või väiksem arv.
              Annan sulle õigesti arvamise jaoks 1-1 odds'd. EV+ strateegia?
              EV+ strateegiat ei leidu? Kui me seda mängu lõpmatuseni mängime, siis parim strateegia on visata münti ja otsustada selle põhjal, kas on suurem või väiksem. See peaks olema EV=0 strateegia.
              Fullstacks have more fun.

              Comment

              • salamadner
                Julm Donk
                • Jun 2009
                • 59

                #112
                Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
                EV+ strateegiat ei leidu? Kui me seda mängu lõpmatuseni mängime, siis parim strateegia on visata münti ja otsustada selle põhjal, kas on suurem või väiksem. See peaks olema EV=0 strateegia.
                EV+ strateegia täitsa leidub. Kui mängida lõpmatuseni, siis on võimalik võita ka lõpmatu hulk raha.

                Comment

                • Pahvak
                  Pastilaa?? Ei!
                  • Dec 2008
                  • 4431

                  #113
                  Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                  Lol. See on sama hea kui martingaali strateegia ilmselt.
                  Fullstacks have more fun.

                  Comment

                  • low-flow
                    Klubi Liige
                    • Jul 2009
                    • 1208

                    #114
                    Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                    Minu tõenäosusteooria õppejõud ütles küll eelmisel aastal, et kui tal oleks lõpmatu kogus raha ja võiks teha kuitahes suuri panuseid, siis ta biidiks rulli.

                    Comment

                    • Pahvak
                      Pastilaa?? Ei!
                      • Dec 2008
                      • 4431

                      #115
                      Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                      Mis perenimi? :D
                      Fullstacks have more fun.

                      Comment

                      • low-flow
                        Klubi Liige
                        • Jul 2009
                        • 1208

                        #116
                        Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                        Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
                        Mis perenimi? :D
                        Majandusteaduskonna õppejõud Kuldev Ääremaa. See oli esimeses sissejuhatavas loengus, kus ta niisama rääkis matemaatikast elus ja tegi niisama pulli ja siis üks lause oli a la, et õige matemaatik-statistik suudab ruletis võita. Kõik muidugi kukkusid kohe kisama, et ei ole võimalik. Ja siis ta selgitas, et noh, teoorias on ikkagi võimalik võita ja alles vestluse lõpus ütles, et ma loodan, et nüüd kõik kasiinosse ei jookse, sest praktikas igasugused piirangud, mis kõikide seni teatud "süsteemide" võimetest üle käivad. :P Siiani on ajaloos teada ainult üks juhtum, kus inimene konstantselt biitis rulli (päriselt ka biitis), aga tema puhul ei olnud tegemist mingisuguse geniaalse süsteemiga, vaid ta oli teadlik lihtalt ühest ehituslikust veast konkreetse kasiino ruletirattal ja ta lüpsis kasiinolt meeletuid summasid välja, enne kui lõpuks suure summa eest müüs kasiino omanikule saladuse, miks tema on see ainuke, kes iga õhtu selles mängus võidab.

                        Comment

                        • harryahven
                          Pokkerihai
                          • Dec 2009
                          • 1964

                          #117
                          Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                          Algselt postitas low-flow Vaata postitust
                          Minu tõenäosusteooria õppejõud ütles küll eelmisel aastal, et kui tal oleks lõpmatu kogus raha ja võiks teha kuitahes suuri panuseid, siis ta biidiks rulli.
                          siis ongi ju biiditav..

                          Comment

                          • salamadner
                            Julm Donk
                            • Jun 2009
                            • 59

                            #118
                            Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                            Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
                            Lol. See on sama hea kui martingaali strateegia ilmselt.
                            Ei ole, panus on ju konstantselt 1. Lisaks, EV+ on juba esimese katsega saavutatav.
                            EDIT: panin tähele, et panus on konstantselt 1 ei olnudki mul eeldustes. No pole hullu, paneme ta siis sinna.

                            Comment

                            • alaska
                              forever
                              • Oct 2008
                              • 6599

                              #119
                              Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                              Algselt postitas low-flow Vaata postitust
                              Majandusteaduskonna õppejõud Kuldev Ääremaa. See oli esimeses sissejuhatavas loengus, kus ta niisama rääkis matemaatikast elus ja tegi niisama pulli ja siis üks lause oli a la, et õige matemaatik-statistik suudab ruletis võita. Kõik muidugi kukkusid kohe kisama, et ei ole võimalik. Ja siis ta selgitas, et noh, teoorias on ikkagi võimalik võita ja alles vestluse lõpus ütles, et ma loodan, et nüüd kõik kasiinosse ei jookse, sest praktikas igasugused piirangud, mis kõikide seni teatud "süsteemide" võimetest üle käivad. :P Siiani on ajaloos teada ainult üks juhtum, kus inimene konstantselt biitis rulli (päriselt ka biitis), aga tema puhul ei olnud tegemist mingisuguse geniaalse süsteemiga, vaid ta oli teadlik lihtalt ühest ehituslikust veast konkreetse kasiino ruletirattal ja ta lüpsis kasiinolt meeletuid summasid välja, enne kui lõpuks suure summa eest müüs kasiino omanikule saladuse, miks tema on see ainuke, kes iga õhtu selles mängus võidab.
                              Smoke Bellew?

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #120
                                Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                                Algselt postitas low-flow Vaata postitust
                                Minu tõenäosusteooria õppejõud ütles küll eelmisel aastal, et kui tal oleks lõpmatu kogus raha ja võiks teha kuitahes suuri panuseid, siis ta biidiks rulli.
                                Tegelikult ei oleks ka siis biiditav.

                                Comment

                                Working...