*** Ametlik brainteaserite teema ***

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • salamadner
    Julm Donk
    • Jun 2009
    • 59

    #136
    Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

    Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
    Miks on koodis koht "if(r.nextDouble() < foo(a))", mida see kontrollib kui r.nextDouble on juhuslik arv? Ma saan asjast aru nii:
    *genereerime a, b ühtlasest jaotusest
    *kui foo(a)>0.5, siis kasulik on panustada sellele, et b on väiksem. Kontrollime kas b<a. Kui jah, siis correct++.
    *kui foo(a)<0.5, siis kasulik on panustada sellele, et b on suurem. Kontrollime kas b>a. Kui jah, siis correct++.
    *(double)correct/SS annab vastuse

    Minu kood ja nägemus ka asjast. Kahjuks pole javas vaid R-s.

    (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
    See 0.5 ongi kurjajuur. p(x) <0.5 => x < 0 ja p(x) => x > 0, muud sellega ei saa kontrollida (ja see pole eesmärk). Sinu simulatsioonis peaks oigesti kasvama ainult esimeses if's(kus on tingimus y[i]<x[i]), ja seda seda juhtub pooltel kordadel (kuna x on pooltel kordadel suurem kui y) - nagu sul välja tuligi.
    if(r.nextDouble() < foo(a)) sisu on pakkuda vastust "teine arv on väiksem" tõenäosusega foo(a). Jäik näide: foo(a) = 0.7, ütleme, et r annab kümne katse korral väljundiks 0, 0.1, 0.2, 0.3, 0.4, 0.5, 0.6, 0.7. 0.8, 0.9 (tal on ühtlane jaotus), 0,0.1,..0.6 < 0.7 => seitsemel juhul pakutakse "väiksem", 0.7,0.8,0.9 >= 0.7 => 3 juhul pakutakse "suurem", see sobib ilusti jutuga kokku (7/10 = 0.7).
    Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
    See tähendab seda, et sina kui kasiino valid arvajale arve ja sa genereerid neid suvaliselt logistilisest jaotusest. On ju olemas ühtlane jaotus, normaaljaotus jne. Sinu simulatsioonis pole normaaljaotusest kusagil. Ei peagi olema. Normaaljaotust genereerib ju generaator.nextGaussian() vms. Aga no see koht on praegu ebaoluline ka. :)
    Hmm, ok, aga siis võiks selle täiesti ära unustada, sest eesmärk on iga jaotus (+ jaotus on tähtsusetu selle ülesande puhul). Selles on sul 100% õigus, et mul pole normaaljaotus, mul on ühtlane jaotus. Selline jäme viga minu poolt ütleb mulle ühtlasi ka, et midagi ei ole teha peab magama ära minema, homme tulen uuesti foorumist läbi.

    Comment

    • kivisaba
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 2514

      #137
      Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

      nerds

      Comment

      • hotcocacola
        HTCCACLA
        • Oct 2008
        • 14473

        #138
        Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

        omfg, mis rexid siin teemas on:D, nice

        Comment

        • pikk28
          Klubi Liige
          • Oct 2008
          • 6695

          #139
          Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

          pahvakul ja salamadneril ooleks kevadmöllu ajal paljustki rääkida

          Comment

          • Pahvak
            Pastilaa?? Ei!
            • Dec 2008
            • 4431

            #140
            Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

            Algselt postitas salamadner Vaata postitust
            See 0.5 ongi kurjajuur. p(x) <0.5 => x < 0 ja p(x) => x > 0, muud sellega ei saa kontrollida (ja see pole eesmärk).
            Saab küll kontrollida. Ise ütlesid, et

            Algselt postitas salamadner Vaata postitust
            Ümbrikus olevale arvule tuleb rakendada logistika funktsiooni f(x) = 1/(1+e^-x), funktsiooni väärtus on tõenäosus, millega tuleb öelda, et teises ümbrikus on väiksem arv.
            ja seda mu kood teeb. Kui tõenäosus, et teises ümbrikus on väiksem arv on väiksem kui 0.5, siis on kasulik arvata, et teises ümbrikus on suurem arv. (foo(a) < 0.5 ==> kasulik arvata, et b>a).

            Okay. Ma rohkem ei viitsi vaielda, sest ausalt-öeldes päris raske on üksteisest korralikult aru saada, aga jään siiski endale väga kindlaks.

            P.S. Tänud reilijatele.
            Fullstacks have more fun.

            Comment

            • salamadner
              Julm Donk
              • Jun 2009
              • 59

              #141
              Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

              Algselt postitas Pahvak Vaata postitust
              ja seda mu kood teeb. Kui tõenäosus, et teises ümbrikus on väiksem arv on väiksem kui 0.5, siis on kasulik arvata, et teises ümbrikus on suurem arv. (foo(a) < 0.5 ==> kasulik arvata, et b>a).
              Järgnev tekst ole päris vaidlemine, seepärast kirjutan. Sinu kood vaatab kas 'a' on positiivne ja juhul, kui on siis kontrollib kas ta on väiksem kui 'b' (ja suurendab muutujat 'oigesti').
              Selle järgmise if-i sisu on surnud kood (seda on ju lihtne kontrollida ka - prindi teade, väärtusta muutuja vmt) ja see ju lükkab sinu postulaadid ümber.
              if(fx[i]<0.5){
              if(y[i]>x[i]){oigesti=oigesti+1}
              }
              }
              Sinu koodi idee on, et kui valitud arv on positiivne, siis tuleb pakkuda, et teine arv on sellest väiksem. Negatiivse puhul, et teine on suurem. See töötab kui valitakse juhuslikult üle reaalarvude. [0;1) korral see ei tööta (nagu me nägime).

              P.S. mina selleks fishiks ei plaani Kevadmöllule tulla, kes ühtegi fishi ei näe ja siis peab järeldama, et ta ise on selleks :D

              Comment

              • hotcocacola
                HTCCACLA
                • Oct 2008
                • 14473

                #142
                Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                pigem teevad Salamander ja Pahvak enda Kevadmöllu, Barinteaseritemöll '11 :D

                Comment

                • alaska
                  forever
                  • Oct 2008
                  • 6599

                  #143
                  Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                  Natuke ot, aga keegi teab, kuidas aju teravust suurendada? On mingeid harjutusi keegi katsetanud? Mäletan mingit artiklit, et mingite harjutuste abil saadi 60+ aasta vanuste ättide mõistused tunduvalt paremini tööle. Krt täna vahtisin müüjale otsa ja peas helises ainult mingi viisijupp, mitte erinevad vastused ta küsimustele.

                  Comment

                  • Allu
                    Julm Donk
                    • Aug 2009
                    • 35

                    #144
                    Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                    4 meest istuvad üksteise taga toolidel. Kõigil vendadel on mütsid peas. Esimesel punane müts, teisel sinine, kolmandal punane, neljandal sinine. Meestele anti ülesanne ära arvata mis värvi müts neil peas on. Kõige viimane mees kolonnist on pime.

                    15min pärast tõuseb 1 neljast mehest püsti ja ütleb ära mis värvi müts tal peas on. Mitmes mees arvas ära mütsi värvi ?

                    Comment

                    • kardaanirist
                      Pokkerihai
                      • Nov 2009
                      • 3675

                      #145
                      Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                      no siin sa jätsid küll mingisuguse informatsiooni andmata. tean ühe sarnase ülesande lahenduskäiku, aga seal kõik mehed teadsid, et mütse on ainult kahte värvi ja et mõlemaid mütse on kaks (sinu ülesande puhul võib kõigil olla erinev värv. seda pole sa ju täpsustanud). võimalik, et jätsid veel midagi kirjutamata.

                      Comment

                      • Allu
                        Julm Donk
                        • Aug 2009
                        • 35

                        #146
                        Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                        jep, õigus. Mehed teavad, et kokku on siis 2 punast ja 2 sinist mütsi.

                        Comment

                        • kardaanirist
                          Pokkerihai
                          • Nov 2009
                          • 3675

                          #147
                          Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                          panin vastuse spoilerisse.

                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                          Comment

                          • elrosmeero
                            FPP Pro
                            • Jan 2011
                            • 239

                            #148
                            Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                            Algselt postitas kardaanirist Vaata postitust
                            panin vastuse spoilerisse.

                            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                            Edit: Lugesin ülesannet valesti, arvasin, et kõigi värvi peab ära arvama

                            Comment

                            • Spewmonkey
                              Seina Augustaja
                              • Oct 2008
                              • 2293

                              #149
                              Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                              Algselt postitas elrosmeero Vaata postitust
                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                              Ma sain nii aru, et ainult enda oma peab ära arvama.

                              Comment

                              • Chloe
                                Bännitud
                                • Dec 2012
                                • 82

                                #150
                                Re: *** Ametlik brainteaserite teema ***

                                Keegi võiks teha teema Alaska küsimusele, millised ained, harjutused ja mis iganes ... siis ma vastaks ... .

                                Comment

                                Working...